Zavrieť

Porady

Prosím povedzte mi ako sa toto dá prežiť...

.... moja sestra je v kóme (v decembri som sa na tejto stránke tešila, že som dvojnásobná krstná mama)... a teraz??? Ako mám fungovať, ako mám nájsť silu, aby som bola schopná postarať sa o dve malé detičky - dvojmesačné a trojročné??? Kde mám nájsť silu, aby som to všetko zvládla??? Viem, že musím, kvôli deťom - sestrinym aj svojim, kvôli môjmu manželovi, švagrovi, mojim už nie najmladším rodičom, ktorí už ani nedúfajú, že sa preberie???
Cez deň fungujem ako automat so slzami v očiach, celé noci na ňu myslím a neverím tomu, že by sa tak ľahko vzdala, hoci magnetická rezonancia ukázala poškodenie mozgu, v kútiku duše dúfam... aj keď situácia je zúfalá. Je moja jediná sestra, moja najbližšia dôverníčka, dennodenne sme spolu telefonovali a teraz ... Ako mám trojročnému dieťaťu s pokojným hlasom odpovedať na otázku, kedy príde maminka??? Trhá mi to srdce . Viem, že musím byť silná, ale je také ťažké ... Ako je možné, že mladá, zdravá žena plná elánu a plánov zrazu len tak skolabuje pri prebaľovaní dieťaťa a viac sa neprebudí??? Dve hodiny predtým sme spolu telefonovali. Prečo, prečo, prečo??? Tak strašne to bolí. Vôbec neviem, ako mám ďalej fungovať, viem, že to musím zvládnuť, všetci sa spoliehajú na to, že sa nezosypem, ale je to také ťažké.
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Valčake Pozri príspevok
...videla som na tú tému aj film. Nakrútené podľa skutočnej udalosti...ani nie tak dávno...tam tiež všetko dobre dopadlo. S pacientom sa rozprávali, púšťali obľúbené pesničky, atď. ...Držím palce!!!
Ja som tiež kedysi videla film, bol to skutočný životný príbeh nejakej herečky. Bola vo vysokom štádiu tehotenstva, keď si raz večer líhala do postele a po chvíli svojmu manželovi zúfalo oznámila, že sa vôbec nemôže hýbať. Lekári vyvolali predčasný pôrod, ale ona ostala v kóme. Po nejakom čase sa prebrala, ale nevedela chodiť, hovoriť. Musela začínať ako malé dieťa. Manžel aj s deťmi ju pravidelne navštevovali a to ju stále ťahalo, aby sa nevzdávala. Boli chvíle, keď to chcela vzdať, ale začínala vždy znova a znova. Film končil tým, že sa naučila opäť chodiť, hovoriť a dostala aj ďalšiu filmovú rolu. Za to čo dokázala dostala aj ocenenie. Nereba sa vzdať, hľadať novú silu a veriť, že sa to všetko postupne zlepší. Držím palce, aby tu časom pribudli príspevky, ktoré budú prinášať len lepšie a lepšie správy
0 0
dankaza dankaza

dankaza je offline (nepripojený) dankaza

Ahoj Žanetka,

spolu s Tebou to bolí nás všetkých. Smrť môjho ocka pred rokom je oproti tomuto zanedbateľné nešťastie.
Prosím Ťa nevzdávajte sa. Už som googlila veľa článkov - treba veriť.
Pošlem Ti pár mailom čo som našla ako pomoc pri kómach, možno sa s niekým o tom budeš vedieť presnejšie porozprávať.
Ja mám len strohé informácie....spomínam si na Vierku, ako sme oproti sebe sedeli na Peťovej svadbe....vlastne až teraz som sa dozvedela že má aj druhého
chlapčeka.
Držíme Vám palce, nevzdávajte sa. Treba jej nosiť deti, prihovárať sa...a nevzdať to, rozprávať jej, rozprávať a rozprávať...priniesť detičky...a veriť !!!!!
Ona si toto vôbec nezaslúžila, tiež si kladieme otázku prečo? prečo práve ona...pomáhala iným tak nech jej Boh pomôže.....verím že sa z toho dostane, verím že je silná už aj kvôli deťom, manželovi...a celej rodine.

čítaj príbehy.....všetko je možné !
http://www.tvtip.sk/zaujimave/pribeh...ce-v-kome.html
a tu sú tiež nejaké maily a príbehy...otvor si stránku...a napíš niekomu, možno pomôžu!

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=c...id_comment=616
NAPÍŠ MU !!!!!!!!!!
(02-Aug-2011 13:28:36)
Subjekt: Bdela koma
Text: Prosim ludi, ktori maju problemy v rodine s pacientom v bdelej kome,aby mi svoje otazky zasielali na mail zoltan.ruzinsky@chello.at. Rad pomozem.


Zo všetkých síl Vám držím palce
Naposledy upravil dankaza : 09.02.12 at 07:13
1 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Tu sa nedá neplakať s tebou. Ja ešte tiež oplakávam manžela, ktorý podľahol zákernej chorobe, ale toto nemám síl ani komentovať. Prosím, o modlitbu každého kto sa vie modliť. Je to neskutočná sila, keď sa v modlitbe za uzdravenie v dobrej vôli spojí veľa dobrých ľudí. Prosím, venujme na tento úmysel zajtrajší deň. V utorok 7. februára sa budeme modliť každý kto môže a kedy môže za uzdravenie tvojej sestry. A ešte - rozprávaj o svojich pocitoch vždy, keď budeš cítiť potrebu rozprávať. To je jedno komu. A tiež píš sem, keď ti to pomáha. Len sa nedus vlastným bôľom a nešťastím. Ty musíš byť silná. Tak sa zdá, že najsilnejšia v celej rodine. Už neviem čo viac dodať. Všetci čo sme tu sme s tebou a myslíme na teba.
1 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Vaše príspevky mi neskutočne pomáhajú, myslím si, že aj moja sestrička cíti tú obrovskú podporu ľudí, ktorí na ňu myslia. Bojuje, dýcha sama, reaguje na bolesť, len to vedomie sa ešte nevrátilo. Obrovská vďaka Vám, dodávate mi strašne veľa energie.
0 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Zenetth , som veľmi rada, že viež a cítiš našu podporu pre Teba a tvoju sestru. Veľmi ...................... si prajem z celého srdca, aby sa hlavne detičky a celá rodina mohli tešiť z jej uzdravenia. Viem , že je to ťažké. Sme dospelé a vieme veľa veci chápať. Ale tým maličkým to ťažko vysvelíme, čo sa deje. Preto som hlavne myslela vždy na tú malú , aby konečne svoju mamu videla doma. Určite to aj Ty zažiješ. Strašne Ti držím Zanetth palce. A tie nekonečné otázky prečo , prečo sa to stalo , som po čase prestala si dávať, lebo ma ešte viac ubíjali a bola som viac ubolená. Snažila som sa všetku energiu dať tej maličkej a tá mi veľmi pomohla sa z toho všetkého dostať k pozitívnemu mysleniu. To hlavne potrebuješ pri návšteve Tvojej sestry. Musí cítiť že si pri nej. Tak to cítila aj moja dcéra. Myslím na Teba stále a verím , že to dokážeš. Tie detičky Ťa prinútia ďalej žiť a mať pozitívnu energiu.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Baby, dajte vediet, ci sirokospektralna motlitba pomohla.
0 1
dankaza dankaza

dankaza je offline (nepripojený) dankaza

verím, že pomáha...niečo je aj medzi nebom a zemou....ale to je to čo je nad každým z nás
0 0
kavka123 kavka123

kavka123 je offline (nepripojený) kavka123

ahoj,zaujalo ma ako opisujes,ze jej syncek krical z mobilu,aby sa zobudila....Ona mozno jeho hlas ani nespoznala.Ludia v kome casto stratia pamat na urcite a casto na posledne roky,preto by som ti poradila koncentruj sa na roky ked ste boli male...zober jej ruku do tvojej jemne ju hladkaj,slabucko jej dychaj teply vzduch do dlane striedavo na opak dlane.rozpravaj sa s nou o tom co ste robili ,rozoberaj kazdu prihodu/cestu do a zo skoly,vianoce,o susedoch,spoluziakoch a pod.Zozen si rozpravkovu knizku aku ste mali doma a citaj jej rozpravky.Z casu na cas zamerne sprav chybu v rozpravani,v udaji,v mene a sprav dlhsiu pauzu,ako by si cakala ze ta opravi....a nezabudni ju stale drzat za ruku,dychat horuci vzduch do nej,bozkavat ju,hladkat....A najdolezitejsie a pre teba velmi tazke:Nikdy pri nej nemaj negativne myslienky a neplac ,vela rozpravaj a smej sa.Ak ste v izbe viaceri,chytte sa za ruky aj s nou... a priblizne 30 sekund si vsetci aktivne zelajte jej prebudenie. /http://www.pratele-nebe.cz/reflexolo...upresura.htm#0 /tu si nastuduj reflexne body na masirovanie/mozog,hypotalamus,hypofyza,epifyza.....masiruj jej jemne palcom tieto body tak casto a dlho ako sa len da...Vela trpezlivosti a este viac uspechov zelam
2 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

(kavka123) Nikdy pri nej nemaj negativne myslienky a neplac

Pod toto sa kludne mozem podpisat. Nielen pri nej, ale vobec, ani nelutovat. Radsej nech si kazdy hlada v zivote chybu, preco upadla do komy a poziada ju o odpustenie.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Dobry večer. Som si istá , že kto čítal tento príspevok si poplakal . Ja sa skoro zadusím od plaču a verím tomu , že sa vaša sestra z toho dostane a pre Vašu rodinu to bude už zlá minulost. Určite sa preberie a bude všetko OK , zázraky sa dejú... velmi držím palce a budem sa modlit, ten kto nebol v podobnej situácii si to možo ani nevie predstavit . Prajem celej vašej rodine vela síl a zdravia.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Aky je stav?
0 0
Šípková Šípková

Šípková je offline (nepripojený) Šípková

Milá Žanetka, každé trápenie je pre človeka v tej chvíli, keď ho prežíva, to najväčšie. Mne v mojich ťažkostiach pomáha modlitba ruženca. Vždy, keď sa ho domodlím, mám pocit, akoby všetko "ťažké" zo mňa opadlo, cítim vnútorný pokoj a silu. Želám vám veľa sily, aby ste to zvládli.
0 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Žanetka, prosím nápíš nám , čo je nové . Stále na Teba a Tvoju rodinu myslím.
0 0
dankaza dankaza

dankaza je offline (nepripojený) dankaza

Žanetka,
neviem Ti poslať súkromnú správu, nakoľko mám málo príspevkov, ale prosím Ťa skús toto!!!!!!!!!!!!!!! Napíš te mu na mail !!!!!!!!!! Všetko za pokus stojí!!!!
Ozval sa mi .....a napísal
Dobry den

k tomu, aby som pripadne mohol pomoct, potreboval by som aspon zakladne udaje, resp. vysledky lekarskych vysetreni...ak mate moznost, prosim zaslite mi ich na mail. Mozno by bolo aj dobre, keby mi mohol zavolat manzel na tel.c. : 004315967056 vo vecernych hodinach. Ak bude mozne, rad pomozem.

S pozdravom

DDr. Ruzinsky
zoltan.ruzinsky@chello.at

neurologické centrum Viedeň, prednášal aj na Slovensku
Naposledy upravil dankaza : 09.02.12 at 09:13
1 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Hoci som dlhšie nenapísala, verte mi, že každý deň do tejto témy nazriem, ale popri starostlivosti o dve malé deti už nemám energiu prispieť sem. Navyše moji rodičia, ktorí sú tu som mnou, sú na tom psychicky zle, takže sme vyhľadali pomoc psychológa. To mi nateraz odoberá energiu viac, ako stav mojej sestry, ktorí je stabilizovaný, všetky životné funkcie fungujú, dnes by ju mali previezť na koronárnu jednotku, aby zistili, čo zapríčinilo to zlyhanie srdiečka, nakoľko je však v bezvedomí vôbec neviem ako sa to bude riešiť. Je to také kolísavé, jeden deň máme optimistickú náladu, na druhý deň je to naopak. Jednoducho chce to čas. Jej manžel to zvláda perfektne, čo sa týka zdravotnej starostlivosti - robia pre ňu všetko. Ďakujem všetkým za podporu, nevzdávame to, len musíme teraz dať nejako dohromady. Zajtra príde k detičkám švagrovi rodičia (sestriny svokrovci), ja idem domov, určite sa potom ozvem a napíšem viac.
13 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Držím ti palce ,,,,Ty to určite zvládneš


2 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

dankaza Pozri príspevok
Žanetka,
neviem Ti poslať súkromnú správu, nakoľko mám málo príspevkov, ale prosím Ťa skús toto!!!!!!!!!!!!!!! Napíš te mu na mail !!!!!!!!!! Všetko za pokus stojí!!!!
Ozval sa mi .....a napísal
Dobry den

k tomu, aby som pripadne mohol pomoct, potreboval by som aspon zakladne udaje, resp. vysledky lekarskych vysetreni...ak mate moznost, prosim zaslite mi ich na mail. Mozno by bolo aj dobre, keby mi mohol zavolat manzel na tel.c. : 004315967056 vo vecernych hodinach. Ak bude mozne, rad pomozem.

S pozdravom

DDr. Ruzinsky
zoltan.ruzinsky@chello.at

neurologické centrum Viedeň, prednášal aj na Slovensku
Danka, včera večer sme sa o tom rozprávali, chceli sme poslať všetky výsledky vyšetrení.... O hodinu na to telefonát z nemocnice - zástava srdca, oživili ju, ale už ani nedokáže sama dýchať, neurologické vyšetrenie mozgu nedáva žiadnu nádej ... Stále je síce na prístrojoch, ale videla som ju predtým a teraz ..... - strašné, bolí to, ale už som akási otupená. Boli sme za ňou - rozlúčiť sa - už nedokážem ani plakať - je to kruté, nespravodlivé . Momentálne si musím oddýchnuť, potrebuje ma aj moja rodina, nevládzem, pri detičkách sme sa vystriedali sú v dobrých rukách, podľa psychológa musia byť teraz s otcom.... Neviem čo viac dodať....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zanetth Pozri príspevok
Danka, včera večer sme sa o tom rozprávali, chceli sme poslať všetky výsledky vyšetrení.... O hodinu na to telefonát z nemocnice - zástava srdca, oživili ju, ale už ani nedokáže sama dýchať, neurologické vyšetrenie mozgu nedáva žiadnu nádej ... Stále je síce na prístrojoch, ale videla som ju predtým a teraz ..... - strašné, bolí to, ale už som akási otupená. Boli sme za ňou - rozlúčiť sa - už nedokážem ani plakať - je to kruté, nespravodlivé . Momentálne si musím oddýchnuť, potrebuje ma aj moja rodina, nevládzem, pri detičkách sme sa vystriedali sú v dobrých rukách, podľa psychológa musia byť teraz s otcom.... Neviem čo viac dodať....
Žanet, je to veľmi smutné, ale nech Ťa pri srdci hreje láska k nej a jej deťom, a pocit, že si jej veľmi pomohla. Možno ešte nie je všetko stratené, držím prsty, veď zázraky sa sem tam dejú. Maja
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Odišla ... navždy. Bude mi strašne chýbať. S týmto sa nikdy nevyrovnám...
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Zaneth, je mi to úprimne ľúto, urobila si maximum čo si mohla.
Všetci sme verili, že tu zostane ..nech odpočíva v pokoji
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať