Zavrieť

Porady

Platová trieda v MŠ.

Mám ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa + doplnkové pedagogické štúdium. Od 15.1.2012 nastupujem ako nekvalifikovaná učiteľka do materskej školy. Prosím do akej platovej triedy by som mala byť zaradená a aký plat by mi mal prislúchať. Podľa mňa do 9. Podľa ekonómky do nižšej.

Vopred ďakujem za radu.
Usporiadat
kubo131 kubo131

kubo131 je offline (nepripojený) kubo131

podľa tejto tabuľky http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf zapadáš do 9
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
JankaK. JankaK.

JankaK. je offline (nepripojený) JankaK.

Vďaka. Tiež si to myslím, len ako o tom presvedčím ekonómku?
0 0
kubo131 kubo131

kubo131 je offline (nepripojený) kubo131

fuuu... dobrá otázka... skús sa opýtať iných ekonomiek, ktoré pracujú v školstve ako by ťa zaradili... ak ti napíšu rovnako že do 9tky tak to už ani ona nemôže namietať..
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

Alebo sa spýtajte p. ekonómky, podľa akého zákona vychádza, alebo podľa akého predpisu vás chce zaradiť do nižšej platovej triedy, než do akej patríte.
Nie len tu, ale aj na iných fórach sa často objavujú také otázky ohľadom zaraďovania do platových tried, čiže je to asi nejaký problém, aj keď nechápem prečo, lebo v zákone je to opísané dosť dobre. Ale asi sa p. ekonómke nechce hrabať v zákonoch, povedala si že učiteľky v MŠ sú bežne v 8. platovej triede (pokiaľ nemajú vysokú školu), tak tam bude zaraďovať všetkých.
0 0
Vebi34 Vebi34

Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

Ahoj,
ak máš ukončené adaptačné vzdelávanie, tak Ti prislúcha 9.trieda, ak nie, tak 8. Si zaradená ako nekvalifikovaný pedagóg s vysokoškolským vzdelaním. Po správnosti by Ťa nemala ani zamestnať. Ak si nedoplníš potrebné vzdelanie do 2 rokov, mala by si byť uvoľnená z pracovného pomeru.
1 0
JankaK. JankaK.

JankaK. je offline (nepripojený) JankaK.

No veď hej. NEKVALIFIKOVANÝ PEDAGÓG S VYSOKOŠKOLSKÝM VZDELANÍM - tabuľka nemustí - 9. trieda. Či ? máš dáke iné tabuľky?
0 0
JankaK. JankaK.

JankaK. je offline (nepripojený) JankaK.

Veď keby som mala ukončené adaptačné vzdelanie, tak by som bola kvalifikovaná, a automaticky by som spadala do 10.
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

JankaK. Pozri príspevok
Veď keby som mala ukončené adaptačné vzdelanie, tak by som bola kvalifikovaná, a automaticky by som spadala do 10.
Len tak na margo, po ukončení adaptačného vzdelávania sa z nekvalifikovaného pedagogického zamestnanca nestáva kvalifikovaný. Po úspešnom ukončení adaptačného vzdelávania sa zo začínajúce pedagogického zamestnanca stáva samostatný pedagogický zamestnanec.
1 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Presne tak. ( to len na margo vyššie položeného komentára )
Vysokú školu urcite nemás predškolsku pedagogiku, že? Takze po adaptacnom vzdelávaní do 9 ako nekvalifikovaná, alebo ostať v 8 ako kvalifikovaná a zbierať kredity....
0 0
jin25 jin25

jin25 je offline (nepripojený) jin25

Dobrý večer!
Dovoľujem si Vás požiadať o radu.Ukončila som VŠ štúdium 2.stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika, a momentálne pracujem v MŠ, ako učiteľka. Otázka je, či zamestnávateľ musí, alebo nemusí mi uznať vyššiu platovú triedu (10)? Momentalne som v 9 a nie som začínajucí ped. zamestnanec.Podľa mňa by som mala byť v 10.Či nie?
Ďakujem Vám za ochotu a pomoc.
Naposledy upravil jin25 : 17.01.12 at 23:40
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

poprosím vas, aké štúdium ste konkrétne vyštudovali? 5 ročný obor predškolská a elementárna pedagogika? ( existuje také nieco?)
alebo mate 3 ročný bakalársky takyto odbor, a magisterský iný? ( vtedy by to vysvetlovalo 9 platovu triedu)
0 0
kubo131 kubo131

kubo131 je offline (nepripojený) kubo131

jin25 Pozri príspevok
Dobrý večer!
Dovoľujem si Vás požiadať o radu.Ukončila som VŠ štúdium 2.stupňa v odbore predškolská a elementárna pedagogika, a momentálne pracujem v MŠ, ako učiteľka. Otázka je, či zamestnávateľ musí, alebo nemusí mi uznať vyššiu platovú triedu (10)? Momentalne som v 9 a nie som začínajucí ped. zamestnanec.Podľa mňa by som mala byť v 10.Či nie?
Ďakujem Vám za ochotu a pomoc.
ak máte 1. atestáciu alebo ukončené adaptačné môžete byť 10.. ak nie.. ste 9... tu si to môžete podrobnejšie pozrieť: http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf
0 0
jin25 jin25

jin25 je offline (nepripojený) jin25

Darica Pozri príspevok
poprosím vas, aké štúdium ste konkrétne vyštudovali? 5 ročný obor predškolská a elementárna pedagogika? ( existuje také nieco?)
alebo mate 3 ročný bakalársky takyto odbor, a magisterský iný? ( vtedy by to vysvetlovalo 9 platovu triedu)
II. stupeŇ VŠ v odbore predškolska a elementárna pedagogika existuje....5 ročný
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Môžem sa spýtať, kde existuje taký obor 5 ročný predškolská a elelmentárna pedegogika, lebo známa by chcela práve taká odbor - platí aj pre ZS aj MS, na východe a Banskej Bystrici je le trojročný a potom sa už musíš rphodnút - medzi primárnou a predskolskou pedagogikou. ( alebo to máte vyštudované už skor?)
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
kubo131 Pozri príspevok
ak máte 1. atestáciu alebo ukončené adaptačné môžete byť 10.. ak nie.. ste 9... tu si to môžete podrobnejšie pozrieť: http://www.minedu.sk/data/USERDATA/A...anie_do_PT.pdf

Zadávateľka píše že učí v MŠ a má VŠ II. stupňa - predškolská a elementárna pedagogika. Podľa zákona 437/2009 časti I. bod A kvalifikačné predpoklady spĺňa, nie je začínajúca takže by mala byť zaradená do 10PT ako samostatný učiteľ s VŠ II. stupňa. A to presne podľa tabuľky, ktorú si doložil. Ak by mala aj I. atestáciu v tedy by to už bola 11 PT.


PS: Určite to bol z tvojej strany, len taký malý preklepík
1 0
jin25 jin25

jin25 je offline (nepripojený) jin25

3+2 roky v Komarne
0 0
JankaK. JankaK.

JankaK. je offline (nepripojený) JankaK.

Darica máš v tom dobrý hokej moja milá!!!
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Ja neviem, kto ma v čom hokej , ale študijny odbor a študijny program je trocha niečo iné.

Komárno ponúka , tak ako som si myslela študijný program pre druhý stupeň len učiteľstvo pre primárne vzdelávanie - žiadne predškolská a elementárna pedagogika.
0 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

ta, odpoved predtým nepatrila Vám, ale Jin 25.
Ano ospravedlňujem sa , ja som si pravdepodobne poplietla dve otázky. Aj u nás pribudne učiteľka s inou vysokou školou, ako predškolská pedagogika a vie o tom , že bude zaradená v 9 ako nekvalifikovaná. Ale keďže má strednú pedagogickú školu, rozmýšla čo urobí - takto je kvalifikovaná a môže zberať kredity, ak príjme 9 platovú triedu, bude nekvalifikovaná, a nemôže už zbierať kredity ( tak jej to bolo povedané).dovi
0 0
JankaK. JankaK.

JankaK. je offline (nepripojený) JankaK.

Dobrý deň prajem,
Momentálne pracujem v MŠ (ako nekvalifikovaná). Premýšľam o tom, že si spravím pomaturitné štúdium-predškoská pedagogika. Ale premýšľam, ako to potom bude s mojim zaradením. Mám VŠ - ekonomický smer + DPŠ
Teraz som zaradená v 9. - nekvalifikováná s VŠ vzdelaním,
Ak dokončím pomaturitné štúdium ? potom budem čo - začínajúca s VŠ vzdelaním?
- či kvalifikovaná so stredoškolským vzdelaním?
Mne to logicky vychádza na kvalifikovaná so stredoškolským vzdelaním a automaticky klesnem z 9 PT do 7 resp. časom do 8 PT. Oplatí sa mi vôbec študovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať