Zavrieť

Porady

oplatí sa robiť účtovníctvo na živnosť?

Dobrý deň,
chcela by som sa s Vami poradiť. Viem, že takýchto tém tu už bolo viacero, ale chcela by som čerstvé informácie. Zaujímalo by ma, či sa oplatí robiť PU na živnosť. Vyštudovala som SŠ ekonomickú,a teraz som si spravila rekvalifikačný kurz na PU s tým, že by som si založila živnosť (keďže som nezamestnaná a nedarí sa mi nájsť novú prácu).
Chcela by som poradiť, či sa mám do toho pustiť...
Ďakujem krásne
Usporiadat
fem fem

fem je offline (nepripojený) fem

názorov je veľa, už sa len rozhodnúť, však ?... ak ťa účtovníctvo baví a myslíš,že ho aspoň teoreticky ovládaš, tak ho skús robiť na živnosť.. no zo začiatku neuvažuj, či na tom zarobíš...to prinesie až tvoja prax... pri najhoršom živnosť pozastavíš, alebo zrušíš...najlepšie je presvedčiť sa na vlastnej koži, či ti bude vyhovovať takýto spôsob obživy, alebo budeš ďalej hľadať mesto účtovníka v nejakej firme...pohľadaj na porade cenník účtovníckych prác, aspoň pre ilustráciu budeš vedieť, koľko pýtať...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Indeed Pozri príspevok
A furt len zahmlievate a zahmlievate a zahmlievate !!!

Čo máte z toho ??

Kto chce tak si tieto informácie vyziska a vyzistí aj bez toho aby musel čítať také otázky, či niekomu stačí 200 alebo 2000 eur na život !

Sú známe premenné: Odvody do SP 112,66 + Zdr.p 47,58 teda spolu 160,24
teda počítajme,že dotyčná bude podnikať doma /nerozvádzam to celé,čo k tomu potrebuje/ teda nebude platiť nikomu za prenájom teda potrebuje nejaký účtovný program ?? eur + kancelárske vybavenie predpokladajme ,že počítač má. Toner a papier nerátam, ale určite 15-20 EUR každý mesiac tiež.

Teda aby to mohla zvládnuť a uživiť sa potrebuje koĺko mesačne vyrobiť obratu ? Povedzme 1000-1500 eur /na začiatok/

Zvyšné premenné,ktoré treba dosadiť: koĺko zaplatí mesačne klient z bežnými nárokmi na vedenie účt.
koĺko zaplatí mesačne klient zo zvyšenými nárokmi
koĺko zaplatí mesačne TOP-klient

Teda nastrieľajte jej od brucha nejaké čísla nech bude spokojná,
šak holka vie ,že jej nepoviete,že koĺko zarábate, ale ja verím,že ona si už vydedukuje z vašich odpovedi, čo chce vedieť.

ja by som povedal hneď z fleku , keby som tie ceny vedel , ale nezaoberám sa z účtovníctvom.
do tých premenných by som ešte pridal : aspoň 100-150 EUR na benzín, 40 EUR na mobil, 15 EUR na internet,
apoň 200 EUR ročne na odbornú literatúru (napríklad EPI) a v prípade, že má auto, aj poistka zákonná a havarijná
+ diaľničná nálepka a nejaký servis. Hneď máš náklady 400 EUR/mesiac.
0 0
Vladinka kull Vladinka kull

Vladinka kull je offline (nepripojený) Vladinka kull

+ dobru kopírku so skenerom a tlačiarňou, veľa toneru ešte viac kancelárskeho papieru , takže tých nákladov je hodne.
Naozaj je to práce, že keď ta nebaví a nerozumieš tak nezarobíš.
0 0
Vladinka kull Vladinka kull

Vladinka kull je offline (nepripojený) Vladinka kull

lepšie povedané
Keď ťa baví , rozumieš tak aj pekne zarobíš
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Indeed Pozri príspevok
Ja by som ešte dodal, že činnosť do ktorej sa púšťam, ma musí baviť, musím mať o nej nejaký prehľad, a musím zaznamenávať po určitom čase pokrok a zlepšenie.

Isť do niečoho,len po prísľube, že mi to mesačne MOŽE hodiť XX, či XXX alebo XXXXX eur, nemá cenu, ak nemám k tomu vzťah.
Absolútny súhlas. Ak Ťa účtovníctvo nebaví a chceš ho robiť len preto, lebo si nevieš nájsť inú prácu tak ani nezačínaj.
A ešte jedna vec, s ktorou musíš rátať. Ako účtovník budeš musieť celý život študovať. Zákony sa menia - novelizujú aj 5 krát do roka.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Braňo Pozri príspevok
do tých premenných by som ešte pridal : aspoň 100-150 EUR na benzín, 40 EUR na mobil, 15 EUR na internet,
apoň 200 EUR ročne na odbornú literatúru (napríklad EPI) a v prípade, že má auto, aj poistka zákonná a havarijná
+ diaľničná nálepka a nejaký servis. Hneď máš náklady 400 EUR/mesiac.
A soft ????? Alebo sa vrátime k ručnej práci ????
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
To sú všetko prkotiny.
Hlavné je získať dostatok klientov, aby tie príjmy boli v tom rozmedzí 1000-1500 €. Potom sa jej to oplatí.
A ešte lepšie je ak sú tie príjmy nad 10 000 € mesačne.
Teda ak prípadné sankcie za chyby v účtovníctve nebudú väčšie.

Ak nemá žiadnych klientov a založí si živnosť, tak bude produkovať iba stratu.

Kuk aj sem. Príspevok od tictac7. Ani 17 rokov praxe ešte nezaručuje, že klienti sa pohrnú.
http://www.porada.sk/t187901-prispev...ml#post1989810
Naposledy upravil marjankaj : 11.04.12 at 12:59
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janko !!!!! Nestraš !!!! Som sa až spotila, keď som to čítala
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
Janko !!!!! Nestraš !!!! Som sa až spotila, keď som to čítala
Čo 10000 € mesačne ti je málo?
0 0
fem fem

fem je offline (nepripojený) fem

nie je to stále dookola??? slečna hádam uvažuje rovnako, že bez klientov niet euráčov... ona sa chce posnažiť a nečakať na spasenie z úradu práce... tak trochu pozitívnej energie nezaškodí... určite si uvedomuje možný risk, ako každý kto skúsi byť sám sebe pánom... začiatok hocakého podnikania je zväčša o strate... zisky sa ukážu pomaličky neskôr...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
fem Pozri príspevok
nie je to stále dookola??? slečna hádam uvažuje rovnako, že bez klientov niet euráčov... ona sa chce posnažiť a nečakať na spasenie z úradu práce... tak trochu pozitívnej energie nezaškodí... určite si uvedomuje možný risk, ako každý kto skúsi byť sám sebe pánom... začiatok hocakého podnikania je zväčša o strate... zisky sa ukážu pomaličky neskôr...
Veď to je priorita, Zohnať klientov.
Keď bude klient, tak potom si môže vybaviť živnostenský list, alebo to robiť na dohodu.
My jej klientov asi nedohodíme.
0 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Dôležité je tiež mať dobrý soft a niekoho pri sebe, kto to ovláda aj so zákonmi. Ja som takto naučila veľa mladých dievčat / mojich známych / zo školy, ktoré ale nepodnikajú , robia účtovníčky na pracovný pomer. Preto až to chceš ozaj robiť a máš k tomu kladný vzťah, t.j. veľa nevyspatých nocí, práca na termín a p. Prajem veľa šťastia. Kto to chce robiť, ten to zvládne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nemá význam otvárať si živnosť bez klientov. V prvom rade - kto by mal o Tvoje služby záujem? Už sa niekto vyjadril, že áno, dám si viesť účtovníctvo a áno, toľko budem platiť?
Začínajúci podnikateľ, ktorý hľadá účtovníčku, nemá spravidla dosť príjmov, aby finančne zvládol vlastné začiatky. To znamená, že by to nemal byť jediný klient, ale potrebuješ viacerých, aby si zvládla prekonať s dostatočnou finančnou rezervou ich prípadnú platobnú neschopnosť, alebo meškanie úhrad za svoje služby. Pohľadaj si v živnostenskom, prípadne aj v obchodnom registri, koľko účtovníčok je v Tvojom okolí, či niektorú z nich nepoznáš a nemáš sprostredkované informácie (alebo aj klebety), ako sa jej darí.
Začínať so školou, po kurze, bez klientov ako účtovníčka je na medailu za odvahu, ale sedieť a čakať na zázrak tiež nemá zmysel. Prsty Ti držím, ale ľahké to nebude.
3 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Jedno je isté, začínať na živnosť bez klientov nemá význam... a hlavne nie bez praxe.

Ja osobne som začínala po škole v účtov.firme, po rokoch som mala odvahu začať účtovať pri hlavnom prac.pomere na dohodu 2-3 menším živnostníkom, až po 10 rokoch som nabrala odvahu a otvorila si živnosť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marjankaj Pozri príspevok
Čo 10000 € mesačne ti je málo?
nieeeeeeeeeee , to mi ako vreckové stačí, mňa skôr vystrašili tie sankcie
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Melnick Pozri príspevok
nieeeeeeeeeee , to mi ako vreckové stačí, mňa skôr vystrašili tie sankcie
Veď to bolo pre začínajúcich.
Teba to trápiť nemusí.

No veď som to zhora neohraničil. Môžeš si pridať núl koľko chceš.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Melnick Pozri príspevok
nieeeeeeeeeee , to mi ako vreckové stačí, mňa skôr vystrašili tie sankcie
Bohužiaľ, rubli nám tie pokuty do Zákona o účtovníctve riadne (§ 38).
Ale čo to je pre nás nejaký milión eur?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dav Pozri príspevok
Nemá význam otvárať si živnosť bez klientov. V prvom rade - kto by mal o Tvoje služby záujem? Už sa niekto vyjadril, že áno, dám si viesť účtovníctvo a áno, toľko budem platiť?
Začínajúci podnikateľ, ktorý hľadá účtovníčku, nemá spravidla dosť príjmov, aby finančne zvládol vlastné začiatky. To znamená, že by to nemal byť jediný klient, ale potrebuješ viacerých, aby si zvládla prekonať s dostatočnou finančnou rezervou ich prípadnú platobnú neschopnosť, alebo meškanie úhrad za svoje služby. Pohľadaj si v živnostenskom, prípadne aj v obchodnom registri, koľko účtovníčok je v Tvojom okolí, či niektorú z nich nepoznáš a nemáš sprostredkované informácie (alebo aj klebety), ako sa jej darí.
Začínať so školou, po kurze, bez klientov ako účtovníčka je na medailu za odvahu, ale sedieť a čakať na zázrak tiež nemá zmysel. Prsty Ti držím, ale ľahké to nebude.

Maximálne musím súhlasiť. Naozaj bez klientov sa do účtovníctva nepúšťať. Je totiž ťažko si ich zohnať v dnešnej dobe, aj si ich udržať. Pokiaľ nie je jeden, dvaja, takí ako ja hovorím "lepší istí" ešte pred začatím podnikania,.... je to riziko.
3 0
Katka333 Katka333

Katka333 je offline (nepripojený) Katka333

Economic Pozri príspevok
Maximálne musím súhlasiť. Naozaj bez klientov sa do účtovníctva nepúšťať. Je totiž ťažko si ich zohnať v dnešnej dobe, aj si ich udržať. Pokiaľ nie je jeden, dvaja, takí ako ja hovorím "lepší istí" ešte pred začatím podnikania,.... je to riziko.
Ďakujem Vám všetkým za vaše názory a rady, veľmi ste mi tým pomohli....

ešte taká otázka, ako hľadať klientov, keď ešte nemám živnosť?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Katka333 Pozri príspevok
Ďakujem Vám všetkým za vaše názory a rady, veľmi ste mi tým pomohli....

ešte taká otázka, ako hľadať klientov, keď ešte nemám živnosť?
No toto je tá otázka za 100 bodov.

Hľadaj ako sa len dá.
Inzeráty, cez známych, a podobne.
Toto bude tvoj najväčší problém. Ostatné je malina.
Živnosť si vybavíš rýchlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať