Zavrieť

Porady

Chov domácich zvierat - susedia

Je tu niekto, kto by mi vedel poradiť? Čiste teoreticky :-) - dajme tomu, že sa rozhodnem na svojom dvore chovať býka.Môj dom je tesne medzi inými rodinnými domami, dvor cca 200m2. Asi sa všade dookola bude šíriť zápach a všade dookola budú počúvať bučanie :-) Susedia budú pri posedení na svojich terasách okrem vône kávy vychutnávať aj iné vône, dokonca budú mať plný dom "čerstvého vzduchu" ak budú otvárať vlastné okná,ale nikto sa mi neodváži nič povedať.Alebo odváži...
A čo ja? Môžem takéto sťažnosti jednoducho ignorovať? Existuje nejaký zákon či predpis o chove domácich zvierat? Či si môže každý chovať čo chce,ako chce, kde chce? Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea
pavol54
Čítal som od Haileya Letisko, a tam mali podobný problém, vedľa letiskovej dráhy si postavili rodinné domy a potom sa dožadovali kvôli nadmernému hluku zrušenia letovej dráhy okolo ich bungalovov ale to bolo v krajine snov -USA Ale na Mesiaci predávajú parcely a tam je kľud a určite tam ovce nebudú bečať jedine že by boli v skafandroch. Poznám heslo "nikto vám nedá viac ako ja môžem sľúbiť"
Aj v Nitre pri kafilérke vyrástli" příměšťácke baraky". Keď stavali boli slepí a zrazu im začala kafilérka vadiť.. Nikto nechce blízko svojho domu nič, ani kohúta ani sliepky, ani susedov, ani skládky komunálneho odpadu, ale hlavne, že odpad produkuje, a vo veľkom, a potom ho pekne krásne vyvezie kdesi do prírody, však on má okolo svojho domu uťuťkané. Potom, že Lunik, tí to aspoň sebe pod okná hádžu. Každý má svoje predstavy o dokonalom bývaní a keď sa nenaplnia, tak sú všetci vinovatí.Slovensko nie je Austrália,sme len taký malý pľuvanec na mape sveta tak sa musíme nejako pomestiť, a vraj " dobrých ľudí sa hodne zmestí.".
typický egoizmus "Mne sa musia všetci prispôsobiť" To už niektorým aj vtáky vadia že prečo majú hniezdo pod mojou strechou lebo mu pri vylietaní z hniezda osierajú auto, aby som ich vyhnal nech si spravia hniezdo niekde inde, prečo sú na mojich poliach v tých močariskách žaby ktoré na jar produkujú ten hrozný hluk aby som ich nejak zlikvidoval lebo sa vraj nedá späť, prečo lieta toľko hmyzu, a prečo je taká presila komárov na všetko treba chémiu, na vyhnanie vtákov z hniezdisk, na otrávenie žiab, na postreky proti hmyzu, na postreky proti komárom ale nemá sa jesť postriekané ovocie zelenina sa má pestovať tam kde by to nevadilo okolobývajúcim(lebo také vyťažené kapustovisko neskutočne páchne) , aj od toho sedliaka je dobre kúpiť niečo len nech to preboha nechová pri mojom dome ale aby blízko býval a mal to poriadne lacné , elektrina sa nesmie vyrábať z jadra ale ani z vody ale ani z vetra, ale ani z uhlia, alebo áno len v blízkosti môjho domu. Treba presadiť aby sa všetko vyrúbalo zabetónovalo
3 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Diana42
Arizona, ďakujem . Sliepky, kačky mi nevadia, len tie barany...Skúsim niečo.
mne skôr káčery tie nepočuť ale také stádo kačíc to je rev
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
mne skôr káčery tie nepočuť ale také stádo kačíc to je rev
...mne vadia skôr sliepky ....
1 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Diana42
pavol54
tak si to vyriešte z mladými a nás sa na radu nepýtajte mladí nepohnú so starými alebo vy ste naleteli?
Ty si asi jasnovidec - vies, bol to kamarat, potreboval peniaze na rekonstrukciu stareho domu a teraz sa nevie cela rodina zmierit s tym, ze za kratky cas sme postavili krasny dom .-( A on postavil dom na starom kameni. Je to o ludoch, ale tak na to sme prisli az teraz. Ale dufam, ze aj tento problem vyriesime.
aha, takze ako znak zavisti je to, ze ti zneprijemnuju zivot na dedine ... prikazali baranom becat a dovoluju si ich pustat rano - no kto to kedy videl? na to musi byt nejaky zakon predsa ... toto zazivat na dedine?
2 2
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Diana42
avalik
aha, takze ako znak zavisti je to, ze ti zneprijemnuju zivot na dedine ... prikazali baranom becat a dovoluju si ich pustat rano - no kto to kedy videl? na to musi byt nejaky zakon predsa ... toto zazivat na dedine?
Presne tak, avalik...najhorsia je ludska zavist ... A to sme v meste, nie na dedine. Toto je pre mna nepochopitelne, preto cakam na rady...( Byvame tu mesiac a ja sa nemozem z toho spamätat.
si asi nepochopila moj prispevok ... nevadi
2 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Diana42
Tie barany by mi tiez nevadili, ale vadi mi, ze gazda sa o nich nestara - lebo to nie je normalne becanie, ale becanie tyranych hladnych zvierat...a tie podmienky, v ktorych ziju - mozno 100 rocne rozpadavajuce stodoly. Myslim, ze zijeme v modernej dobe a aj zvieratam treba vhodne podmienky pre zivot. Ja mam kocurika a ten je ako v bavlnke. Este planujem psika, hlavne nech strazi dom.
1. Statna veterinarna sprava
2. media.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

"Páči" sa mi že niekto chce počuť len tú svoju pravdu a všetci mu majú prikyvovať ak si neprečíta niečo čo by mu hladkalo srsť, ale mu napíše logickú pravdu, tak mu drbne neužitočné. Silou mocou sa niektorí snažia byť snobmi, politikmi a aristokratmi a možno že už aj tie klieštiky na cukor majú na WC podľa známeho vtipu.
2 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
"Páči" sa mi že niekto chce počuť len tú svoju pravdu a všetci mu majú prikyvovať ak si neprečíta niečo čo by mu hladkalo srsť, ale mu napíše logickú pravdu, tak mu drbne neužitočné. Silou mocou sa niektorí snažia byť snobmi, politikmi a aristokratmi a možno že už aj tie klieštiky na cukor majú na WC podľa známeho vtipu.

a seno trciace z cizmy, hoci za 5000 eur-)
1 1
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Diana42
pavol54
tak si to vyriešte z mladými a nás sa na radu nepýtajte mladí nepohnú so starými alebo vy ste naleteli?
Ty si asi jasnovidec - vies, bol to kamarat, potreboval peniaze na rekonstrukciu stareho domu a teraz sa nevie cela jeho rodina zmierit s tym, ze za kratky cas sme postavili krasny dom .-( A on postavil dom na starom kameni. Je to o ludoch, ale tak na to sme prisli az teraz. Ale dufam, ze aj tento problem vyriesime. To stari robia zlost a huckaju mladych. Prepisali pozemok mladym, a na ich chovaju, aj ked im sa to nepaci
Tak teraz si urob mienku.
Keby sme vedeli co nas caka, ver, ze ostaneme v bytovke.
Hoc to skonci na sude, budeme bojovat. A ak to nepojde, predame dom romom, nech maju susedov ako si zasluzia. Ked si nevazia to, co maju. Ale ludska zavist nema hranic .
Co k tomu dodat?! Mozno nabuduce stavat v luxusnej stvrti, aby vam susedia nezavideli.
EDIT: a este upresnim! Nie vzdy je to o zavisti, ale o depresii, ze clovek nemoze mat to, co druhy
Naposledy upravil erik555 : 11.08.13 at 09:10
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Diana42
Tie barany by mi tiez nevadili, ale vadi mi, ze gazda sa o nich nestara - lebo to nie je normalne becanie, ale becanie tyranych hladnych zvierat...a tie podmienky, v ktorych ziju - mozno 100 rocne rozpadavajuce stodoly. Myslim, ze zijeme v modernej dobe a aj zvieratam treba vhodne podmienky pre zivot. Ja mam kocurika a ten je ako v bavlnke. Este planujem psika, hlavne nech strazi dom.
Ty si veterinárka , že rozoznáš ten bekot ... ???
Ja síce nie , ale viem aj to , že ovce sa na salašoch nejak nehýčkajú ...žijú si v tých košiaroch a modernú dobu majú na háku ...stačí im pastva ...

Keď sa to tak vezme ....
Veď aj kocúrik chytí túlavé topánky a začne hore dole pobehovať po cudzích záhradách , značkovať ...
Pes bude vybrechávať , zavýjať , pobehovať okolo plota ....
Jedno z druhým tiež môže na nervy ísť .....iba majitelia si budú lebediť , že aké domáce tvorstvo majú - v bavlnke chované ...
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Diana42
Mesto, nie dedina.
....nože daj pre tú srandu onú dedinu , čo mestom nazývaš ....
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Diana42
Tie barany by mi tiez nevadili, ale vadi mi, ze gazda sa o nich nestara - lebo to nie je normalne becanie, ale becanie tyranych hladnych zvierat...a tie podmienky, v ktorych ziju - mozno 100 rocne rozpadavajuce stodoly. Myslim, ze zijeme v modernej dobe a aj zvieratam treba vhodne podmienky pre zivot. Ja mam kocurika a ten je ako v bavlnke. Este planujem psika, hlavne nech strazi dom.
Ty si veterinárka , že rozoznáš ten bekot ... ???
Ja síce nie , ale viem aj to , že ovce sa na salašoch nejak nehýčkajú ...žijú si v tých košiaroch a modernú dobu majú na háku ...stačí im pastva ...

Keď sa to tak vezme ....
Veď aj kocúrik chytí túlavé topánky a začne hore dole pobehovať po cudzích záhradách , značkovať ...
Pes bude vybrechávať , zavýjať , pobehovať okolo plota ....
Jedno z druhým tiež môže na nervy ísť .....iba majitelia si budú lebediť , že aké domáce tvorstvo majú - v bavlnke chované ...
zabudol si napísať "týraný kocúrik" lebo moja mačka nie je doma niekedy aj týždeň. mačka je slobodomilovné zviera tá miluje človeka len vtedy keď treba doplniť kalórie z domácej stravy.
2 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Vieš kto je kamarát?


Ja vravím :

Kamarátov mám plno ...
Priateľov však spočítam na prstoch jednej ruky !
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pavol54
buchač
Diana42
Tie barany by mi tiez nevadili, ale vadi mi, ze gazda sa o nich nestara - lebo to nie je normalne becanie, ale becanie tyranych hladnych zvierat...a tie podmienky, v ktorych ziju - mozno 100 rocne rozpadavajuce stodoly. Myslim, ze zijeme v modernej dobe a aj zvieratam treba vhodne podmienky pre zivot. Ja mam kocurika a ten je ako v bavlnke. Este planujem psika, hlavne nech strazi dom.
Ty si veterinárka , že rozoznáš ten bekot ... ???
Ja síce nie , ale viem aj to , že ovce sa na salašoch nejak nehýčkajú ...žijú si v tých košiaroch a modernú dobu majú na háku ...stačí im pastva ...

Keď sa to tak vezme ....
Veď aj kocúrik chytí túlavé topánky a začne hore dole pobehovať po cudzích záhradách , značkovať ...
Pes bude vybrechávať , zavýjať , pobehovať okolo plota ....
Jedno z druhým tiež môže na nervy ísť .....iba majitelia si budú lebediť , že aké domáce tvorstvo majú - v bavlnke chované ...
zabudol si napísať "týraný kocúrik" lebo moja mačka nie je doma niekedy aj týždeň. mačka je slobodomilovné zviera tá miluje človeka len vtedy keď treba doplniť kalórie z domácej stravy.
teraz som navyše zistil že aj výrok že mačka je slobodomilovné zviera je neužitočný. Ja tomu hovorím keď do rána nič nebolo tak je to hrozný pretlak. Keby som bol bližšie už mám RCG, ako to niekto trefne povedal
2 2
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54
teraz som navyše zistil že aj výrok že mačka je slobodomilovné zviera je neužitočný. Ja tomu hovorím keď do rána nič nebolo tak je to hrozný pretlak. Keby som bol bližšie už mám RCG, ako to niekto trefne povedal
Pali, veď ona sa potrebuje iba vykecať.
Keby to chcela riešiť, tak sa obráti na príslušné úrady.
2 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
pavol54
teraz som navyše zistil že aj výrok že mačka je slobodomilovné zviera je neužitočný. Ja tomu hovorím keď do rána nič nebolo tak je to hrozný pretlak. Keby som bol bližšie už mám RCG, ako to niekto trefne povedal
Pali, veď ona sa potrebuje iba vykecať.
Keby to chcela riešiť, tak sa obráti na príslušné úrady.
A nech je rada že penzisti majú len baranov, keby mali capa to by si ešte susedia užili, a taká mačka keď kocúri zistia že má obdobie párenia tak máš označkované smradom vchodové dvere a to sa mám na koho sťažovať?
2 2
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Diana42
Alaya, pavol54, buchac - co som chcela som zistila, urady to vyriesia ... tu ste boli nanic .
Diana, fakt nanic-))

Diana42
Téma: Chov domácich zvierat - susedia
Užitočné
1. 11.08.13 08:32
Naposledy upravil Chobot : 13.08.13 at 14:10
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Diana42
Alaya, pavol54, buchac - co som chcela som zistila, urady to vyriesia Vy radsej chodte kikirikat a becat do inych tem - tu ste boli nanic .
Moja zlatá !

Úrady na Slovensku vyriešia tak trt ...
Povedzme , že sa budeš sťažovať na miestnom úrade v tom zapadákove .
Príslušná komisia zistí porušenie zákona a vydá určité rozhodnutie a aj pokutu . Tá činí maximálnu výšku 33 € .
Sused ju zaplatí ľavou zadnou a bečanie baraniny budeš počúvať aj naďalej .
Povedzme , že sa rozhodneš dať túto vec na súd , ktorý rozhodne v Tvoj prospech . Ibaže protistrana sa môže vždy odvolať ...
Nevravím a ani nespomínam , že pri zaneprázdnení slovenských súdov sa celá vec môže ťahať aj roky . Za tú dobu majiteľ oviec aj chov obnoví a pár ovečiek aj na pekáči skončí .

A aj keď si vymazala pôvodný príspevok , tak aj tak ostal v poniektorej citácií , kde je najdôležitejšia veta pre obe spomenuté inštancie ( dedinský úrad a súd ) :
..."...Nedavno sme sa nastahovali do novostavby na konci sidliska v meste a mame netolerantnych susedov... "....

Vy ste sa nasťahovali a neverím , že úrady rozhodnú v Tvoj prospech , nakoľko by museli rozhodnúť o investovaní a budovaní niečoho , čo už roky fungovalo .....

CAPISCI ???
3 2
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

neverím vlastným očiam...........toto je asi tá demokracia.........
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Co sa tu v teto teme porobilo. Ukazuje mi asi 6 pochval od Diany, naklikam, ktore a nic, neexistuju tie prispevky a kde su prispevky od alexie, ci ako sa vola?
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať