Zavrieť

Porady

ručný príjmový pokl. doklad od 2012

prosím vás viete mi niekto poradiť:
boli sme na školení dph a tam nás informovali, že ak je na doklade napísaný len tovar - to musí ísť cez registračnú pokladňu, ale ak je uvedený tovar a montáž - môže byť vypisované ručne. Ide o výrobu nábytku. Podľa mna ak vystavím faktúru, kkde uvediem výrobu nábytku a následne prijmem v hotovosti platbu nemusím mať registračnú pokladňu, lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.
Mýlim sa
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Aldan Pozri príspevok
    prosím vás viete mi niekto poradiť:
    boli sme na školení dph a tam nás informovali, že ak je na doklade napísaný len tovar - to musí ísť cez registračnú pokladňu, ale ak je uvedený tovar a montáž - môže byť vypisované ručne. Ide o výrobu nábytku. Podľa mna ak vystavím faktúru, kkde uvediem výrobu nábytku a následne prijmem v hotovosti platbu nemusím mať registračnú pokladňu, lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.
    Mýlim sa
    Ďakujem
    nie nemýliš.. Tovar cez ERP musí ísť, ale stolárske služby nie sú v prílohe zákona o ERP.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    evina Pozri príspevok
    nie nemýliš.. Tovar cez ERP musí ísť, ale stolárske služby nie sú v prílohe zákona o ERP.
    No on predáva hotový výrobok(aspoň ja som to tak pochopil) A na to treba ERP. Ak by išlo aj o montáž u zákazníka, tak by nepotreboval ERP. Ale taký stôl snáď nebude montovať u zákazníka? Či áno?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    evina Pozri príspevok
    PrečO?
    lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.


    Lebo faktúra predsa nemôže nahradiť pokladňu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    marjankaj Pozri príspevok
    No on predáva hotový výrobok(aspoň ja som to tak pochopil) A na to treba ERP. Ak by išlo aj o montáž u zákazníka, tak by nepotreboval ERP. Ale taký stôl snáď nebude montovať u zákazníka? Či áno?
    No ja som pochopila, že robí montáž, takže musí dovysvetlovať

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    marjankaj Pozri príspevok
    Lebo faktúra predsa nemôže nahradiť pokladňu.[/I][/COLOR]
    No tu formuláciu som mu odpustila, keďže nie je účtovník

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marjankaj Pozri príspevok
    No on predáva hotový výrobok(aspoň ja som to tak pochopil) A na to treba ERP. Ak by išlo aj o montáž u zákazníka, tak by nepotreboval ERP. Ale taký stôl snáď nebude montovať u zákazníka? Či áno?
    Ak vyrobí a predá stôl, tak potrebuje ERP.Ak vyrobí kuchynskú linku a prevedie aj montáž, tak nepotrebuje ERP. Je to inak nepochopiteľné, ale ja to tak chápem .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    evina Pozri príspevok
    No ja som pochopila, že robí montáž, takže musí dovysvetlovať
    prosím vás viete mi niekto poradiť:
    boli sme na školení dph a tam nás informovali, že ak je na doklade napísaný len tovar - to musí ísť cez registračnú pokladňu, ale ak je uvedený tovar a montáž - môže byť vypisované ručne. Ide o výrobu nábytku. Podľa mna ak vystavím faktúru, kkde uvediem výrobu nábytku a následne prijmem v hotovosti platbu nemusím mať registračnú pokladňu, lebo mám faktúru, ktorá nahrádza pokladňu.


    No je pravda, že si tam trochu protirečí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.