Zavrieť

Porady

ako správne schudnúť?

taký normálny chalan
Čaute.

Za 3 roky sa mi podarilo dosiahnuť "krásnych svinkských" 121 kg (výška 186cm) a to z 85 kg . Spolu s manželkou sme úplne zmenili životný štýl z bežného jem 2x denne a jak zmyslov zbavený, na delím poctivo stravu, jem menšie dávky jedla, častejšie. Za relatívne krátku dobu sa nám podarilo zhodiť pekných pár kilogramov. Začali sme začiatkom apríla 2012 a k dnešnému dňu mám 112 kilogramov a manželka chudne rovnakým tempom. Cítime sa lepšie a chceme žiť zdravo, máme určené ciele hmotnostné aj čisto subjektívne osobné. Chcel by som sa tu poradiť, porozprávať či si len vymeniť skúsenosti s podobne "postihnutými" kamošmi ... Chcem povedať, že som šťastný s týmto novým životným štýlom a rád pokecám aj s inými.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Markus Quo 1 Minute Ago #7427

súhlasím, v poriadku. Prečo nie sme všetci štíhli? Skús hladať Globezita. A vieme pochopiť rozdiel medzi DIÉTA a STRAVA? Nikdy nič také držať nemienim. Pochopené? Neriešime tu DIETU, už to prosím pochopíte? Prosím. Chcel by som nájsť fandov, nie skeptikov
......jááááááááj .....tak to si mal povedať hneď .....
Tu snáď nájdeš seberovných .....

http://www.chudnutie-ako.sk/forum/

alebo drístov je plno ...toto je iba slovenská verzia

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Markus Quo, fandím Ti! Fandi aj mne.

Ako sa dá skopírovať minikomentár?
2 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
buchač Pozri príspevok
......jááááááááj .....tak to si mal povedať hneď .....
Tu snáď nájdeš seberovných .....

http://www.chudnutie-ako.sk/forum/

alebo drístov je plno ...toto je iba slovenská verzia

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
chudnutie ako je VYVÁŽENÁ STRAVA už som to tu spomínal. Prečo mi stále podhadzuješ pod nos niečo, o čom som už písal (a čím sa tu nezaoberám)? Ja sa skutočne ospravedlňujem za to, že na slobodných fórach si človek založí tému. Naozaj, už som to dlho neurobil, práve pre takéto názory. Ďakujem Vám moc pekne. Delená strava má aj svojich prívržencov aj odporcov. Ja som len laik, začiatočník, ktorý sa rozhodol niečo spraviť s tým čo sám pokašlal a taktiež hľadám podobne razených jedincov (napísané v úvode do témy).

"jááááááááj .....tak to si mal povedať hneď" aha, takže ja som to nenapísal pri založení témy. Hodil som tému do mora plného žralokov, hladných po nováčikoch?

Ospravedlňujem, že som svoj "bordel" nešiel drístať do iných fór, plných reklám na voľáky ZARUČENE osvedčený spôsob. Čo viac ešte treba urobiť? Požiadať admina o zmazanie témy, aby mali ludia ako ty, čo už čo to odžili a majú kopu skúseností a žijú si svoj konzervatívny štýl (všetko čo od teba čítam je ako keď dojdem k starým rodičom a počúvam na svoju adresu ako stačí to a to) nehladiac na to, že sa do fóra zadáva téma asi z dôvodu túžby podeliť sa s inými, poradiť sa a pod.

TAKŽE PROSÍM, MAJTE MA ZA ČO CHCETE A RIEŠTE MA.

0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač Pozri príspevok
...ale je ....len sa treba poriadne pozrieť ..........

LENŽE ...........a nerád by som sa mýlil........

...nejak mi to zaváňa niečim takým , ako je to ...nazvem nasmerovanie na nejaký produkt ...že konkrétny ???

...no keď sa mýlim ....tak sorry .....
čo má spoločné BMI s nejakým produktom?
Inak BMI je sprostosť,na to sa nepozerajte.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

prečo chcete uzavrieť túto tému? komu sa nepáči,nech nečíta
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka Pozri príspevok
čo má spoločné BMI s nejakým produktom?
Inak BMI je sprostosť,na to sa nepozerajte.....
...čítaj MA pozornejšie.....následne zadaj príslušné termíny do googľa ......................a daj si do súvislosti....

Mne takýmto spôsobom jeden produkt , respektíve vyšetrenie tela na určité hodnoty krásne vyšiel .....ale reklamu nemienim robiť ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka Pozri príspevok
prečo chcete uzavrieť túto tému? komu sa nepáči,nech nečíta
NIK NEUZATVÁRA...

.............................kua , to už nikde svoj názor jednotlivec nemôže vyjadriť ????.....................
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona Pozri príspevok
Preco uz nie je cely svet stihly???
lebo: paradoxne nedostatok jedla nezabezpečí štíhlosť
lebo :zdravé stravovanie je drahé
lebo: nemá každý super spaľovanie
lebo: niekedy je to dedičné
lebo: niekedy je to následok nejakej choroby
lebo: niekedy sa ti zbláznia hormóny
lebo
lebo
lebo
lebo
atď...........
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač Pozri príspevok
NIK NEUZATVÁRA...

.............................kua , to už nikde svoj názor jednotlivec nemôže vyjadriť ????.....................

jak že nie? a čo tie dva vyriešené?
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
kopretinka Pozri príspevok
jak že nie? a čo tie dva vyriešené?
to je odveta ľudí, ktorí si myslia že keď už niekde inde podobná téma je, tak je vlastne všetko vyriešené a pritom tu všehovšudy boli asi len 3 príspevky skutočne reagujúcich na podstatu tejto témy. Ďakujem za podporu témy, aj keď buchač ide iba , arizona a lujza.m si spravili finálnu mienku skôr ako mal ktokoľvek vôbec šancu reagovať a pridať sa. Viď absolútne prvý príspevok
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka



buchač

7 Minutes Ago #7444 ...ALE NIE JA ....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a čo akože? ja tvrdím,že TY??
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Tému som otvorila.
0 0
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

Základom všetkého je mať energetický výdaj vyšší ako príjem...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som sa dala na dukanovu.....v II. fáze sa má byť dovtedy,kým človek nemá váhu,ktorú chce dosiahnuť....no ja neviem,mne sa nejako nedarí.....a chýba mi ovocie.....ryža....
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Mne sa páči, ako k chudnutiu pristupujú v TV relácii na Prime -Jste to, co jíte. Nepochvália toho, kto schudne najviac kilogramov, ale toho, kto dosiahne najväčší úbytok TUKU a nesmie mať úbytok svalovej hmoty. Niekto má menší úbytok váhy (svaly sú ťažšie), ale merajú im pás, boky, stehná a tam sa výsledky ukážu. Spočiatku ich učia pravidelne jesť, aby si naštartovali metabolizmus, čítať zloženie potravín na etiketách atď atď. A samozrejme pohyb. Keby som sa tak k tomu dokopala...
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...v citovanej téme je jeden odkaz ...
http://abc-dieta.sk/dukanova-dieta.html .....a citujem ...

Podstatou Dukanovej diéty je stravovanie sa podľa podrobného výživového plánu, ktorý je založený na zdravej výžive a spĺňa všetky požiadavky tela. Práve preto je možné uplatňovať tento spôsob stravovania a správnej výživy po celý život.
No tento link nespomína to , čo zasa je v inom uvedené ....t.j. , že ...
No ako každá diéta, aj táto má svoje zdravotné riziká a to najmä rednutie kostí. dobre teda uvážte, či je aj pre vás.
...a to ja tvrdím , že nie každá diéta je pre každého vhodná !!!!!

...a inak ???.......je to proste boom , moderna a nič iné .....respektíve nič nové ..........či ...?????
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka



Markus Quo

3 Hours Ago #7439tiež fandím. Aj ty delíš?

Snažím sa deliť a mať na tanieri najviac zeleniny, vyhýbam sa tukom.
Ale je to o tom, že každý metabolizmus je iný, každého zdravotný stav je iný a s vekom to ide ťažšie.
S váhou som vybehla v čase, keď mi prestala fungovať štítna žľaza a po začatí s jej liečbou som vybehla +15 kg a neviem ich dať dole. Darmo ma bude ktokoľvek presviedčať, že toto s tým nič nemá. Moje telo zareagovalo na Euthyrox takto a je mi jasné, že ak to chcem udržať aspoň pri tejto váhe, deliť musím celoživotne a každý koláč, či rezeň musím považovať za hriech.
Popritom liečim vysoký TK a arytmiu, takže nepôjdem dušu vypľúvať do žiadneho fitka, jedine prechádzky, bicykel. Ale aby som sa ja drala niekde vo fitku, to odmietam !

Kávu aspoň trošku medom osladenú musím mať. Ale slnečnicový olej som vylúčila, nahradila som ho olivovým, prípadne maslo. Nepotrebujem sa napchávať sladkosťami, dokonca viem žiťbez chleba a váha stojí.
Asi sa prestane staviať na váhu tak ako si písal, že raz do týždňa motivačne. Niekde v mojom tele je blok. Keď vidím môjho muža koľko do seba a s akou chuťou nakladá, tak na jednej strane mu prajem a na druhej závidím.
Navyše kde je tu Božia spravodlivosť, však chlapi nemajú celulitídu!
Videl už niekto v lete guľatého chlapa s pivným bruchom a pomarančovou kôrou na stehnách?!!! ... No šľak, aby to trafil!
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
ja som sa dala na dukanovu.....v II. fáze sa má byť dovtedy,kým človek nemá váhu,ktorú chce dosiahnuť....no ja neviem,mne sa nejako nedarí.....a chýba mi ovocie.....ryža....
treba zvoliť také stravovanie, aby si takéto stavy nemala...... ja ryžu a zemiaky nejem 5r, ale mi nechýbajú....
zbytočne nato myslíš a hlava je zablokovaná.... a nedarí sa
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Markus Quo Pozri príspevok
Moja svokra je presne taký prípad ako si aj Ty. Celý život samé diéty, s manželkou sme spolu práve 4 roky ... len za túto dobu svokra držala delenú stravu, rapídne diéty /názvy si nepamätám/, mierne diéty, pár mesiacov vyváženú stravu /ktorá je dobrá ale náročná finančne, časovo aj psychicky/. Medzitým všetkým bolo, ale však svadba, veľká noc, vianoce, ten má narodeniny, tá má to a tak ďalej, a presviedčanie sa o tom, že nemusí predsa stále tak trpieť u nej spôsobilo, že má pre mňa fakt neuveriteľnú hmotnosť a skutek utek ... je to smutné, ale je to tak. Ja keď mám cieľ, tak idem za ním a idem za ním naplno, keď sa rozhodnem ísť na túru tak sa nevrátim na pol ceste, keď sa idem korčuľovať tak sa neotočím na schodisku s myšlienkou že kašlem na to. Všetko ide, keď sa chce. Ja keď som zbadal na váhe číslo 121 kg tak sa vo mne spustil poplach. Ten poplach sa skončí, keď dosiahnem môj cieľ, ako vo všetkom.
...spomínaš svokru....na jej nezdarené pokusy .................he , spomeň neskôr na ňu ...si len cca mesiac na ceste za tým cieľom ........po tom 1/2 - 1 roku sa ozvi ......pokecáme o váhe , o cieľoch a prioritách ....
Markus Quo Pozri príspevok
...
týmto závislostiam som prepadol, pre ich všeobecnú popularitu. som človek, ktorý sa učí na vlastných chybách, som mladý chalan a tak verím, že o pár rokov (možno po 30-tke) začnem aplikovať metódu učenia sa na chybách iných.

Pohyb som zanedbal. Kedysi KAŽDODENNÝ šport, kedy pot zo mňa priam kvapkal "ako z konvy" zomrel pred 3 rokmi, v čase keď sa zrodila moja lenivosť. To je vec, ktorú som už napravil a začínam aktívnou chôdzou, kým prejdem na korčule a bicykel, pretože kĺby dostali dobre "do zubov" s príchodom kilečiek.

Preto som založil túto tému, budem rád za každú DOBRÚ radu a sám rád poradím, keď nadobudnem viac vedomostí a skúseností, ako zlepšiť svoj život. My už sme na cestu vyrazili, a čo ty?
...sorry .......no nedá mi ........

Vyše 120 kg ???????????..................vo veku do 25 - 30 rokov ......no smutné ....

Poviem pravdu , mal som aj ja nabratých pár kíl navyše , no u mňa to bolo z trochu iného dôvodu ...volá sa to vlčí hlad v dôsledku diabetesu ...
Za 3 mesiace , bez zázračných diét som dal solídne dole ....normálna úprava dávok a zloženie stravy , plus cvičenie a manuálna práca...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať