Zavrieť

Porady

SLOVENSKO KAM KRÁČAŠ?

Remeselník,stavbár.
K založeniu tejto témy ma vedie ekonomická negramotnosť slovače,vymývanie mozgov masovokomunikačnými prostriedkami, kde je národu neschopnému akejkoľvek svojej myšlienky , podsúvaná polopravda a lož.Chcem vás všetkých vyzvať neverte všetkému tomu čo počujete v TV a čítate v Novom Čase atd .Vždy sa pýtajte prečo je to tak ,prečo je to a to napísané tak ,ako je.Neverím ,že by Fico, alebo Dzurinda získali vo voľbách stovky tisíc preferenčných hlasov ,ak by všetci vedeli čo sú to za ..... ,kde mohlo byť Slovensko ,nebyť korupcie a zahmlievaniu skutočného stavu masovokomunikačnými prostriedkami ,ktoré vlastnia finančné skupiny Penta a J&T.
Ak máte pocit ,že vás masmédiá klamú pozrite si nezávislé internetové spravodajstvo.To čo sa udialo na Slovensku pred ,počas volieb a ešte sa len udeje bude výsmechom do tváre práve tých nachudobnejších ,ktorý si v dobrej vôli zvolili toho čo ich má ochrániť pred zlom.
Nechcem vás búriť proti niekomu .Chcem, aby sme sa vzdelávali lebo vzdelanú rozhľadenú osobu tak ľahko neoklamú.
Nemajte mi za zlé ,že to sem stále pchám.Ďakujem.
http://www.youtube.com/watch?feature...=bJY-IyJ4SAc#!


Usporiadat
Téma je uzavretá.
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tie novorocne dristy nepocuvam,mam dost hlupych taranin,ked ich vynatky davaju v spravodastve.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

trisestri Pozri príspevok
tie novorocne dristy nepocuvam,mam dost hlupych taranin,ked ich vynatky davaju v spravodastve.
k+ , ja len ako echo z obývačky
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
bjuty smis Pozri príspevok
z diskusie na internete :

Slovensko sa musí hanbiť za vládu, politikov,úrady a korupciu. Najväčšia hanba Slovenska je ale prezident bývalý komunista Gašparovič, predseda parlamentu bývalý komunista Paška a predseda vlády bývalý komunista Fico, ktorý si doslova hyenisticky robí srandu z občanov. Nerozpakuje sa klamať, Fico zvyšuje dane a odvody, zvyšuje poplatky na úradoch pre tých najchudobnejších, zvysuje vek odchodu do dochodku, zvyšuje v budúcich troch rokoch odvody aj tým najchudobnejším szčo, zvyšuje odvody dôchodcom ktorí sa snažili sa privyrobiť, zvyšuje odvody študentom, berie dávky matkám a to nie vsetko uz sa chystaju nove dane z nehnutelnosti.. a na druhej strane odosiela 19 miliard korún bankám do eurovalu bohatym bruselskym bankarom, Pente priklepne cez zmenu zákona ročný daľší zisk 600 milionov korun, právnickej firma napojenej na SMER zaplatil 16 milionov euro za prehratý spor !!!, pre Vážneho ktorý je symbolom trojnásobne predražených tendrov a Skytoll vytvorí nové ministerské miesto určené na daľšie okrádajúce tendre,sponzorovi SMER odklepne dotáciu v milionoch, hoci táto firma dosahuje ročné zisky v milionoch a nepotrebuje takéto dotácie ( Mondi)..atd...a na výsmech občanom nosí hodinky, na aké nezarobí občan za celý život a nasťahuje sa do apartmánu v hodnote 25 milionov korun kde platí za služby 100.000 korun mesačne.. a aby toho nebolo málo, tak Ficova firma R.F.Development v súčasnosti premenovaná na Elwing sídli na rovnakej schránkovej adrese s rovnakými personami ako schrankove firmy účastniace sa emisneho škandálu a KocnerovoTrnkoveho skandalu z Glance House...mame vobec svojpravneho premiera, koho vlastne zastupuje a ake peklo nas este caka ked robi zakony pre ludi za oponou a nie pre samotných obcanov?
Ja to doplním.Náš súdruh vlastní cez nastrčené schránkové firmy 60% slnečných elektrární na Slovensku,zbytok má Kaliňák.Mohlo by sa zdať že je to prkotina ale!Tieto elektrárne sú dotované štátom (nepemätám si presne cifru),ale mesačne to stojí primerne jednu SK rodinku cca 5€,platí sa to tak že každá kilowat hodina ktorú doma spotrebujeme je zaťažená pár percentami navyše a tie sú posielané ako výpalné nášmu drahému súdruhovi na 48 účtov ktoré má v zahraničí otvorené jeho drahá manželka..Časť akcií v Granavia (stavala mega predraženú diaľnicu pri Nitre),veľkú časť akcií tejto firmy má jeho brat ,ktorý má tiež paprče namočené v nedávno spadnutom moste.
Keď si to zhrnieme tak Taliani vlastniaci slovenské elektrárne majú nášho drahého súdruha pekne v hrsti,teda jeho gule a môžu veľmo silno stískať a náš súdruh musí tancovať ,ako oni chcú.Veď oni dobre vedia kde posielajú peniažky vyzbierané z kilowatov na Slovensku.To hranaté prasa je po krk namočené v korupcii ,je nepochybne vydieraný rôznymi skupinkami ,ktoré o ňom vedia viac ako dosť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

aby to bolo komplet, tak prezidenta policajného zboru menoval kto ?
riaditelom sis je odkial ?
vojenské spravodajstvo ??

také detaily, že kovošroták kalinák úkoluje novinárov ani neriešim...

že ta3 kmotíka je hlásne trúba smeru- no a čo, však už sa štátne reklamy valia....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mravecs Pozri príspevok
vraj náš = menovite gašparko včera povedal, že nebude za GP menovať nejakého čontoša, keď si smer môže zvoliť SVOJHO

A je to !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - vlada 1 strany = čo tam po pomernom zastúpení
Priemer
predseda NR SR
prezident
GP
predseda NS
(onedlho) predseda NKÚ


zabudol som niečo ?
nezabudol ale došlo ti to až teraz?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kua - ešte aj tu nám bude rozkazovať:

a aby sme sa necukali:
.
až nakoniec zblbneme a dopadneme:
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870 Pozri príspevok
Ja to doplním.Náš súdruh vlastní cez nastrčené schránkové firmy 60% slnečných elektrární na Slovensku,zbytok má Kaliňák.Mohlo by sa zdať že je to prkotina ale!Tieto elektrárne sú dotované štátom (nepemätám si presne cifru),ale mesačne to stojí primerne jednu SK rodinku cca 5€,platí sa to tak že každá kilowat hodina ktorú doma spotrebujeme je zaťažená pár percentami navyše a tie sú posielané ako výpalné nášmu drahému súdruhovi na 48 účtov ktoré má v zahraničí otvorené jeho drahá manželka..Časť akcií v Granavia (stavala mega predraženú diaľnicu pri Nitre),veľkú časť akcií tejto firmy má jeho brat ,ktorý má tiež paprče namočené v nedávno spadnutom moste.
Keď si to zhrnieme tak Taliani vlastniaci slovenské elektrárne majú nášho drahého súdruha pekne v hrsti,teda jeho gule a môžu veľmo silno stískať a náš súdruh musí tancovať ,ako oni chcú.Veď oni dobre vedia kde posielajú peniažky vyzbierané z kilowatov na Slovensku.To hranaté prasa je po krk namočené v korupcii ,je nepochybne vydieraný rôznymi skupinkami ,ktoré o ňom vedia viac ako dosť.
. Ani som netušil že tí čo sprivatizovali elektráreň nám davajú nejaké peniaze za sptrebované kW zo svojho, milí privatizéri (nehnevaj sa pekná blbosť) Tí čo majú solárne elektrárne vraj dostávajú zo štátneho rozpočtu. Len koľko prispievajú distribučky by som rád vedel
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pavol54 Pozri príspevok
. Ani som netušil že tí čo sprivatizovali elektráreň nám davajú nejaké peniaze za sptrebované kW zo svojho, milí privatizéri (nehnevaj sa pekná blbosť) Tí čo majú solárne elektrárne vraj dostávajú zo štátneho rozpočtu. Len koľko prispievajú distribučky by som rád vedel
Mýliš sa .Slnečné elektrárne sú dotované štátom preto lebo sú stratové(dostali dotácie na výstavbu).Jeden kilowat vyrábajú o polovicu drahšie ako ostatné zdroje.Distribučné spoločnosti sú ale povinné vykupovať od nich všetku vyrobenú elektrinu za ziskovú sumu.Nepamätám si presne tú sumu.Neviem nájsť ten článok v ktorom to bolo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Petícia za odvolanie starého uja.Môj názor.Evidentne trpí stareckou demenciou.Slovensko nech je aké je ale si nezaslúži za prezidenta starého dementného uja.
https://www.facebook.com/stopgasparovicovi?fref=ts
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
220870 Pozri príspevok
Mýliš sa .Slnečné elektrárne sú dotované štátom preto lebo sú stratové(dostali dotácie na výstavbu).Jeden kilowat vyrábajú o polovicu drahšie ako ostatné zdroje.Distribučné spoločnosti sú ale povinné vykupovať od nich všetku vyrobenú elektrinu za ziskovú sumu.Nepamätám si presne tú sumu.Neviem nájsť ten článok v ktorom to bolo.
Tak to sa teda mýliš Ty. Pri stavbe FVE nie je žiadna dotácia. Dotáciou je cena za dodanú energiu, ktorá je závislá od termínu spustenia a je platná 15 rokov od uvedenia do prevádzky. Ja mám cenu z 2010 a vtedy bola 0,4307/ kWh ( a aj pre mňa bude až do 2025 ). Každý ďalší rok je cena pre novopostavené FVE znižovaná a v tomto roku je možné postaviť FVE len na strechách budov a do výkonu 30 kWp čo je tak 200 m2. Problémy boli akurát v roku 2011, keď k 30.6. bol spravený stop na tie FVE na poliach a všetci, ktorí v tom mali prachy tak sa snažili za každú cenu pripojiť sa do tohto termínu aj za cenu, že z jednej ( skolaudovanej ) odmontujú technológiu a namontujú ju tam, kde je treba skolaudovať aby stihli termín. Po dodaní technológie ju zase namontovali na tie vybrakované. A náš múdry minister nariadil skontrolovať všetky FVE až v roku 2012, ktorá nemohla zistiť nič, lebo technológia už bola dávno na svojom mieste. Tých pár blbcov, ktorých načapali, mali asi nejaký administratívny nedostatok ( asi tí malí výrobcovia ) a zlatokopi sa z toho rehocú a inkasujú.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lubko6394 Pozri príspevok
Tak to sa teda mýliš Ty. Pri stavbe FVE nie je žiadna dotácia. Dotáciou je cena za dodanú energiu, ktorá je závislá od termínu spustenia a je platná 15 rokov od uvedenia do prevádzky. Ja mám cenu z 2010 a vtedy bola 0,4307/ kWh ( a aj pre mňa bude až do 2025 ). Každý ďalší rok je cena pre novopostavené FVE znižovaná a v tomto roku je možné postaviť FVE len na strechách budov a do výkonu 30 kWp čo je tak 200 m2. Problémy boli akurát v roku 2011, keď k 30.6. bol spravený stop na tie FVE na poliach a všetci, ktorí v tom mali prachy tak sa snažili za každú cenu pripojiť sa do tohto termínu aj za cenu, že z jednej ( skolaudovanej ) odmontujú technológiu a namontujú ju tam, kde je treba skolaudovať aby stihli termín. Po dodaní technológie ju zase namontovali na tie vybrakované. A náš múdry minister nariadil skontrolovať všetky FVE až v roku 2012, ktorá nemohla zistiť nič, lebo technológia už bola dávno na svojom mieste. Tých pár blbcov, ktorých načapali, mali asi nejaký administratívny nedostatok ( asi tí malí výrobcovia ) a zlatokopi sa z toho rehocú a inkasujú.
presne tak. treba pracovať s faktami a nie s podkladmi z agentúry JPP.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870 Pozri príspevok
Petícia za odvolanie starého uja.Môj názor.Evidentne trpí stareckou demenciou.Slovensko nech je aké je ale si nezaslúži za prezidenta starého dementného uja.
https://www.facebook.com/stopgasparovicovi?fref=ts
To že si šlape na jazyk je pravda, to dokáže posúdiť každý, ale každý rozumne uvažujúci videl tie širokospektrálne manévre pri voľbe(prispôsobiť voľby tak aby bol výsledok zrejmý a to pri tom proti zvolenému nič nemám) Čentéša to si Slovensko takýto paškvil ozaj nezaslúžilo.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol54 Pozri príspevok
To že si šlape na jazyk je pravda, to dokáže posúdiť každý, ale každý rozumne uvažujúci videl tie širokospektrálne manévre pri voľbe(prispôsobiť voľby tak aby bol výsledok zrejmý a to pri tom proti zvolenému nič nemám) Čentéša to si Slovensko takýto paškvil ozaj nezaslúžilo.
téma je slovensko, kam kráčaš....

je to na nás...ústavný súd rozhodol, že volba gp prebehla v poriadku...

preceda, hlava štátu nádorov a teraz aj pavol 54 ( jedným výrazom : každý rozumne uvažujúci) vidia tie širokospektrálne manévre..

čo je dôležitejšie pre to, kam teraz slovensko kráča ???
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Slovensko kraca tam, kam nas EU nasmeruje a kde nas potrebuje,
zatial sa im to vychadza
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
čo je dôležitejšie pre to, kam teraz slovensko kráča ???
No kam? Predsa k "svetlým zajtraškom" (ako vždy a len pre niektorých ).
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis Pozri príspevok
téma je slovensko, kam kráčaš....

je to na nás...ústavný súd rozhodol, že volba gp prebehla v poriadku...

preceda, hlava štátu nádorov a teraz aj pavol 54 ( jedným výrazom : každý rozumne uvažujúci) vidia tie širokospektrálne manévre..

čo je dôležitejšie pre to, kam teraz slovensko kráča ???
ďakujem za vysoké ocenenie neočakával som že budem zaradený do skupiny osôb ktorej fandí viac ako 40%
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

)) vysvetli nám , ako si sa distal tej cifre viac ako 40%...nech sa zasmejeme....ficov prepočet..

a súhlasí tých "viac ako 40% aj s týmto ? volako sa nám valec rozbieha...

Glváč schoval nákup lietadiel

Ministerstvo pred koncom roka kúpilo dve malé lietadlá, na ktoré nebola žiadna súťaž. Zaplatí za ne 9,8 milióna eur.
BRATISLAVA. Ministerstvo obrany v tichosti a bez verejnej súťaže kupuje dve menšie dopravné lietadlá L-410 turbolet za 9,8 milióna eur.
Obchod realizuje „zmluvou na vykonanie modernizácie“. Zverejnilo ju medzi sviatkami, kontrakt má byť pokračovaním nákupu dvoch strojov za prvej vlády Roberta Fica.



Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6655180/glvac-sc...#ixzz2GzaDBPLA
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
lubko6394 Pozri príspevok
Tak to sa teda mýliš Ty. Pri stavbe FVE nie je žiadna dotácia. Dotáciou je cena za dodanú energiu, ktorá je závislá od termínu spustenia a je platná 15 rokov od uvedenia do prevádzky. Ja mám cenu z 2010 a vtedy bola 0,4307/ kWh ( a aj pre mňa bude až do 2025 ). Každý ďalší rok je cena pre novopostavené FVE znižovaná a v tomto roku je možné postaviť FVE len na strechách budov a do výkonu 30 kWp čo je tak 200 m2. Problémy boli akurát v roku 2011, keď k 30.6. bol spravený stop na tie FVE na poliach a všetci, ktorí v tom mali prachy tak sa snažili za každú cenu pripojiť sa do tohto termínu aj za cenu, že z jednej ( skolaudovanej ) odmontujú technológiu a namontujú ju tam, kde je treba skolaudovať aby stihli termín. Po dodaní technológie ju zase namontovali na tie vybrakované. A náš múdry minister nariadil skontrolovať všetky FVE až v roku 2012, ktorá nemohla zistiť nič, lebo technológia už bola dávno na svojom mieste. Tých pár blbcov, ktorých načapali, mali asi nejaký administratívny nedostatok ( asi tí malí výrobcovia ) a zlatokopi sa z toho rehocú a inkasujú.
To nieje o tvojom kolektore čo máš na streche to je o kolektorových slnečných elektrárňach ktoré sú roztrúsené po celom slovensku..
http://www.google.sk/#hl=sk&tbo=d&sc...w=1413&bih=858
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

aby sme boli úprimný, nie každému je na slovensku zle ..:

Náklady na jedného poslanca Cezpoľný
mesačný plat + paušálne náhrady: 1 961 € + 1 615 € = 3 576 €
(Z Bratislavského kraja 1 961 € + 1 385 € = 3 346 €)
Kancelária plus plat asistenta*: 2 077 €
Notebook Lenovo Think Pad T410**: 1615 €
Tlačiareň HP LJ 1102: 109,30 €
* Buď majú jedného asistenta, ktorému platia 2 077 € a nič im už nezostane na kanceláriu, alebo sumu medzi asistentov a kanceláriu.

** Notebook a tlačiareň dostávajú len noví poslanci. Druh technického zabezpečenia v poslednom volebnom období.

Aké má ešte výhody:
- Náhrada za ubytovanie v preukázanej výške, ak cestu vykonal v súvislosti s výkonom poslaneckej funkcie.
- Právo na ubytovanie má mimobratislavský poslanec v zariadení NR SR: v priemere 484 €/1 byt na Kohútovej ulici v Bratislave.
- Nárok na odstupné závisí od dĺžky vykonávania mandátu poslanca, nárok majú na dva alebo tri platy. Napríklad do NR SR nebolo oproti minulému plénu zvolených 54 poslancov, z toho 16 má nárok na tri platy, 37 na dva platy a 1 poslanec, ktorý vykonáva funkciu podpredsedu NR SR do ustanovujúcej schôdze NR SR a potom bude dostávať plat ešte tri mesiace.

- Bezplatné využívanie osobnej železničnej dopravy.

Príplatky šéfov poslancov k základnému platu a náhradám:
Predseda NR SR*: + 497,91 €
Podpredseda NR SR**: + 331,94 €
Predseda výboru NR SR: + 165,97
Podpredseda výboru NR SR: + 82,99 €
* Môže bezplatne využívať primerane veľký služobný byt a služobné motorové vozidlo.
** Ak má trvalý pobyt mimo Bratislavy, môže bezplatne využívať primerane veľký služobný byt a služobné motorové vozidlo.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
220870 Pozri príspevok
To nieje o tvojom kolektore čo máš na streche to je o kolektorových slnečných elektrárňach ktoré sú roztrúsené po celom slovensku..
http://www.google.sk/#hl=sk&tbo=d&sc...w=1413&bih=858
Pletieš pojmy. To, čo vyrába elektrinu je FVE a podporou je cena na 15 rokov - to je to, čo ja mám na streche a zlatokopi na poliach. Kolektory, ktoré boli dotované, to sú tie na solárny ohrev vody napríklad na TUV a podporu kúrenia. Neviem to vylúčiť, ale stavať takéto kolektory na pôde je blbosť, lebo teplú vodu je na poli ťažké predať, ale pouč nás na reálnej inštalácii - kde je, to by ma inak aj zaujímalo technicky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať