Zavrieť

Porady

Jednoosobová s.r.o. a mzda - optimalizácia

človiečik
No riešim taky problem kamarat si založil s.r.o. no a mame taku dilemu ze on konci v zamestani a chce sa zamestnat v s.r.o. ale ide o to ako to optimalizovat aby to malo co najmensi vplyv na odvody a danove zatazenie...

No a preto by ma zaujimalo co vlastne nie je vymeraivacim zakladom pre ZP a SP...ja tvrdim ze najlepsie si je dat minimalnu mzdu a vyplatit si podiel na zisku lenze tam ide o to ze minimalnou mzdou on nepokryje naklady a potrebuje aspon 15 000 sk cisteho co je dost velky vplyv na odvody z pohladu zamestnavatela...napadla ma este taka vec ze si vyplati bezurocnu pozicku k tej minimalnej mzde a z podielu na zisku to splati...no bol by som rad ak niekto ma napad alebo riesil dany problem ako to danovo optimalizoval dakujem
Usporiadat
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Spoločník a zároveň konateľ v s.r.o. vykonáva ako jediný práce v s.r.o. - poradenstvo ohľadne ochrany rastlín. Musí byť v pracovnom pomere?Alebo môže si len vyplácať podiel na zisku a byť poistený v ZP ako dobrovoľne nezamestaná osoba. Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liduska Pozri príspevok
Spoločník a zároveň konateľ v s.r.o. vykonáva ako jediný práce v s.r.o. - poradenstvo ohľadne ochrany rastlín. Musí byť v pracovnom pomere? -nie, nemusí

Alebo môže si len vyplácať podiel na zisku a byť poistený v ZP ako dobrovoľne nezamestaná osoba. - áno

Ďakujem.
. .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať