Zavrieť

Porady

Exekúcia

ahojte všetci, dnes mi prišla úhrada od exekučného úradu za vymoženú pohľadávku. Prosím Vás všetkých skúsených ako by ste to vy vyúčtovali. Suma pohľadávky napr.10000,-Sk, úroky z omeškania 1000,- a trovy exekúcie 1000,-. Úhrada prišla 12000,- SK. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Tomu nerozumiem, vy ste dali vymáhať exekútorovi neuhradenú pohľadávku. Exekútor ju vymohol, poslal vám 12000. Pohľadávka bola 10000. Čo je ostatných 2000? Nemôžu to byť trovy exekútora - veď o túto čiastku exekútor poníži vymoženú pohľadávku. Mohli by ste sa na to ešte raz pozrieť, ako to má byť? Alebo ste vy platili exekútorovi? Nerozumiem otázke...

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Mikolajova
    ahojte všetci, dnes mi prišla úhrada od exekučného úradu za vymoženú pohľadávku. Prosím Vás všetkých skúsených ako by ste to vy vyúčtovali. Suma pohľadávky napr.10000,-Sk, úroky z omeškania 1000,- a trovy exekúcie 1000,-. Úhrada prišla 12000,- SK. Dakujem.
    Zrejme sú to okrem pohľadávky a jej príslušenstva aj exekučné trovy, ktoré ste vy zaplatili exekútorovi a na úhradu ktorých máte voči povinnému nárok. Účtoval by som ich teda ako storno exekučných poplatkov a trov.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    a na aký účet zaúčtovať ich vrátenie, keď poplatky boli zaplatené v r.2005 v účtovnej triede 5. Trovy exekúcie sú myslené poplatky zaplatené súdu, ktoré musíte zaplatiť pri začatí súd. konania ako navrhovateľ súdu.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    príjem peňazí 12 000.00 SK
    - 10000,00 221/311´istina
    - 1000,00 úroky z omeškania, predpokladám, že ste vystavili penaliz.faktúru, ak áno tak 221/315 ak nie tak 221/644.
    -1000,00 vrátenie peňazí za zaplatené trovy 221 1000,00/ - 538 1000 SK

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    andrej_rv
    Zrejme sú to okrem pohľadávky a jej príslušenstva aj exekučné trovy, ktoré ste vy zaplatili exekútorovi a na úhradu ktorých máte voči povinnému nárok. Účtoval by som ich teda ako storno exekučných poplatkov a trov.
    Už rozumiem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.