Zavrieť

Porady

Bude nutná pokladňa od roku 2012 pre každého?

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Nevie náhodou niekto či bude nutné mať pokladňu od nového roka? Vraj ak príjímam peniaze v hotovosti už nebudem môcť vystaviť príjímový doklad? Sme výrobná činnosť a vystavujeme len faktúry s úhradou na účerňt alebo v hotovosti na príjmový doklad - samozrejme s dňom splatnosti vždy o deň neskôr ako je faktúra vystavená. Tak nevem teraz , že čo a ako.... treba pokladňu?
Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

marjankaj Pozri príspevok
Veď píše, že robí na mieru. Tak to asi do tých obchodov nedodáva.
Viď príspevok č.10
Moja odpoveď bola na príspevok č. 14

"katalóg

Aký je rozdiel medzi dodávaním tovaru a predajom? Výrobná firma sa nemusí zaoberať predajom. Dodáva tovar do obchodov. "

A v tom prípade je to snáď o.k. ?
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Takže ak vyrábam výrobky : - keď ich predávam bez montáže - uhr.pohľadávky v hotovosti = ERP, - keď ich predávam s montážou - uhr. pohľadávky v hotovosti = je aj tu nutnosť mar ERP? Lebo montáž výrobkov sa nenachádza v službách /príloha/ pri ktorých musí byť ERP. Ale zasa na druhej strane aj v tomto druhom prípade tie výrobky = tovar predávam... takže zrejme aj tu musí byť ERP - predaj výrobkov s montážou..... Dík za reakcie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nový zoznam, ktorý je doplnený aj kódmi (NACE), podľa novely Zákona 563/2009 (Daňový poriadok), schválený v parlamente, čakána podpis prezidenta a vydanie v Zbierke:

SLUŽBY, NA KTORÉ SA VZŤAHUJE POVINNOSŤ EVIDENCIE TRŽIEB V ELEKTRONICKEJ REGISTRAČNEJ POKLADNICI


45.20 Oprava a údržba motorových vozidiel, a to len pri oprave a údržbe osobných motorových vozidiel okrem inštalovania dielov a príslušenstiev, ktoré nie sú súčasťou výrobného procesu
52.21 Vedľajšie činnosti v pozemnej doprave, a to len pri prevádzke parkovacích priestorov
56.10.1 Jedálne
56.10.9 Ostatné účelové stravovanie
56.21 Dodávka jedál
56.29 Ostatné jedálenské služby
56.30 Služby pohostinstiev
74.20 Fotografické činnosti
77.11 Prenájom a lízing automobilov a ľahkých motorových vozidiel okrem prenájmu podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
77.21 Prenájom a lízing rekreačných a športových potrieb okrem prenájmu podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
77.22 Prenájom videopások a diskov okrem prenájmu podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
77.29 Prenájom a lízing ostatných osobných potrieb a potrieb pre domácnosť okrem prenájmu podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci
93.11 Prevádzka športových zariadení, a to len pri prevádzke krytých a nekrytých kúpalísk
93.13 Fitnescentrá
93.21 Činnosti lunaparkov a zábavných parkov
96.01 Pranie a chemické čistenie textilných a kožušinových výrobkov okrem požičiavania bielizne, pracovných odevov, vecí súvisiacich s práčovňou, dodávky plienok a poskytovania pracích a čistiacich služieb u zákazníka
96.02 Kadernícke a kozmetické služby
96.04 Služby týkajúce sa telesnej pohody
96.09 Ostatné osobné služby, a to len pri strihaní psov.“.
11 0
lutka lutka

lutka je offline (nepripojený) lutka

ja by som sa chcela spýtať,sro-čka popri inej činnosti aj nakupuje a predáva vysávače, predáva na faktúru, ktorá je uhradená v hotovosti, od 1.1.2012 potrebuje ERP?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

lutka Pozri príspevok
ja by som sa chcela spýtať,sro-čka popri inej činnosti aj nakupuje a predáva vysávače, predáva na faktúru, ktorá je uhradená v hotovosti, od 1.1.2012 potrebuje ERP?
Myslím že pri predaji vysávačov, alebo akéhokoľvek tovaru, potrebujete vystaviť blok z RP. Ak je Fa uhradená v hotovosti , už nebude možné vystavenie pokladničného dokladu. Najlepšie je, ak kupujúci uhradí dlžnú sumu prevodom na váš účet, alebo ju vloží na váš účet.
2 0
jumo jumo

jumo je offline (nepripojený) jumo

Prevadzkujem internetovy obchod. Drviva vacsina predaja je formou dobierky, alebo na zalohovu fakturu. Samozrejme chodia aj zakaznici osobne, ktory platia v hotovosti, ale tych je malo. Vypocital som si, ze kupovat a prevadzkovat reg. pokladnu sa mi asi neoplati (a nechcem podporovat uradnicko-vladnu mafiu).
Preto sa chcem opytat ci som to pochopil spravne - zakaznik mi zavola, ze pride za 2 hod pre tovar. Logicky by mal peniaze najprv vlozit na nas ucet a potom by mu bol tovar vydany. Ale zakaznik to tak nechce urobit a preto sa pytam ci mozem vystavit zakaznikovy fakturu on mi da peniaze do ruky a dostane hned tovar. Ja si ich sam vlozim na moj ucet, aby sa s tym zakaznik nemusel otravovat. Viem ze to asi nie uplne koser, ale v konecnom dosledku to uctovne bude sediet. Mozem to takto urobit?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Je to podľa mňa predaj tovaru, myslím, že áno. Ak ju nechcete, praktizujte platbu výhradne na účet.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pre lutku :
Economic Pozri príspevok
Je to podľa mňa predaj tovaru, myslím, že áno. Ak ju nechcete, praktizujte platbu výhradne na účet.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jumo Pozri príspevok
Prevadzkujem internetovy obchod. Drviva vacsina predaja je formou dobierky, alebo na zalohovu fakturu. Samozrejme chodia aj zakaznici osobne, ktory platia v hotovosti, ale tych je malo. Vypocital som si, ze kupovat a prevadzkovat reg. pokladnu sa mi asi neoplati (a nechcem podporovat uradnicko-vladnu mafiu).
Preto sa chcem opytat ci som to pochopil spravne - zakaznik mi zavola, ze pride za 2 hod pre tovar. Logicky by mal peniaze najprv vlozit na nas ucet a potom by mu bol tovar vydany. Ale zakaznik to tak nechce urobit a preto sa pytam ci mozem vystavit zakaznikovy fakturu on mi da peniaze do ruky a dostane hned tovar. Ja si ich sam vlozim na moj ucet, aby sa s tym zakaznik nemusel otravovat. Viem ze to asi nie uplne koser, ale v konecnom dosledku to uctovne bude sediet. Mozem to takto urobit?
Keď chodím vkladať do banky peniaze v hotovosti, vždy odo mňa pýtajú preukaz totožnosti. Hoci som tam dlhoročný klient, a poznajú aj po mene....To potom ako budeš mať zaúčtované, keď tam bude Tvoje meno pri vklade ? To by si musel ísť s každým zákazníkom do Tvojej banky, aby Ti to tam vložil on. To je ale iba môj osobný názor.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jumo Pozri príspevok
Prevadzkujem internetovy obchod. Drviva vacsina predaja je formou dobierky, alebo na zalohovu fakturu. Samozrejme chodia aj zakaznici osobne, ktory platia v hotovosti, ale tych je malo. Vypocital som si, ze kupovat a prevadzkovat reg. pokladnu sa mi asi neoplati (a nechcem podporovat uradnicko-vladnu mafiu).
Preto sa chcem opytat ci som to pochopil spravne - zakaznik mi zavola, ze pride za 2 hod pre tovar. Logicky by mal peniaze najprv vlozit na nas ucet a potom by mu bol tovar vydany. Ale zakaznik to tak nechce urobit a preto sa pytam ci mozem vystavit zakaznikovy fakturu on mi da peniaze do ruky a dostane hned tovar. Ja si ich sam vlozim na moj ucet, aby sa s tym zakaznik nemusel otravovat. Viem ze to asi nie uplne koser, ale v konecnom dosledku to uctovne bude sediet. Mozem to takto urobit?
Pošli si to poštovou poukažkou na účet, ako odosielateľa jeho meno. tam občiansky nezvyknú pýtať
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Super nápad, len bude musieť platiť poštovné náklady za každú zloženku ! Ako sa dá všetko super vyriešiť aj bez registračky :-)
0 0
upchpp upchpp

upchpp je offline (nepripojený) upchpp

ahojte a ak som živnostník a vykonávam základný plavecký výcvik pre deti a prijímam peniaze v hotovosti a vystavujem príjmový doklad aj mňa sa týka povinnosť mať pokladňu ??
je tam bod :Služby týkajúce sa telesnej pohody
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

musíš mať ERP, zákon to v tvojom prípade vyžaduje......
0 0
jumo jumo

jumo je offline (nepripojený) jumo

Dakujem vsetkym za odpovede. Asi to budem robit cez tu postu. Ked si zratam naklady na postovne poukazky a naklady na kupu a prevadzku reg. pokladne, tak sa mi to mnohokrat oplati.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

jumo Pozri príspevok
Dakujem vsetkym za odpovede. Asi to budem robit cez tu postu. Ked si zratam naklady na postovne poukazky a naklady na kupu a prevadzku reg. pokladne, tak sa mi to mnohokrat oplati.
A aký doklad dáš zákaznikovi? Ak aj nebude podnikateľ, tak z dovôdu prípadnej reklamácie by som ja ako zákazník doklad chcela.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ahoj, plavanie pre deticky s mamickami patri medzi sluzby telesnej pohody? Je niekde definovane o ake sluzby presne ide?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
TU: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=1924

96.04 Služby týkajúce sa telesnej pohody

Táto trieda zahŕňa:
- činnosti tureckých kúpeľov, sáun a parných kúpeľov, solárií, liečivých kúpeľov, redukčných a zoštíhľovacích salónov, masážnych salónov atď.

Táto trieda vylučuje:
- zdravotnú masáž a terapiu, pozri 86.09
- činnosti klubov zdravia, fitness centier a posilňovní, pozri 93.13
5 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Firma vyrábajúca okna a zároveň aj jej montáž. Úhrady faktúr prebiehajú väčšinou cez účet, ale sem tam aj v hotovosti. Má povinnosť mať od 1.1.2012 reg.pokladňu?
Ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
EMILY04 Pozri príspevok
Firma vyrábajúca okna a zároveň aj jej montáž. Úhrady faktúr prebiehajú väčšinou cez účet, ale sem tam aj v hotovosti. Má povinnosť mať od 1.1.2012 reg.pokladňu?
Ďakujem.
Podľa zoznamu uverejnených činností montáž okien do povinnosti mať ERP nespadá. No ak máš nejakú pochybnosť, podaj si e-mailom na drsr.sk dotaz, aby ti dali jednoznačnú odpoveď. Ja toto robievam pri akejkoľvek neistote a to čo mi napíšu, je pre mňa smerodajné.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

V prípade, že okná dodáte s montážou - tak bez ERP . Ale ak predáte samotné okná /bez montáže/ - ide o predaj tovaru /výrobkov/ a úhrada v hotovosti musí byť cez ERP....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať