Zavrieť

Porady

Pausalne vydavky v roku 2012

Dobry den,

chcela by som sa opytat ako to bude s pausalnymi vydavkami pri daniach z prijmu fyzickych osob v roku 2012 nakolko mal prejst zakon o ich zrusesni, ale neviem ci presiel este pred padom vlady, alebo sa budu pausalne vydavky uplatnovat rovnako ako doteraz.

Za odpovede vopred dakujem.
Usporiadat
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dakujem za odpoved.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

STRELEC Pozri príspevok
Poistné zaplatené výkonom exekúcie je preukazne zaplatené v tom-ktorom roku. Použil by som exekvovaná čiastku do daňového priznania.
takže ak zaplatil exekúciu v roku 2012, ale poistné je za staré obdobia, tak to môžem dať do DP, áno? doklady o zaplatení mám.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Dobry den, ak SZCO platil zdravotne poistne na pobocke v hotovosti a na listku ma sumu 54,90 eur rozdelenu na akontacia 44,90 eur a trovy konania - predpis 99 na sumu 10 eur. Tych 10 eur mu asi nemôzem zaratat ako uhradu poistneho, ako co to mam nahrat? Na DU bude vykazovat pausalne vydavka za r.2012 a preto je dôlezite aby mal spravne vycislene zaplatene poistne do ZP. Dakujem za odpoved.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Prima73 Pozri príspevok
Dobry den, ak SZCO platil zdravotne poistne na pobocke v hotovosti a na listku ma sumu 54,90 eur rozdelenu na akontacia 44,90 eur a trovy konania - predpis 99 na sumu 10 eur. Tych 10 eur mu asi nemôzem zaratat ako uhradu poistneho, ako co to mam nahrat? Na DU bude vykazovat pausalne vydavka za r.2012 a preto je dôlezite aby mal spravne vycislene zaplatene poistne do ZP. Dakujem za odpoved.
vie mi s tym prosim niekto poradit? dakujem.
0 0
janko0923 janko0923

janko0923 je offline (nepripojený) janko0923

okrem pladieb do zdravotnej a socialnej poistovne mozem si na pausal uplatnit i zivotnu poistku?
vdaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janko0923 Pozri príspevok
okrem pladieb do zdravotnej a socialnej poistovne mozem si na pausal uplatnit i zivotnu poistku?
vdaka
Nie, nemôžeš.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

veronikasad Pozri príspevok
+ doklady o úhrade poistného, ak ho neplatil bankovým prevodom.
prosím Vás, živnostník...chce urobiť asi len paušál ale ZP neplatil za rok 2012 ( bol neplatičom-vyrovnal až v r. 2013)...môže???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Maxinka Pozri príspevok
prosím Vás, živnostník...chce urobiť asi len paušál ale ZP neplatil za rok 2012 ( bol neplatičom-vyrovnal až v r. 2013)...môže???
Samozrejme, že môže. Ak neplatil nič tak do odvodov pôjde 0 eur
1 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

Dobrý deň,
chcem sa opýtať je možné vykázať stratu pri príjme podľa §6/1/b ak sa uplatňujú paušálne výdavky? strata vznikla tým, že bol nízky príjem a platby poistného boli vysoké.

​Ďakujem
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

v takom pripade ano, moze byt aj v strate....
1 0
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

chudaska Pozri príspevok
v takom pripade ano, moze byt aj v strate....
a v akom prípade nemôže byť strata? len pre zaujímavosť....
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Xanti Pozri príspevok
Samozrejme, že môže. Ak neplatil nič tak do odvodov pôjde 0 eur
Ďakujem
Pri paušáloch sa výkazy nedávajú? však?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
nie, nedávajú
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, ak mal finančný sprostredkovateľ príjmy aj z dohody a aj z činnosti sprostredkovateľa, môže si z tej činnosti sprostredkovateľa uplatniť paušálne výdavky? ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať