Zavrieť

Porady

Zdanenie príjmu z predaja majetku

Dobrý večer všetkým...
obraciam sa na Vás s obrovskou prosbou o pomoc...hľadala som niečo podobné tu na porade, ale zatiaľ som nič nenašla, tak som už zúfala
účtujem sročku,
v júni preradil majiteľ spol. MV do osobného vlastníctva a o mesiac nato ho odpredal. Viem, že sa takýto príjem musí zdaniť, ale ako to zaúčtovať tento príjem, aby bol zdanený. Na aké účty a aké všetky doklady zaevidovať (len FA, alebo aj PPD)??
Ďakujem krásne..
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
koricka Pozri príspevok
Ja som dostala jasnu strucnu odpoved....on zatupoval aj PO aj FO ... takze asi tak
Na to som sa vôbec nepýtal. Ak nemáš doklad o tom, ako to bolo prevedené, tak to ani nemáš ako zaúčtovať. A ani sa tu nemáme potom o čom baviť.
0 0
koricka koricka

koricka je offline (nepripojený) koricka

marjankaj Pozri príspevok
Na to som sa vôbec nepýtal. Ak nemáš doklad o tom, ako to bolo prevedené, tak to ani nemáš ako zaúčtovať. A ani sa tu nemáme potom o čom baviť.
Keďže nemám doklad, predpokladám, že ani sám podnikateľ netušil, že potrebuje nejakú darovaciu zmluvu, prípadne nejakú kúpnu zmluvu, veď nakladá so svojim majetkom ako on chce...a tu som sa snažila nájsť nejakú radu, aby som usmernila a správne zaúčtovala tento predaj majetku...veď sa to nazýva porada.
Ale aj tak ďakujem
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

prosím vás aj ja mám otázku na túto tému, čítala som si niečo v zákone o dani z príjmov, ale niekedy tomu nerozumiem resp. sa chcem uistiť. Ak FO predá vysokozdvižný vozík opotrebovaný s.r.o-čke platí FO daň z predaja? Pozn. FO nemá doklad o tom, ako vysokozdvižný vozík nadobudla.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

FO ? ako SZČO? ak nikdy nebol majetok určený na predaj v obchodnom majetku danej FO (alebo je po 5. roku od jeho vyradenia) nie je predmetom zdanenia......pretože sa predpokladá, že ako občan si ho kúpil zo zdanených peňazí......i keď sa mi zdá nepochopiteľné za akým účelom mu slúžil vysokozdvižný vozík v domácnosti......
0 0
baculacik baculacik

baculacik je offline (nepripojený) baculacik

FO nepodnikateľ, no práveže neslúžil tak ho predal. Oni ho mali doma na dvore len tak, kedysi ho používal na podnikanie jeho svokor tuším alebo niekto z rodiny.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tak nezdaňuješ, ak to je aspoň tých 5 rokov, nič nehrozí.
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Ahojte

Prosím Vás. Nepodnikatelovi sa skončil lízing a ešte auto nie je prepísané na neho. Už našiel firmu ktorá by auto odkúpila a odpisovala. Musí nepodnikateľ napísať najprv na seba auto a potom na základe kúpnej zmluvy prepísať na firmu alebo môže sa to hneď z lízingovky napísať na firmu. Fyzická osoba má v tomto prípade oslobodený príjem?
Dakujem
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

Získal som odpoveď od jedného poradcu. Napíšem sem možno sa to niekomu zíde.

Najprv fyzická osoba by mala napísať auto na seba. Potom na základe zmluvy predať právnickej osobe aby právnická mohla auto odpisovať.
Príjem z predaja pre fyzickú osobu nie je oslobodený lebo predtým ako predal auto bolo v majetku lízingovky a neuplynulo 5 rokov od predaja.

Čo si o tom myslíte? Keď je pravda čo som napísal ako je možné previesť auto tak aby neplatila daň fyzická osoba? Keby daroval auto? Síce právnická odpisovať nemôže ale PHM by si mohli uplatniť. Či???
0 0
junior78 junior78

junior78 je offline (nepripojený) junior78

nemáte niekto skúsenosť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať