Zavrieť

Porady

Silny mraz a skolkari vonku

Chcela by som sa opytat ci neviete o nejakej vyhlaske, zakone, usmerneni v ktorom by sa konkretne pisalo do kolkych stupnoch celzia maju chodit deti v skolke vonku? U nas na Liptove je cez den -10 az -15 stupnov a to sa mi zda vela na prechadzanie sa, ucitelka v skolke argumentuje ze otuzuje deti. Ale moja dcera zjavne otuzena nie je, lebo jej stacilo par prechadzok a uz ma sople. Dohovor teda nic nevyriesil tak rozmyslam co dalej.

Nasla som Statny vzdelavaci program https://www.iedu.sk/vyucovanie_a_stu...C3%A1vanie.pdf

kde sa pise:

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí, vychádzky, edukačné aktivity, atď.
V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa neodporúča vynechávať
pobyt vonku. Realizuje sa každý deň. Výnimkou, kedy sa nemusí uskutočniť,
sú nepriaznivé klimatické podmienky, silný nárazový vietor, silný mráz, dážď
(nie mrholenie). V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom
na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších
i odpoludňajších hodinách.

Podla mna v tychto tyznoch je silny mraz, ale ako presvedcit ucitelku ze naozaj je?
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
pivko Pozri príspevok
Treba to sprivatizovať ako všetko v tomto štáte. Príspevok od štátu pre štátne školky , len za deň ktorý bolo dieťa v školke. V súkromnej kam chodí moj Kubko to neexistuje aby deti nenaobliekali podľa aktuálneho počasia , záleží im na tom aby mali každý deň čo najviac deti.Ale sumu za mesiac radšej nepíšem. Ináč 1 učitelka na 3 deti , hovoria len anglicky.

pivko, nehnevaj sa na mňa, ale toto mi pripadá skôr ako chválenkárstvo od Teba, ako rada pre ostatných rodičov, ktorí majú len tak-tak, aby svojmu dieťaťu zaplatili celodennú stravu v predškolskom zariadení. Nehovoriac o tom, ak majú 2-3 deti a je jedno aké sú staré, za každé treba cvakať a nie málo.

Myslím, že všetci rodičia by brali 1 učiteľku na 3 deti dokonca viem, že dieťa navštevujúce súkromnú MŠ nemusí prísť do zariadenia napr. do ôsmej, ako to je bežné v iných nesúkromných predškolských zariadeniach, ale majú tam upravený aj režim, dokedy môže prísť do MŠ. A tie "obyčajné", čakajú učiteľku pred škôlkou s červenými noštekmi už pred otvorením MŠ, aj pred 6:00 ráno. A rodičia takýchto detí, by určite všetkými desiatimi brali aj to, že ich deti by hovorili anglicky, ale Ty asi hovoríš o inej krajine, nie o Slovensku, však ???

A viem o čom hovorím - 21 ročná prax s deťmi od predškolského veku až po adolescentov.
Naposledy upravil Melnick : 12.02.12 at 05:50 Dôvod: oprava chyby
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dievčatá ( pekne som nás 17-tky nazvala ), už sa nehádajme. Zadávateľka témy má pravdu. Naozaj by s deťmi počas silných mrazov nemali chodiť von - teda na prechádzky, lebo tam sa organizmus moc nezahrieva - pretože sa chodí dosť pomaly. Ale vyšantiť sa na školský dvor - to deťom iba pomôže, pretože po odchode domov, sa možno už vonku nedostanú. A niekoľko zaspomínaní : - Sople som radšej utrela, ako som ich mala vidieť pod nosom a počúvať ako ich smŕkajú do seba.- Deti, ktoré nedobehli na WC,očistila p. upratovačka mala to v náplni práce ( vtedy,keď som robila ja v MŠ)- Žiadna sranda čo sa bezpečia týka, to nebola, starať sa o to "Naše, Vaše najcennejšie"- Nenávidela som, ak niektorá kolegyňa nútila piť, alebo jesť deti niečo, čo vyslovene nechceli a naťahovalo ich z toho, ale stávalo sa.- Nenávidela som, ak rodič neupozornil na rôzne skryté choroby dieťaťa - dodnes mám na ukazováku pravej ruky, stopy po hryzení dieťaťom, lebo v strese nebolo v MŠ nikoho, kto by podal varechu a jazyk bolo treba držať, aby nezapadol a dieťa sa neudusilo do príchodu záchranky.( U toho istého dieťaťa sa mi to stalo 3x z ničoho nič spadlo na zem, jazyk zapadol, zmodralo ..... a .... nechcite to prežiť, nie kvôli iným, kvoli vlastnému svedomiu, keby sa to najhoršie stalo Vám )- Aj to sa stalo, že veru deti išli von bez čiapky a niekto si to ani nevšimol !- Aj to sa stalo, že po návšteve kina keď som rátala, či mi niekto nechýba - mala som dieťa nazvyš !!!! z inej MŠ- Aj to sa stalo, že dvaja súrodenci u mňa spali, lebo doma akosi nikomu nechýbali a neboli to deti neprispôsobivých občanov.- Aj to sa stalo, že jedno dievčatko ma nemalo rado, hoci som mu nikdy ani slovom neublížila. ( dnes chodíme spolu na plesy ) - Aj to sa stalo, že môj veľký obľúbenec ma dnes nepozná.- Aj to sa stalo, že dodnes ma zdravia skoro všetky deti a aj ich rodičia a máme veľmi pekný vzťah. Deti dnes pracujú na úradoch, v službách, nemocniciach a keď si ich chcem uctiť - predsa sú už dospeláci a samé majú deti - a vykám im, chcú aby som ich naďalej ako za starých čias, oslovovala menom. Nebola som ideálna učiteľka, ale práca s deťmi ma bavila, dnes by som veľa vecí riešila menej prísne, ale chyby čo sme urobili sa spätne napraviť nedajú. Dúfam len, že niekde nežije dieťa, ktoré má na mňa zlé spomienky ,ktoré by mi povedalo, že som mu ublížila a bola som na neho zlá. To by ma mrzela oveľa, oveľa viac ako napr. pokuta za neodovzdané DP- lebo ak budem takto robiť - nerobiť ďalej, ľahko sa to stane. Tvorivú prácu s deťmi som vymenila za prácu účtovníčky. Hmmm.
Naposledy upravil Melnick : 15.02.12 at 15:05
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kathy_smal Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat ci neviete o nejakej vyhlaske, zakone, usmerneni v ktorom by sa konkretne pisalo do kolkych stupnoch celzia maju chodit deti v skolke vonku? U nas na Liptove je cez den -10 az -15 stupnov a to sa mi zda vela na prechadzanie sa, ucitelka v skolke argumentuje ze otuzuje deti. Ale moja dcera zjavne otuzena nie je, lebo jej stacilo par prechadzok a uz ma sople. Dohovor teda nic nevyriesil tak rozmyslam co dalej.

Nasla som Statny vzdelavaci program https://www.iedu.sk/vyucovanie_a_stu...delávanie.pdf

kde sa pise:

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí, vychádzky, edukačné aktivity, atď.
V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa neodporúča vynechávať
pobyt vonku. Realizuje sa každý deň. Výnimkou, kedy sa nemusí uskutočniť,
sú nepriaznivé klimatické podmienky, silný nárazový vietor, silný mráz, dážď
(nie mrholenie). V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom
na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších
i odpoludňajších hodinách.

Podla mna v tychto tyznoch je silny mraz, ale ako presvedcit ucitelku ze naozaj je?
...múdra pani učiteľka ...

...dokonca by som napísal .....pani Učiteľka ...
4 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

tvoje dieta urcite nema sople od polhodinovej prechadzky v zime ...
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
waw...dievčatá, ak máte pravdu, pre budúcnosť si to teda musím naštudovať po "inej osi" ako jedna pani referentka na sociálke.....aj mne sa to zdalo čudné...a veeeľmi nespravodlivé ale bola som ticho, keď sa tomu nerozumiem...a ešte mi povedala, že dieťa
nad 10 rokov má byť doma samé....ak je choré....je toto pravda??? t.j. nemám nárok na OČR...kedysi bola hranica 15 rokov:??
Ingrid, ak detská lekárka potvrdí v karte, že liečba bola ukončená a dieťa ochorie nanovo, ide o nový prípad potreby ošetrovania a SP nanovo vypláca ošetrovné po dobu 10 kal.dní.
Ani dieťa nad 10 rokov nemusí byť doma samé, ak ošetrujúci lekár potvrdí, že počas nemoci si vyžaduje ošetrovanie inou osobou. Nie je stanovená žiadna hranica, potrebu ošetrovania inou osobou stanovuje lekár.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kathy_smal Pozri príspevok
Ostatne skolky nechodievaju na prechadzky a nemyslim si ze tam maju vyssiu chorobnost ako ta nasa. Ja som tiez chodila s dcerou von za kzadeho pocasia ale ako chodi do skolky tak velmi rychlo ochorie. A co sa tyka primeraneho oblecenia tak ja jej mozem dat co si oblecie ale ci to potom ucitelka oblecie dcere je otazne. Tak sa nam stalo ze v decembri isla von v teplakoch! a samozrejme ochorela. Otuzovanie ma byt primerane a ma byt nechane na rodicoch, nie ucitelkach v skolke.
mnoo, otužovanie deťom len prospeje. z vlastnej skúsenosti: do troch rokov môj loptoš týždeň v jasliach (škôlke), dva týždne doma ani gamaglobulín vtedy nepomohol. potom som ho zobral na mesiac v januári pod chopok + pravidelne v priebehu roka aspoň na víkend a bol rok pokoj.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Katka, na Porade sa môžeš poradiť, aj posťažovať, ale mala by si sa porozprávať s pani učiteľkou a spolu nájsť riešenie vhodné pre tvoje dieťa. Ja tu predsa nepíšem preto, aby sme sa presviedčali kto má pravdu. Možno naozaj mali ostať v triede, alebo vonku behať, hrať sa a nie lemriť po chodníku.
2 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja deti nemám, takže sa ťažko vyjadrím presne k téme.
Môžem hovoriť z vlastej skúsenosti, keď som ja pred 30 rokmi bola malá.
U nás neexistovalo, že ma otec doviezol ráno do škôly, pretože pracoval už od 6,30. Či bolo teplo alebo mráz, či pršalo alebo snežilo, dali sme si s mamou buď prechádzku cez pol dediny, alebo ma viezla na bicykli. Keď bolo treba zababušila ma a išlo sa.
S kamarátmi sme sa vonku hrávali denno-denne, keď bola kopa snehu a mráz, vtedy to bola najväčšia zábava. Mokrí sme boli do nitky, sneh nám napadal za krk, pod čapicou sme ho mali, v čižmách, "soplisko" niektorým visel jak moriakom ... Koľkokrát sa mama čudovala, že mám zamrznutý sneh na legendárnych hnedých pletených pančuchách. Vždy sa hovorilo, že na bacily je najlepší mráz...
No, ale moja doktorka ma nevidela celý čas, kým so nenastúpila do základnej školy. Nebolo treba, iba na očkovania sme chodili. Bežné nádchy sa riešili za pochodu.
Teplotu som nepoznala, jedinú chorobu, čo som mala počas škôlky, bola rubeola.
Tak teda rozmýšľam, kde sa za tých 30 rokov stala chyba...
2 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

SamuelSK Pozri príspevok
Ja chodim vencit psa v -5C v lahkom obleceni, dovod?
Chcem.. jednoducho nechcem byt rozmaznany, iste nie som vonku viac ako 15-30 minut. (ak viac, naobliekam sa, ale nikdy na super komfortnu uroven)

Neviem aky je dovod na super naobliekanie sa.

Ludia si velmi protirecia, trvaju na tom, ze klimatizacia v aute je blblost, lebo je tam teplotny rozdiel viac ako 7C

Ale v zime maju v aute kurenie naplne pecky, tam im nevadi, ze je rozdiel 20C?

Detto obliekanie sa v dome, a chodenie von.

V izbe mam 20C, je mi fajn.. nie je to med lizanie, ale odmietam sa hyckat s 27C a potom RAZ otvorim mranzicku a prask, chripka prechladnutie a horucka ako hovado..

Myslim, ze deti co maju siroky teplotny rozdiel (vramci normality, myslim ze -15C je OK ak je riadne naobliekane), maju kontakt so zvieratami - pes staci. Raz za cas zjedia jablko, neumyte jarou a pracim prostriedkom. Raz za cas dolizu lizatko, ktore im spadlo na zem a tak dalej, iste chapete co myslim.

Toto z nich spravi pevnych a zdravych ludi. Nie vitaminy a izolacia.

a uprimne, "ak to neboli, nezijem"
Myslím, že trošku zveličuješ, trošku prehnane. 27 stupňov v byte nemá nikto, ale tiež sa odmietam zimiť pri 20 stupňoch. Nie som si sám sebe nepriateľom, aby som mrzla vo vlastnom dome. A nikto tu nepísal ani o tom, že deti izolujeme. Okrem toho, ty si dospelý človek (myslím) a to je trošku rozdiel, ako keď sa posudzuje dieťa. Zjavne deti nemáš a ak by si mal tráviť niekoľko dní s dieťaťom, ktoré prechladlo vonku, má také sople, že zvracia, vysokú horúčku a ty mu strašne chceš pomôcť, ale nedokážeš, tak asi by si inak hovoril. A ak toto zažívaš každý mesiac, tak si rozmyslíš, či dieťa naobliekaš a či mu v aute zakúriš. Je tiež rozdiel, ak sedím v aute v 25 stupňoch(aj keď je vonku 35) a ak sedíš v -15 strasieš sa od zimy. V prvom prípade síce klímu natolko nikdy nepustím, ale v tom druhom určite ano. Hlavne ak idem na dlhšie. Tiež si asi nikdy nemal zápal vaječníkov alebo maternice že? A na to neexistuje odolnosť, keď raz žena prechladne, tak sa ide po stene škriabať, ako to bolí. Ale v podstate je to tvoj život, ak sa ti to páči, hýčkaš si v tom, tak kľudne nekúr, spi pri 10 stupňoch... keď budeš mať deti, názor určite zmeníš.
A ako už bolo povedané vyššie, Rusi sú na takú zimu zvyknutí,nerobí im problém vonku aj spať ak je -20. Ale oni majú treskúcu šialenú zimu niekoľko mesiacov do roka. My máme takéto mrazy 2 týždne. Kde mám akože naučiť dieťa na takú zimu? Naše deti na to nie sú zvyknuté, tak prečo im robiť šoky a nechať ich pochytať všetky choroby sveta? Len aby boli odolnejšie? Ale voči čomu? O 2 týždne sú mrazy preč ale my budeme šťastní a hrdí, že sme deti zvykli na zimu, otužovali ich a pomohli im získať odolnosť...antibiotikami, bolesťami a horúčkou. Trochu postavené na hlavu nie?

Apropo,dnes vydali odborníci výstrahu a varovanie, aby deti od troch rokov nevychádzali dnes a cez víkend von na dlhšie ako pol hodinu a menšie deti vôbec, pre ne platí zákaz vychádzania pre zimu. Jaaa neviem, ale tí odborníci sú nevzdelaní, zrejme ešte nepočuli o otužovaní detí... Kde to žijeme???? och jaj
Naposledy upravil sharlota : 10.02.12 at 08:22
2 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

Ono to je tak ,dnešné deti sú také ,aké sú. ( myslím tým odolnosť) Ale chápem aj rodičov, každý sa o svoje dieťa bojí, niekedy aj tam kde naozaj netreba.My sme v našej MŠ naozaj v posledných týždňoch pobyty vonku vynechávali. Ale včera a dnes sme už vonku boli, poriadne poobliekaní , na pol hodinku, a verte, ani jedno dieťa mi neprišlo povedať, že mu je zima.
Ale myslím si, že najdôležitejší je v MŠ spolupráca a dialóg, veď ráno sa dieťa odovzdáva pedagógovi, tak sa treba o probléme porozprávať. Ja si myslím, že škola vždy výjde rodičom, ak je rozumná požiadavka v ústrety.
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
sharlota Pozri príspevok
Skúšal si si dať niekedy šál cez ústa a poriadne si ho zadýchať, kým nie je mokrý pri - 15???? Si normálny???? Vieš čo to spôsobuje? Zápaly priedušiek plúc a priedušnice tých najhorších intenzít. Šál cez ústa je to najhoršie, čo môžeš dieťaťu dať v zime...
Samozrejme že som si to skúsil. Aj na sebe aj na dcérach a ani ony nezamrzli a ešte žijú, mladšia má 26. Ešte do 20 rozprávali o tyranskom tatkovi a čuduj sa svete ked dnes komentujú svoje kamarátky mamičky tak si výchovu predstavujú presne tak tyranskú ako mali ony.
Ale problém je asi v tom, že tie decká nie sú skontrolované či sú dostatočne oblečené. A to tu na fóre nevyriešime. Tu súhlasím, že je nutné zasiahnuť a s takou učiteľkou zatočiť.
2 0
Darica Darica

Darica je offline (nepripojený) Darica

pivko Pozri príspevok
Pointa bola v tom aby školka dostávala peniaze len za tie dni ktoré bolo dieťa v školke a následne by sa to dotklo platov učiteliek. By si rozmysleli či chcú mať školku plnú detí ,alebo sedieť v prázdnej školke , brať plat a piť kávičku.
Tak to by sa potom mohli platiť čašníci, keď nebudú mať zakázníkov, predavačky, sestričky, ak im príde v ten deň menej pacientov.....

To chcete povedať, že učiteľ je zodpovedný za zdravie detí? Nehnevajte sa, ale vedela by som Vám hovoriť príbehy o tom, aké choré a hlavne nedoliečené deti k nám do MŠ chodia. Ak upozorníme rodiča, odpovie , že dieťa je v poriadku, a my nie sme lekári - odborníci, aby sme to posúdili. ( My sme s ním cca 9 hodín denne, niekedy viac ako rodič) A hlavne taký rodič si nepraje, aby sme s jeho dieťaťom nešli von v chlade, veď čo ráno sa dovezú , antibiotiká ma v sebe, celý deň je v teple, a poobede sa odvezie domov...prečo by s nim ostával doma.
Naštastie to nie je to pravidlo, ale stáva sa častejšie ako by sme chceli ......

A ešte k platom učiteliek, ak je stredoškoláčka - tých je väčšina , pri tej zodpovednosti má plat zhruba 450 eur, vy chcete, aby mala ešte menej?
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Melnick Pozri príspevok
Z tých tridsiatich detí, ktoré často v triedach boli, hoci predpisy to nepovoľovali, ale situácia bola úplne iná, vždy do MŚ niektoré deti prišli - dokonca aj v čase chrípkovej epidémie. ( plačúca mama, ktorá nemala kde nechať dieťa, dokonca priniesla stoličku, aby malo dieťa kde sedieť, ako keby to záviselo iba od počtu stoličiek.)

(10) Najvyšší počet detí v triede materskej školy je
a) 20 v triede pre troj- až štvorročné deti,
b) 21 v triede pre štvor- až päťročné deti,
c) 22 v triede pre päť- až šesťročné deti,
d) 21 v triede pre troj- až šesťročné deti.

Hmmmmm - sen každej učiteľky MŠ : v prepočte 7 učiteliek na jednu triedu. Science fiction

zboznujem rodicov ktori len kritizuju,moja mama ma za sebou takmer 30-rocnu prax v skolke,takze takehoto som si uzila.ucitelky nemaju na kavicku narok,ale deti im mozu aj po hlavach poskakat,ze?

Melni,,nic si z tho nerob.ludia nikdy nepochopia,co je to praca ucitela.kazdy si vsimne len tu sprostu kavicku....
2 0
alessi alessi

alessi je offline (nepripojený) alessi

Pokoj a dobro
sharlota Pozri príspevok
K tomu prvému - frflať? Ok, ale nie toto...prepáč, to bolo aj na koňa dosť.
K tomu druhému - denne sme s dcérou vonku, chorá je však od kedy je v škôlke...pretože chodia von na hodinku aj viac, bez ohľadu na počasie a samozrejme aj u nás sú rodičia, ktorí si jednoducho nemôžu dovoliť zostať doma so soplavým dieťaťom. Štve ma to, ale ako zistím, od ktorého dieťaťa to dcéra dostala?
K tomu poslednému - ja neviem, ale ak mi nevyhovuje povolanie, ktoré som si zvolil, tak ho nerobím. Ak mi vyhovuje, tak sa nesťažujem, pretože sa nemám na čo....no nie? Rodič so vybral iné povolanie, nie byť učiteľom. Možno niektorí rodičia si mysli, že keby ste si tak vy učitelia vyskúšali to jeho povolanie na týždeň, ako by ste si vážili to svoje... Je to dvojsečná zbraň. Bez ohľadu na to si myslím, že povolanie učiteľa, či už v MŠ, ZŠ, SŠ, alebo VŠ alebo iná Š ) je neskutočne dôležité, nedocenené a potrebné. Len niekedy ten prístup ma zaráža
1. vyznelo to tak, že ak učitelka nedrží zavrete usta a povie otvorene pravdu tak je hned zato zla a na vyhodenie? Ludia radi ukazuju na učitelov ako sa zachovlai v danej situácii hoci je otazne ako by oni reagovali.
2. na hodinku je v mrazoch veľa. aj polhodka je na hranici. ale nie vždy je chyba v dlhom výlete. Ako samozrejme, chyba nie je len v nezodpovednom rodičovi ktore pošle chore dieťa do škol(k)y
3. pracoval som aj v školke aj v škole(zs i SS) nesťažujem sa. ale neustale ma dokažu fascinovať rodičia, ktorí vidia len to svoje dieťa a učiteľ je ten chybny. nehovorim že nemože v danom okamihu chybne zareagovať. Ale prosrte ako učiteľ nekritizujem lekaro že pracuju 4 hodiny denne(ako poznam takých) a netvrdim že si len sedia kavičkuju a semtam čosi vytukaju do pc. Ale chcell osm poukazať, že tak ako sa rodič dokáže rozčuliť nad učitelom, je len jeho strašne zuženy pohlad na vec. najme ked sa rieši niečo pričom rodič nebol, jeho dieťa je vinne/zodpovedne za niečo a on sa alebo vyhovara
(robi neviniatko z dietata) alebo ked rodič rieši problem sposobom "učitel je debil". Važím si a cenim si toho ked rodič pride, povie slušne že je nespokojny, ale da priestor aj učitelovi aby vysvetlil k čomu došlo, ako to n videl, prečo to tak riešil atd. proste nie monolog typu "čo si dovolujete mojmu synovi dať 5" hoci dany žiak v danom momente vedel velke h... a vie ma vytočiť ked sa hovorí o učiteľoch ako o nervakom - pretože viem že deti radi skušaju. a to je to, čo daný rodič nikdy vedieť nebude, kedže doma ak sa dieťa ozve, da mu jednu cez usta, popripade mu niečo zakaže a pod. alebo jednoducho dieťa odignoruje. ešte lepšie ak s nim jedna ťuťuli-muťuli len aby dieťatenko bolo ticho.


csillag, mne sa stavalo že najvacsi grazli v škole boli doma milymi a slušnými chlapcami. To su proste rodičia. človek ťažko vychova dieťa, ak nie je vychovaný už jeho rodič. pokiaľ rodič nepochopi že v prvom on musí dieťa vychovať tak ako učitelia to už ťažklo možme zmeniť.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Učiteľka zodpovedá za všetky deti, ak by vyhovela tebe, protestovali by iní rodičia. Čo by si robila na jej mieste ty?

PS
Nemali sme ani "primerané" oblečenie a boli sme vonku každý deň a za každého počasia. Áno, mali sme sople, ale aj tak sme boli zdravší a odolnejší ako dnešné deti. Dnes sú ulice prázdne, deti sa nudia a potom trénujú získavanie adrenalínu na učiteľoch. Nielen deti, ale aj ich rodičia. Ja len dúfam, že ty medzi takých nepatríš.
Naposledy upravil kukučka : 08.02.12 at 12:48
2 1
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nechcem byt mimo temy, ale minuly tyzden som bola doma na dedine na Liptove, oproti na dvore mali susedine deti postaveny bunker a boli vonku dobre dve hodiny, primerane oblecene, usmev na ich cervenej tvari svedcil ako si pobyt vonku uzili a zimu aj ked iste pocitili, ale prijemne. ked su deti vonku a pohybuju sa, nemoze im to uskodit. Ak davas do skolky dieta chore, tak vtedy ano.
1 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Ak ma byt dieta otuzovane a kazdy mesiac brat atb tak radsej nech mi ho neotuzuju. A to mam byt ucitelkam za to vdacna ze moje dieta je pravidelne chore? Nikedy mam pocit ze za otuzovanie sa skryva len neochota deti obliekat, resp. dat im vsetko co rodicia nachystali. VCed otuzovat sa da aj chodenim do saun, plavanim a nie vyhnanim do arktickej zimy.
2 1
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Deti mávajú soplíky bežne aj keď sú teploty nad 0. Je to úplne normálne. Kým nie je teplota, tak si netreba robiť starosti. A pohyb vonku im určite neuškodí ak sú dobre oblečené, len prospeje.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Počas môjho detstva som tiež stále behával po vonku, a to som býval v paneláku. Vždy sa dá nájsť nejaké zákutie, kde sa malé dieťa dokáže zahrať. Aj v zime sme sa šmýkali na kopčekoch pri vodárni, obchode, hrali sme hokej, šantili, skákali. Pamätám sa, že po príchode domov som mal stále mokré punčochy (vyššie spomínané hnedé). Aj som bol veľa chorý. Teraz zvyknem snowboardovať aj pri teplotách -18 a vetre, mráz vyštípe, tu si vysmrkám nos, tam zas odkašlem ale stále sa cítim zdravý.
Niektorí rodičia namiesto toho, aby išli s deťmi do prírody (v ktoromkoľvek ročnom období), zapnú im telku, kúpia playstation, len aby nemuseli z domu. Sám vidím, ako naše sídliská osiroteli. Na vine nie sú deti ale rodičia. Národ spohodlnel, rodičia vozia deti do škôlky autom namiesto toho, aby sa tam s nimi prešli, kritizujú učiteľky, učitelia nemôžu dať deťom už ani jednu výchovnú, lebo ich rodičia hneď napadnú. Všade je samá alergia, deti žijú v sterilnom prostredí, nemajú si kde vytvoriť protilátky.
So zimou idú ruka v ruke aj soplíky. Minulý rok som v telke videl zábery z ruskej škôlky, kde v zime chodili deti vonku holé len v papučkách a učiteľky na každé dieťa vyliali vedro studenej vody. Tie deti vraj nikdy nie sú choré.
1 0
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Ja súhlasim s japisom a alaNR, deti netreba hýčkať a prehnane sa starať - potrebujú získať imunitu, kým sú malé a ich organizmus sa vyvíja - čiže v normálnej miere nech sú aj v mraze, nech zjedia aj trochu "špiny" a kľudne aj nejaký ten "soplík" môže byť...
Mne keď som bol malý, mama mi všetko čistila, umývala, keď som si zababral ruky, hneď umývala, neskôr, keď sme zmenili doktorku pri mladšom bratovi, tak jej to táto zakázala a teraz je výsledok asi taký že ja behám po alergológoch a brat je zdravý ako repa...
Samozrejme nič netreba hnať do extrémov, ale zase prehnanou starostlivosťou im skôr uškodíte ako pomôžete, aj keď sa to teraz može zdať inak...
Podľa môjho osobného názoru by som sa nebránil vychádzkam, ale bolo by dobré si overiť či deti sú dobre oblečené na tie vychádzky.
1 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

chorobnost v skolkach je sposobena hlavne tým, že ak dieťa ochorie, zaneprázdnený rodič s ním neostane doma vyliecit ho, ale ho po 1-2 dnoch posle do kolektívu... a potom sú sople a kaslanie nonstop medzi vsetkymi detmi... prejde to vacsiou vsetkymi detmi, prípadne aj ucitelkami a az potom je dobre...niekedy sa to taha xy mesiacov...
deti na liptove su urcite otuzilejsie, nez deti v ba, takze nerobme tu z toho nejaku tragediu...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať