Zavrieť

Porady

Vystaviť faktúru s 20% či 19% DPH

Dobrý večer,viete mi niekto poradiť potrebujem to dosť súrne, či mám na faktúru vystaviť 19%,alebo 20 % DPH. Kúpna zmluva bola podpísaná v r. 2010 s tým,že 2 splátky z ceny nehnuteľnosti budú vyplatené v r. 2010 a tretia v roku 2011 po skolaudovaní a je tam určená suma + 19 % DPH. Faktúra sa vystavuje zákazníkovi, ktorý si DPH už neodráta.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nemôže ísť o klasické splátky, lebo to by ste už museli mať faktúru vystavenú v r. 2010 s 19%DPH a zákazník ju iba spláca.
    Ak ide o postupné dodávanie diela, čiastkové fakturácie, tak potom každá predstavuje samostatné dodanie a riadi sa legislatívou platnou v čase dodania.
    v r. 2011 je 20% DPH, teda faktúra isto musí mať 20% DPH.
    Otázkou zostáva, či to 1% budete znášať vy ako firma, alebo "presvedčíte " zákazníka, že z dôvodu zmeny sadzby DPH musí doplatiť vyššiu sumu.
    Ja zastávam názor, ak ste si v zmluve nevyhradili právo upravovať cenu v takých prípadoch ako nastala /zmena sadzby DPH/, a zákazník bude trvať na dodržaní pôvodne dohodnutej ceny, tak bude v práve.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    hlasujem za vyriešené, ak dovolíš.

    Vystaviť faktúru s 20% či 19% DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.