Zavrieť

Porady

Dobrovolné nemocenské poisteni je zrušené

ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

V televízii som zachytila tlačovú konferenciu p. Mihála ohľadom zmeny tohoto zákona. Neviem v akej podobe ho schválili, ale samozrejme hovoril len o tom lepšom a to o predĺžení materskej. Taktiež o plnení predvolebných sľubov a pri tom ma skoro šľak trafil, že či toto boli jeho predvolebné sľuby, aby ľudia, čo si roky platia pripoistenie teraz na starosť nemali ani na lieky a doktorov. Ak niekto budete mať jeho nové znenie,alebo v akom znení bol schválený pripojte ho, lebo všade zatiaľ hovoria len o predlžení materskej ale o tom čo urobili ľuďom zle o tom zatiaľ nehovoria , lebo povedia len to, čo im vyhovuje.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Ak som platila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti (od roku 2009) a k 31.12.2011 mám ukončený pracovný pomer, od 1.1.2012 sa idem evidovať na úrad práce, bude sa dávka v nezamestnanosti počítať aj z dobrovoľného poistenie v nezamestnanosti. Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Kája. Pozri príspevok
Ak som platila dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti (od roku 2009) a k 31.12.2011 mám ukončený pracovný pomer, od 1.1.2012 sa idem evidovať na úrad práce, bude sa dávka v nezamestnanosti počítať aj z dobrovoľného poistenie v nezamestnanosti. Ďakujem
a prečo by nemala?
jeden dôvod tu ale existuje, je to aj tvoj prípad? platila si si PvN v termíne splatnosti?
0 0
iwka36 iwka36

iwka36 je offline (nepripojený) iwka36

tí, kt. by to ešte chceli využiť, prihlásiť sa, tak už by to nemalo ísť, majú vnútorné opatrenia, že nové DNP sa už založiť nedá aby to zase 90% ludí nezneužívalo a otázne je či sa dá vôbec aj zvýšit VZ..
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Mila123 Pozri príspevok
a prečo by nemala?
jeden dôvod tu ale existuje, je to aj tvoj prípad? platila si si PvN v termíne splatnosti?
Nie, platba ide trvalým príkazom vždy 6. v mesiaci a zvažujem, že teraz za december uhradím radšej ešte v decembri.
0 1
atka001 atka001

atka001 je offline (nepripojený) atka001

Ja som z toho celá domotaná. Som doktorandkou (do sociálnej poisťovne za mňa štát ani žiadny zamestnávateľ nič neplatil) a tak som si začala v novembri platiť dobrovoľné nemocenské poistenie z maxima, keďže plánujeme s manželom potomka. Teraz neviem, či v tom mám pokračovať aj po 1.2.2012. Ak si teda budem platiť poistné aj po 1.2.2012 (keďže som ešte nesplnila podmienku 270 dní) a otehotniem až v máji, tak po doplatení 270 dní budem musieť prejsť na platenie poistného v balíčku, aby som mala nárok na materskú? Čo ak po 270 dňoch zruším poistenie? Budem mať nárok na materskú?
Kedy má prezident ten zákon podpísať?

Ďakujem.
0 0
cusmic cusmic

cusmic je offline (nepripojený) cusmic

Teraz som volal na socialnu poistovnu, este sa da prihlasit ;-) ale vyhodne to bude len pre tych co sa chystaju (a aj sa im to podari) otehotniet do 270 dni. ti su potom v tej ochrannej lehote
0 0
atka001 atka001

atka001 je offline (nepripojený) atka001

Aha, super a volal si do toho informacneho centra soc. poistovne? Da sa tam dovolat? Lebo rano som s tym mala problem.
0 0
cusmic cusmic

cusmic je offline (nepripojený) cusmic

jj, informacne centrum: 0906 171 989 a potom volba 1
0 0
iwka36 iwka36

iwka36 je offline (nepripojený) iwka36

podla mňa to mali stopnut, lebo zase to zneužijú také, čo si budú platiť par mesiacov a vybúchajú z toho maximum, a vlastna vďaka tým doplatia na to dlhorocní platici, tým, že sa to zruší..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

atka001 Pozri príspevok
Ja som z toho celá domotaná. Som doktorandkou (do sociálnej poisťovne za mňa štát ani žiadny zamestnávateľ nič neplatil) a tak som si začala v novembri platiť dobrovoľné nemocenské poistenie z maxima, keďže plánujeme s manželom potomka. Teraz neviem, či v tom mám pokračovať aj po 1.2.2012. Ak si teda budem platiť poistné aj po 1.2.2012 (keďže som ešte nesplnila podmienku 270 dní) a otehotniem až v máji, tak po doplatení 270 dní budem musieť prejsť na platenie poistného v balíčku, aby som mala nárok na materskú? Čo ak po 270 dňoch zruším poistenie? Budem mať nárok na materskú?
Kedy má prezident ten zákon podpísať?

Ďakujem.
popočítaj si 270 dní , do vtedy budeš platiť z VZ aký si si určila, a % sadzba ti ostáva stará, t.j. 4,4 %....ku dňu ukončenia poistného (k tým 270 dňom) musíš byť tehotná, aby si mala MD platenú z tohto poistenia (z ochrannej doby), OD ti plynie 8 mesiacov.....ale novým poistením ti zaniká.....
0 0
pliso pliso

pliso je offline (nepripojený) pliso

Prosila by som vás o radu. Všade sa dočítam len o navýšení pripoistenia ak chce niekto pokračovať, ale nikde sa nepíše o tých čo splnili 270 dní. ja som v auguste pozastavila pripoistenie, pretože som splnila 270 dní. Zistila som teraz že som tehotná a chcem od vás radu či si mám opäť platiť kvôli materskej alebo mi ten nový zákon od 1.2 zruší nárok na navýšenie materskej?
0 0
Luboso Luboso

Luboso je offline (nepripojený) Luboso

Zrusenim DNP vraj usetria rocne cca 80 mil.EUR,ktovie ci je to vobec pravda....No na sebe nesetria nic,len ministerstvo vnutra si ide vyplatit odmeny 10 mil.EUR,ostatni sa urcite tiez nedaju zahanbit.Dufam ze podaktori z nich sa uz ku korytam nedostanu a volici im to spocitaju.
0 0
kuklemu kuklemu

kuklemu je offline (nepripojený) kuklemu

dobrý večer,
prosím vás, vie mi niekto poradiť? Som v 6. týždni tehotenstva, žiadne DNP som nikdy neplatila, len čo sa odvádza zo zamestnania, no moja hrubá mzda je 370 €. Môžem sa ešte teraz pripoistiť, aby som mala vyššiu materskú?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kuklemu,
ak si nemenila v posledných 2 rokoch zamestnanie tak nie nemôžeš.
0 0
kuklemu kuklemu

kuklemu je offline (nepripojený) kuklemu

pre Xanti,
od 1.10.2009-1.7.2010 som bola nezamestnaná, a od toho 1.7.10 som zamestnaná za tých 370. Takže mi materská bude počítaná len z tohoto?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kuklemu,
áno, materskú budeš mať len zo zamestnania. Nakoľko na nárok na materské potrebuješ 270 dní z každého poistenia, čo nestihneš.
0 0
kuklemu kuklemu

kuklemu je offline (nepripojený) kuklemu

Xanti,
ešte otázočka - a keby mi bol od januára 2012 zvýšený plat aspoň o dvojnásobok Či ani to by nepomohlo? Keďže mám termín v aguste 2012, čiže tá materská sa mi bude vypočítavať z tohoto roku? ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Kuklemu,
materskú neovplyvní zvýšená mzda od januára, nakoľko bude braný VZ za rok 2011. To by ťa museli prepustiť, a znovu prijať z vyššou mzdou aby si mala materskú rátanú od januára od zvýšenej výplaty.
0 0
kuklemu kuklemu

kuklemu je offline (nepripojený) kuklemu

Xanti,
čiže by to bolo takto, - ukončenie PP k 31.12.2011-odhláška do SP a znovuprijatie 1.1.2012-prihláška do SP s vyššou mzdou?
0 0
AnnieGirl AnnieGirl

AnnieGirl je offline (nepripojený) AnnieGirl

mozem otazku?ak som nezamestnana(po skole, zatial bez predchadzajucej prace) a mam splnenu podmienku tych 270dni, keby som chcela matersku v roku 2012 alebo 2013, tak musim otehotniet este pred zrusenim dnp alebo sa mi to bude pocitat (kedze ma byt na narok splnena podmienka tych 270dni v poslednych dvoch rokoch), alebo ako teraz, ak sa to zrusi a nepodari sa mi otehotniet, nedostanem nic okrem rp? dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať