Zavrieť

Porady

lekári a čo ďalej?

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dnes som si na jednom fóre prečítal tieto vety:

"Hanba každému jednému, komu je málo pridať 300,-€ na plate, keď obrovské množstvo z nás pracuje za plat, pohybujúci sa okolo tejto sumy. A verte páni doktori, tiež sme študovali!

Pracovníci vodárne, odstavte vodu, plynári, zatvorte kohútiky, pekári, odstaviť pece. Všetci do ulíc. Učiteľ, ty máš plat ako v Nemecku? Policajt, ty si na tom o 2/3 horšie ako tvoj kolega za hranicami?*** Áno? Všetci poďme štrajkovať. Učitelia zavrú školy, naše deti budú hlúpe a kto z nich potom spraví ďalšiu generáciu lekárov? Policajti, odstavte autá a keď niekto napadne lekára, lebo mu nechcel poskytnúť starostlivosť, nekonajte."


a plne sa s nimi stotožňujem.

Viem, že tu budú príspevky, ktoré budú vehementne súčastný postoj lekárov obhajovať - podľa mňa je to ale už vydieranie a vydieranie nás všetkých. Ak niekomu ponúknu 30% zvýšenie platu a on to zamietne, no neviem....Tak poďme gréckou cestou...
Samozrejme, majú málo , ale nie len oni...
Keby aspoň vačky nenatŕčali..... u mňa osobne zlé skúsenosti prevládajú nad tými dobrými u lekára.....
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lubko6394 Pozri príspevok
Ja som vo Všeobecnej. Problém stále vidím v tom, že pacienti o platbách nevedia. Ak by som namiesto ošetrenia dostal podklad pre poisťovňu, tak by som do nej šiel a nadával na správnom mieste.
Lenže včera som sledoval Jílkovú - mala tam Lekárskeho bossa, sestričku odborovú a českého Pentliarika. Teraz žiadajú lekári +10%, sestričky majú tiež málo..
A divíš sa, ked sestra zarobí ako predavačka?

lubko6394 Pozri príspevok
Ja normálne pracujúci by som tiež chcel mať nemecký plat a ......
Ja tiež človeče.
Inak, kedysi chodil na forum jeden naš radca nad všetko, náš jarko - Jar88 (neviem kde zmizol). Ked som sa ho pytal, čo robia zle montažnici v bratislavskom VW oproti tym nemeckym, kedze u nas zarobia asi 1/3 platu tych nemeckych montažnikov, tak vraj chybu robia v tom, že berú ten nízky plat.

A ja iba dodávam, že nám chyba jedno. Velky kus palice a hnať ozajstnych vydieračov preč z vlady a z parlamentu.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

vydieracov=vsetkych
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
a platí to aj opačne, ked sa celebritko chce zviditeľniť, tak zaplatí ono médeám,
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lubko6394 Pozri príspevok
Ja som vo Všeobecnej. Problém stále vidím v tom, že pacienti o platbách nevedia. Ak by som namiesto ošetrenia dostal podklad pre poisťovňu, tak by som do nej šiel a nadával na správnom mieste.
Lenže včera som sledoval Jílkovú - mala tam Lekárskeho bossa, sestričku odborovú a českého Pentliarika. Teraz žiadajú lekári +10%, sestričky majú tiež málo. A akýsi doktor to porovnával s Nemeckom - platy aj služby ( nemal šancu ). Zdravotníci nechceli žiadne zmeny, žiadne úpravy počtov lekárov, žiadne meranie výkonov alebo kvality, nič pre pacienta, len svoje platy. Takže je mi jasné - ide kríza, treba si zabezpečiť príjem my zachraňujeme životy a čo je viac, ja chcem plat ako v Nemecku. Že český robotník, dôchodca, technik aj inžinier majú tiež zlomok toho nemeckého zapadlo v záplave požiadaviek na pridanie. Odkiaľ zobrať nevedia, len štát je povinný pridať, lebo úroveň platov českých zdravotníkov nedosahuje tú nemeckú.
Takže vážení vydierači. Ja normálne pracujúci by som tiež chcel mať nemecký plat a kedže ho nemám nemôžem platiť odvody z nemeckého a mať na Váš nemecký plat. Každý deň mám strach, kedy príde kríza a ak zarobím dnes menej ako včera, tak som rád, že mám príjem aspoň taký. Ja nemám koho vydierať, nemám na to pozíciu.
Ale tuším k čomu môže prísť. Strata príjmu, pád životnej úrovne, predaj všetkého možného len aby do hrnca bolo. A keď ma potom chytí žlčník, tak rýchle za Vami dobehnem, aj so zemiakmi, ktoré ukradnem 1. susedovi aj so sliepkou od 2.suseda.
V tej relácii odznelo, že dnešný priemerný plat Nemca je 3 500 eur.
Dnešné spravodajstvo je povrchné. Či už printy alebo ostatné. Nestačí povedať čitateľom, divákom, že plat ukrajinského lekára je 130 eur, pretože si človek nemá ako informáciu uceliť v zmysle, koľko je aj priemerný plat na Ukrajine. Takto je to aj s ostatnými krajinami. Ale nebudú sa sem hrnúť žiadni Ukrajinci. Chránia si svoj národ.
Nevieme aké postavenie má bežný občan, aké lekár. Keď sa bavíme konkrétne o zdravotníctve. Nevieme aké zdravotné poisťovne sú v Rusku, Poľsku, Maďarsku, a vôbec aspoň v Európe.
Týmto spôsobom sa vháňa do ľudí iba strach a dezinformácie, nie informácie.
V mútnych vodách sa dobre pláva.
Jedno je fakt, verím tomu, že lekári môžu poodchádzať do sveta. Je to jedno z mála povolaní, ktoré sa môže uchytiť v cudzine.
Nie je ich tak veľa.
A že hrozí okrem ich nedostatku aj ôsma vlna emigrácie Slovákov a zníženie intelektuálneho potenciálu Slovenska je nad slnko jasné.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
korela Pozri príspevok
V tej relácii odznelo, že dnešný priemerný plat Nemca je 3 500 eur.
Dnešné spravodajstvo je povrchné. Či už printy alebo ostatné. Nestačí povedať čitateľom, divákom, že plat ukrajinského lekára je 130 eur, pretože si človek nemá ako informáciu uceliť v zmysle, koľko je aj priemerný plat na Ukrajine. Takto je to aj s ostatnými krajinami. Ale nebudú sa sem hrnúť žiadni Ukrajinci. Chránia si svoj národ.
Nevieme aké postavenie má bežný občan, aké lekár. Keď sa bavíme konkrétne o zdravotníctve. Nevieme aké zdravotné poisťovne sú v Rusku, Poľsku, Maďarsku, a vôbec aspoň v Európe.
Týmto spôsobom sa vháňa do ľudí iba strach a dezinformácie, nie informácie.
V mútnych vodách sa dobre pláva.
Jedno je fakt, verím tomu, že lekári môžu poodchádzať do sveta. Je to jedno z mála povolaní, ktoré sa môže uchytiť v cudzine.
Nie je ich tak veľa.
A že hrozí okrem ich nedostatku aj ôsma vlna emigrácie Slovákov a zníženie intelektuálneho potenciálu Slovenska je nad slnko jasné.

Ale choď. Môžu odísť len lekári ? Veď takisto môžu odísť technici, IT-čkári, pekári, cestári...
všetci zarobia v Nemecku, GB,IR viac ako tu. Konieckoncov veď kto chcel tak tam je. Kdesi som zachytil, že ich je okolo 300.000, takže vlastne môžeme byť radi, že sa tu drží stále ešte 500.000 exotov, ktorí tiež pýtajú od štátu aby im dal viac...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
lubko6394 Pozri príspevok
Ale choď. Môžu odísť len lekári ? Veď takisto môžu odísť technici, IT-čkári, pekári, cestári...
všetci zarobia v Nemecku, GB,IR viac ako tu. Konieckoncov veď kto chcel tak tam je. Kdesi som zachytil, že ich je okolo 300.000, takže vlastne môžeme byť radi, že sa tu drží stále ešte 500.000 exotov, ktorí tiež pýtajú od štátu aby im dal viac...
Ja som bol v UK a vrátil som sa. Viem teda porovnať. Pre mňa je tu lepšia kvalita života a aj životné hodnoty sú stále lepšie ako tam - čisto subjektívny názor. Aj keď mám menej ako polovicu britskej minimálnej mzdy.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lubko6394 Pozri príspevok
Ale choď. Môžu odísť len lekári ? Veď takisto môžu odísť technici, IT-čkári, pekári, cestári...
všetci zarobia v Nemecku, GB,IR viac ako tu. Konieckoncov veď kto chcel tak tam je. Kdesi som zachytil, že ich je okolo 300.000, takže vlastne môžeme byť radi, že sa tu drží stále ešte 500.000 exotov, ktorí tiež pýtajú od štátu aby im dal viac...
Ja viem, že tých zamestnaní je viac. Hudobník sa uživí nakoniec aj v poslednej putike ak bude potrebovať prežiť.
Učiteľky robia chyžné v UK. ... a nemajú dôvod sa vracať.
Ale Slováci si zakladajú vonku aj svoje agentúry. Slovák nebol nikdy neschopný tvor.
Slovák je veľký kreatívec. A je jedno či pochádza z Hauerlandu, alebo z juhu.
Len doma je to stále ako začarované.

Viem , kde si zadávajú Slováci prácu, a odoberá sa našim možnosť pracovať.
Vieš, chlieb si upečieš v konečnom dôsledku aj sám keď bude treba. Lekára ľudia potrebujú. Oni sú iná kategória. A to hovorím z rodinných skúseností, ktoré sú veľmi negatívne ale aj pozitívne.
Prikláňam sa k ich názoru, že verejnosť ich mala podporiť. Mám pocit, že verejnosť niečo prepásla.
Sulíkov výrok, že ušné tyčinky nevyčistia chliev sa mi páči.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
To nie je riešenie, aby ludia poodchádzali za prácou inde. Z takej peknej krajiny sme dovolili hrstke zmrdom urobiť výpredajovú a montážnu dielňu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela Pozri príspevok
Sulíkov výrok, že ušné tyčinky nevyčistia chliev sa mi páči.



...mne ani nie ............aj keď je to iba prirovnanie .....


Sulík asi nebol na vojenčine .......inak by totiž vravel .........
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu:
korela Pozri príspevok
.
Prikláňam sa k ich názoru, že verejnosť ich mala podporiť. Mám pocit, že verejnosť niečo prepásla.
.
Dovolím si odcitovať len časť, ku ktorej sa chcem vyjadriť.
Nemyslím si, že prepásla. Je všeobecne známe, že verejnosť do istého času lekárov podporovala, lenže nastal čas, keď zašli za hranu, keď na úkor dosiahnutia svojho cieľa, vtedy už v drvivej časti splneného, napriek núdzovému stavu ohrozovali zdravie pacientov. Pre každého občana, tobôž pre lekára(hoc aj bývalého), platí, že má poskytnúť pomoc pri ohrození života alebo postihnutí zdravia, ak tým neohrozí svoj vlastný život.
Ak aj pominiem etickú stránku, je to zakotvené aj v Zák. 277/1994 Zb. o zdravotnej starostlivosti, tiež v etickom kódexe SLK.

Myslím, že ťažko sa dá spochybniť autorita, aj morálna, pána Prof. MUDr. Vladimíra Krčméryho., DrSc., DrHc. Pre zaujímavosť, predkladám jeho názor. Zdroj http://www.lekom.sk/index.php?ID=1477
Hippokrates v koši?
Profesor VLADIMÍR KRČMÉRY (51) je odborník na infektológiu, rektor Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety. Medzi jeho študentov patria aj doktori, ktorí dali výpoveď. V rozhovore s MARTINOU UTEŠENOU komentuje protest lekárov.
* V súvislosti s akciou lekárov sa skloňuje Hippokratova prísaha ako lekársky morálny zákon. Ctia si ju tí, ktorí záhadne ochoreli a neprišli do práce?
Akákoľvek, hoci aj oprávnená nátlaková akcia nie je v súlade s Hippokratovou prísahou. Nikto nepochybuje o tom, že zdravotníci, či už lekári, alebo sestry, sú platení nevyhovujúco a nespravodlivo, ale tento stav trvá šesťdesiat rokov a nedá sa odstrániť za šesťdesiat dní.
* Aké je zásadné heslo prísahy? Existuje niečo ako všeobecné dobro a v rámci neho musím niekedy zo svojich požiadaviek buď ustúpiť, alebo ich odložiť. Prečo viacerí lekári zabudli na svoje poslanie?
Mnohých zničili peniaze. Hlad po nich. Čiastočne im zlikvidovali ideály. Jeden zo základných princípov prísahy je nezištnosť. My by sme na základe tejto prísahy mali v prípade krajnej situácie robiť aj zadarmo. Napríklad počas zemetrasenia alebo akejkoľvek inej živelnej pohromy. Toto, čo sa deje v nemocniciach, spĺňa všetky kritériá živelnej pohromy, pretože hrozí zanedbanie zdravotnej starostlivosti a veľké medicínske zlo, napríklad strata na životoch. Je to ako tornádo alebo cunami, ale s tým rozdielom, že táto katastrofa sa dala možno predvídať.
* Verejnosť na začiatku držala lekárom palce, ale teraz to nepovažuje za správne, že ich doktor napriek núdzovému stavu neprišiel do práce.
Žiaľ, nenávisť sa bude týkať aj tých doktorov, ktorí zostali v práci a idú sa roztrhať.
* Vláda a lekári sa navzájom obviňovali z brania rukojemníka.
Namiesto toho, aby sme si problém vybavili medzi sebou, vtiahli sme do toho pacienta. Je to tak, ako keď sa hádajú rodičia a snažia sa v tej hádke získať na svoju stranu deti. Je to podpásový úder.
* Inšpiráciu našli v českom vzore.
Ale v Českej republike skončili protest po prísľube zvýšenia platov o päť- až deväťtisíc korún, čo im ponúkli aj u nás.
* Prečo bol taký problém v hľadaní dohody oboch strán?
Ja mám pocit, že boli splnené všetky ich požiadavky. Miera naplnenia môže byť otázkou nekonečných diskusií na ďalších päťdesiat rokov.
* Jeden z lekárov ich dokonca prirovnal k sekte, ktorá slepo nasleduje svojho vodcu. V čom spočíva tá davová psychóza?
Toto isté sa stáva horolezcom, keď stúpajú do kopca a sú extrémne vyčerpaní. V určitom momente prestávajú vnímať realitu, lebo vidia vrchol bližšie, ako v skutočnosti je. Preto sa toľko horolezcov nevráti. Zadusia sa pre nedostatok kyslíka alebo umrú inak, pretože nevedia odhadnúť ten moment, kedy sa mali zastaviť.

Svojim príspevkom nechcem spochybniť oprávnenosť niektorých ich požiadaviek.
Naposledy upravil Marína : 09.12.11 at 13:02
7 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

buchač Pozri príspevok



...mne ani nie ............aj keď je to iba prirovnanie .....


Sulík asi nebol na vojenčine .......inak by totiž vravel .........
a este dodam ze Sulik pomahal sam vytvarat tento chliev,ako populisticky hrubo zneuziva fakt ze nebol na ociach,ale sa prizivoval ci uz na predaji mestkych pozemkov vlastnej firme,pracoval ako poradca na min finacii a teraz sa tvari ako nova tvar politiky ako spasitel-pripada my to ako ked sudruhovia odstranili na verejnosti znamu a skompromitovanu spicku a oni sa popchali do VPN,privatizacnych komisii a vieme aku demokraciu a prosperitu nam vybudovali
A ten vyrok o cisteni chlievu,ano nevycisti sa vatovymi tycinkami,ale ani stbackymi metodami ako to robil Galko,on nedaval sledovat iba novinarov ale aj inych kritikov SaS,viem dobre o com pisem a vcera to zistila aj kontrolný vybor a to este par materialov sa skartovalo-tiez setril najme recami,ale co usetril to rozdal na odmenach a na inych veciach-preco by potom nechybali peniaze v zdravotnictve,ked kazdy setri iba hubou a skutek utek-na verejnych vydavkoch sa malo usetrit minimalne 10%,usetrilo sa ledva 3% a da sa minimalne 30% podla analitykov,nuz ale ked su tam ekonomovia a setrici ala Sulik co zmrazuje platy tak ze sa mali zvysit o 100ky eur,tak sa necudujem, alebo Miklos ktory privatizuje a utahuje opasky a aj tak mu dlh vysoko narasta-nepisem o Ficovi a Slotovi,lebo o tych uz bolo vsetko popisane.A preto si budeme este viac doplacat na zdravotnictvo,na lieky,bude vyssia dph,zase menej kvality na tanieri,viac stresov plus ine vplyvy politickej moci a spolocenskej sfery a ked sa budu rusit lozka,tak neostava len si nastudovat alternativnu medicinu a pripravit si doma lozko.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... blíži sa druhá etapa dejstva:
http://spravy.pravda.sk/aj-sukromni-..._sk_domace_p58

P.S. Faktom je skutočnosť, že ak sa schváli zákon o úprave platov sestrám, tak v ambulanciách praktických lekárov na malých dedinách (malý počet kapitovaných pacientov) nastane situácia, že plat sestry bude na úrovni lekára... Za časovom horizonte 5-10 rokov bude akútny nedostatok praktických lekár (už teraz je väčšina z nich v preddôchodkovom, resp. dôchodkovom veku); a stomatologov detto.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stefan2005 Pozri príspevok
... blíži sa druhá etapa dejstva:
http://spravy.pravda.sk/aj-sukromni-..._sk_domace_p58

P.S. Faktom je skutočnosť, že ak sa schváli zákon o úprave platov sestrám, tak v ambulanciách praktických lekárov na malých dedinách (malý počet kapitovaných pacientov) nastane situácia, že plat sestry bude na úrovni lekára... Za časovom horizonte 5-10 rokov bude akútny nedostatok praktických lekár (už teraz je väčšina z nich v preddôchodkovom, resp. dôchodkovom veku); a stomatologov detto.
No nebude. Lekari to zabalia a pôjdu preč a plat sestry bude 0€ a možno nejake davky z uradu prace. Nechod do extremov, ešte lekari u nas v sučasnosti nežili zo 600€ platu.
A inak, stale sa tema mota okolo niečoho čo sa vola NENAZRANOST lekarov. Ludia, zabudate, že v rakusku, svajčiarsku su prakticky lekari, čo maju rajon o 600-800 pacientoch. Myslite, že tam lekari jazdia za pacientami na bicykloch? Vážení, kedy sa táto tema otočí na nenažranosť a egoizmus tych manažerov zo zdravotných poisťovní, zlodejov nášho zdravia a ako pozeram aj trpezlivosti. Kedy tu kto poukáže na tých, čo toto všetko spískali: politici, poslanci parlamentní a obecní, vlády, čo sa tu striedajú, všelijakí pajačikovia z úrady vlády čo so volajú že samostatný odborný (z)radca a pod.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...duv, písali sme o tom, ale to nestačí...poisťovne sú riadené tak, že my by sme si poradili jedine s pomocou lekárov, teda my , pacienti, im- lekárom a naopak..vízie spoločnej spolupráce týchto dvoch aspektov sú v nedohľadne a vždy bude niekto trpieť a poisťovne budú vždy na koni..takže darmo otočíme tému, na poisťovne sme tu nasypali asi rovnako, ako na lekárov...
..no a že od januára môže tu byť stav, že zmluvní neštátni lekári buchnú dvermi a nebudú ordinovať-to zase poisťovne nenas*rie,lebo legislatíva je taká, aká je...no a od marca veru nesvitá na lepšie časy,viď kandidátky politických strán...
...no a nemôžeme pozerať na to, ako konajú lekári v rakúsku...tí sú inak naučení ako naši a preto my nikdy nebudeme ako rakúski pacienti...
..len taká drobnosť, bola som pred časom v Rakúsku 7 týždňov v jednej rodine...ochorelo dieťa,prišiel lekár,vlastným autom, vyšetril, dal lieky,odišiel a vrátil sa s ďalším liekom, ktorý u seba nemal...no povedz, ktorý náš doktor by išiel večer k pacientovi?..ani jeden...mala som susedu detskú lekárku, tá ani dvere neotvorila a mohlo mať decko aj 40 horúčky,rodičia museli na pohotovosť!...mala som to pred očami 6 rokov, netankovalo ju, že by mala pomôcť...tak o čom???...
Naposledy upravil pepsikova : 09.12.11 at 20:20
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pepsikova Pozri príspevok
...duv, písali sme o tom, ale to nestačí...poisťovne sú riadené tak, že my by sme si poradili jedine s pomocou lekárov, teda my , pacienti, im- lekárom a naopak..vízie spoločnej spolupráce týchto dvoch aspektov sú v nedohľadne a vždy bude niekto trpieť a poisťovne budú vždy na koni..takže darmo otočíme tému, na poisťovne sme tu nasypali asi rovnako, ako na lekárov...
..no a že od januára môže tu byť stav, že zmluvní neštátni lekári buchnú dvermi a nebudú ordinovať-to zase poisťovne nenas*rie,lebo legislatíva je taká, aká je...no a od marca veru nesvitá na lepšie časy,viď kandidátky politických strán...
...no a nemôžeme pozerať na to, ako konajú lekári v rakúsku...tí sú inak naučení ako naši a preto my nikdy nebudeme ako rakúski pacienti...
..len taká drobnosť, bola som pred časom v Rakúsku 7 týždňov v jednej rodine...ochorelo dieťa,prišiel lekár,vlastným autom, vyšetril, dal lieky,odišiel a vrátil sa s ďalším liekom, ktorý u seba nemal...no povedz, ktorý náš doktor by išiel večer k pacientovi?..ani jeden...mala som susedu detskú lekárku, tá ani dvere neotvorila a mohlo mať decko aj 40 horúčky,rodičia museli na pohotovosť!...mala som to pred očami 6 rokov, netankovalo ju, že by mala pomôcť...tak o čom???...
Pepsikova, možno toto bude riešenie:
Bitcoin umožní posílat peníze z počítače do počítače, aniž by například vláda tuto transakci mohla nějakým způsobem kontrolovat
zdroj: http://www.ceskapozice.cz/zahranici/...utm_source=fbp
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

pepsikova Pozri príspevok
...duv, písali sme o tom, ale to nestačí...poisťovne sú riadené tak, že my by sme si poradili jedine s pomocou lekárov, teda my , pacienti, im- lekárom a naopak..vízie spoločnej spolupráce týchto dvoch aspektov sú v nedohľadne a vždy bude niekto trpieť a poisťovne budú vždy na koni..takže darmo otočíme tému, na poisťovne sme tu nasypali asi rovnako, ako na lekárov...
..no a že od januára môže tu byť stav, že zmluvní neštátni lekári buchnú dvermi a nebudú ordinovať-to zase poisťovne nenas*rie,lebo legislatíva je taká, aká je...no a od marca veru nesvitá na lepšie časy,viď kandidátky politických strán...
...no a nemôžeme pozerať na to, ako konajú lekári v rakúsku...tí sú inak naučení ako naši a preto my nikdy nebudeme ako rakúski pacienti...
..len taká drobnosť, bola som pred časom v Rakúsku 7 týždňov v jednej rodine...ochorelo dieťa,prišiel lekár,vlastným autom, vyšetril, dal lieky,odišiel a vrátil sa s ďalším liekom, ktorý u seba nemal...no povedz, ktorý náš doktor by išiel večer k pacientovi?..ani jeden...mala som susedu detskú lekárku, tá ani dvere neotvorila a mohlo mať decko aj 40 horúčky,rodičia museli na pohotovosť!...mala som to pred očami 6 rokov, netankovalo ju, že by mala pomôcť...tak o čom???...
Tu len taká poznámočka, Pepsi, k Tvojim posledným riadkom - niekedy je v takýchto profesiách veľmi ťažké, ale zároveň aj veľmi dôležité vedieť si udržať hranicu profesionálneho a osobného života, lebo zas ani pre tú lekárku by nebola žiadna sranda podchvíľou "otvárať dvere" a "pomáhať", pretože našinec to vie, bohužiaľ, skôr zneužívať... (Sama si dávam veľký pozor a nedávam číslo svojho súkromného mobilu klientom, súc poučená od kolegyne, ktorej takto vyzváňal mobil večer - nevečer, víkend - nevíkend... A v prípade lekárov je tu na súrne prípady naozaj pohotovosť, teda v našom zdravotníctve akože... Ale počula som o viacerých prípadoch, že ľudia šli radšej večer na pohotovosť, ako by mali čakať cez deň u lekára, a pritom im bolo zle už 2-3 dni... )
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zimama Pozri príspevok
Tu len taká poznámočka, Pepsi, k Tvojim posledným riadkom - niekedy je v takýchto profesiách veľmi ťažké, ale zároveň aj veľmi dôležité vedieť si udržať hranicu profesionálneho a osobného života, lebo zas ani pre tú lekárku by nebola žiadna sranda podchvíľou "otvárať dvere" a "pomáhať", pretože našinec to vie, bohužiaľ, skôr zneužívať... (Sama si dávam veľký pozor a nedávam číslo svojho súkromného mobilu klientom, súc poučená od kolegyne, ktorej takto vyzváňal mobil večer - nevečer, víkend - nevíkend... A v prípade lekárov je tu na súrne prípady naozaj pohotovosť, teda v našom zdravotníctve akože... Ale počula som o viacerých prípadoch, že ľudia šli radšej večer na pohotovosť, ako by mali čakať cez deň u lekára, a pritom im bolo zle už 2-3 dni... )
Tak je, suhlasím. Našinec horší od čerta, lebo čertovi natiahnete prst a chce iba celu ruku a našinec všetko.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
duves Pozri príspevok
..Kedy tu kto poukáže na tých, čo toto všetko spískali: politici, poslanci parlamentní a obecní, vlády, čo sa tu striedajú, všelijakí pajačikovia z úrady vlády čo so volajú že samostatný odborný (z)radca a pod.
... a ako si osobne predstavuješ POUKÁZANIE na tých ?
Lebo akcia lekárov, aj keď nie zrovna nebola najšťastnejšie menežovaná, bola jednou z foriem poukázania...
Predčasné voľby zmenu neprinesú, vymenia sa iba posty, maximálne sa vrátia niektoré persony dočasne odstavené od koryta, resp. sa dostanú tam niektoré, ktoré k tomu korytu chcú (SSS-NM,99),...

Ovšem kým "poukazovanie" bude vykonávať len určitá profesná skupina spoločnosti, a "štrajkokazom" sa podarí postaviť proti nim spoločnosť, nič sa nezmení... a jednota občanov Slovenska = utopia... Aj november 1989 musel začať v Čechách...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Zimama Pozri príspevok
Tu len taká poznámočka, Pepsi, k Tvojim posledným riadkom - niekedy je v takýchto profesiách veľmi ťažké, ale zároveň aj veľmi dôležité vedieť si udržať hranicu profesionálneho a osobného života, lebo zas ani pre tú lekárku by nebola žiadna sranda podchvíľou "otvárať dvere" a "pomáhať", pretože našinec to vie, bohužiaľ, skôr zneužívať... (Sama si dávam veľký pozor a nedávam číslo svojho súkromného mobilu klientom, súc poučená od kolegyne, ktorej takto vyzváňal mobil večer - nevečer, víkend - nevíkend... A v prípade lekárov je tu na súrne prípady naozaj pohotovosť, teda v našom zdravotníctve akože... Ale počula som o viacerých prípadoch, že ľudia šli radšej večer na pohotovosť, ako by mali čakať cez deň u lekára, a pritom im bolo zle už 2-3 dni... )
..

..zim, možno budem odporná,ale ten lekár v rakúsku by asi tiež rád mal víkend, volno po práci, či večer s rodinou...za to, že si váži pacienta a neťaží sa mu, tak má aj adekvátny plat...tá naša, bohužiaľ, úplatky berie doteraz, ale k decku domov nepôjde, ani keby to mala cez ulicu...a to nepoviem, z dverí do dverí...
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

Marína Pozri príspevok
časť citátu:

Dovolím si odcitovať len časť, ku ktorej sa chcem vyjadriť.
Nemyslím si, že prepásla. Je všeobecne známe, že verejnosť do istého času lekárov podporovala, lenže nastal čas, keď zašli za hranu, keď na úkor dosiahnutia svojho cieľa, vtedy už v drvivej časti splneného, napriek núdzovému stavu ohrozovali zdravie pacientov. Pre každého občana, tobôž pre lekára(hoc aj bývalého), platí, že má poskytnúť pomoc pri ohrození života alebo postihnutí zdravia, ak tým neohrozí svoj vlastný život.
Ak aj pominiem etickú stránku, je to zakotvené aj v Zák. 277/1994 Zb. o zdravotnej starostlivosti, tiež v etickom kódexe SLK.

Myslím, že ťažko sa dá spochybniť autorita, aj morálna, pána Prof. MUDr. Vladimíra Krčméryho., DrSc., DrHc. Pre zaujímavosť, predkladám jeho názor. Zdroj http://www.lekom.sk/index.php?ID=1477

atď.

Svojim príspevkom nechcem spochybniť oprávnenosť niektorých ich požiadaviek.
Evka, ďakujem za sprostredkovanie názorov tohto pána doktora, lebo mi hovorí zo srdca!

Toto je presne to, čo mňa osobne na celej tejto mizernej situácii najviac trápi - lekár je pre mňa POVOLANIE (nie "boh", ako sa mnohí z nich nepochybne cítia, opojení "mocou" nad ľudským životom, tým najcennejším, čo máme), a ten, kto ho naozaj vykonáva ako povolanie, jednoducho nemôže urobiť niečo také, ako sa dialo u nás, nech by jeho požiadavky boli akokoľvek oprávnené.
Absolútne nič by som nenamietala proti tomu, keby postupne mesiac po mesiaci, týždeň po týždni alebo hoci aj deň po dni dalo tých x-tisíc lekárov potichu svoju osobnú výpoveď, pretože nie sú spokojní s tým, ako a za čo musia pracovať - je to naozaj právo každého z nás vyhýbať sa zlému, nevyhovujúcemu, čo mi škodí, čo ma neuspokojuje, čo ma frustruje, čo mi ubližuje, ... , a ísť za lepším, ale jednotlivo - každý sám za seba.

Lenže oni, títo "lekári", podľa mňa podlo a hnusne a ešte aj zmagorení davovou psychózou zneužili to, že náplňou ich práce je to najcennejšie, ľudské zdravie a ľudské životy, a že v tomto sú, bohužiaľ, naozaj nenahraditeľní, a tak to nevnímam ako žiadne hrdinstvo či statočnosť - jednoducho sa zbabelo skryli v mase, a zradili svoje povolanie, "svojho" pacienta. (Neviem si predstaviť, že keby som sama bola v situácii, že by ma teraz ako pacienta boli poslali domov z nemocnice pre nedostatok lekárov, a po nejakom čase by ma znova zavolali späť - veď by som sa nedokázala pozrieť takým lekárom do očí, na nich by som sa nedokázala ani pozrieť, zle by mi bolo, ako zrazu všetci naraz ochoreli...)

Čítala som pred chvíľou v Živote rozhovor s jednou anesteziologičkou z ružinovskej nemocnice, ktorá tiež dala výpoveď, a v závere hovorí:
"My sme na to vládu upozorňovali, ona z pacientov urobila rukojemníkov. Opakujem, ja neviem profesionálne robiť nič iné, iba zachraňovať ľudské životy. Veľmi ťažko som to znášala, pretože celý život ich zachraňujem, a nevedela by som ďalej žiť s tým, keby bol teraz niekto zomrel. Asi by som odišla, nedokázala by som ďalej robiť túto prácu."
A predsa to riskovala, predsa jej to svedomie lekára dovolilo - ja to však vnímam (a nemôžem a ani nechcem vnímať inak), že môžem byť akokoľvek nespokojná, v hocijakom povolaní, ale NESMIEM tým ohroziť život či zdravie kohokoľvek iného, iba ak by aj mne šlo o život a v pude sebazáchovy by som zachraňovala najprv ten svoj - a v tomto prípade lekárom o ich vlastný holý život skutočne nešlo...
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať