Zavrieť

Porady

Rezervy na nevyčerpané dovolenky + odmeny

Dobrý deň, tiež by som chcela poprosiť mzdárky o radu. Som mzdár - junior a teraz som zistila, že som "dovrzala" dve veci
1. máme zriadený fond odmien vedúceho (majster má k dispozícii 100 € a podľa vlastného uváženia ich môže každý mesiac rozdeliť medzi zamestnancov) on im vyplatí tú odmenu v hotovosti "na ruku", mne dá potom tlačivo, kde je napísané komu a koľko dal a ja im to potom dávam do mzdy do záloh. Teraz som zistila, že som im to však zabudla dať do mzdy aj ako odmenu, čo v konečnom dôsledku spôsobilo, že ako keby tú odmenu nedostali. čo už mám s tým teraz robiť? v pokladni mám pokladničné doklady na výdaj tých peňazí, ale v mzdách jednotlivých zamestnancov, ktorí odmenu dostali mi to figuruje len ako záloha, ale nemajú to v odmene

2. zamestnanec mal zostatok dovolenky ešte z roku 2010 (3 dni), ktorú si v 2011 nestihol vyčerpať. Ostatní, ktorí to tiež tak mali, som im to dala tak, že akože ju čerpali a to, čo odpracovali som im dala ako odmenu. Tomuto som však zabudla dať, že ju čerpal, tým pádom vlastne ako keby mu prepadla, môže to tak zostať? Pretože tu zasa neviem, čo s rezervami, ktoré sa tvorili na nevyčerpané dovolenky, či tam nebude nejaký rozdiel.

Veľmi pekne všetkým ďakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Rezervy na nevyčerpané dovolenky + odmeny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.