Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ved nech idú ... v zahraničí na nich čakajú ako na "spasenie", neviem koľkí by boli schopní uplatniť sa na klinikách v zahraničí bez znalosti jazyka a so slovenským diplomom z univerzity, možno tak na ukrajine, tam ale zarábajú podstatne menej, ukrajinským doktorom je u nás aj so slovenským platom hej
Naposledy upravil optimistka : 25.11.11 at 20:21
0 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

teraz ide tlačovka ,live, na TA3
3 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...a najviac ma dorazilo - nočná tlačovka v stredu na schodoch, keď "pán" predseda LOZ (ozaj, za túto funkciu mu tí lekári tiež nie málo peňazí platia) obhajoval tú ich sumu na zvýšenie platov tým, že oni sa musia celoživotne vzdelávať? A nik iný sa celoživotne nemusí vzdelávať?!
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Negoti Pozri príspevok
teraz ide tlačovka ,live, na TA3
tak nech na ten veľtrh práce idú a nech idú do Nemecka....
2 0
day day

day je offline (nepripojený) day

v nemecku by robili mozno tretieho asistenta,
neviem kto z nasich primarov by zobral pracu pomocnika, mozno za vsemocne €, ale potom chodte
4 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
po tej tlačovke už naozaj nemám slov, tí odboroví predáci asi nemajú všetko v hlave ok
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

kurnik šopa, tak oni nevedia, čo je v ich prípade stav núdze.. sa prejavili teda..

niektorým by som tých 300 éčiek skôr zobrala, jak pridala.. a podla mojich nedávnych skúseností aj licenciu..
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

optimistka Pozri príspevok
po tej tlačovke už naozaj nemám slov, tí odboroví predáci asi nemajú všetko v hlave ok
nie asi, ale určite - a včera aj tú trápnu osmičku držali dole hlavou - aha, už viem prečo, týmto jasne ukázali, že potrebujú psychiatra - ozaj, aj psychiatri dali výpovede?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
dnes držali 6, to je asi počet dní do konca ich fungovania v sk nemocniciach
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

optimistka Pozri príspevok
ved nech idú ... v zahraničí na nich čakajú ako na "spasenie", neviem koľkí by boli schopní uplatniť sa na klinikách v zahraničí bez znalosti jazyka a so slovenským diplomom z univerzity, možno tak na ukrajine, tam ale zarábajú podstatne menej, ukrajinským doktorom je u nás aj so slovenským platom hej
však o tom sa už tiež písalo, že slovenský lekár, pracuje v Hainburgu na klinike ako "sestrička" resp. pomocný personál... nikdy nezabudnem na to, ako mojej babke v 1995 robil lekár vyšetrenie a potom povedal, na západe by ste za takéto vyšetrenie zaplatili 1000 dolárov... (asi čakal úplatok...) babkiná odpoveď na západe by ste v nemocnici šúrovali dlážky za 200 dolárov... a pán doktor bol vybavený...

inak len tak na zamyslenie... koľko ľudí sa v zahraničí naozaj uplatní vo svojom odbore... v každom štáte platí, že najprv podporíme svojich... a cudzincom dáme robotu, ktorú nechceme... v Rakúsku napr. ulice zametajú turci, v McDonalde robia prevažne turci, lebo sú to roboty ktoré by za ten plat rakušák nikdy nerobil... koľko ukrajincov robí na slovenských stavbách ťažkú manuálnu prácu, a ešte ich aj zdierajú... ale kedy sa Vám prihovorila napr. v banke za priehradkou pani s ukrajinským prízvukom...? (skôr ju stretnete v reštárácií šúpať zemiaky...)
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
neviem ako vy, ale ja chudobného slovenského lekára nepoznám ...,
prečo deti lekárov tiež študujú medicínu ...
3 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

day Pozri príspevok
v nemecku by robili mozno tretieho asistenta,
neviem kto z nasich primarov by zobral pracu pomocnika, mozno za vsemocne €, ale potom chodte
ešte by mu dali aj pocítiť, že ako nič nevie... nech ide vrátiť diplom...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Hippokratova prísaha, pomenovaná podľa gréckeho lekarára Hippokrata z Kósu, je súbor etických pravidiel pre konanie lekára. Je to text, na ktorý prisahajú budúci lekári. Považuje sa za prvú podstatnú formuláciu lekárskej etiky.
Tradične sa pripisuje Hippokratovi alebo niektorému z jeho žiakov, ale jej postoje mohli mať korene aj v učení pytagorejcov.

Dnešná upravená verzia prísahy:
„Prisahám pri Apolónovi, bohovi lekárstva, pri Aeskulapovi, Hygiei a Panacei aj pri všetkých bohoch a bohyniach a dovolávam sa ich svedectva, že túto prísahu a tieto záväzky budem podľa svojich síl a svedomia poriadne dodržiavať:
Svojho učiteľa v tomto umení si budem rovnako ctiť ako vlastných rodičov a vďačne mu ponúknem všetko potrebné, ak si to vyžiada nutnosť. Jeho potomkov budem pokladať za vlastných bratov a keď sa budú chcieť vyučiť tomuto umeniu, vzdelám ich bez nárokov na odmenu aj akékoľvek záväzky. Svojim synom aj deťom svojho učiteľa aj žiakom, ktorí sa slávnostne zaviazali lekárskou prísahou, umožním, aby sa zúčastňovali na výučbe aj na prednáškach aj na celej vede. Nikomu však inému. Spôsob svojho života zasvätím podľa vlastných síl a svedomia úžitku chorých a budem ich ochraňovať pred každou krivdou a bezprávím. Ani prosbami sa nedám prinútiť na podanie smrtiaceho lieku, ani sám nikdy na to nedám podnet. Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plodu. Svoj život a svoje umenie vždy budem chrániť v čistote a udržím ich bez akejkoľvek viny. Sám neuskutočním rez u nijakého chorého, ktoré trápia kamene, ale odovzdám ho do rúk mužom skúseným v tomto odbore. Nech vkročím do akéhokoľvek domu, vojdem tam len s úsilím pomôcť chorým a budem sa vyhýbať každému podozreniu z bezprávia alebo hocijakého ublíženia. Zrieknem sa túžby po zmyslových pôžitkoch či so ženami či s mužmi, či so slobodnými či otrokmi. Keď pri svojej lekárskej praxi zbadám alebo vypočujem niečo, čo by malo zostať tajomstvom, o súkromnom živote ľudí všetko zamlčím a ako tajomstvo uchovám.
Ak budem túto prísahu dodržiavať a poriadne spĺňať, nech sa mi dožičí žiť navždy šťastne, nech sa dožijem úcty všetkých ľudí a nech sa radujem z plodov svojho umenia. Ak ju však poruším či poškvrním, nech sa mi stane pravý opak.“
8 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Za 22 rokov z prosperujúceho zdravotníctva sa tunelovaním, zriaďovaním všelijakých pochybných s.r.o. (viď Veriteľ s.r.o.) podarilo porevolučným vládam urobiť toto čo tu máme. Ľudia už začínajú zomierať na nedostatok lekárskej pomoci, v lekárňach dostávajú drahé lieky, ktoré ani liekmi nie sú, len všelijakými lacnými náhražkami, podľa toho ktorý lekár s akým dealerom spolupracuje. Chudáci ľudia na odľahlejších kopaniciach, tam sa sanitky ani nedočkajú.
Ak si pritom všimneme ako sa národ stravuje, t.j. všelijakými dovezenými sajrajtmi do supermarketov hádam si dokážeme predstaviť ako to s našim zdravím bude vyzerať v budúcnosti. Ľudia jedia mäso napichané všelijakými toxínmi, zeleninu pestovanú v živných roztokoch, mlieko je až modré, syry priesvitné akoby vodové. Plesnivý chlieb, červivá múka. Poniektorí už teraz hladujú a žijú aj v zime vonku. O 5-10 rokov tie následky budú katastrofické.

Pred 22 rokmi mal každý úrad, každá továreň svojho závodného lekára, robilo sa zadarmo štítkovanie, očkovanie, fluorizácia zubov, preventívne prehliadky, lieky boli dostupné každému.
Až mi je na vracanie ako dámy budú v kožuchoch ponúkať zadarmo na vianočných trhoch kapustnicu a grog chudobe. Po predvianočných uliciach sa začne žobranie na charitu: nevidiacich, deti v DD, televízia bude robiť zbierky cez sms..........
12 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Nechcem tu polemizovať o tom, či si lekári zaslúžia o 300 Eur viac alebo nie, v každom prípade si myslím, že minister zdravotníctva absolútne nezvládol situáciu a pripájam jeden veľmi dobrý diskusný príspevok:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php...er=asc&start=0
3 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

s ostatným súhlasím, ale:
-čo ti vadí, zbierky, alebo to, že sa tu supluje štát?
-dámy v kožuchoch? no kolkí majú kožuchy a vybodnú sa na akúkolvek pomoc...

sú velmi ťažké časy a akákolvek pomoc,bohužial chudákovi, sa cení...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No neviem, ja mám pocit, že veľkým problémom zdravotníctva je práve jeho vyspelosť. Nie je to tak dávno - možno tých 22 rokov a lekári si vystačili rentgenom, fonendoskopom a ekg. Dnes je dostupné množstvo rôznych prístrojov, programov, automatov.... Možno na jednej strane uľahčujú lekárom práce. Na druhú stranu, stávame sa iba objektom. Máloktorý lekár si sadne, vypočuje, pozrie sa komplexne. Skoro každý hľadí hlavne na čísla z počítača.

A s tým, ako sa zvyšujú možnosti, závratne stúpa aj počet pacientov. K lekárom sa chodí aj s banálnosťami - na všetko sa rovno dávajú drahé lieky. A ideálne je, keď sa podarí vyrobiť chronického pacienta.

Do zdravotníctva ide veľa peňazí. Veľa ale pretečie nakoniec firmám, ktoré dodávajú lieky, prístroje, zariadenie...

A pacienti, zblbnutí reklamou žiadajú hneď tie naj, naj lieky. Obzvlášť starší - tam dokonca funguje také, že keď dostanú drahší liek, tak sa cítia nejak významnejšie. Lebo su chorejší... Sú dôležitejší... Nedajbože im lekár poradí bylinkový čaj. Alebo oddych. Alebo im vysvetli, že v ich veku je to proste už normálne. (Teda vlastne, taký lekár je skôr zázrak a veľká výnimka)
4 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Kto spôsobil tie veľmi ťažké časy?
Ja s mojim 500 € platom alebo manžel tej dámy v kožuchu čo sa o Vianociach pretŕča na obrazovke s tou kapustnicou? Najlepšie sa predsa zarába na bezbranných: starých ľuďoch, malých deťoch, chorých v podobe nadácií, charity. Určite ani jeden manžel tej dámy v kožuchu nezarobil na firme ktorá má na dobrého advokáta, ale na bezbrannom čo má ledva na chleba.

Tieto ťažké časy už 22 rokov majú na svedomí bohatí.
0 0
mann mann

mann je offline (nepripojený) mann

Ako odlíšim lekára ktorý dal výpoveď, od lekára, ktory ju nedal. Bolo by vhodné farebné odlíšenie odevu?
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ten, ktorý dal výpoved možno bude mať po 1.12. na nohách okovy ako na nútených prácach
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať