Zavrieť

Porady

Operácia očí leaserom

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Usporiadat
skatja skatja

skatja je offline (nepripojený) skatja

Môj manžel bol takmer pred 10 rokmi, medzi prvými v KE / -4/ a urobil by tak znovu. Po operácii nenosil vôbec okuliare, teraz asi rok potrebuje už na čítanie +1.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ďakujem všetkým za odpovede a rady. Dám to prečítať snúbencovi, aby sa rozhodol. Btw. má 26 rokov, nosí -5, ale vraví, že už asi potrebuje minimálne -6. Postupom času sa mu zrak zhoršuje.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Aj my s manželom sme sa dali operovať excimerom pred 8 rokmi a vôbec to neľutujeme. Odvtedy sme obaja bez okuliarov, ktoré sme nosili zhruba od svojich šiestich rokov. (Manžel bol dokonca v 18 r. operovaný skalpelom a vrátilo sa mu to po niekoľkých mesiacoch.)

Ináč "ďakujem" za "nastrašenie". Keď sa stane to, čo niektorí píšete, dám Vám vedieť......

Vtedy nám po polovicu celkovej sumy za operáciu preplatila zdravotná poisťovňa.... Jedno oko vtedy vyšlo približne 12.000-13.000 - presne si už nepamätám. Museli sme si kúpiť aj kvapky do oči na doliečenie, ale tie sa dali zohnať aj v niektorých nemocniciach.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Janka6685
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Milá Janka, neviem, ako sa rozhodol Tvoj snubenec a možno moja "rada" pride už po funuse. Jednako pridávam naše skúsenosti. Dcéra /t.č.21 ročná/ bola na laserovej operácií očí pred 3-omi rokmi v Bratislavskom EXCIMERY. Robili jej postupne najprv 1 oko, po mesiaci druhé. Musim priznať, že mala riadne bolesti, ale hneď na 3 deň sa to zlepšilo natoľko, že bola ochotná ísť na ďaľšiu operáciu. Od mala nosila okuliare, neskôr šošovky, mávala často bolesti hlavy. Po operácií všetko prešlo. Doteraz vidí dobre a neváhala by ísť znovu, ak by bolo treba. Za operáciu zaplatila 10 tis.za každé oko + nejaké poplatky za vyšetrenia predtým /asi 500,-Sk/. S prístupom lekárov bola nadmieru spokojná. Ak je operácia značné riziko do budúcnosti a úmyselne o tom neinformujú, bola by to špinavost
/myslím/. Ale verím, že všetko napreduje, snáď i s istým rizikom. Ja som
onkologický pacient a vo všetkom dám na lekárov. Mala som pokročilé štádium, keď ma operovali a ešte aj po 9 rokoch som tu a "pomerne" OK.
Takže sa držím toho, že snáď úmyselne by lekári človeku poškodiť nechceli. Ono to asi aj s tou medecínou bude ako s ostatným - ľudia pracujúci v mäsopriemysle Ti povedia, že salámu a klobásy by nejedli...!
A tiež vedia prečo. Ale niekedy sa treba rozhodnúť a zariskovať, no nie?
Želám Tvojmu snúbencovi, nech sa rozhodne akokoľvek, aby sa mu zrak
už nezhoršoval a všetkým želám hodne zdravíčka!
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
sokrateska
Milá Janka, neviem, ako sa rozhodol Tvoj snubenec a možno moja "rada" pride už po funuse. Jednako pridávam naše skúsenosti. Dcéra /t.č.21 ročná/ bola na laserovej operácií očí pred 3-omi rokmi v Bratislavskom EXCIMERY. Robili jej postupne najprv 1 oko, po mesiaci druhé. Musim priznať, že mala riadne bolesti, ale hneď na 3 deň sa to zlepšilo natoľko, že bola ochotná ísť na ďaľšiu operáciu. Od mala nosila okuliare, neskôr šošovky, mávala často bolesti hlavy. Po operácií všetko prešlo. Doteraz vidí dobre a neváhala by ísť znovu, ak by bolo treba. Za operáciu zaplatila 10 tis.za každé oko + nejaké poplatky za vyšetrenia predtým /asi 500,-Sk/. S prístupom lekárov bola nadmieru spokojná. Ak je operácia značné riziko do budúcnosti a úmyselne o tom neinformujú, bola by to špinavost
/myslím/. Ale verím, že všetko napreduje, snáď i s istým rizikom. Ja som
onkologický pacient a vo všetkom dám na lekárov. Mala som pokročilé štádium, keď ma operovali a ešte aj po 9 rokoch som tu a "pomerne" OK.
Takže sa držím toho, že snáď úmyselne by lekári človeku poškodiť nechceli. Ono to asi aj s tou medecínou bude ako s ostatným - ľudia pracujúci v mäsopriemysle Ti povedia, že salámu a klobásy by nejedli...!
A tiež vedia prečo. Ale niekedy sa treba rozhodnúť a zariskovať, no nie?
Želám Tvojmu snúbencovi, nech sa rozhodne akokoľvek, aby sa mu zrak
už nezhoršoval a všetkým želám hodne zdravíčka!
Ďakujem ti za reakciu. Žiadna rada nepríde po funuse, lebo ešte len zbierame informácie a samozrejme treba našetriť nejakú tú korunku. Takže to ešte nejaký čas potrvá.
0 0
Peterf Peterf

Peterf je offline (nepripojený) Peterf

michelle
Peter, takže neodporúčaš darovať krv? Prečo? Nahovárajú aby som sa na to dala. Ani ked to potrebuje rodina?
Nie neodporucam ale pre rodinu JASNE ZE ANO
ja osobne som darovaval 5rokov v kuse a potom sa mi nieco prihodilo a zmenilo to moj neivny pohlad na vec..
0 0
serena serena

serena je offline (nepripojený) serena

Ja mam uz tiez za sebou tu operaciu. Netreba sa nicoho bat. Ked to robia, neboli, az po takej hodinke. Najhorsi je prvy den, vtedy naozaj som mala velke bolesti, ale ked lezis a nic nerobis, tak sa to da vydrzat. Druhy den je uz lepsi, a ten treti ... v pohode. Potom treba ist aj na kontrolu. Mne to robili pred 3 rokmi, vtedy som platila 500.- za vysetrenie a 10000.- za jedno oko. Bola som v EXCIMER - i. Ked vysetrenia robia pred zakrokom, tak tam budes min. 5 hodin. Ja som isla na deviatu a o druhej mi to spravili.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte všetci, pridám sa aj ja.Bola som na operácií v Excimeri pred 3 rokmi a som doteraz spokojná aj keď sa mi zdá že to už nieje ono.Myslím že na jedno oko vidím trošku horšie.Tiež som najskôr zbierala informácie,lebo som sa bála ako to dopadne atď.Musím priznať že som si bola pred operáciou obstarať nejaká tabletky na spanie a proti bolesti.Veľmi to bolelo,ale dá sa to vydržať.Keby som mala ísť ešte raz tak rozhodne idem.Ten skvelý pocit že dobre vidím je úžasný.
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Pridám sa aj ja...

tiež mám operované obidve oči pred asi 9 rokmi, medzitým jedno dieťa Ja som až také silné dioptrie nemala (okolo 3), ale mám aj cylindre. Dioptrie odišli, ostali cylindre, takže na čítanie potrebujem okuliare.

Okuliare som nosila od 6 rokov, a stále sa mi oči len zhoršovali. Očná lekárka mi to tiež neodporúčala, ale dala som sa nato. A vôbec neľutujem. Po operácii som síce 3 dni nevidela vôbec, asi 2-3 roky som nesmela byť v zafajčenej miestnosti, ale teraz je to už fajn, dokonca začínam rozmýšľať o ďalšej operácii, kde by mi zobrali aj tie cylindre.

Okuliare nosím, ale len v práci pri počítači. Inak, cez dovolenku, víkendy okuliare nenosím, lebo razím teóriu že aj oko je len sval a treba ho trenovať. Osobne mám odskúšané, že keď mám okuliare a dám si ich dole, vidím horšie, ako keď si okuliare nedám a celý deň som bez nich.

To čo oceňujem, že konečne aj na plavárni niečo vidím nielen rôznofarebné čmuhy
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

No, pridám aj ja moju osobnú skúsenosť. Bola som tiež na operácii cca pred 10 rokmi, všetko bolo fajn, bolesť som dáko prežila, veď to stálo za to, vidieť svet jasno aj bez okuliarov. ALE.....asi pred 2 rokmi som zistila, že akosi horšie vidím, zašla som na očné a namerali mi celkom slušné dioptrie 2,5 a 3,5. Doktorka sa čudovala, že ako som ešte mohla bežne fungovať bez okuliarov. Priznám sa, že tiež ma prekvapila výška dioptrií, nemala som pocit, že až tak slabo vidím. Ale keď som už začala nosiť okuliare, už von bez nich nejdem, zdá sa mi, že bez nich nevidím nič.
No a keďže som bola značne znechutená z toho, že mám ZASE nosiť okuliare, chcela som nosiť kontaktné šošovky. Ale bohužial ich neznesiem na oku a som si 100 % istá, že to je kvôli tej operácii, pretože som niekedy dávno šošovky v pohode nosila.
Lenže aj napriek všetkým týmto skúsenostiam, keď sa mi bude zrak naďalej zhoršovať, nevylučujem, že by som zase skúsila operáciu.. Ale k tomu by mi už trebalo veľkú dávku odhodlania.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
aj ja sa pridávam...oči som si dala zoperovať v 9/2004. Dala som si robiť obe oči naraz v Excimri. Bola som upozornená, že mi možno ostane nejaká ta 1/4, 1/2 na oku a tak sa aj stalo. Mám si to ísť dať dorobiť, ale bojím sa :-)
Dosť zle som znášala tú bolesť po zákroku - metóda PRK, ale už sú aj lepšie-menej bolestivejšie. Ale pôjdem to ešte dobojovať. :-)
Môžem však skonštatovať, že som sa cítila, ako keby som sa opäť narodila. Človek, ktorý nikdy nenosil okuliare, ani predstaviť si to nevie aké to je oäť vidieť.
Inak som im povďačná, zistila som totiž, že by som mala zmeniť svoju očnú lekárku. Bolievala ma dosť často hlava a tak som absolvovala "ako idiot" všetky možné vyšetrenia a všade so záverom, že som v poriadku, no hlava nie a nie prestať bolieť. A výsledok? Zoperovali mi o 3/4 dioptrie viac, ako som mala okuliare a bolesti hlavy prestali.
A zistili mi, že mám preriedenú sietnicu, čo moja lekárka neprišla na to za toľko rokov, čo som ku nej chodila. Veľmi pekne som sa jej poďakovala!Takže ak by som sa rozhodla mať druhé dieťa, skončila by som so spadnutou sietnicou a samozrejme slepá.
Naposledy upravil dadika : 15.05.06 at 13:09
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pridám skúsenosť manžela, mal dioptrie 6, začal denne cvičiť (kúpil si knižku a postupoval podľa nej), asi po 2 rokoch sa tie dioptrie ustálili na 2-2 1/2. Takže bez ohľadu na operáciu doporučujem cvičiť a podľa možnosti nosiť okuliare čo najmenej, aby si oko nenavyklo.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Janka už som viackrát čítala o očných cvičeniach, ale prvýkrát o takomto výsledku, ktorý by som asi nazvala malým zázrakom. Ja to cvičenie stále odkladám, namiesto neho som si dala predpísať silnejšie okuliare. Veľká vďaka, začínam cvičiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
somij
Pridám skúsenosť manžela, mal dioptrie 6, začal denne cvičiť (kúpil si knižku a postupoval podľa nej), asi po 2 rokoch sa tie dioptrie ustálili na 2-2 1/2. Takže bez ohľadu na operáciu doporučujem cvičiť a podľa možnosti nosiť okuliare čo najmenej, aby si oko nenavyklo.
môžeš ma navigovať ohľadne tých cvičení?
0 0
Andrea B. Andrea B.

Andrea B. je offline (nepripojený) Andrea B.

Neviem, či neodpovedám pre tvoju potrebu neskoro. Operovať oči som si dala v roku 1995! Platila som 10000 za každé oko plus za predoperačné vyšetrenia. Operovali ma v bratislavskom Excimeri. Na odporúčanie kamarátky som prvý deň (kedy to bolí najviac) prespala pod Rohypnolom a užívala som tabletky proti bolesti. Mama mi vždy prišla kvapnúť do oka. O dva dni to vôbec nebolelo a piaty deň som išla s kamarátkou do reštaurácie - úplne v pohode (dokonca aj namaľovaná), len som si musela pravidelne kvapkať očné kvapky. Dodnes (!!!) nepotrebujem okuliare, vidím dobre do diaľky i na blízko, šoférujem... Ešte dodám, že som mala mínus 8 a 8,5 dioptrií a nosila som okuliare dvadsať rokov. Neviem si vynachváliť pohľad na svet bez okuliarov - hlavne keď prší, sneží, mrzne :-))) Ja osobne odporúčam.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak som to konzultovala s manźelom, že podľa tej knižky postupoval len "chvíľu", potom našiel cvičenia, ktoré si opísal na papier asi pred 20 rokmi a postupoval podľa nich. Skúsi ich pohľadať, prípadne ho snáď ukecám aby to popísal. Zhruba išlo jednak o cvičenie - otáčanie očí do strán, ale hlavne (ako si to pamätám ja) zobral si náramkové hodinky ručičkové do ruky a postupne ich približoval a vzďaloval od očí a zaostroval zrak, samozrejme bez okuliarov. Robil to denne 15-30 minút. Do konca týždňa má moc práce, potom hádam presnejšie napíše.

Ešte čo bolo dôležité, kúpil si okuliare o 1/2 dioptrie slabšie a keď už cez ne dobre videl, opäť si kúpil o 1/2 dioptrie slabšie. Zároveň sa snažil byť čo najviac bez okuliarov. Aj v súčasnosti keď číta napr. noviny (nesúri ho čas), tak číta (lúšti) bez okuliarov.

Možno toto zlepšenie je naozaj výnimočné, nepoznám nikoho iného, komu by sa zlepšil zrak cvičením, ale nepoznám ani nikoho, kto by cvičil. Možno tiež závisí od príčiny (choroby) prečo má niekto slabý zrak.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

somij
Pridám skúsenosť manžela, mal dioptrie 6, začal denne cvičiť (kúpil si knižku a postupoval podľa nej), asi po 2 rokoch sa tie dioptrie ustálili na 2-2 1/2. Takže bez ohľadu na operáciu doporučujem cvičiť a podľa možnosti nosiť okuliare čo najmenej, aby si oko nenavyklo.
Mohol by som Ťa poprosiť o názov tej knižky? S tým doporučením nosiť okuliare čo najmenej je to problematické. Väčšinu dňa človek pozerá do PC alebo papierov, na vychádzke chcem vidieť aj okolie, pri šoférovaní je to nevyhnutnosť. TV by bol mierne rozmazaný. Niet kedy.
To cvičenie by som chcel určite skúsiť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Tak ako som písala vyššie, s tou knižkou pracoval iba krátko, potom prešiel na iné cvičenia. Názov tej knižky : W.Hätscher-Rosenbauer : Zrakové cvičenia.

Manžel robí tiež na PC (aj 12 hodín denne), vtedy má okuliare (ale tie slabšie), tiež pri šoférovaní, ale inak nie, ani pri televízore (moc ho nepozerá) ani na vychádzke. Ale keď mal dioptrie 6, tak sme nemali televízor.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

somij
Tak ako som písala vyššie, s tou knižkou pracoval iba krátko, potom prešiel na iné cvičenia. Názov tej knižky : W.Hätscher-Rosenbauer : Zrakové cvičenia.

Manžel robí tiež na PC (aj 12 hodín denne), vtedy má okuliare (ale tie slabšie), tiež pri šoférovaní, ale inak nie, ani pri televízore (moc ho nepozerá) ani na vychádzke. Ale keď mal dioptrie 6, tak sme nemali televízor.
Ďakujem za názov knižky a najmä za skúsenosti. Skúsim to aj ja s cvičením očí. Už som medzitým rozprával so svojou očnou (dôverujem jej - spolužiačka z gympla) a tá to podporila, len mi nevedela nič napochytre odporúčiť, ale že mi niečo vyhľadá. Tak som jej povedal, že jej možno helfnem ja .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja tiež pohľadám čo mám a napíšem. Je to asi jóga.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať