Zavrieť

Porady

dovolenka

Dobrý večer, chcem sa spýtať. Dňa 02.01.2012 som nastupila do prace, v pracovnej zmluve mam uvedene, ze plati pracovny pomer od 02.01.2012. Dnes sa mi do ruky dostala výplatná páska a tam je uvedené, že nárok na dovolenku mám 18,5 dňa. Ked som sa pytala sefky, ze preco mam o jeden a pol dna menej, povedala, ze narok za januar na dovolenku nemam...je to pravda? ved 01.01. bol sviatok a navysse nedela a v danej firme sa sviatky a vikendy nerobi-a ved som vsetkych 21 pracovných dni odrobila (neratam 06.01.)...A este mam jednu ootazku, dovolenka sa moze cerpat po 60 pracovnych dni ci kalendarnych?...Dakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
ivka70 Pozri príspevok
Mozes ich preplatit v januari.
vďaka
0 0
Lubica.h Lubica.h

Lubica.h je offline (nepripojený) Lubica.h

Dobrý deň, ja sa ešte vrátim k tomu nástupu 2.1.2012. Môže zamestnávateľ priznať aj dovolenku za január, ak má takého zamestnanca, čo nastúpil 2.1. a bude pracovať minimálne do konca roka? Ďakujem?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lubica.h Pozri príspevok
Dobrý deň, ja sa ešte vrátim k tomu nástupu 2.1.2012. Môže zamestnávateľ priznať aj dovolenku za január, ak má takého zamestnanca, čo nastúpil 2.1. a bude pracovať minimálne do konca roka? Ďakujem?
§ 102
Na začiatok

Pomerná časť dovolenky je za každý celý kalendárny mesiac nepretržitého trvania toho istého pracovného pomeru jedna dvanástina dovolenky za kalendárny rok.

------
Ak zamestnanec dostane dovolenku aj za január IP to pri kontrole určite vadiť nebude. A DU pri kontrole daňových výdavkov do takýchto detailov asi až neide.

Ak je to rozhodnutie zamestnavatela, OK. Ak si chce uplatniť nárok zamestnanec - nepochodí.
0 0
Lubica.h Lubica.h

Lubica.h je offline (nepripojený) Lubica.h

Ďakujem, zamestnávateľ otváral prevádzku až 2.1 a chce im priznať dovolenku, takže im to do miezd dohodím.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať