Zavrieť

Porady

pracovna zmluva - dodatok - doba neurcita limitovana?

Dobry den.

Chcela by som Vas poprosit o radu..
Do prace som nastupila na miesto kolegyne, ktora nastupila na matersku dovolenku..
Po 6 mesiacoch vo firme som podpisala dodatok v zneni:
Pracovny pomer na dobu neurcitu do navratu (a meno kolegyne, ktora je akutalne na materskej).

Ako mam tento dodatok chápať? mam teda zmluvu na dobu určitu alebo neurčitu?
Čo možem očakávať od zamestnávatela, ked sa kolegyna, namiesto ktorej som tu aktualne ja,
vráti z materskej dovolenky? ako je to z vypovednou lehotou?

Vopred dakujem za kazdu radu, reakciu.

Pekny den.
Viera.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Ste prijatá na zastupovanie určitej pracovníčky. Keď sa vráti, zamestnávateľ s Vami ukončí pracovný pomer.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Podľa mňa to tiež nie je správne a stále sa jedná o pracovný pomer na dobu určú v zmysle § 48 ZP.

    4. Ďalšie predĺženie alebo opätovné dohodnutie pracovného pomeru na určitú dobu do troch rokov alebo nad tri roky je možné len z dôvodu
    a) zastupovania zamestnanca počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku alebo rodičovskú dovolenku, dočasnej pracovnej neschopnosti alebo zamestnanca, ktorý bol dlhodobo uvoľnený na výkon verejnej funkcie alebo odborovej funkcie,
    b) vykonávania prác, pri ktorých je potrebné podstatne zvýšiť počet zamestnancov na prechodný čas nepresahujúci osem mesiacov v kalendárnom roku,
    c) vykonávania prác, ktoré sú závislé od striedania ročných období, každý rok sa opakujú a nepresahujú osem mesiacov v kalendárnom roku (sezónna práca),
    d) vykonávania prác dohodnutých v kolektívnej zmluve.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zamestnankyna je povinna pisomne oznamit mesiac pred navratom, v ktory den nastupi do prace.
    Takze to nebude zo dna na den, zamestnavatel bude mat informaciu dostatocne skoro, aby ta informoval, ze kedy tvoj PP skonci alebo ako bude dalej postupovat.

    VLOCKA7 je offline (nepripojený) VLOCKA7

    VLOCKA7
    Tomu rozumiem, len ma zaujima, ci je v poriadku dodatok "DOBA NEURCITA DO NAVRATU JOZKA MRKVICKU"
    pracujem tu uz 2 roky, takze je dost realne, ze sa kolegyna z materskej coskoro vrati. Chcem sa vyhnut momentu prekvapenia, teda toho, ze kolegyna nastupi v pondelok a mne oznamia, ze v utorok uz nemusim prist do prace.. Nemam narok na ziadnu vypovednu lehotu, odstupne, nic???

    Dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VLOCKA7 Pozri príspevok
    Tomu rozumiem, len ma zaujima, ci je v poriadku dodatok "DOBA NEURCITA DO NAVRATU JOZKA MRKVICKU"
    pracujem tu uz 2 roky, takze je dost realne, ze sa kolegyna z materskej coskoro vrati. Chcem sa vyhnut momentu prekvapenia, teda toho, ze kolegyna nastupi v pondelok a mne oznamia, ze v utorok uz nemusim prist do prace.. Nemam narok na ziadnu vypovednu lehotu, odstupne, nic???

    Dakujem.
    Tento dodatok je čudne formulovaný, máš tam dobu neurčitú, správne malo byť -ak si len zástup- doba určitá. Tak sa u zamestnáv. informuj, ako je to s tým skomolením. Zle to formuloval, ale je to len zástup- doba určitá. AK sa zamestnankyňa vráti, PP skončí, ako tu už bolo napísané, nárok na odstupné mať nebudeš.

    VLOCKA7 je offline (nepripojený) VLOCKA7

    VLOCKA7
    dakujem za prispevky... takze je to cele postavene tak, ze mi mozu povedať, dovidenia v den, ked nastupi kolegyna bez toho, ze by ma akokolvek dopredu informovali... mozu a nemusia...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VLOCKA7 Pozri príspevok
    dakujem za prispevky... takze je to cele postavene tak, ze mi mozu povedať, dovidenia v den, ked nastupi kolegyna bez toho, ze by ma akokolvek dopredu informovali... mozu a nemusia...
    Ale veď si dopredu vedela do čoho ideš, či? AK si s tým nesúhlasila, nemala si to podpísať. Doba určitá je už raz taká, končí buď konkrétne stanoveným dátumom, alebo tak, ako to máš uvedené, nástupom zastupovanej.

    pracovna zmluva - dodatok - doba neurcita limitovana?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.