Zavrieť

Porady

Operácia očí leaserom

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Usporiadat
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Tak po pol roku otváram túto diskusiu. Má niekto niečo ohľadom operácie laserom nové? Nosím šošovky, ale po práci s počítačom ma bolievajú oči. A okuliare? Mala by som ich nosiť od svojich 5-tich rokov. Ale poznáte to: vždy som sa za ne ako dieťa hanbila a teraz v dospelosti, hoci sú okuliare moderné, mám k nim odpor. Tak tiež zvažujem, či pokračovať v šošovkách, alebo sa mám pýšiť krásnymi okuliarmi, alebo radšej operácia....
0 0
nadenka2 nadenka2

nadenka2 je offline (nepripojený) nadenka2

Ahoj, ja som si dala zoperovat 1 oko v januari tento rok. Pravdepodobne mam sklon k tvorbe jaziev na rohovke, mala som kvoli tomu problemy s videnim asi 5 mesiacov, bola som dost zufala, kvapkala som si kvapky skoro doteraz. Momentalne do dialky vidim, ale do blizka mi urobili asi 0,5 dioptrie. Strasne som vahala ci mam ist na druhe oko, ale kedze neznasam kontaktne sosovky, bola to uz nevyhnutnost, lebo s rozdielom 5 dioptrii sa neda existovat, nedaju sa nosit ani okuliare. Dala som si to spravit cca pred 3 tyzdnami, je to lepsie i ked stale este celkom dobre nevidim. Po tychto skusenostiach by som sa urcite rozhodovala dlhsie, asi by som to naozaj prekonzultovala s viacerymi ocnymi lekarmi.
0 0
sonas sonas

sonas je offline (nepripojený) sonas

Ahojte.Nevie mi niekto poradit, kde mozem zohnat knihu "Zrakove cvicenia " od Hatscher-Rosenbauer.Vsade je vypredana, tak keby ste mali nejaky zdroj, dajte vediet, prosim. dik
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

sonas Pozri príspevok
Ahojte.Nevie mi niekto poradit, kde mozem zohnat knihu "Zrakove cvicenia " od Hatscher-Rosenbauer.Vsade je vypredana, tak keby ste mali nejaky zdroj, dajte vediet, prosim. dik
O knihe neviem, ale skús si pozrieť túto tému:

http://www.porada.sk/t25094-dobry-zrak.html
0 0
cocker.ba cocker.ba

cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

bepo Pozri príspevok
Tu ide o to že ešte nie je preskúmané na dostatočnej vzorke ľudí čo sa stane s očami po 30-40 rokoch od operácie.
Ked sa mne nestalo nic po 12 rokoch, co by sa mohlo stat po 30 rokoch? Okrem toho, excimer sa da aj opakovat.To nie je stara metoda prof.Fiodorova, kde kratkozrakost zozaciatku liecili narezavanim skalpelom...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
nadenka2 Pozri príspevok
Ahoj, ja som si dala zoperovat 1 oko v januari tento rok. Pravdepodobne mam sklon k tvorbe jaziev na rohovke, mala som kvoli tomu problemy s videnim asi 5 mesiacov, bola som dost zufala, kvapkala som si kvapky skoro doteraz. Momentalne do dialky vidim, ale do blizka mi urobili asi 0,5 dioptrie. Strasne som vahala ci mam ist na druhe oko, ale kedze neznasam kontaktne sosovky, bola to uz nevyhnutnost, lebo s rozdielom 5 dioptrii sa neda existovat, nedaju sa nosit ani okuliare. Dala som si to spravit cca pred 3 tyzdnami, je to lepsie i ked stale este celkom dobre nevidim. Po tychto skusenostiach by som sa urcite rozhodovala dlhsie, asi by som to naozaj prekonzultovala s viacerymi ocnymi lekarmi.
súhlasím, operácia veľmi bolí , zraková vada sa časom obnovuje a doživotne si musíš kvapkať do očí ...,
ale ak to niekto vydrží - kamoška to podstúpila a spravila by to vraj znova, ja by som to asi spravila len ak by som mala veľmi silné dioptrie a veľmi by to znepríjemňovalo môj život....
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Pridám vlastnú skúsenosť: Som po operácii 12 rokov, žiadne zhoršenie, neľutujem a odporúčam. Operovali ma v B.Bystrici, so sebou mi dali 2 tabletky na spanie, kvapky a masť. Prespala som 2 dni a o ďalšie 2 sedela pri PC. Tak ako každá z Vás "čumím" do PC väčšiu časť dňa. Oči mám v pohode, žiadne zhoršenie nepociťujem a čo je super, prestala ma bolieť hlava.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Taktiež z vlastnej skúsenosti, operovaná excimerom som bola pred 11 rokmi, čo sa operácie týkalo nič som necítila, taktiež som asi tri dni spala bolesti som zvládla kapsulami tramalu, nemám pocit že to bolo až také hrozné. Po operácii som si kvapkala umelé slzy, asi 3 mesiace som mala pocit, že mám zhoršený zrak pri čítaní, ale to tiež pominulo, dodnes vidím dobre, nemám vôbec žiadne problémy. Neľutujem, že som túto operáciu podstúpila. Záruku Ti samozrejme nedá nikto, pamätám si, že pred operáciou som podpisovala papier, že je to na vlastné riziko. Myslím si, že každý zákrok je troška lotéria, rozhodnutie je len na Tebe.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

sway Pozri príspevok
súhlasím, operácia veľmi bolí , zraková vada sa časom obnovuje a doživotne si musíš kvapkať do očí ...,
ale ak to niekto vydrží - kamoška to podstúpila a spravila by to vraj znova, ja by som to asi spravila len ak by som mala veľmi silné dioptrie a veľmi by to znepríjemňovalo môj život....
sway, po laserovej a dnes už sa dá povedať, že skoro klasickej operácii krátkozrakosti sú oči v poriadku a nikto si nič do nich nekvapká. Okrem pár dní po operácií.
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Keď som si pred pár mesiacmi čítala túto tému, tiež som uvažovala o tejto operácii. Dnes už mám po nej, ešte chodím na kontroly. Ale ten pocit, že znova všetko perfektne vidím je neopísateľný .
Pred operáciou mi robili vyšetrenia a pýtali sa na môj zdravotný stav a jednou z otázok bolo aj to či sa mi dobre hoja jazvy. Kvapky si ešte kvapkám, ale už len každý druhý deň. Ak by som po rokoch mala ísť znova, tak neváham a idem.
Stálo ma to 24.000.- Sk a splácam to na splátky.
Naposledy upravil Ľubica2 : 15.02.07 at 12:57
0 0
zita007 zita007

zita007 je offline (nepripojený) zita007

matka,manželka,podnikateľka
Janka6685 Pozri príspevok
Ahojte.

Má niekto skúsenosť s operáciou očí (krátkozrakosti/ďalekozrakosti) leaserom? Ako to prebieha, koľko to dnes stojí,...

Ďakujem
Pripájam sa k tým, čo úspešne absolvovali tento zákrok.
Bolo to pred 4. rokmi v Košiciach. Absolvovala som 1 vyšetrenie a hneď ma objednali na operáciu. Robili mi ten komplikovanejší spôsob, pretože som na jednom oku mala 6 diop. Všetko to prebehlo veľmi rýchlo, cca 10 min. Mala som veľký strach ako to dopadne. Dnes je to už 4 roky a ja vôbec neľutujem. Konečne pozeram na tento svet bez akýchkoľvek obmedzení.
Vtedy som za to zaplatila asi 29 000,- Sk a stálo to za to.

Odporúčam a držím palce.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Kočky, som rada, že vám to pomohlo.

Ľubica, teba sa chcem opýtať, ak môžem, ako je to s tými splátkami. Je to riešené nejak fixne, alebo sú aj možnosti podľa výberu zákazníka?
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Náš známy, dr. Ferko má v Košiciach - Barci súkromnú kliniku. Myslím, že nebol by problém (ak sa rozhodneš) ťa doporučiť. Poinformuj sa aký je o ňom chýr.
Vraj aj vo fakultnej nemocnici sú operácie očí na dobrej úrovni (bol tam priateľ
pre 3 rokmi a je spokojný). Cenovo je asi Ferko drahší (aj keď by na môj príhovor
určite niečo zľavil).
0 0
Ľubica2 Ľubica2

Ľubica2 je offline (nepripojený) Ľubica2

Janka,
ja som bola na operácii v júli v Bratislave v CMO. A priamo cez nich som si vybavila pôžičku na splátky. Vtedy pred letom bola u nich akcia - zľava na operáciu laserom na každé oko 2.000.- Sk a platila do konca júna. Tak som sa u nich informovala a boli veľmi ochotní a uvedenú zľavu mi zahrnuli aj do splátok a dokonca mi ju poskytli aj po termíne. Takže ma to na splátky vyšlo rovnako ako keby som platila v hotovosti. Ak chceš niečo konkrétnejšie vedieť, tak sa obráť priamo na nich, alebo na internete. Majú aj dobre spracovanú internetovú stránku.
Inak musím ich len chváliť, lebo majú dobrý prístup k pacientovi.
Niekto tu aj spomínal, že príprava na operáciu bola 4 hodiny, no ja musím povedať, že operáciu som mala naplánovanú o 10.00 hod. a o 12.30 hod. už som bola doma. Tam dlhšie trvá, že ti musia kvapkami znecitlivieť oči. Samotná operácia trvá cca 15 minút.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
bulnova Pozri príspevok
Náš známy, dr. Ferko má v Košiciach - Barci súkromnú kliniku. Myslím, že nebol by problém (ak sa rozhodneš) ťa doporučiť. Poinformuj sa aký je o ňom chýr.
Vraj aj vo fakultnej nemocnici sú operácie očí na dobrej úrovni (bol tam priateľ
pre 3 rokmi a je spokojný). Cenovo je asi Ferko drahší (aj keď by na môj príhovor
určite niečo zľavil).
Ľubica2 Pozri príspevok
Janka,
ja som bola na operácii v júli v Bratislave v CMO. A priamo cez nich som si vybavila pôžičku na splátky. Vtedy pred letom bola u nich akcia - zľava na operáciu laserom na každé oko 2.000.- Sk a platila do konca júna. Tak som sa u nich informovala a boli veľmi ochotní a uvedenú zľavu mi zahrnuli aj do splátok a dokonca mi ju poskytli aj po termíne. Takže ma to na splátky vyšlo rovnako ako keby som platila v hotovosti. Ak chceš niečo konkrétnejšie vedieť, tak sa obráť priamo na nich, alebo na internete. Majú aj dobre spracovanú internetovú stránku.
Inak musím ich len chváliť, lebo majú dobrý prístup k pacientovi.
Niekto tu aj spomínal, že príprava na operáciu bola 4 hodiny, no ja musím povedať, že operáciu som mala naplánovanú o 10.00 hod. a o 12.30 hod. už som bola doma. Tam dlhšie trvá, že ti musia kvapkami znecitlivieť oči. Samotná operácia trvá cca 15 minút.

Ďakujem za info. Pozriem na tú stránku a skúsim sa informovať osobne.

Všetko to zisťujem pre snúbenca (má mínus 7). Ja mám smolu, lebo tupozrakosť mi nevyliečia nijakým spôsobom.
0 0
sonrisa_zofka sonrisa_zofka

sonrisa_zofka je offline (nepripojený) sonrisa_zofka

MOJA LASEROVÁ OPERÁCIA OČÍ

Pretože som nikde nenašla podrobné info o tom aká je operácia očí, čo sa
deje pred tým, počas a hlavne aké to je po nej, spísala som svoje zážitky.
Možno to bude pre niekoho, kto sa na operáciu chystá alebo zatiaľ o tom
iba rozmýšľa trochu užitočné.

1. PREDOPERAČNÉ VYŠETRENIE - v podstate to poznáte od vášho očného. Ide o
čítanie písmen na tabulke, vyšetrenie očného tlaku, skúška slzenia očí. To
posledné je celkom nepríjemná skúška nervov. Spočíva v tom, že vám do
spodného viečka vložia maličký sterilný papierik aby sa vyvolalo slzenie.
V priemere to dávajú na minútu alebo dve, mne ale slzy tiekli už po pár
sekundách.

2. PRÍPRAVA NA OPERÁCIU - ak všetky vyšetrenia dopadnú dobre, sestrička
vám dá očné kvapky na umŕtvenie. Opakuje sa to asi trikrát. Postupne
začnete mať pocit, že máte sklené oči a necítite si ich. Vôbec to nie je
bolestivé.

3. OPERÁCIA - doktor vám najprv dá nejaké kliešte ktoré udržia oči stále
otvorené (dosť nepríjemná vecička). Potom prídu ešte nejaké kvapky, a
potom samotná operácia.
Chvíľami sa mi tak rozmazával zrak, že to zelené svetielko som vôbec
nevidela. Tak som v pude sebazáchovy pozerala tam, kde som tušila že je.
Celkovo operácia jedného oka trvala cca. 4-5 minút. Pravé oko celkom ušlo,
ale pri ľavom som mala neustále hroznú potrebu žmurkať. To však ale nešlo -
kliešte.
Nakoniec mi nasadili ochranné šošovky a odkráčala som späť do ambulancie.
Nemala som zalepené oči ani nič podobné. A čo bolo najlepšie, na cestu som
videla!
Znova som musela čítať písmená a div sa svete - videla som ich.
Potom som dostala kvapky do očí a odišla som domov.

4. POOPERAČNÁ BOLESŤ - tá prišla už po ceste domov. Síce som dostala
nejaké tabletky ale boli iba slabé a ich účinok som vôbec necítila. Cesta
domov bola hotové utrpenie.

Bolesť by som opísala ako... akoby vám niekto dal do oka dlhý kučeravý
vlas a nedovolil vám ho vybrať (musíte sa vyhýbať akémukoľvek kontaktu s
očami - okrem predpísaných kvapiek). Tá bolesť nie je silná ale strašne,
strašne nepríjemná. Chvíľami som mala pocit, že sa zbláznim. Boli chvíle
keď som sama sebe nadávala, že som sa na to dala.
Kvapkanie do očí je takisto obdivuhodný výkon. Oči ma boleli, boli celé
červené a akoby opuchnuté. Stálo ma to dosť námahy udržať ich chvíľu
otvorené.
Lekár mi nenakázal mať očí zalepené, ale je to tak lepšie.

Zistila som, že na pravé oko vidím stále rozmazane, pričom ľavé bolo úplne
zaostrené. Tak to ostalo, aspoň podľa mňa dosť dlho. Bolo to veľmi
nepríjemné, asi poznáte ten pocit, keď vám vypadne jedno sklíčko z
okuliarov. Asi tak.
Po cca. dvoch týždňoch sa pravé oko začalo zaostrovať a ľavé
zhoršovať. Nebolo to veľa ale cítila som rozdiel. V podstate to bolo oveľa
lepšie. Oči sa vtedy zladili. Stále to ale nebolo ono.
Zlepšenie nastalo asi o ďalšie dva týždne. A potom sa zrak iba zlepšoval.
Teraz mám asi dva mesiace po operácii a jediná chybička je v tom, že jedno
oko mam stále o štvrť dioptrie slabšie. Druhé je úplne v poriadku. Stále
sa to ale zlepšuje.

Snáď tento príbeh niekomu pomôže pri rozhodovaní.

pacientka
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

sonrisa_zofka Pozri príspevok
MOJA LASEROVÁ OPERÁCIA OČÍ

Pretože som nikde nenašla podrobné info o tom aká je operácia očí, čo sa
deje pred tým, počas a hlavne aké to je po nej, spísala som svoje zážitky.


4. POOPERAČNÁ BOLESŤ - tá prišla už po ceste domov. Síce som dostala
nejaké tabletky ale boli iba slabé a ich účinok som vôbec necítila. Cesta
domov bola hotové utrpenie.

Bolesť by som opísala ako... akoby vám niekto dal do oka dlhý kučeravý
vlas a nedovolil vám ho vybrať (musíte sa vyhýbať akémukoľvek kontaktu s
očami - okrem predpísaných kvapiek). Tá bolesť nie je silná ale strašne,
strašne nepríjemná. Chvíľami som mala pocit, že sa zbláznim. Boli chvíle
keď som sama sebe nadávala, že som sa na to dala.
Kvapkanie do očí je takisto obdivuhodný výkon. Oči ma boleli, boli celé
červené a akoby opuchnuté. Stálo ma to dosť námahy udržať ich chvíľu
otvorené.
Lekár mi nenakázal mať očí zalepené, ale je to tak lepšie.

Zistila som, že na pravé oko vidím stále rozmazane, pričom ľavé bolo úplne
zaostrené. Tak to ostalo, aspoň podľa mňa dosť dlho. Bolo to veľmi
nepríjemné, asi poznáte ten pocit, keď vám vypadne jedno sklíčko z
okuliarov. Asi tak.
Po cca. dvoch týždňoch sa pravé oko začalo zaostrovať a ľavé
zhoršovať. Nebolo to veľa ale cítila som rozdiel. V podstate to bolo oveľa
lepšie. Oči sa vtedy zladili. Stále to ale nebolo ono.
Zlepšenie nastalo asi o ďalšie dva týždne. A potom sa zrak iba zlepšoval.
Teraz mám asi dva mesiace po operácii a jediná chybička je v tom, že jedno
oko mam stále o štvrť dioptrie slabšie. Druhé je úplne v poriadku. Stále
sa to ale zlepšuje.

Snáď tento príbeh niekomu pomôže pri rozhodovaní.

pacientka
Sice som to nezazila ja sama, ale prezivala som to s mojou kamaratkou, ked sa rozhodla podstupit tu operaciu. Je to uz par rokov, mala dost silne dioptrie, kontaktne jej nerobili dobre, mala citlive oci, tak sa rozhodla ist na to. Nechcem odradit, ale tie pooperacne bolesti mala strasne, oci mala zalepene, nebolo to len ambulantne - na pockanie, 2 dni bola na lozku v nemocnici. Potom takisto kvapky do aci, dost dlho....Najprv sa stazovala,ze vidi horsie, ale boli to len tie prvotne stavy, potom sa to zlepsovalo. Dnes ma len slabucky rozdiel od normalu, je v pohode, a pochvaluje si,ze to mala urobit uz davno predtym.
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Aj ja mám za sebou operáciu laserom. Robili mi ju v BB a tam akosi prezieravo som dostala do ruky 3 tabletky na spanie.ˇPrvú som mala zobrať hneď ako prídem domov a ďalšie dve podľa potreby. Fakt som celé 2 dni prespala a o žiadnej bolesti neviem. Vrelo doporúčam takýto spôsob "odbolesťovania".
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

chcem sa spytat ci mi vie niekto poradit.Casto sa mi robi jacmen na oku.Neviete z coho to vznika a ako sa toho zbavit.Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ber si vitamín B (pre adi11)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať