Zavrieť

Porady

oplatí sa robiť účtovníctvo na živnosť?

Dobrý deň,
chcela by som sa s Vami poradiť. Viem, že takýchto tém tu už bolo viacero, ale chcela by som čerstvé informácie. Zaujímalo by ma, či sa oplatí robiť PU na živnosť. Vyštudovala som SŠ ekonomickú,a teraz som si spravila rekvalifikačný kurz na PU s tým, že by som si založila živnosť (keďže som nezamestnaná a nedarí sa mi nájsť novú prácu).
Chcela by som poradiť, či sa mám do toho pustiť...
Ďakujem krásne
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

definuj mi slovo oplatí sa - čo si pod tým predstavuješ
0 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

myslela som či sa to finančne oplatí ak nemám iné zamestnanie popri tom
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ak máš klientov a zarobíš toľko, že zvládneš platiť náklady súvisiace s podnikaním, vrátane odvodov,a zarobíš si aj na seba, tak áno.
2 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

Dav Pozri príspevok
Ak máš klientov a zarobíš toľko, že zvládneš platiť náklady súvisiace s podnikaním, vrátane odvodov,a zarobíš si aj na seba, tak áno.
No háčik je v tom, že ešte klientov nemám. Myslela som, že to budem riešiť až keď budem mať živnosť... či mám hľadať i napriek tomu?
A ešte otázka, koľko približne klientov musím mať, aby som zarobila aj na seba?
Prosím poraďte, nemám s tým žiadne skúsenosti..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katka333 Pozri príspevok
No háčik je v tom, že ešte klientov nemám. Myslela som, že to budem riešiť až keď budem mať živnosť... či mám hľadať i napriek tomu?
A ešte otázka, koľko približne klientov musím mať, aby som zarobila aj na seba?
Prosím poraďte, nemám s tým žiadne skúsenosti..
Trúfaš si po rekvalifikačnom kurze sama spracovávať PU na živnosť ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katka333 Pozri príspevok
No háčik je v tom, že ešte klientov nemám. Myslela som, že to budem riešiť až keď budem mať živnosť... či mám hľadať i napriek tomu?
A ešte otázka, koľko približne klientov musím mať, aby som zarobila aj na seba?
Prosím poraďte, nemám s tým žiadne skúsenosti..
No zase si nemysli, že všetci pošlú svoje účtovníčky k vode a dajú to robiť práve tebe. A ešte k tomu uprostred roku.

Zmena účtovnej firmy nie je ako keď zmeníš dodávateľa zemiakov.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

A ešte otázka, koľko približne klientov musím mať, aby som zarobila aj na seba?


Na tom ani tak nezáleží, podstatnejšie je ako kvalitne bude účtovníctvo spracované. Za kvalitu nie je ani vysoká cena vysoká, takže sa treba zamerať na kvalitu, nie kvantitu.
0 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

veronikasad Pozri príspevok
Trúfaš si po rekvalifikačnom kurze sama spracovávať PU na živnosť ?
no absolvovala som intenzivny kurz PU cez akademiu vzdelavania....ako na jednej strane mam obavy ale na druhej strane by som to chcela skusit....
Preto som sem aj napisala, aby som ziskala viac informacii od vas skusenych
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ak si na to trúfneš, s takými skúsenosťami aké máš, ja na tvojom mieste by som si našla najskôr klientov aspoň 1, ktorým by si na začiatku pokryla začiatočné náklady,, program, office, odvody atď.

a o koľko klientov na to aby si si sama zarobila? ťažko povedať, ak nepoznáme tvoje finančné nároky,,,niekomu stačí na život 200 eur niekomu ani 2000
0 0
Vladinka kull Vladinka kull

Vladinka kull je offline (nepripojený) Vladinka kull

Ahoj, oplatí neoplatí? Máš zatiaľ iné možnosti? Keď máš už živnosť tak vyskúšaj. Ale nie je to ľahká práca, keď nemáš moc skúsenosti /Ale je tu ešte porada/. Prajem veľa trpezlivosti..... Robím účtovníctvo JU aj PU 16 rokov a koľkokrát potrebujem aj ja poradiť, alebo uistiť sa v správnosti. S pozdravom
0 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

marjankaj Pozri príspevok
No zase si nemysli, že všetci pošlú svoje účtovníčky k vode a dajú to robiť práve tebe. A ešte k tomu uprostred roku.

Zmena účtovnej firmy nie je ako keď zmeníš dodávateľa zemiakov.
toho som si vedoma, že to take jednoduche nie je....
0 0
fem fem

fem je offline (nepripojený) fem

a čo keby si účtovníctvo zatiaľ skúsila robiť v nejakej firme na dohodu? získať trochu praxe... alebo ešte lepšie, ak máš nejakú známu, či priateľku účtovníčku s praxou, oťukať sa pri nej...
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

A furt len zahmlievate a zahmlievate a zahmlievate !!!

Čo máte z toho ??

Kto chce tak si tieto informácie vyziska a vyzistí aj bez toho aby musel čítať také otázky, či niekomu stačí 200 alebo 2000 eur na život !

Sú známe premenné: Odvody do SP 112,66 + Zdr.p 47,58 teda spolu 160,24
teda počítajme,že dotyčná bude podnikať doma /nerozvádzam to celé,čo k tomu potrebuje/ teda nebude platiť nikomu za prenájom teda potrebuje nejaký účtovný program ?? eur + kancelárske vybavenie predpokladajme ,že počítač má.

Teda aby to mohla zvládnuť a uživiť sa potrebuje koĺko mesačne vyrobiť obratu ? Povedzme 1000-1500 eur /na začiatok/

Zvyšné premenné,ktoré treba dosadiť: koĺko zaplatí mesačne klient z bežnými nárokmi na vedenie účt.
koĺko zaplatí mesačne klient zo zvyšenými nárokmi
koĺko zaplatí mesačne TOP-klient

Teda nastrieľajte jej od brucha nejaké čísla nech bude spokojná,
šak holka vie ,že jej nepoviete,že koĺko zarábate, ale ja verím,že ona si už vydedukuje z vašich odpovedi, čo chce vedieť.

ja by som povedal hneď z fleku , keby som tie ceny vedel , ale nezaoberám sa z účtovníctvom.
0 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

tweedle Pozri príspevok
ak si na to trúfneš, s takými skúsenosťami aké máš, ja na tvojom mieste by som si našla najskôr klientov aspoň 1, ktorým by si na začiatku pokryla začiatočné náklady,, program, office, odvody atď.

a o koľko klientov na to aby si si sama zarobila? ťažko povedať, ak nepoznáme tvoje finančné nároky,,,niekomu stačí na život 200 eur niekomu ani 2000
hmm to znie celkom realne...este najst toho klienta... no a samozrejme odvahu do toho..
0 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

fem Pozri príspevok
a čo keby si účtovníctvo zatiaľ skúsila robiť v nejakej firme na dohodu? získať trochu praxe... alebo ešte lepšie, ak máš nejakú známu, či priateľku účtovníčku s praxou, oťukať sa pri nej...
nad tým som tiež uvažovala...len tych moznosti tu vela nemam, preto hned zvazujem zivnost...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Katka333 Pozri príspevok
No háčik je v tom, že ešte klientov nemám. Myslela som, že to budem riešiť až keď budem mať živnosť... či mám hľadať i napriek tomu?
A ešte otázka, koľko približne klientov musím mať, aby som zarobila aj na seba?
Prosím poraďte, nemám s tým žiadne skúsenosti..
no ja teda neviem, ale mas ekonomicku skolu, vies si hadam zratat dve a dve, vygoogli si vsetky vstupne udaje co potrebujes, nemozes predsa chciet, aby to niekto robil za teba
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Indeed Pozri príspevok
A furt len zahmlievate a zahmlievate a zahmlievate !!!

Čo máte z toho ??

Kto chce tak si tieto informácie vyziska a vyzistí aj bez toho aby musel čítať také otázky, či niekomu stačí 200 alebo 2000 eur na život !

Sú známe premenné: Odvody do SP 112,66 + Zdr.p 47,58 teda spolu 160,24
teda počítajme,že dotyčná bude podnikať doma /nerozvádzam to celé,čo k tomu potrebuje/ teda nebude platiť nikomu za prenájom teda potrebuje nejaký účtovný program ?? eur + kancelárske vybavenie predpokladajme ,že počítač má.

Teda aby to mohla zvládnuť a uživiť sa potrebuje koĺko mesačne vyrobiť obratu ? Povedzme 1000-1500 eur /na začiatok/

Zvyšné premenné,ktoré treba dosadiť: koĺko zaplatí mesačne klient z bežnými nárokmi na vedenie účt.
koĺko zaplatí mesačne klient zo zvyšenými nárokmi
koĺko zaplatí mesačne TOP-klient

Teda nastrieľajte jej od brucha nejaké čísla nech bude spokojná,
šak holka vie ,že jej nepoviete,že koĺko zarábate, ale ja verím,že ona si už vydedukuje z vašich odpovedi, čo chce vedieť.

ja by som povedal hneď z fleku , keby som tie ceny vedel , ale nezaoberám sa z účtovníctvom.
vies, ale holka sa moze trochu potrapit a vsetko si najst na internet, prihliadnuc aj na svoje moznosti, moznych klientov v regione, ceny v regione a podobne, tiez zalezi aj na tom, ci to bude robit doma na svoj pc, alebo chodit po firmach, ale uz som pisala predtym do prispevku, ze ma ekonomicku skolu, snad by mala vediet urobit excelovsku tabulku minimalne a dat si na jednu stranu naklady ako potrebuje, nemame 18 storocie, na internete sa da najst vsetko, ake zahmlievanie, v prvom rade musi mat prax, ja by som si nedala robit ucto nikomu po rekv. kurze, nic neda cloveku tolko co prax, teda mne osobne mi to pride take laxne, ----povedze oplati sa mi a caka sa ano - tak do toho idem, alebo nie - tak sa ani neunuvam nic zistovat a riesit... ale to je len moj pohlad
Naposledy upravil korduľa : 11.04.12 at 11:22
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ja len krátko: oplatí - inak by sme to nerobili
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Mne robí účtovníčka raz za rok peňažný denník a daňové priznanie. Ja jej pripravím výdavkové a príjmové doklady, čo mi trvá dva dni. Platím jej za to 40€, ale robí to iba v JÚ. Položiek mám cca 400.
To len aby si mala predstavu.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja by som ešte dodal, že činnosť do ktorej sa púšťam, ma musí baviť, musím mať o nej nejaký prehľad, a musím zaznamenávať po určitom čase pokrok a zlepšenie.

Isť do niečoho,len po prísľube, že mi to mesačne MOŽE hodiť XX, či XXX alebo XXXXX eur, nemá cenu, ak nemám k tomu vzťah.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať