Zavrieť

Porady

Dohoda o brigadnickej praci studentov

Prosim o radu,
Môže študent podpisat vyhlasenie na zdanenie prijmov, keď
je mzda 3.000,-Sk?

Dakujem, Martinkova
Usporiadat
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

A čo sa robí,ked študent končí,vypíšem mu len potvrdenie o tom koľko zarobil,koľko bola odpočitateľná čiastka ...,ale vyhlásenie si nechávam aj keď ide pracovať do TPP, alebo mu ho dám? Ale čo ostane mne ak mu ho dám ?
0 0
dada909 dada909

dada909 je offline (nepripojený) dada909

sklenkova
A čo sa robí,ked študent končí,vypíšem mu len potvrdenie o tom koľko zarobil,koľko bola odpočitateľná čiastka ...,ale vyhlásenie si nechávam aj keď ide pracovať do TPP, alebo mu ho dám? Ale čo ostane mne ak mu ho dám ?
Ja mu dávam len potvrdenie o tom kolko zarobil, kolko bola odvedena dan ... a vyhlasenie si nechavam, resp. na nom vyznacim ci som mu robila RZD ak o to poziadal.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vyhlásenie zostáva vo firme.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Už som sa to raz pýtala ,ale neviem teraz za svet nájsť ako ste mi odpovedali a hrozne sa ponáhľam.Tak si dovoím spýtať sa ešte raz.
Mám nezamestnaného na dohodu o vykonaní práce. Viem že nesmie odpracovať viac ako 64 hodín a zarobiť viac ako 3.200,-Sk ,ale nie som si istá či mu môžem uplatniť nezdaniteľnú čiastku 7328,-Sk.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Ak má podpísané v tvojej firme vyhlásenie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Podľa mňa môžeš uplatniť, ale musí podpísať vyhlásenie k zdaneniu.
0 0
symona symona

symona je offline (nepripojený) symona

aj samostatne aj zárobkovo činná ...viac
Na odpočítateľnú položku má nárok každý, kto nepoberá starobný alebo výsluhový dôchodok resp. podobný dôchodok zo zahraničia priznaného resp. vyplácaného od 1. januára (presne je to v § 11 ods. 2 zákona o dani z príjmu) . Odpočítateľná položka sa však môže uplatňovať iba u jedného zamestnávateľa v danom mesiaci (ale za toto si zodpovedá zamestnanec sám).
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
symona
Na odpočítateľnú položku má nárok každý, kto nepoberá starobný alebo výsluhový dôchodok resp. podobný dôchodok zo zahraničia priznaného resp. vyplácaného od 1. januára (presne je to v § 11 ods. 2 zákona o dani z príjmu) . Odpočítateľná položka sa však môže uplatňovať iba u jedného zamestnávateľa v danom mesiaci (ale za toto si zodpovedá zamestnanec sám).
Veľká vďaka , taká som rada že Vás mám !:p
0 0
FijO FijO

FijO je offline (nepripojený) FijO

Podľa mna je v tom trocha neporiadok, resp. kazdy si to vyklada inak.
Ja mam specificky problem. Momentalne som na VS prepadol a studujem iba jeden predmet denneho studia...t.z., ze mam kopu casu a robim na viacerych miestach.
Mam jednu pracu, kde platim 19% dan (2000,- v hrubom kazdy mesiac).

Mam vsak moznost pracovat v dalsej praci, kde vsak prekrocim spominanu hranicu ...

tak ci onak celorocne jednoznacne prekrocim spominanych 80tisic nakolko som zarabal aj v lete. (v troch pracach). :-)

Zaujimalo by ma ako je to s odvodmi a danou z prijmu.

Podam danove priznanie a potom mi dodatocne vyrubia odvody (ak prekrocim tych 80tisic) ???

Poradte mi prosim, ako mam riesit moznost vynosnejsej prace ...ake ma dohoda o brigadnickej cinnosti obmedzenia???

Dakujem pekne. Filip
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

FijO
Podľa mna je v tom trocha neporiadok, resp. kazdy si to vyklada inak. Ja mam specificky problem. Momentalne som na VS prepadol a studujem iba jeden predmet denneho studia...t.z., ze mam kopu casu a robim na viacerych miestach. Mam jednu pracu, kde platim 19% dan (2000,- v hrubom kazdy mesiac). Mam vsak moznost pracovat v dalsej praci, kde vsak prekrocim spominanu hranicu ... tak ci onak celorocne jednoznacne prekrocim spominanych 80tisic nakolko som zarabal aj v lete. (v troch pracach).

Zaujimalo by ma ako je to s odvodmi a danou z prijmu.
Podam danove priznanie a potom mi dodatocne vyrubia odvody (ak prekrocim tych 80tisic) ???
Poradte mi prosim, ako mam riesit moznost vynosnejsej prace ...ake ma dohoda o brigadnickej cinnosti obmedzenia???
Dakujem pekne. Filip
Ak tvoj brutto príjem za r.2005 bude vyšší ako 43968 Sk, máš povinnosť podať daňové priznanie (DP). Ak bol nižší, nemáš povinnosť, ale ak ti zrazili daň 19%, potom je pre teba výhodné podať DP, aby sa ti tá daň vrátila, lebo máš nárok na nezdaniteľnú časť 87936 Sk za rok.
Obstaráš si potvrdenia od zamestnávateľov o tvojom hrubom príjme a o sume zrazenej dane. Z hrubého príjmu odpočítaš 87936 Sk a daň zaplatíš len z rozdielu. Ak si zaplatil počas roka vyššiu sumu na dani, budeš mať preplatok dane, ktorý ti DÚ vráti.
Odvody ti nikto dodatočne nevyrúbi, musíš si sám urobiť ročné vysporiadanie.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ja sa opytam k tym studentom no zdravotne poistenie neplati ak v uhrne nepresiahne 1/2 minimalnej mzdy chapem to spravne ze napr. teraz uzavriem na november a december dohodu a dam mu odmenu kazdy mesiac 6000 Sk s tym vlastne ze v uhrne za obdobie od 1.9. to jest 13000 sk neprekrocil tak nebude platit do zdravotnej poistovne.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Vladimír Ozimý
ja sa opytam k tym studentom no zdravotne poistenie neplati ak v uhrne nepresiahne 1/2 minimalnej mzdy chapem to spravne ze napr. teraz uzavriem na november a december dohodu a dam mu odmenu kazdy mesiac 6000 Sk s tym vlastne ze v uhrne za obdobie od 1.9. to jest 13000 sk neprekrocil tak nebude platit do zdravotnej poistovne.
Nemusí robiť ročné zúčtovanie ZP - čiže efekt je ten istý.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať