Zavrieť

Porady

Operácia očí leaserom

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Usporiadat
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
fiha, tak to ma zaujala, ta bolest ma odradzala, este ja mam taky problem, ze sa mi robia keloidne jazvy a to asi bude problem, ale aspon budem teda zvazovat, ze sa dam vysetrit, ci naozaj nemozem
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

No toto moze byt problem (zle hojenie jaziev). Musis sa dat vysetrit. Na operacii urcite nesetri. Nie je sice nikde lacne, ale clovek ma oci iba jedny, teda dvoje ;-)
0 0
pe84 pe84

pe84 je offline (nepripojený) pe84

Som právnička a mamina dvoch detičiek ...viac
vidim, ze tomu celkom rozumies, tak si dam poradit, byvam v ba, tu sa mi zdaju tie centra take najmodernejsie a kvalitne, uz si len vybrat a ako vravis, nesetrit na takej podstatnej veci...
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Ani moc nie, len ked sa to men nepodarilo, tak som hladal na nete a studoval. V podstate stale to riesim, pretoze ma caka reoperacia. Skus OFTUM BA. Najdes na webe. A drzim palce. A nezabudni. Platis si to sama, tak pozaduj kvalitu a starostlivost, a samozrejme informuj sa. Zdrziavaj ich kludne svojimi otazkami, oci su to tvoje a su zatial nenahraditelne. Pytaj sa na vsetko. vedlajsie ucinky, na prekorigovanie... a skus pogooglit na nete.;-)
1 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Petoo držím palce, aby to dopadlo dobre,predpokladala som niečo podobné., počula som dobré referencie na lekárov ordinujúcich v Auparku v Bratislave, momentálne si neviem spomenúť na názov, tou istou technikou operujú aj v BB a tam si dali "opraviť" očká moja neter aj synovec, obidvaja sú veľmi spokojní s výsledkom,. máš tri mesiace na to, aby si si vybral dobre, ja osobne by som sa nevrátila k pôvodným lekárom, aj ked na to právo - reklamácie, máš., ešte raz držím palce.
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Dakujem delonka ;-). Je to OFTUM. Uz som na nich nakontaktovany. Pocuvam na nich same chvaly a tiez mi je sympaticke ze nemaju tolko platenych odkazov na google ako ine strediska. Tzn, nepotrebuju si robit reklamu. Na povodnych lekarov, ktori mi to robili vsak nezabudnem, i ked si to u nich nedam v ziadnom pripade reoperovat. Dakujem za podporu.
Vies, najvacsi problem je vtom, ze ludia az moc doveruju lekarovi, a i ked maju urcite pochybnosti, lekar ich vie svojim odbornym postojom vyviest hned z miery. A pritom je to povolanie ako kazde druhe, akurat, ze maju v rukach nase zdravie, ale ked si ides kupovat auto alebo napriklad tenisky, tiez chces zaruky, tiez chces vediet toho najviac, a aj sa pohadas s predavajucim... k lekarovi mame akysi bojazlivy pristup... a pritom mu kazdy z nas mesacne prispieva na jeho mzdu. No a najhorsie na tom je to, ked je to sukromny lekar, sukromne stredisko, kde si vsetko plne hradis sama. Pred platbou by ti aj cerveny koberec vystreli pod nohy, urobia ti kavu... po zaplateni a po vykone je to uz len take americke "How do you do".
Peter
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
www.gemini.cz doporučujem... je tam úplne ibý prístup k pacientom ako u nás na slovensku...
som po operácii keratokonusu a zatial som spokojná...
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Dakujem kacena26 sa poskutnutie zaujimavej informacie. ;-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pe84 Pozri príspevok
fiha, tak to ma zaujala, ta bolest ma odradzala, este ja mam taky problem, ze sa mi robia keloidne jazvy a to asi bude problem, ale aspon budem teda zvazovat, ze sa dam vysetrit, ci naozaj nemozem
Nemyslím,že Ti niekedy niekto zaručí,že nebudeš mať hojenie keloidmi aj v očiach.Ak nemusíš,nepokušaj šťastie.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Ahoj Peter, vystihol si to na jednotku, viac záruk si pýme a aj dostávame pri kúpe oblečenia než nášho zdravia., som generácia, že si platím zdravotné poistenie 35 rokov a teraz chodím k súkromnej očnej lekárke, aby som si zabezpečila adekvátnu starostlivosť., a nie sú to zanedbateľné sumy., nemeditujem nad tým radšej zbytočne, pretože oči sú "bránou života" a mne už ostalo funkčné len jedno., verím, že u teba všetko dobre dopadne a vrátiš sa k práci, ktorú máš rád., všetko dobré
0 0
Petoo67 Petoo67

Petoo67 je offline (nepripojený) Petoo67

Dakujem Delonka.Aj tebe prajem vela stastia. Dnes idem akurat na kontrolu. Tak uvidim ako sa s nimi dohodnem.
0 0
marberka marberka

marberka je offline (nepripojený) marberka

Má niekto skúsenosti s novou metódou operácie očí Z-Lasik? Na rozdiel od starších laserových operácií by mala byť táto bezbolestná. Robia ju v zariadení Oftum v BA, BB a KE, pridá niekto svoje skúsenosti v niektorom z nich?
0 0
paa paa

paa je offline (nepripojený) paa

Zdravím nadšencov laserovej operácie, držím palce každému ktorý sa rozhodol pre zákrok. Z osobnej skúsenosti však odporúčam triezvosť a rozhľad, pokiaľ okuliare alebo šošovky Vám strpčujú život, nieje čo riešiť, ale len kvôli estetickej vade prípadne nepohodliu s ich nosením odporúčam preštudovať niektoré stránky na internete. Každá operácia oka laserom je vskutku rovnaká, rozdiel je len v príprave, t.j. odstránení epitelu oka, niektoré sú šetrnejšie, niektoré sú bolestivejšie, ale vskutku epitel či už ho odstránia celkovo alebo len odhrnú, neskôr ako odumreté tkanivo zmizne a narastie nové. Čo žiadna klinika nedáva do pozornosti je BOWMANová membrána, ktorá sa pri operácii zničí a už nikdy sa neobnoví, membrána slúži na spevnenie a ako udržovateľ formy rohovky, presne kvôli tejto membráne neexistujú klinické štúdie že po 20-30 rokoch čo sa bude diať s okom, ktoré starne a tvrdne. Každá operácia s laserom má 100% úspešnosť, nakoľko vadu oka odstráni, no nikto sa nezaoberá vedľajšími účinkami ako je strata sĺz, t.j. suché oči, ktoré sú po operácii bežné a ustupujú počas niekoľkých dní, týždňov, mesiacov, avšak v 10-15% zostáva chronické! Viete si predstaviť celý život s kvapkami vo vrecku -kabelke, rána s nemožnosťou otvoriť oči lebo máte pocit že viečka sú prilepené k oku??? Hej človek si povie 10-15%, to je málo, no keď ľudia podávajú lotto kde má šancu k výhre 1- 64.000.000, tak si povedia môže to výjsť, tak pri pomere 1-6 je tá pravdepodobnosť oveľa vyššia a neriskujete pár drobných ale svoj život v podobe aký ho máte! Ale to som trocha odbehol od témy, ďalšie nežiaduce vedľajšie účinky sú nočné videnie, šeroslepota, svetožiara okolo svetiel atď. Nikto vám nezaručí odstránenie dioptrií na nulu, vždy tam zostane nejaká zostatková dioptria, ktorá sa časom môže zhoršovať, jasné máte doživotnú záruku na bezplatnú korigáciu, ale ste na to pripravený, bude firma aj o dobrých pár rokov existovať, ďalšia operácia vo vyššom veku prináša nové a nové komplikácie.... Každá klinika je super vybavená špičkovými prístrojmi, príjemným prostredím a personálom, no jasné veď je to biznis ako každý iný, a marketing funguje. V USA robia korekcie s laserom aj optici a nie vyštudovaný oftalmológovia a peniaze sa sypú. Tak ako aj pacienti s komplikáciami, FDA odporúča dať sa operovať s očným chirurgom ktorý má na konte minimálne 700 až 1000 zákrokov, až po toľkých zákrokoch má skúsenosti s možnými komplikáciami, veď keby prišlo k nečakaným udalostiam počas zákroku, tak vám zabezpečia prevoz do nemocnice a padla, podľa zmluvy ste brali na vedomie že je to len estetická vada ktorú dávate na svoje riziko a náklady odstrániť v danej klinike..... Dúfam že som nikoho neodradil od operácie, ani neznechutil, je to len moja skúsenosť, po všetkých vyšetreniach a konzultáciách, som nezanevrel na možný zákrok v budúcnosti, ale nakoľko ako som už uvádzal v úvode, pokiaľ sa jedná o nepohodlie a estetickú vadu, čo je aj môj prípad, tak som sa rozhodol že si idem dať spraviť nové okuliare. Mne tieto informácie na slovenských weboch chýbali, tak som sa rozhodol podeliť sa s vami. Držím palce a každému prajem úspešný zákrok nech sa splnia vaše očakávania!
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

ahoj paa, veľmi ďakujem za tvoj príspevok., sledujem túto tému najmä kvoli dcére, ktorá uvažuje o operácii.,mám na teba dotaz, či si pri získavaní informácii nenatrafil aj na info o dobe nosenia kontaktných šošoviek, konkrétne, ja som počula vyjadrenie dosť t.č. známeho očného lekára, že po desiatich rokoch nosenia kš môžu nastať problémy, nič bližšie nekonkretizoval, ja osobne som si skôr pomyslela či to nie je účelové tvrdenie z jeho strany, pretože sám má očnú kliniku, kde sa robia operácie krátkozrakosti. , práve tohto roku bude desať rokov, čo začala moja dcéra nosiť nosiť kš, má dosť vysoké dioptrie , šošovky sa jej zastavili na -8,5 jedno očko a druhé -8,0 dioptrii. KŚ však veľmi dobre znáša, podľa vyjadrenia lekárky má dostatočne hrubú rohovku, nosí ich prakticky celý deň., ja sama som priklonená viac k tomu, že ešte počkať, samozrejme, že je tu veľa otáznikov, ale tak ako si ty napísal, pokiaľ sa jedná len o nepohodlie a estetickú vadu... treba dobre porozmýšľať., pomohol by si mi veľmi, ak si niekde natrafil na už moju spomínanú otázku, daj mi vedieť, vopred veľmi ďakujem, želám všetko dobré.
0 0
paa paa

paa je offline (nepripojený) paa

Delonka asi ťa sklamem ale tému kontaktných
šošoviek som nesledoval, tak sa ti k nej ani neviem vyjadriť.
0 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Paa ďakujem za odpoveď, želám všetko dobré a mám prosbu, že ak by si aj v budúcnosti na niečo ohľadne operácií očiek natrafil,tak nielen ja ale predpokladám, že aj iní, ti budeme veľmi povďační, keď to do tejto témy dáš., pekný deň želám
0 0
hado20 hado20

hado20 je offline (nepripojený) hado20

Zdravím,
ak by mal niekto záujem na zľavový kupón v hodnote 100€ na laserovú operáciu očí, napíšte...platí pre všetky oftum pobočky na SK...
0 0
Palinkooo Palinkooo

Palinkooo je offline (nepripojený) Palinkooo

Ahojte, má tu niekto z vás skúsenosti s laserovou operáciou očí v centre Cornea v Bratislave? Prezentujú sa celkom slušne a aktuálne majú aj akciu.

Celkovo však vidím, že ste s operáciou spokojní, tak hádam budem aj ja )))

Ďakujem za odpovede.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palinkooo Pozri príspevok
Ahojte, má tu niekto z vás skúsenosti s laserovou operáciou očí v centre Cornea v Bratislave? Prezentujú sa celkom slušne a aktuálne majú aj akciu.

Celkovo však vidím, že ste s operáciou spokojní, tak hádam budem aj ja )))

Ďakujem za odpovede.
Ak tam nie je ina klinika,alebo nedoslo k zmene....pred 2 r,tam mojej mame robili sedy zakal...a Ok...
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Ak má niekto v súčasnosti záujem o operáciu očí, v Bratislave ponúkajú zlavu 500,- € ak pôjdeme dvaja naraz. Môžme sa dohodnúť a využiť túto zlavu. Je to na klinike neovizia - NeoLasik HD - ten najkvalitnejší typ operácie. Bol by som veľmi rád, keby sa niekto našiel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať