Zavrieť

Porady

Problém s obrazom na ECG monitore

Na ľavej strane obrazovky sa mi urobil čierny pás široký asi 10 cm, rozdelený zvislou bielou čiarou na dve časti "jedna široká asi 3 cm a druhá asi 7 cm. Problém je v tom, že tento čierny pás posunul celý obraz doprava o svoju šírku, takže všetko čo je na pravej strane je nedostupné. Ak otvorím súbor, dá sa ho kurzorom za vrchnú lištu "podsunúť" pod čierny pás a dostať sa aspoň k značkam na hornej lište pre zhodenie na spodnú lištu, zmenšenie formátu a zatvorenie súboru. Skúšal som chybu napraviť cez nastavovacie prvky na monitore, posúvať doprava, doľava, nahor, nadol, vrátane Auto Config, ale pás zostáva. Ak PC vypnem a znova zapnem, obrazovka je počas "nábehu" plná, ale akonáhle sa zobrazí pracovná plocha, tá je už s tým čiernym pásom. Budem veľmi povďačný za každú radu, lebo práca na PC pri takomto stave je ako z "praveku"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nový monitor - tento to už má za sebou. Predpokladám že je to CRT monitor -v tom prípade vychyľovacie cievky sú v háji.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Možno tu budem za hlúpeho, ale: čo je to ECG monitor? Poznám LCD (Liquid Crystal Display), potom klasický CRT (Cathode Ray Tube), ešte možno PDP (Plazma Display Panel), ale ECG? To máš snáď ako monitor napojený Elektro Cardio Graf?!

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    PotPalo Pozri príspevok
    Možno tu budem za hlúpeho, ale: čo je to ECG monitor? Poznám LCD (Liquid Crystal Display), potom klasický CRT (Cathode Ray Tube), ešte možno PDP (Plazma Display Panel), ale ECG? To máš snáď ako monitor napojený Elektro Cardio Graf?!
    Nie - nie je to EKG. Je to:

    [hore]LCD MONITOR "19" ECG 1906

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Áha. Takže LCD monitor značky ECG. S touto značkou som sa ešte nestretol.

    Keď nepomáha ani to Autoconfig... na 80% zlá elektronika v monitore, na 20% grafická karta v PC (mal som taký prípad).

    Máš tieto možnosti: skús nastaviť iné rozlíšenie, alebo inú obnovovaciu frekvenciu. Tiež skús v OSD monitoru nájsť niečo ako "Reset to factory settings". Ak to nepomôže, môžeš monitor predať na náhradné diely, displej je zrejme dobrý.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Poznámka pod čiaru pre barancika: Je vhodné uvádzať buď úplné údaje o zariadení, alebo aspoň popis zariadenia - neúplný, nič nehovoriaci popis (názov) potom dáva aj takéto nesprávne odpovede a diagnózy.

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    ODKAZY:
    - pre misoft - beriem na vedomie, neuvedomil som si to keď som vytváral novú tému, totiž tá značka "ECG" je priamo na monitore pri ovládacích prvkoch, tak som ju jednoducho použil.
    - pre PotPalo - vďaka za tipy - problém vyriešený

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Odkaz prijatý - prepáčené, nabudúce už budeš chytrejší. Veď každá rada je dobrá rada.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Odkaz tiež prijatý - a čo z toho všetkého nakoniec pomohlo?

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    Pre PotPalo:
    Autoconfig - ešte raz som ho skúsil zo zúfalstva z možných katastrofických scenárov a ak nie hádam po desiatykrát po reštarte aj celkovom vypnutí PC. Pod katastrofickým scenárom nemyslím na nákup nového monitora, ale mal som terminovanú zákazku a od najbližšej predajne som dobrých 45 km. A zúfalstvo bolo z toho, že náhradný monitor mi nadobro odišiel pred 2 týždňami a krátko predtým aj náhradný PC, ale to boli už "dedkovia", skoro 6-roční a s tým som viac-menej počítal.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ešte otázočka: nemáš náhodou čierne pozadie na ploche? Autoconfig to nevie chytiť, treba dať text na bielom pozadí na celú obrazovku (napr. Word), potom dať autoconfig.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.