Zavrieť

Porady

Nesprávna príslušnosť DU

Na začiatku sa hneď ospravedlňujem, lebo neviem či už nebol problém na PORADA ale podal som DP k dane z motorových vozidiel a neuvedomil som si že klient zmenil EČ vozidla tak, že pôvodne bolo evidované v inom meste (ZA) ako je teraz (BB), samozrejme podal som DP na DÚ v ZA. AKo mám postupovať- dať dodatočné DP komu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja som tiež omylom poslala žiadosť o preplatenie daňového bonusu na nesprávny DU a oni ho automaticky presmerovali. Ešte mi aj poslali list s oznámením, že ho preposlali na príslušný DU. Ale to bola žiadosť, aby oni poslali peniaze a s tým sav nijako neponáhľali... . Zavolaj asi radšej správcovi dane toho klienta a dohodni sa s ním, či máš zo "zlého" DU vypýtať priznanie a zaniesť ho na "správny" úrad.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Peterka
    Na začiatku sa hneď ospravedlňujem, lebo neviem či už nebol problém na PORADA ale podal som DP k dane z motorových vozidiel a neuvedomil som si že klient zmenil EČ vozidla tak, že pôvodne bolo evidované v inom meste (ZA) ako je teraz (BB), samozrejme podal som DP na DÚ v ZA. AKo mám postupovať- dať dodatočné DP komu ?
    Treba podať riadne DP do BB a do ZA dodatočné a priložila by som aj list s krátkym vysvetlením (snáď aj do BB) .

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Dnes prišiel klient s potvrdením o podaní daňového priznania, ibaže ho podal na nesprávnom daňovom úrade !!! Pani v podateľni mu podala mylnú informáciu, že patrí na ich DÚ. Čo by ste do konca marca vymysleli, aby ste mali istotu, že nebude pokuta?
    Dopredu upozorňujem, že podať ešte raz nie je riešením, lebo v pôvodnom priznaní sú originály potvrdení.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    blcha
    Dnes prišiel klient s potvrdením o podaní daňového priznania, ibaže ho podal na nesprávnom daňovom úrade !!! Pani v podateľni mu podala mylnú informáciu, že patrí na ich DÚ. Čo by ste do konca marca vymysleli, aby ste mali istotu, že nebude pokuta?
    Dopredu upozorňujem, že podať ešte raz nie je riešením, lebo v pôvodnom priznaní sú originály potvrdení.
    Zašla by som na podateľňu aby mi to všetko vrátili s tým, že tam to nepatrí. Zaniesla by som na správny DÚ..

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Na DÚ ti už raz podané daňové priznanie nemôžu vrátiť. Ak máš potvrdenie, že si DP odovzdala, buď kľudná. Z nesprávneho DÚ tvoje daňové priznanie pošlú na tvoj miestne príslušný daňový úrad a mali by ti to aj listom oznámiť.

    blcha je offline (nepripojený) blcha

    blcha
    Presne toto mi povedali na DÚ. Normálne som tomu nemohla ani uveriť, aká človečina z toho vanie...

    Nesprávna príslušnosť DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.