Zavrieť

Porady

ako donútiť kúriť suseda!

Mám v správe 42 bytov so samostatným kúrením . Nie v každom byte sa ale v zimnom obdoby vykuruje , kedže je byt neobývaný , ako môžem donútiť , aby si zabezpečili aspoň plusové teploty v byte , kedže sa mi stava , že mi zamŕza hlavné vedenie vody . Už som pobehal kde sa dalo , ale nik pomôcť nevie , alebo nechce. stavebný zákon je dodržaný , byty majú vlastne vykurovanie zrealizované . je to ako začarovaný kruh.
Usporiadat
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

kde bývaš ?

teraz už nemrzne, či ?

pokiaľ viem na celomSVK su už plusové teploty !

Ja taká osvedčená rada, aby Ti nezamrzlo potrubie

nechaj z neho kvapkať , tento pohyb vody zabezpečí potrubie priechodné

a aby si nebol škodný, kvapkajucu vodu zachyť a umy s nou auto, polej kvety alebo splachni WC

To je to , čo MOŽEŠ urobiť , lebo nutiť niekoho aby niečo robil , čo nechce alebo ked nie je pritomny je NEÚČINNÉ
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
akimo akimo

akimo je offline (nepripojený) akimo

dakujem , rada sa mi páči , ale nie je účinná . zabudol som podotknúť , že zo 42 bytov mam obývaných v zime asi 30 , takže je tu veselo.
0 0
hugho hugho

hugho je offline (nepripojený) hugho

ja by som to riesil s tou vodou inak....mne sused pod mojim bytom tvrdil ze ho nezaujima ze mi preteka strecha, ze mam co robit pokladanim kyblov, ze nesuhlasi s opravou, tak som prestal s podkladanim kyblov a suhlas bol na svete. Cize aj s tym kurenim...parkrat by som nechal vytopit suseda podomnou co nekuri../ lebo by mi vadilo ze prave on nekuri / s tym ze aj mne zamrzla voda a pustilo sa to ked som nebol doma....urcite by nemohol dokazat ako sa to stalo...lebo ked nekuri tak tam nebyva.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ako môžem donútiť , aby si zabezpečili aspoň plusové teploty v byte
No mohol by si napísať Obamovi, že ten sused je terorista a plánuje útok na Biely dom.
A uvidíš ako s ním zatočia.
Ale potom ti asi dlho nikto nebude kúriť.
0 0
akimo akimo

akimo je offline (nepripojený) akimo

ja by som s tebou aj súhlasil , až na to , že pretekajúca voda by mi isto urobila slušný účet na vode. ale vykurovacie problémy s únikom tepla , mi to nevyrieši.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

akimo Pozri príspevok
ja by som s tebou aj súhlasil , až na to , že pretekajúca voda by mi isto urobila slušný účet na vode. ale vykurovacie problémy s únikom tepla , mi to nevyrieši.
pretekajúcu vodu naúčtuj tomu,čo nekúri,veď vlastne to je spôsobené jeho nekúrením.
0 0
akimo akimo

akimo je offline (nepripojený) akimo

keby ten byt bol jeden , dalo by sa , ale u mňa je ich 12 a to by bolo aj obamovi veľa . u nás sú byty držané na kšeft , nie na bývanie , a potom ich nezaujíma nič , len výsledná suma predaja .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
akimo Pozri príspevok
Mám v správe 42 bytov so samostatným kúrením . Nie v každom byte sa ale v zimnom obdoby vykuruje , kedže je byt neobývaný , ako môžem donútiť , aby si zabezpečili aspoň plusové teploty v byte , kedže sa mi stava , že mi zamŕza hlavné vedenie vody . Už som pobehal kde sa dalo , ale nik pomôcť nevie , alebo nechce. stavebný zákon je dodržaný , byty majú vlastne vykurovanie zrealizované . je to ako začarovaný kruh.
Keďže robíš správcu, tak iste vieš, že zákon mu neukladá povinnosť kúriť. Ani v ústave sa o tom nehovorí.

Čl.2


(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

(2) Štátne orgány môžu konať iba na základe ústavy, v jej medziach a v rozsahu a spôsobom, ktorý ustanoví zákon.

