Zavrieť

Porady

Silny mraz a skolkari vonku

Chcela by som sa opytat ci neviete o nejakej vyhlaske, zakone, usmerneni v ktorom by sa konkretne pisalo do kolkych stupnoch celzia maju chodit deti v skolke vonku? U nas na Liptove je cez den -10 az -15 stupnov a to sa mi zda vela na prechadzanie sa, ucitelka v skolke argumentuje ze otuzuje deti. Ale moja dcera zjavne otuzena nie je, lebo jej stacilo par prechadzok a uz ma sople. Dohovor teda nic nevyriesil tak rozmyslam co dalej.

Nasla som Statny vzdelavaci program https://www.iedu.sk/vyucovanie_a_stu...C3%A1vanie.pdf

kde sa pise:

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí, vychádzky, edukačné aktivity, atď.
V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa neodporúča vynechávať
pobyt vonku. Realizuje sa každý deň. Výnimkou, kedy sa nemusí uskutočniť,
sú nepriaznivé klimatické podmienky, silný nárazový vietor, silný mráz, dážď
(nie mrholenie). V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom
na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších
i odpoludňajších hodinách.

Podla mna v tychto tyznoch je silny mraz, ale ako presvedcit ucitelku ze naozaj je?
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

tvoje dieta urcite nema sople od polhodinovej prechadzky v zime ...
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak nemá primerané oblečenie, obuv, aj polhodinová prechádzka stačí na prechladnutie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Učiteľka zodpovedá za všetky deti, ak by vyhovela tebe, protestovali by iní rodičia. Čo by si robila na jej mieste ty?

PS
Nemali sme ani "primerané" oblečenie a boli sme vonku každý deň a za každého počasia. Áno, mali sme sople, ale aj tak sme boli zdravší a odolnejší ako dnešné deti. Dnes sú ulice prázdne, deti sa nudia a potom trénujú získavanie adrenalínu na učiteľoch. Nielen deti, ale aj ich rodičia. Ja len dúfam, že ty medzi takých nepatríš.
Naposledy upravil kukučka : 08.02.12 at 12:48
2 1
DANAK1 DANAK1

DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

súhlasím s učiteľkou. aj ja idem každý deň von so synom, aj ked nie je pekne. otužujeme... a myslím že mu to prospieva, ostatné deti v škôlke boli už dávno v tomto školskom roku niekoľkokrát choré, môj má teraz prvýkrát sople... aj to si myslím, že len preto, že starší syn doniesol nejakú virózu zo školy.
a čo sa týka oblečenia - ved nie je problém odniesť do škôlky oteplováky, rukavice atd.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nechcem byt mimo temy, ale minuly tyzden som bola doma na dedine na Liptove, oproti na dvore mali susedine deti postaveny bunker a boli vonku dobre dve hodiny, primerane oblecene, usmev na ich cervenej tvari svedcil ako si pobyt vonku uzili a zimu aj ked iste pocitili, ale prijemne. ked su deti vonku a pohybuju sa, nemoze im to uskodit. Ak davas do skolky dieta chore, tak vtedy ano.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kathy_smal Pozri príspevok
Chcela by som sa opytat ci neviete o nejakej vyhlaske, zakone, usmerneni v ktorom by sa konkretne pisalo do kolkych stupnoch celzia maju chodit deti v skolke vonku? U nas na Liptove je cez den -10 az -15 stupnov a to sa mi zda vela na prechadzanie sa, ucitelka v skolke argumentuje ze otuzuje deti. Ale moja dcera zjavne otuzena nie je, lebo jej stacilo par prechadzok a uz ma sople. Dohovor teda nic nevyriesil tak rozmyslam co dalej.

Nasla som Statny vzdelavaci program https://www.iedu.sk/vyucovanie_a_stu...delávanie.pdf

kde sa pise:

Pobyt vonku obsahuje pohybové aktivity detí, vychádzky, edukačné aktivity, atď.
V záujme zdravého psychosomatického rozvoja dieťaťa sa neodporúča vynechávať
pobyt vonku. Realizuje sa každý deň. Výnimkou, kedy sa nemusí uskutočniť,
sú nepriaznivé klimatické podmienky, silný nárazový vietor, silný mráz, dážď
(nie mrholenie). V jarných a letných mesiacoch sa pobyt vonku upravuje vzhľadom
na intenzitu slnečného žiarenia a zaraďuje sa 2 krát počas dňa, v dopoludňajších
i odpoludňajších hodinách.

Podla mna v tychto tyznoch je silny mraz, ale ako presvedcit ucitelku ze naozaj je?
...múdra pani učiteľka ...

...dokonca by som napísal .....pani Učiteľka ...
4 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kukučka Pozri príspevok
Učiteľka zodpovedá za všetky deti, ak by vyhovela tebe, protestovali by iní rodičia. Čo by si robila na jej mieste ty?

PS
Nemali sme ani "primerané" oblečenie a boli sme vonku každý deň a za každého počasia. Áno, mali sme sople, ale aj tak sme boli zdravší a odolnejší ako dnešné deti. Dnes sú ulice prázdne, deti sa nudia a potom trénujú získavanie adrenalínu na učiteľoch. Nielen deti, ale aj ich rodičia. Ja len dúfam, že ty medzi takých nepatríš.
Kukučka, neviem či si tú poznámku smerovala ku mne, alebo k zadavatelke témy. Moja patrila zadavatelke témy, že v takomto počastí treba dieťa primerane obliecť a najmä obuť. Nie som proti vychádzkam.
0 0
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Ostatne skolky nechodievaju na prechadzky a nemyslim si ze tam maju vyssiu chorobnost ako ta nasa. Ja som tiez chodila s dcerou von za kzadeho pocasia ale ako chodi do skolky tak velmi rychlo ochorie. A co sa tyka primeraneho oblecenia tak ja jej mozem dat co si oblecie ale ci to potom ucitelka oblecie dcere je otazne. Tak sa nam stalo ze v decembri isla von v teplakoch! a samozrejme ochorela. Otuzovanie ma byt primerane a ma byt nechane na rodicoch, nie ucitelkach v skolke.
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
kathy_smal Pozri príspevok
Ostatne skolky nechodievaju na prechadzky a nemyslim si ze tam maju vyssiu chorobnost ako ta nasa. Ja som tiez chodila s dcerou von za kzadeho pocasia ale ako chodi do skolky tak velmi rychlo ochorie. A co sa tyka primeraneho oblecenia tak ja jej mozem dat co si oblecie ale ci to potom ucitelka oblecie dcere je otazne. Tak sa nam stalo ze v decembri isla von v teplakoch! a samozrejme ochorela. Otuzovanie ma byt primerane a ma byt nechane na rodicoch, nie ucitelkach v skolke.
U nás tiež nechodia deti v týchto mrazoch von. A ja osobne mám problém prejsť aj do obchodu, taká mi je kosa....
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Vychadzky v skolke nie su o otuzovani dietata, ked je dieta dane do skolky zdrave, zaco zodpoveda rodic, aby bolo zdrave v skolke, tak vychadzka mu jednoznacne neskodi.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Myslím si, že v takýchto mrazoch vychádzka nie je správne riešenie. Deti sa vlečú pomalým krokom vo dvojiciach a nedajbože pobehnúť.

Deti treba skontrolovať ako sú oblečené a pustiť ich pobehať si na dvor. Dĺžku musí určiť učiteľka podľa reakcie detí.
1 1
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Tak som to uz nasla, je to vyhlaska 527/2007 V Y H L Á Š K A o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia pre deti a mládež, § 7:
Režim dňa
Režim dňa detí v predškolskom zariadení1) a v prevádzkarni
pre starostlivosť o deti predškolského veku2)
musí prevádzkovateľ organizovať tak, aby zabezpečil
a) individuálny čas a dĺžku spánku dieťaťa vrátane
možnosti ranného dospávania,
b) pobyt detí vonku najmenej dve hodiny dopoludnia
a dve hodiny odpoludnia v závislosti od dĺžky pobytu
detí v predškolskom zariadení1) alebo v prevádzkarni
pre starostlivosť o deti predškolského veku,2) a to
v každom ročnom období; pobyt vonku môže byť
skrátený alebo vynechaný pri mimoriadne nepriaznivých
meteorologických podmienkach, ktorými sú
víchrica, prudký dážď, teploty pod –10 oC, alebo pri
nadmernom znečistení ovzdušia,
c) telesné cvičenie detí najmenej dvakrát denne,
d) systematické otužovanie detí na zvyšovanie odolnosti
ich organizmu.

Dcerka bola zdrava, nebola v skolke cely mesiac.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Myslím si, že v takýchto mrazoch vychádzka nie je správne riešenie. Deti sa vlečú pomalým krokom vo dvojiciach a nedajbože pobehnúť.

Deti treba skontrolovať ako sú oblečené a pustiť ich pobehať si na dvor. Dĺžku musí určiť učiteľka podľa reakcie detí.
...hm , teraz taká dilema ...

Aký je v tom rozdiel ???

Pri vychádzke sú deti nababušené , pri pobehovaní na dvore tiež ......povedzme ( a k tomu smerujem ) , že deti majú aj ten šál okolo krku a na ústach , nose...

Pri vychádzke sa určite ten šál tak skoro nezošmykne dole ako pri behaní ...a dieťa sa studeného vzduchu nadýcha ...
Nevraviac už o tom , že pri prechádzke môže učka rýchlejšie reagovať a prípadne opraviť tie " nedostatky " na oblečení a ochrániťjednotlivca o prípadného chladného vzduchu na dýchacie cesty....

...a dĺžka pobytu vonku ???.......he ,keď je vonku sneh a deti sa zaberú do ihrania , tak si tú zimu ani neuvedomujú ...je to obdoba leta , keď je problém decko z vody dostať a pritom má modré pery a zuby mu drkocú ...ale vrieska na raty - len aby vo vode zostalo .....


.......či ....????
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

je tam slovicko moze a nie musi
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Buchy, tie deti vedia povedať, keď im je zima. Ak mi vonku povedalo niekoľko detí, že im je zima, aj keď už mali na sebe všetko oblečené, pratala som ich dnu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

veronikasad Pozri príspevok
Kukučka, neviem či si tú poznámku smerovala ku mne, alebo k zadavatelke témy. Moja patrila zadavatelke témy, že v takomto počastí treba dieťa primerane obliecť a najmä obuť. Nie som proti vychádzkam.
Veronika, môj príspevok bol vyjadrením názoru v tejto téme na podporu učiteľov, lebo vychovávajú a starajú sa namiesto nás o naše deti podľa svojich najlepších schopností a vedomostí. Väčšina určite. Mali by sme im všetci pomáhať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

kathy_smal Pozri príspevok
Ostatne skolky nechodievaju na prechadzky a nemyslim si ze tam maju vyssiu chorobnost ako ta nasa. Ja som tiez chodila s dcerou von za kzadeho pocasia ale ako chodi do skolky tak velmi rychlo ochorie. A co sa tyka primeraneho oblecenia tak ja jej mozem dat co si oblecie ale ci to potom ucitelka oblecie dcere je otazne. Tak sa nam stalo ze v decembri isla von v teplakoch! a samozrejme ochorela. Otuzovanie ma byt primerane a ma byt nechane na rodicoch, nie ucitelkach v skolke.
mnoo, otužovanie deťom len prospeje. z vlastnej skúsenosti: do troch rokov môj loptoš týždeň v jasliach (škôlke), dva týždne doma ani gamaglobulín vtedy nepomohol. potom som ho zobral na mesiac v januári pod chopok + pravidelne v priebehu roka aspoň na víkend a bol rok pokoj.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Buchy, tie deti vedia povedať, keď im je zima. Ak mi vonku povedalo niekoľko detí, že im je zima, aj keď už mali na sebe všetko oblečené, pratala som ich dnu.
..šak v poriadku ...

Moje dievky som po vonku preháňal jedna radosť ...
Vnučku zasa mladí ....vyštípaná je jak jablčko , pokiaľ na peško k nám dôjdu ...

Je však aj to pravdou , že nie každé dieťa je rovnaké ...




...mimo témy malá poznámočka ...

Na ZVS sme rozcvičky mali ( šak jasná vec )...
Leto - trenky & kanady
Jar -Jeseň - tepláky , alebo maskáče & kanady...do pol pása ništ
Zima - do mínus 10 ništ , od 10 - 15 košeľa ...lietali sme ja špinavé prádlo ,aby sme sa zohriali ...
Nad 20 sa rozcvička rušila ...


...a tu som ...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

čo tu riešiš ?

máš svoju obvodáčku, opýtaj sa jej, ani jej neveríš ?
porozprávaj sa s ostatnými rodičmi, ani im neveríš ?
ak si neželáš tie vychádzky, oznam to, iste ti vyhovejú...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

buchač Pozri príspevok
..šak v poriadku ...

Moje dievky som po vonku preháňal jedna radosť ...
Vnučku zasa mladí ....vyštípaná je jak jablčko , pokiaľ na peško k nám dôjdu ...

Je však aj to pravdou , že nie každé dieťa je rovnaké ...




...mimo témy malá poznámočka ...

Na ZVS sme rozcvičky mali ( šak jasná vec )...
Leto - trenky & kanady
Jar -Jeseň - tepláky , alebo maskáče & kanady...do pol pása ništ
Zima - do mínus 10 ništ , od 10 - 15 košeľa ...lietali sme ja špinavé prádlo ,aby sme sa zohriali ...
Nad 20 sa rozcvička rušila ...


...a tu som ...
aj ja. marha, štyri roky každé ráno pod barancom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať