Zavrieť

Porady

Platova trieda v materskej škole

Dobrý deň, rada by som sa informovala. V ktorej platovej triede by som mala byť zadelená. Mám strednú pedagogickú školu a ďalej som na vysokej škole študovala učiteľstvo akademických predmetov pedagogika a psychológia 24.08.2011 som školu ukončila. Mám Bc štátnicu s predmetu školská pedagogika, a Mgr Štátnicu v predmete teória a prax edukácie. Teraz pracujem v Materskej škole, v súčastnosti som samostatný pedagóg dali ma do 9tej platovej triedy ako nekvalifikovanú. Môžem zbierať kredity a ďalej sa vzdelávať? Mohli by mi uznať vysokú školu prvého stupňa nechať ma v 9tej triede a dať mi možnosť zbierať kredity? Alebo mám byť teraz v 10tke triede ako nekvalifikovaná? Nerozumiem tomuto zákonu. Za odpoveď Vám vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    Najprv Vám odporúčam pozrieť si vyhlášku 437/2009, ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady a osobitné kvalifikačné požiadavky pre jednotlivé kategórie pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov. Tam si môžete skontrolovať či s vašim VŠ vzdelaním ste ako učiteľka v MŠ kvalifikované alebo nie.
    Potom si pozrite tabuľku Zaraďovanie PZ a OZ do platových triedv závislosti od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa a podľa vzdelania a kvalifikovanosti zistíte do akej platovej triedy patríte.

    Ak ste teraz v 9 PT, tak vás berú asi ako zamestnanca s VŠ vzdelaním II. stupňa ktorý je nekvalifikovaný. Ak by ste bola kvalifikovaná s VŠ vzdelaním I. stupňa s praxou, opäť by ste bola v 9 PT a malo by to pre vás ale výhody. Mohla by ste si zbierať kredity a vykonať atestáciu. Vzdelávať sa môžete stále, len neviem aké vzdelávanie máte na mysli.
    Ako nekvalifikovaná ste stále v 9 PT a neexistuje pre nekvalifikovaných 10 PT. Niečo ešte síce zákon rieši, že ak ste nekvalifikovaná a do istého času si začnete dopĺňať kvalifikáciu, tak môžete byť považovaná za kvalifikovanú, ale to zrejme nie je Váš prípad.
    Za rýchlu a ucelenú odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem idem si to pozrieť. Potom Vám dám vedieť ako ma zaradili.

    Platova trieda v materskej škole

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.