Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lulinka1 lulinka1

lulinka1 je offline (nepripojený) lulinka1

Dobrý deň, som z toho úplne zmätená a neviem vlastne či je tento zákon, už prijatý, alebo ho má ešte podpísať prezident. Ja som si platila minimálne DNP, tých 270 dní, po týchto dňoch v júli som otehotnela a v auguste od 16 augusta som si začala platiť maximálnu výšku DNP v mojom prípade 30,65 Eur, keďže moja HM je 420 Eur. Tú by som si mala platiť teda do 16 februára podľa starého zákona aby mi bola vyplatená max. materská. Teraz keby som stále chcela max. materskú v akej výške by som si ju mala platiť pri mojej hrubej mzde 420 Eur? Alebo ak sa vlastne k 1.1.12 odhlásim, od platenia poistného tak potom mi nebude vypočítaná MD z DNP? Neviete mi poradiť, čo by bolo pre mňa najvýhodnejšie? Či sa nemám dať na PN už 31.12.11? Alebo ten január a február zaplatiť novú výšku DNP? a v akej výške by to potom bolo? Ďakujem za odpoveď.
0 0
lulinka1 lulinka1

lulinka1 je offline (nepripojený) lulinka1

neviem či sa mám ísť spýtať do SP či to tam vôbec budú vedieť ak to ešte nieje ani schválené...
0 0
ddolezal ddolezal

ddolezal je offline (nepripojený) ddolezal

Xanti Pozri príspevok
No povinne sa ti zruší DNP k 31.1.2012, ak si nezaložíš nové k 1.2.2012 tak si v ochrannej lehote 8 mesiacov, a tak tvoja materská bude rátaná zo zamestnania a z VZ z DNP z roku 2011.
Takze teoreticky uz mozem prestat DNP platit kedze uz mam viac ako 270 dni?

Co presne znamena ochranna lehota? Ta sa vztahuje len na matersku? Pre PN z max zakladu by som musela platit DNP nadalej?

Dakujem!
0 0
salsa salsa

salsa je offline (nepripojený) salsa

Takze teoreticky uz mozem prestat DNP platit kedze uz mam viac ako 270 dni?
Nemôžeš prestať platiť , toto poistenie sa platí stále ale nárok na výplatu z tohto druhu poistenia máš len vtedy , keď si ho platila viac ako 270 dní . Tiež nerozumiem , čo to ten minister teraz rieši , chce ešte pobabrať čo sa dá ? Ja si tiež toto poistenie platím asi 3 roky a na budúci rok ma čaká operácia kĺbu som už na čakačke. Teraz neviem či v tomto štáte majú práva aj obyčajný Ľudia .
0 0
katinka0000 katinka0000

katinka0000 je offline (nepripojený) katinka0000

Dobry den! Ja by som tiez potrebovala poradit. Od 5.4.2011 si platim DNP z minima. Do 7.8.2011 som bola na rodicovskej, odvtedy som evidovana na Urade prace. Buduci rok by sme chceli mat druhe babatko. Ako to je? Oplati sa mi este DNP platit? Chcela som si ho zvysit na maximum, ale teraz sa to uz asi neoplati. Dakujem pekne za odpoved.
0 0
Zdeni 1 Zdeni 1

Zdeni 1 je offline (nepripojený) Zdeni 1

Prosim Vas, napiste niekto rozumny text, ktory by sme si skopirovali, zaroven kontakty na kompetentnych ludi (prezident, Radicova...) a preposleme to e.mailom dalsim a dalsim ludom, nech to kazdy posle zo svojho mailu na e.mail tymto ludom...musime sa ozvat, ved toto je cisto zakon proti ludom, ktori sa chcu postarat o to, o co by sa mal stat starat v prvom rade - o potomkov, buducnost naroda. Ako mame mat deti, ked ich nebudeme mat z coho na materskej vychovat????
1 0
lesnakj lesnakj

lesnakj je offline (nepripojený) lesnakj

Dobrý deň, manželka platí DNP od 09/2010. V máji čakáme prírastok do rodiny. Momentálne je vypísaná na PN a pravdepodobne bude až do pôrodu. Týka sa jej to zrušenie alebo to máme ďalej platiť. Ako to je? Ďakujem pekne za radu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veď keď je na PN nemáte povinnosť platiť príspevky.....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Zdeni 1 Pozri príspevok
Prosim Vas, napiste niekto rozumny text, ktory by sme si skopirovali, zaroven kontakty na kompetentnych ludi (prezident, Radicova...) a preposleme to e.mailom dalsim a dalsim ludom, nech to kazdy posle zo svojho mailu na e.mail tymto ludom...musime sa ozvat, ved toto je cisto zakon proti ludom, ktori sa chcu postarat o to, o co by sa mal stat starat v prvom rade - o potomkov, buducnost naroda. Ako mame mat deti, ked ich nebudeme mat z coho na materskej vychovat????
teraz ma asi vacsina z poradakov ukamenuje ale opytam sa:
1. z coho sa na materskej vychovavali deti ked este nebolo dobrovolne nemocenske poistenie?
2. z coho vychovavaju deti na materskej ti, ktori nemali prostriedky na platenie si DNP resp. o moznosti platenia DNP z maxima nevedeli?

samozrejme je mi luto tych, ktori si dlhodobo platia DNP pre pripad choroby a teraz im to poistne zabalili do balika s platbou 35% z VZ
2 0
lesnakj lesnakj

lesnakj je offline (nepripojený) lesnakj

Takže nemusíme platiť príspevky kým je na PN a keď nastúpi na materskú dostane vyššiu alebo už nie?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

odpoveď máš aj v príspevku č. 81.....
DNP sa manželke zruší , zo zákona k 31 01 2012, nemusíte platiť, požiadajte o prípadný preplatok písomnou žiadosťou a MD sa jej bude počítať z roku 2011 (VZ) ...pri MD od r. 2012 je 65 % z VZ....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Zdravím všetkých poraďákov.Vedel by niekto z vás poradiť aj mne?Platím si DNP od januára 2011 najvyššiu sumu.Momentálne som ešte na rodičovskej ale predtým som bola nezamestnaná.Teraz ma čaká operácia možno to bude už aj tento mesiac,ale skôr to vyzerá na januar 2012.Mala by som aj ja nárok na pn?Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

samozrejme máš nárok aj na PNS aj na OČR aj na MD .... sú to dávky nemocenského poistenia..... vyrovnávacia dávka tá patrí v PP.....
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

Ďakujem za super rýchlu odpoveď ani by ma nenapadlo že teraz mi ešte niekto poradí.No len môžte mi ešte povedať čo je ??vyrovnávacia dávka tá patrí v PP.....? ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

PP = pracovný pomer
prikladám link....nakukni.....
http://www.socpoist.sk/vyrovnavacia-davka/1295s
0 0
elisaj elisaj

elisaj je offline (nepripojený) elisaj

vďaka takže ta vyrovnávacia dávka sa mňa vlastne ani netýka
0 0
Letko Letko

Letko je teraz online Letko

...letom-svetom...
Mohli by sme to urobiť ako lekári - spojiť sa aspoň takto virtuálne. Ak niekto príde na postup, ako to naše poistenie čo najlepšie zúžitkovať (manželka si platí od apríla dobrovoľne DNP a tiež by sme chceli bábo), mohol by nás všetkých informovať a my by sme postupovali podľa jeho inštrukcií. Určite by nás bolo viac, ktorí by sme sa za to aj odmenili
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

[QUOTE=1Dara;1911071]teraz ma asi vacsina z poradakov ukamenuje ale opytam sa:
1. z coho sa na materskej vychovavali deti ked este nebolo dobrovolne nemocenske poistenie?
2. z coho vychovavaju deti na materskej ti, ktori nemali prostriedky na platenie si DNP resp. o moznosti platenia DNP z maxima nevedeli?

No ja som mala prvú materskú 4000 sk a druhú 4500 sk. A deti to v zdraví prežili a aj my rodičia, hoc to bolo veľmi ťažké a museli sme sa riadne uskromniť. A to na dobre dlho, lebo rodičovský príspevok bol tiež zhruba v takej sume.....
0 0
kikafilipko kikafilipko

kikafilipko je offline (nepripojený) kikafilipko

Ahojte.
Vedeli by ste mi niekto poradiť aj ohľadne dobrovoľného poistenia v nezamestnanosti? Už rok si platím toto poistenie z max. vymeriavacieho základu (44e mesačne). V auguste 2012 mi končí materská a do práce sa vrátiť nemôžem kvôli deťom, takže budem nezamestnaná, toto poistenie som si platila aby som mala viac času hľadať si novú prácu.Ak teda prezident podpíše tento zákon, toto poistenie mi od 1.2.2012 zanikne a ja nebudem mať nárok na nič??? Alebo si budem musieť platiť celý balík poistenia a bude sa mi započítavať aj to predchádzajúce, dobrovoľné? Zaujímala by ma tiež výška tohto balíku poistenia, či sa to vôbec oplatí. Ďakujem vopred za všetky odpovede
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Nový balíček je 35,5 % z min. VZ od r. 2012 a vychádza to okolo 118 Eur. Pekná suma???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať