Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Mňa to poriadne štve, keď aj tu väčšinou sa preberá len maxim.vymer.základ. Ľudia si vôbec neuvedomujú následky zrušenia dobr. nemoc. poistenia. Tu nejde predsa len o toto zrušenie. Tu ide oveľa viac. Napíšem dva príbehy s práce a úplne v skratke. Kolegyňa ochorela a bola na PN 1 rok, pokiaľ nešla na invalidný. Mala 31 rokov, dve deti a manžela, ktorý jej na tieto deti neplatil. Jej príjem bol rod. prídavky, a nem.dávky vo výške 137,- € Veľa krát sme sa skladali aby mala na cestu keď išla na chemoterapiu a keby nemala ešte mamu, vôbec by nevyžila. Druhá otehotnela, priplácala si DNP z min. mzdy, manžel sa ocitol bez roboty a povedzte ako by boli vyžili, keď ich jediný príjem bol materská 220,-. Možno práve to pripoistenie zachránilo 1 rodinu . Takýchto prípadov je strašne veľa, len si otvorte oči a poradte ako budú títo ľudia žiť. To, že niekedy nebolo DNP a žilo sa, je úplne smiešny argument, lebo nikdy nestál byt toľko čo teraz a mladí ľudia si nemuseli brať hypotéky na celý život.
1 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

ilona Pozri príspevok
Mňa to poriadne štve, keď aj tu väčšinou sa preberá len maxim.vymer.základ. Ľudia si vôbec neuvedomujú následky zrušenia dobr. nemoc. poistenia. Tu nejde predsa len o toto zrušenie. Tu ide oveľa viac. Napíšem dva príbehy s práce a úplne v skratke. Kolegyňa ochorela a bola na PN 1 rok, pokiaľ nešla na invalidný. Mala 31 rokov, dve deti a manžela, ktorý jej na tieto deti neplatil. Jej príjem bol rod. prídavky, a nem.dávky vo výške 137,- € Veľa krát sme sa skladali aby mala na cestu keď išla na chemoterapiu a keby nemala ešte mamu, vôbec by nevyžila. Druhá otehotnela, priplácala si DNP z min. mzdy, manžel sa ocitol bez roboty a povedzte ako by boli vyžili, keď ich jediný príjem bol materská 220,-. Možno práve to pripoistenie zachránilo 1 rodinu . Takýchto prípadov je strašne veľa, len si otvorte oči a poradte ako budú títo ľudia žiť. To, že niekedy nebolo DNP a žilo sa, je úplne smiešny argument, lebo nikdy nestál byt toľko čo teraz a mladí ľudia si nemuseli brať hypotéky na celý život.
Súhlasím so všetkým, len toto by si mal prečítať aj pán minister. Ten isto núdzu nepozná.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

vango Pozri príspevok
Ja si DNP platím od mája 2011, na MD by som mala nastupit cca 22.1.2012.
270 dni DNP sa ráta od nástupu na MD alebo do termínu porodu?
Som z toho uz magor, ci som si to DNP neplatila nahodou uplne zbytocne.
Zmeny ohľadom DNP budú platiť až od 1.2.2012, takže ty to ešte stíhaš.
270 dní sa ráta do termínu pôrodu. Do dňa nástupu na MD sa sleduje splnenie podmienky 26 týždňov platenia DNP.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

A to zrušenie DNP ešte nepodpísal prezident, je to len návrh od 1.2. však:
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Zdenka175 Pozri príspevok
A to zrušenie DNP ešte nepodpísal prezident, je to len návrh od 1.2. však:
parlament to už schvílil .. a Mihál sa dopredu dohodol s prezidentom ... aspoň tak povedal do televízora .. bez jeho podpory by ten návrh nepredkladal. (vraj dostal zelenú)
Naposledy upravil Katy a R : 06.12.11 at 13:17
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

Katy a R Pozri príspevok
parlament to už schvílil .. a Mihál sa dopredu dohodol s prezidentom ... aspoň tak povedal do televízora .. bez jeho podpory by ten návrh nepredkladal. (vraj dostal zelenú)
Áno, počula som ho. A počula som, ako jedným dychom splietal využívanie dávok najmä mamičkami. Pritom zdiskriminoval dôchodcov ako prvých, nepotrebných, ktorí si dnes nezabezpečia žiadnu liečbu z tých mizerných 300 Eur. Ak niekto ešte dnes hovorí o dobrovoľnom poistení, tak ja to nechápem, lebo dobrovoľné na tom nie je nič. Ten balík je prikázaný, určený, bez ohľadu na to, že ak sa nemôžu preddôchodcovia ako tak liečiť, tak si zbytočne skladajú do kasy na dôchodky, lebo im to dovtedy vytunelujú. To je ako keby som si mohla poistiť DOBROVOĽNE auto v balíku s domom a so silikónmi, aby ma tie neschopné úrady mohli zamestnať podľa IN formy. Pán prezident ak mu dal zelenú, tak vtedy práve myslel na štrajk lekárov, lebo inak by som tej zelenej nemohla uveriť. Ten hnus, čo tu táto vláda pácha je natoľko likvidačný pre tento národ, že sme mali byť v uliciach všetci. Len kde pre nás zobrať aspoň po 5 Eur, keď títo hraboši poľní nevystačia ani s platmi nad 3000 Eur. Kto to má na tie ich bruchá zarábať? Ten národ, čo už je teraz hladový? Videli ste výšku poistného čo priložila Janka Motyčková? To si môže dovoliť Mihál a jeho družina, ale nie tento plebs, ktorý im je všetkým už dávno ukradnutý..
3 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Katy a R Pozri príspevok
parlament to už schvílil .. a Mihál sa dopredu dohodol s prezidentom ... aspoň tak povedal do televízora .. bez jeho podpory by ten návrh nepredkladal. (vraj dostal zelenú)
Ja by som tomu celkom neverila. Ak by to bola naozaj pravda, tak prezident nevedel čo do parlamentu na schválenie ide, lebo Mihál nehovoril o inom, len o zvýšení materskej aj na tlačovke. Využil to, že všetci sa venovali lekárom. Tu je niekde priložený článok, v ktorom Mihál vyhlásil, že zrušenie dobr. nemoc. poistenia už v tomto roku na schválenie nepôjde. No a predsa išlo a to tak, že to nepostrehli ani všetci poslanci. Stále si myslím, že napísať tento problém prezidentovi stojí za to, pokiaľ tento zákon ešte nepodpíše.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

tu je znenie, ktore ide prezidentovi na podpis:

http://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Downl...x?DocID=361957

a tu Detaily návrhu zákona v NRSR
3 0
protector protector

protector je offline (nepripojený) protector

ahojte poradaci, nechcem NIKOHO z Vas urazit ale taketo "vykecavanie" na porade nam "nepomoze" a cas sa krati. Podla mna bude Mihal a spol tlacit / mozno uz aj tlaci/ na prezidenta aby ten zakon podpisal a to uz nam potom nepomoze nic. "uteka" nam cas! Uz sme stratili dva pracovne dni, uz mohli o nas kompetentni vediet! Ziadam a prosim Vas vsetkych, napiste niekto sikovny text na prezidenta a poslancov v parlamente ze to aj mi ostatni posleme a dajme najavo svoj nesuhlas a ak bude treba treba ist s tym do medii len nieco konecne pre pana krala zacnime robit ! jeden list alebo mail mozu ignorovat, Brocka nech si pise ze je to grecka cesta /hlavne ze na ich platy peniaze su stale/ ale masu ludi ignorovat nebudu a hlavne nie ked sa blizia volby !!! dajme konecne najavo svoju nespokojnost a vyjadrime svoje poziadavky,mame moznost aspon sa pokusit ovplyvnit svoje osudy a zivoty, tak konajme ! ukazme tym tupcom v parlamente ze sme tu, ze rozhodli o nas bez nas a sme pripraveni na odpor! Ide o nas vsetkych !!

mimochodom, len tak na okraj, Uhliarik sa nechal "vyznamenat za boj s lekarmi" .. to asi ani komentovat netreba
Naposledy upravil protector : 06.12.11 at 19:50
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Prosím Vás ako to je, SZČO si platí poistenie od roku 2010, termín pôrodu je 23.7.2012. Keby sa chcela zamestnať, musí zrejme zrušiť alebo prerušiť živnosť, aby sa materská počítala z VZ zo zamestnania? (90 dní splní).
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

To protector: máš pravdu, súhlasím s tebou, ale prečo to nenapíšeš? Máš vycibrený štýl, rozumieš veci a tu už máš môj podpis. Ja sa zatiaľ idem prihlasiť na tento tu inzerát: Hľadáme manažéra obsahu a vzdelávania na Porade.
P.S. To nič, to bol prvý apríl.
0 0
protector protector

protector je offline (nepripojený) protector

pikoska : akosi nerozumiem Vasmu prispevku
0 0
kababa kababa

kababa je offline (nepripojený) kababa

Ahojte, ako citam tuto diskusiu neda mi to a musim reagovat...JE TO HAMBA, cely tento zakon, poslanci beru len obycajnym ludom, ktori ziju z minima a ked si chcu pomoct, tak im aj to malo zoberu. Ja som volila SaS ale v marci im URCITE nedam hlas, to peklo skor zamrzne...Ja osobne urcite podporim akukolvek akciu, ktora bude vyhlasena proti tomu zakonu
Nas pripad je taky, ze od maja 2011 si platim DNP a pracujem, snazime sa o dietatko ale nedari sa nam. Ak sa nam podari otehotniet, najskor nastupim na MD na jesen 2012. Z coho by sa mi ratala materska? 270 dni DNP bude splnenych v januari 2012
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

To protector: My si tu tikáme, tak ja ti budem tiež. Myslela som tým mojim príspevkom, aby si ho, teda ten list pánovi prezidentovi napísal. Lebo ja pre prezidenta list napísaný mám, ešte ho treba hodiť na poštu, a na to som nemala čas. Ty uvažuješ s tým, že by taký list mali podporiť poraďáci. Chcelo by to ale v tom prípade anketu, lebo Mihál je poraďácky nadčlovek a mohlo by sa stať, že list pošlel ako ja, len a len v svojom mene. Pre ten Tvoj je však väčšia pravdepodobnosť širšej podpory, môj je výsostne Danilovský, a to je poraďákmi takmer neakceptovateľné. Ja toho Mihála mam totiž prekuknutého za roky " spolupráce " na Porade durchom durch. A ak Ťa zmiatol ten prvý apríl, patrila táto poznámočka k tej inzercii o manažérovi Porady. Lebo ja by som sa nedostala ani do výberového konania. Ja som na Porade v suteréne a toto tu mám len prezlečený kabát.
KSENP. Takže ja v prípadnej ankety zahlasujem za poraďácky protest pánovi prezidentovi a určite sa pridám aj k tomu spoločnému. Prajem pekný deň, dnes to vypínam, aby som tú poštu stihla.
Naposledy upravil Pikoška : 07.12.11 at 03:35
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja som list prezidentovi poslala už v pondelok, ja by som ho sem aj vložila, keby som vedela ako. Po novej úprave porady som to ešte nerobila, poradte ako.
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

ola Pozri príspevok
Platenie sadzby poistného za "balíček" v r. 2012 priamo nadväzuje aj na zmenu vymeriavacích základov od 1.1.2012

Za obdobie od 1. januára 2012 bude
  • minimálny vymeriavací základ mesačne v sume 339,89 EUR (za obdobie od 1. januára 2011 do 31. decembra 2011 je v sume 329,06 EUR),
  • maximálny vymeriavací základ mesačne
    • na platenie poistného na nemocenské poistenie a na platenie poistného na garančné poistenie v sume 1 153,50 EUR (za obdobie od 1. júla 2010 do 31. decembra 2011 je v sume 1 116,75 EUR),
    • na platenie poistného na dôchodkové poistenie, na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti a na platenie poistného do rezervného fondu solidarity v sume 3 076,00 EUR (za obdobie od 1. júla 2010 do 31. decembra 2011 je v sume 2 978,00 EUR). /zdroj: Sociálna poisťovňa/
to znamená, že balíček 35,15% sa bude platiť z horeuvedených vymeriavacích základov
ak mam teda trvalý prikaz na DNP a ukoncim jeho platenie k 01.02.2012 ( zaroven budem mat aj splnenu podmienku 270dni) mam este odoslat trvalý prikaz 31.01.2012? teda platim odvody za mesiac dopredu,ci dozadu? Dakujem velmi pekne
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

krokodil28 Pozri príspevok
ak mam teda trvalý prikaz na DNP a ukoncim jeho platenie k 01.02.2012 ( zaroven budem mat aj splnenu podmienku 270dni) mam este odoslat trvalý prikaz 31.01.2012? teda platim odvody za mesiac dopredu,ci dozadu? Dakujem velmi pekne
Platíš odvody za mesiac dozadu, čiže za 1/2012 musíš zaplatiť do 8.2.2012.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

saskia26 Pozri príspevok
Prosím Vás ako to je, SZČO si platí poistenie od roku 2010, termín pôrodu je 23.7.2012. Keby sa chcela zamestnať, musí zrejme zrušiť alebo prerušiť živnosť, aby sa materská počítala z VZ zo zamestnania? (90 dní splní).
Ak by sa chcela zamestnať, tak musí ukončiť DNP, aby sa jej dni z ukončeného DNP pripočítali k dňom zamestnania pre splnenie podmienky 270 dní nemocenského poistenia.
Platí si teraz DNP z maxima? Ak áno, tak má ešte možnosť dostať materskú z DNP, maximálnu, pretože nástup na MD bude mať niekedy začiatkom 6/2012 kedy bude ešte v ochrannej lehote, ktorá je v prípade tehotnej 8 mesiacov po skončení poistenia.
Ak si však platí odvody ako SZČO z minima, tak potom je tu možnosť toho zamestania, ako píšeš. Aj keď neviem, či tá lehota 90 dní ešte platí, lebo špekulovalo sa nad jej predĺžením.
1 0
Letko Letko

Letko je teraz online Letko

...letom-svetom...
Aby som si to ujasnil, o chvíľu bude mať manželka 270 dní DNP (časť z práce a časť dobrovoľne). Zatiaľ neotehotnela. Ak by otehotnela začiatkom roka a chcela max. materskú, musí od februára platiť z maxima alebo stačí z minima? (berie sa rok 2011?) A ak platí zo zamestnania, musí budúci rok aj dobrovoľne, aby dostala max? (bude mať už viac ako 270 dní)
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Dobré ránko, prosím Vás, chcela by som sa opýtať..ak si platím dobrovoľné nemoc.poistenie od 9/2011.. platí zmena, že sa ruší DNP aj pre mňa? Alebo len pre tých,kt. sú budú chcieť DNP platiť od februára 2012? Zatiaľ nie som tehotná, takže je pre mňa zbytočné platiť DNP? Ďakujem pekne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať