Zavrieť

Porady

darovacia zmluva - exekúcia

Poraďte prosím, človek očakáva exekúciu, nemá však okamžite na zaplatenie. Nehnuteľnosť prepísal na plnoleté dieťa darovacou zmluvou. Ako z toho najlepšie vykorčuľovať, aby exekútor túto zmluvu nenapadol?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Jana 123 Pozri príspevok
    Poraďte prosím, človek očakáva exekúciu, nemá však okamžite na zaplatenie. Nehnuteľnosť prepísal na plnoleté dieťa darovacou zmluvou. Ako z toho najlepšie vykorčuľovať, aby exekútor túto zmluvu nenapadol?
    Ďakujem
    exekútor nebude odporovať právnemu úkonu, urobí to oprávnený, je to ukážkový prípad. O TČ marenia exekučného konania nepôjde, pôjde o poškodzovanie veriteľa §239 TZ

    Michal-L1 je offline (nepripojený) Michal-L1

    Michal-L1
    jednoducho, ale určite to sem nenapíšem, napoviem, može napadnúť len jeden právny úkon. a po druhé pozor na marenie exekúčného konania - ide o nový trestný čin.
    Xanti Veru veru, aj ja viem a nepoviem . Pekne naznačené.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Aj ked je účelovo darovaná. Nakoľko dochádza ku kráteniu veriteľa tj. osoby ktorá exekučne vyžiadala si vrátenie prostriedkov.
    Myslím, že exekútor toto darovanie môže napadnúť na súde, a môže byť aj na takto darovanej nehnuteľnosti napísaná ťarcha alebo poznámka o blokovaní nehnuteľnosti. Kým otec nesplatí svoj dlh.

    Jana 123 je offline (nepripojený) Jana 123

    Jana 123
    Ešte by som sa predsa spýtala, o marenie exekučného konania by šlo, ak by bola nehnuteľnosť predaná?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Michal,
    nemusí ale môže. Nevieme v akom štádiu je konanie exekútora. A či prebehol už prepis a na LV je už meno nového vlastníka tj. syna.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    inak prečo by ti mali ľudia radiť ako obabrať veriteľa? Ak má raz tvoj známy záväzky, musí ich splatiť. Prečo by sme mali podporovať chytrolínov, ktorí nevracajú ostatným to, čo im patrí?

    Jana 123 je offline (nepripojený) Jana 123

    Jana 123
    Súhlasím, že každý si má záväzky plniť, ale ...... /samozrejme nechcem nikoho obhajovať, ale tú darovaciu zmluvu som vypracovala ja a teraz ma mrzí, že som neporadila kúpno-predajnú/

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Jana 123 Pozri príspevok
    Súhlasím, že každý si má záväzky plniť, ale ...... /samozrejme nechcem nikoho obhajovať, ale tú darovaciu zmluvu som vypracovala ja a teraz ma mrzí, že som neporadila kúpno-predajnú/
    Nemá ťa čo mrzieť, lebo ak je neskoro tak neskoro by bolo i pre kúpnu zmluvu i pre darovaciu.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    Jana 123 Pozri príspevok
    Súhlasím, že každý si má záväzky plniť, ale ...... /samozrejme nechcem nikoho obhajovať, ale tú darovaciu zmluvu som vypracovala ja a teraz ma mrzí, že som neporadila kúpno-predajnú/
    je jedno na základe akého právneho úkonu došlo k prevodu nehnuteľnosti. Z pohľadu odporovateľnosti právneho úkonu a z pohľadu TZ to vôbec nehrá rolu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.