(3) Každý môže konať, čo nie je zákonom zakázané, a nikoho nemožno nútiť, aby konal niečo, čo zákon neukladá.
1 0
akimo akimo

akimo je offline (nepripojený) akimo

to by som isto aj urobil , ale kúriť alebo aspoň si udržiavať nejakú minimálnu teplotu v byte ho nedonútim ,
0 0
hugho hugho

hugho je offline (nepripojený) hugho

100 litrov vody na susedovom plafone je par drobnych, ale tie nasledky u neho po jeho jarnom prichode su drasticke...ked nekuri tak pliesen vytvori krasne malby...jednoznacna argumentacia z mojej strany ze to prasklo v stupacke medzi nami a musel som to este aj opravovat, ze som sice temperoval len na hviezdicku ale - 25 dalo zabrat. Mam s tym skusenosti, viackrat som musel rozmrazovat cele stupacky kvoly bezohladnosti susedov, mam apartmanovy byt v nadmorskej vyske viac ako 1000 m a z 12 bytov kuria iba dvaja, zvysni temperuju na tzv. hviezdicku a tri byty dokonca este nemaju ani istice. Je to sice zlomyselnost ale komu niet rady tomu niet pomoci....ked je tych - 25 a podlaha ma 10 a strop 20...viac sa neda vytiahnut. Podla zakona ma vlastnik bytu udrziavat byt v obyvatelnom stave...ked nema ani istic tak asi nie je obyvatelny.
0 0
akimo akimo

akimo je offline (nepripojený) akimo

veĎ o tom je to , dokazal som len , aby si v bytoch kurenie urobili , to zakon uklada , ale kuriť v ňom už nie !!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
hugho Pozri príspevok
ja by som to riesil s tou vodou inak....mne sused pod mojim bytom tvrdil ze ho nezaujima ze mi preteka strecha, ze mam co robit pokladanim kyblov, ze nesuhlasi s opravou, tak som prestal s podkladanim kyblov a suhlas bol na svete. Cize aj s tym kurenim...parkrat by som nechal vytopit suseda podomnou co nekuri../ lebo by mi vadilo ze prave on nekuri / s tym ze aj mne zamrzla voda a pustilo sa to ked som nebol doma....urcite by nemohol dokazat ako sa to stalo...lebo ked nekuri tak tam nebyva.
No ty si zodpovedný za tvoj byt. A ak nie si poistený, tak by si mohol zacvakať spôsobené škody. Na súde je výsledok dosť neistý.
0 0
hugho hugho

hugho je offline (nepripojený) hugho

je to logicke ze len pri poistenom byte, malokto si dnes dovoli mat byt nepoisteny, kludne mu podpisem ze skoda sa stala mojou vinou, aj kazdy rok. Ale malokto by dokazal kto je zopdovedny za bytmi prechadzajucu stupacku. Ja kurim aspon na 15 ked som tam neni a on vobec...kto je za to zodpovedny ze odspodu sa vymrazilo potrubie?.....a mne sa to dokonca presne takto stalo. Kedze sused nebol pritomny a ja som chcel mat na sviatky vodu tak sme museli otvorit stupacku v kolene v pivnici a prehrievanim a ktkovanim vodovodnej rury sme zatku ladu u neho uvolnili.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

ja mam opacny problem ... ako donutit susedov (dochodcov - vedla mna, nado mnou) aby prestali prekurovat ?
v byte mam celu zimu 24st a pritom vobec nekurim, radiatory su 95% casu vypnute, bytovka je zateplena a ja mam rohovy byt ... a zalohy za kurenie sa mi stale zvysuju
ktokolvek k nam v zime pride pyta sa co tak kurime a ja vzdy odpovedam vsak mame studene radiatory ... pomerove merace nemame, predseda ich nechce ani za svet, ze vraj vtedy by dochodcovia prestali kurit a barak by zacal plesniviet ...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bubkoch Pozri príspevok
ja mam opacny problem ... ako donutit susedov (dochodcov - vedla mna, nado mnou) aby prestali prekurovat ?
v byte mam celu zimu 24st a pritom vobec nekurim, radiatory su 95% casu vypnute, bytovka je zateplena a ja mam rohovy byt ... a zalohy za kurenie sa mi stale zvysuju
ktokolvek k nam v zime pride pyta sa co tak kurime a ja vzdy odpovedam vsak mame studene radiatory ... pomerove merace nemame, predseda ich nechce ani za svet, ze vraj vtedy by dochodcovia prestali kurit a barak by zacal plesniviet ...
keď sa zálohy zvyšujú Tebe,tak potom aj susedom dôchodcom,im to nevadí? U nás dôchodcovia nekúria a v zime chodia v byte v kabátoch
0 0
akimo akimo

akimo je offline (nepripojený) akimo

no a ja by som bol rad , keby aspoň kurili slabśie a chodili aj v kabátoch , len aby aspoň trosku kúrili
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

kopretinka Pozri príspevok
keď sa zálohy zvyšujú Tebe,tak potom aj susedom dôchodcom,im to nevadí? U nás dôchodcovia nekúria a v zime chodia v byte v kabátoch
no oni kuria jak besny, lebo vedia ze bez ohladu na individualnu spotrebu sa to rozrata podla m2 ... v januari sme boli 4 dni mimo, pred odchodom som uplne vypol riadiatory a 2 okna nechal na strbinove vetranie ... po navrate po 4 dnoch bola teplota v byte vyse 21 st
Naposledy upravil bubkoch : 02.04.12 at 11:29
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

bubkoch Pozri príspevok
ja mam opacny problem ... ako donutit susedov (dochodcov - vedla mna, nado mnou) aby prestali prekurovat ?
v byte mam celu zimu 24st a pritom vobec nekurim, radiatory su 95% casu vypnute, bytovka je zateplena a ja mam rohovy byt ... a zalohy za kurenie sa mi stale zvysuju
ktokolvek k nam v zime pride pyta sa co tak kurime a ja vzdy odpovedam vsak mame studene radiatory ... pomerove merace nemame, predseda ich nechce ani za svet, ze vraj vtedy by dochodcovia prestali kurit a barak by zacal plesniviet ...
Poziadaj predsedu o vyvoj spotreby tepla od roku 2005, vyvoj cien, daj to do prehladnej tabulky, pripadne urob graf, aby to bolo zaujimave aj vizualne, zvolaj mimoriadku, obrn sa trpezlivostou a zacni to milym dochodcom vysvetlovat a pytat sa ci chcu takto pokracovat dalej. Na dochodcov treba ist ako na deti (prepacte mi prosim, cest vynimkam) peknymi obrazkami a ako je v politike zvykom medovymi motuzmi a slubmi. :-)
2 0
nunenko nunenko

nunenko je offline (nepripojený) nunenko

prďous, táraj, gágaj
v januari sme boli 4 dni mimo, pred odchodom som uplne vypol riadiatory a 2 okna nechal na strbinove vetranie ... po navrate po 4 dnoch bola teplota v byte vyse 21 st
Presne si ukázal kto je mimo, a nielen bytu. Kto nechá štyri dni okná na vetračku spôsobí úmyselný únik tepla.
v byte mam celu zimu 24st a pritom vobec nekurim, radiatory su 95% casu vypnute
tak maj vypnuté nie95% ale 100% času. Myslím si, že trochu preháňaš, alebo nemáš najpresnejší teplomer, realita bude o 2-3 stupne iná.
Kedže sa povinné hydraulické vyregulovanie ÚK (a aj TV), čo obnáša aj termostatické ventily na všetkých radiátoroch v bytoch, prehrievaniu tvojho bytu od susedov zrejme prestane.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bubkoch Pozri príspevok
no oni kuria jak besny, lebo vedia ze bez ohladu na individualnu spotrebu sa to rozrata podla m2 ... v januari sme boli 4 dni mimo, pred odchodom som uplne vypol riadiatory a 2 okna nechal na strbinove vetranie ... po navrate po 4 dnoch bola teplota v byte vyse 21 st
ja by som bola šťastná,keby sa platilo ako kedysi,podľa metrov......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať