Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Hmmm. A mne nie je jasné ako sa líši ten protest lekárov, čo odišli a vydierali všetkých nás s tými prípadmi z Krimi, kde ktosi podrezal dôchodkyňu pre 20 Eur. No jeden z nich je vysokoškolsky vzdelaný a robí to v medziach zákona, a ten druhý je asociál robiaci to sám mimo zákona a keď ho chytia, tak ho zavrú.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lubko6394 Pozri príspevok
Hmmm. A mne nie je jasné ako sa líši ten protest lekárov, čo odišli a vydierali všetkých nás s tými prípadmi z Krimi, kde ktosi podrezal dôchodkyňu pre 20 Eur. No jeden z nich je vysokoškolsky vzdelaný a robí to v medziach zákona, a ten druhý je asociál robiaci to sám mimo zákona a keď ho chytia, tak ho zavrú.
Ty si kde žil v lete tohoto roku? Na marse? A objavil si sa pred tyždnom, hej? Minimalne v septemri ten neschopní minister to mal riešiť a neriešil. Práve naopak, ešte sa z toho smial!!!!
http://www.zdravie.sk/sz/content/683...0-lekarov.html
http://www.zdravie.sk/sz/content/683...neprisiel.html

http://www.zdravie.sk/sz/content/683...0-mil-eur.html
Zdravotné poisťovne vlani poskytovateľom odsúhlasili, ale nepreplatili výkony za 89,3 mil. eur
http://www.zdravie.sk/sz/content/683...2-mld-eur.html

http://www.zdravie.sk/sz/content/683...-vypovedi.html
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tu na Slovensku. Celý čas som sa venoval len tomu, aby som niečo zarobil a mohol zaplatiť všetky odvody. Nie som Kristus, aby som riešil všetky problémy, riešim len tie, ktoré ma bezprostredne ohrozujú, takže lekárov som 10 rokov nepotreboval - a ani oni mňa, však odvody som platil.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lekari nemaju s odvodmi nič. Dožaduj sa práv u svojej poistovni.
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

pepsikova Pozri príspevok
..

..predpokladám, že ten, kto určoval, koľko lekár môže zarobiť, bola zdravotná poisťovňa...potom dosť dobre nechápem, prečo lekári nevymáhali svoje požiadavky u poisťovní, ale dupali pri dverách štátu...to sú dve rozdielne inštancie...či?..
Pravidlá v zdravotníctve - vrátane fungovania poisťovní diktuje štát zákonmi.
Napr. ak má poisťovňa ľudí na čakacom zozname na nejaký konkrétny zákrok, musí zo zákona preukázať, že disponuje prostriedkami na jeho preplatenie. Čiže nie je regulované dokedy sa majú zákroky uskutočniť a preplatiť, ale len či na to poisťovňa má...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

alaya1 Pozri príspevok
neviem, ci viete o tom, ze ucitelky prevazne na specialnych skolach, pri ciganskych osadach sa kazdodenne vystavuju riziku ochorenia na zltacku, o svrabe, hnidach a blchach nehovoriac. Nikdy, nikoho nenapadlo, aby im to kompenzoval.
Detskí lekái ktorí majú tie osady na starosti to nerobia?Videla si už niekedy ako ich tam napr.očkujú?Myslíš,že sa osadníci unúvaju do ambulancie?Nie pekne lekár sestrička,chatrča a hajde.Tie zábery som na našich akciách videla,Keňa je proti tou civilizácia.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nielen lekari chodia do osád, sú aj ine profesie, a s tým očkovaním, ešte ktovie ako to bude
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Odborový boss Kollár sa zase vyhráža. čo je to za človeka? Ako chcú lekári nadobudnúť späť stratenú dôveru pacientov? Keď už oni neodišli,poďme my preč. Nech si poradia ako vedia.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Lekári potrebuju aby vláda splnila čo sľúbila,Vieš mi vysvetliť na čo je lekárom ktorých sa táto akcia týka,čiže nemocničným lekárom zamestnancom dôvera pacienta?Konkrétne tejto skupine lekárov,aby bolo jasné.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

BXLmiami, ja skutočne nepochopím alebo nerozumiem alebo si to neviem predstaviť ako lekar a ty si lekar, napíše vetu, že načo je lekarovi / nemocničnemu/ dôvera pacienta,
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

BXLmiami Pozri príspevok
a) Ale ja nič iné nerobím odkedy som na Porade,len Vám to vysvetlujem a snažím sa byť objektívna. A znášam za to tú kopu invektív že som obchodníčka a všetko možné. Pozri si mnou založenú tému Zdravotníctvo,už ani neviem kedy to bolo. Lenže Vám sa to jednoducho nedá vysvetliť.
b) K tomu Rakúsku-lekár si vykáže cesty a dá preplatiť poistovniam benzín,majú obvod na starosti viacerí po dobu 24 hodín.A nemajú limity. Takže v týchto krajinách lekárovi zaplatia všetko čo spraví a neriešia nejaké limity. c) A to pomáhanie,takže zase pohľad z druhej strany...toto leto budíček celá rodina v nedelu ráno o pol štrvtej.....mamičku už 2 dni bolí hlava,tak sa prišli spýtať,či maju isť na pohotovosť.Výborný nápad. No a domov nepúšťam ani ja zásadne nikoho od momentu,čo mi uprostred mojej vlastnej obývačky pri mojich deťoch vyzliekla suseda zateplotované a hlavne zasvrabené dieťa. Podotýkam že to bola veľmi slušná rodina.
BXL*, a) rozmýšľam, že možno to robíš nie celkom šťastnou formou - aj napr. tento príspevok mi príde tak trochu útočný...:

BXLmiami Pozri príspevok
Detskí lekái ktorí majú tie osady na starosti to nerobia? Videla si už niekedy ako ich tam napr.očkujú? Myslíš,že sa osadníci unúvaju do ambulancie? Nie pekne lekár sestrička,chatrča a hajde. Tie zábery som na našich akciách videla,Keňa je proti tou civilizácia.
Viem si síce predstaviť, že toho máš už plné zuby, "nás" nechápavých pacošov , a si len podráždená... (a koniec-koncov, si tu za svoju profesiu naozaj len sama, takže máš s "nami" čo robiť...). Ja osobne som z Tvojich príspevkov už čo-to o našom zdravotníctve pochopila, za čo som Ti vďačná - a určite nie som sama, no možno skús napr. vynechať zovšeobecňovanie ("Lenže Vám sa to jednoducho nedá vysvetliť."), rovnako ho sama nemáš rada, keď hovoríme o lekároch... Snaha o objektivitu je dobrá vec, ale keď je to podané konfrontačným tónom, alebo tak akosi "zvrchu", alebo ironicky, tak sa tá objektivita v tom stratí - ale to je len môj názor.

b)
No ak nemajú limity, tak im je sveta žiť...! Potom si každý lekár sám môže určiť, čo mu za čo stojí a do akej miery bude "obetavý" alebo aj obetavý.

c)
Presne o tomto som aj ja hovorila a veľmi dobre tomu rozumiem - v tomto plne s Tebou súhlasím, a rada by som postupne našla tých "spoločných bodov" viac...


* (dúfam, že Ti nevadí, keď Ťa oslovujem len krstným menom, nie aj priezviskom... )
Naposledy upravil Zimama : 10.12.11 at 15:58
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Darina1234 Pozri príspevok
BXLmiami, ja skutočne nepochopím alebo nerozumiem alebo si to neviem predstaviť ako lekar a ty si lekar, napíše vetu, že načo je lekarovi / nemocničnemu/ dôvera pacienta,
Lenže to bola otázka.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Darina1234 Pozri príspevok
BXLmiami, ja skutočne nepochopím alebo nerozumiem alebo si to neviem predstaviť ako lekar a ty si lekar, napíše vetu, že načo je lekarovi / nemocničnemu/ dôvera pacienta,
No, tak to je už naozaj sila...! Ledva som dopísala svoj predchádzajúci príspevok a zrazu čítam toto - rana rovno medzi oči!
Ani ja si neviem predstaviť, ako toto jeden takistolekár môže myslieť vážne... A neviem, čo na tom mení, že to bola otázka...
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Položila som jednoduchú otázku.Prečo si myslíte,že nemocničný lekár nutne potrebuje dôveru pacienta a že ju potrebuje viac ako to,čo sľubila vláda svojim podpisom.Tým som nechcela povedať že dôvera nie je dôležitá ani nič čo si vysvetľujete,kladiem jednoduchú otázku,nič viac.
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

BXLmiami Pozri príspevok
Lekári potrebuju aby vláda splnila čo sľúbila,Vieš mi vysvetliť na čo je lekárom ktorých sa táto akcia týka,čiže nemocničným lekárom zamestnancom dôvera pacienta?Konkrétne tejto skupine lekárov,aby bolo jasné.
Ja Ti to skúsim vysvetliť. Na to, aby pacient dovolil pozrieť mu do krka pri angíne, alebo prehmatať brucho.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pikoška Pozri príspevok
Ja Ti to skúsim vysvetliť. Na to, aby pacient dovolil pozrieť mu do krka pri angíne, alebo prehmatať brucho.
A ked nedovolí,stane sa čo.
Inak krčiari výpovede nepodali,aspon som to nepostrehla.Výpovede dali neonatologovia,anesteziologovia,operačné odbory....
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

BXLmiami Pozri príspevok
A ked nedovolí,stane sa čo.
Inak krčiari výpovede nepodali,aspon som to nepostrehla.Výpovede dali neonatologovia,anesteziologovia,operačné odbory....
Bez komentára.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

BXLmiami Pozri príspevok
A ked nedovolí,stane sa čo.
Inak krčiari výpovede nepodali,aspon som to nepostrehla.Výpovede dali neonatologovia,anesteziologovia,operačné odbory....
Možno sa konečne stane to, že niektorí lekári ostanú bez pacientov...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zimama Pozri príspevok
Možno sa konečne stane to, že niektorí lekári ostanú bez pacientov...
Sú to lekári zamestnanci,oni nemajú svojich pacientov.Pacientov má nemocnica.Majú rovnaký plat ked vybavia denne jedného aj ked vybavia denne 100.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať