Zavrieť

Porady

ako správne schudnúť?

taký normálny chalan
Čaute.

Za 3 roky sa mi podarilo dosiahnuť "krásnych svinkských" 121 kg (výška 186cm) a to z 85 kg . Spolu s manželkou sme úplne zmenili životný štýl z bežného jem 2x denne a jak zmyslov zbavený, na delím poctivo stravu, jem menšie dávky jedla, častejšie. Za relatívne krátku dobu sa nám podarilo zhodiť pekných pár kilogramov. Začali sme začiatkom apríla 2012 a k dnešnému dňu mám 112 kilogramov a manželka chudne rovnakým tempom. Cítime sa lepšie a chceme žiť zdravo, máme určené ciele hmotnostné aj čisto subjektívne osobné. Chcel by som sa tu poradiť, porozprávať či si len vymeniť skúsenosti s podobne "postihnutými" kamošmi ... Chcem povedať, že som šťastný s týmto novým životným štýlom a rád pokecám aj s inými.
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

kopretinka Pozri príspevok
v texte
susene kupujem nesladene a oriesky (konkretne kesu) urcite obsahuju aj to co je potrebne a nejem to na kila :-). Nechcem drasticku dietu, pretoze po jej skonceni by nastal asi jojo efekt, skor chcem stravu upravit na stalo....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Markus Quo Pozri príspevok
Tesim sa s tebou, velmi dobry postup. Drzime palce, nech ti to ide pekne dole, a nevesaj hlavu ked sa to spomali.
dakujem, ja viem, ze to pojde pomaly asi teraz. A ani nie je dobre aby som schudla 20 kg za 2 mesiace. Dufam, ze sa v lete "zmestim" do fotaku
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

boza1 Pozri príspevok
Ja som schudla za mesiac 5kg. Stravovala som sa podľa knihy Antónie Mačingovej Najedzte sa do štíhlosti. Je tam detoxikačný program na 28 dní + recepty. Každému vrele odporúčam. Nebola som hladná, schudla som a hlavne som sa cítila oveľa lepšie. v tomto stravovaní sa snažím pokračovať, i keď občas zhreším. Dávam do pozornosti stánku ľahké chudnutie.sk. Držím palce
Súhlasím, tiež som takto 4 kg schudla, nemala som pocit obmedzovania, nedodržaňovala som to striktne, keby áno, bolo by to viac. Dokonca sa teším, keď doškolím (tu som na bagetách), že na to znovu nabehnem. Odporúčam.
Naposledy upravil Jana Motyčková : 16.05.12 at 15:19
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, tak ja som sa dala na trosku na chudnutie. Nedodrziavam 90 dnovku presne, vylucila som biele pecivo uplne, sladene napoje uplne, sladkosti naozaj len zriedkavo, ked uz mam chut dam si 70% cokoladu alebo susene ovocie s orieskami. Vela zeleniny (niekedy mam pocit, ze som ako zajac :-) ). Nejem maso s prilohami (zemiakmi, ryzou, cestovinou) ale len so salatmi. Cestoviny zase len s dusenou zeleninou. Nie velke mnozstva. Pijem vela vody (aspon sa snazim). 1x za den si robim caj na chudnutie alebo cistiaci caj. A tiez si aspon raz za den najlepsie rano dam vodu s jablcnym octom. A nepijem alkohol (to mi nastastie vobec nechyba).A nejedavam vecer - hlavne nie po 20.00 h. Za dva tyzdne mam dolu 6 kg, citim sa dobre a dufam, ze mi to vydrzi.....a kedze cca 12 hodin tyzdenne upratujem (to mam ako fitko), tak aj pohyb mam, sem tam bicykel.
šikulka ale ked sa posun váhy dolu zastaví budeš musieť niečo ubrať, alebo skôr pridať ešte nejaký pohyb, ak môžem.... na sušené ovocie úplne zabudni, orechy sú fajn len majú veľa oleja, tak tiež s mierou, pozor buráky nie su orechy ak máš chuť na sladké 80% čokina je dobrá voľba....veľa jej asi nedáš....horká jak šľak ale chtíč zahasí pozor na banány a hrozno majú veľký cukor.ovocie ak, tak do obeda. držím palce
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lujza.j Pozri príspevok
šikulka ale ked sa posun váhy dolu zastaví budeš musieť niečo ubrať, alebo skôr pridať ešte nejaký pohyb, ak môžem.... na sušené ovocie úplne zabudni, orechy sú fajn len majú veľa oleja, tak tiež s mierou, pozor buráky nie su orechy ak máš chuť na sladké 80% čokina je dobrá voľba....veľa jej asi nedáš....horká jak šľak ale chtíč zahasí pozor na banány a hrozno majú veľký cukor.ovocie ak, tak do obeda. držím palce
kedze som zavisla na sladkom, musim to mat aspon v tom ovoci - samozrejme hlavne doobeda, inak by som vrazdila . Cez vikendy sa dostaneme pri krajsom pocasi viac do prirody, bicyklovat a snad sa mi uz konecne podari ist aj na korcule. Hlavne ze som potrebovala trochu zaludok stiahnut a musim priznat, ze som skor najedena z tej zeliny ako predtym. A co sa tyka cokolady mam sice len 70%, je horka, ale musim priznat, ze mne by to vobec neprekazalo, musim sa aj tak ovladat. Uvidim, dufam, ze sa mi podari dostat sa na ludsku vahu , nech sa mozem pozriet na seba v zrkadle. Mam to statie, ze takto normalne malokto by povedal ako hrozne vela vazim....ale nahlas to nevyslovim ani ked som sama. Prajem vsetkym pekny den a dakujem za povzbudenie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nika.sum Pozri príspevok
kedze som zavisla na sladkom, musim to mat aspon v tom ovoci - samozrejme hlavne doobeda, inak by som vrazdila . Cez vikendy sa dostaneme pri krajsom pocasi viac do prirody, bicyklovat a snad sa mi uz konecne podari ist aj na korcule. Hlavne ze som potrebovala trochu zaludok stiahnut a musim priznat, ze som skor najedena z tej zeliny ako predtym. A co sa tyka cokolady mam sice len 70%, je horka, ale musim priznat, ze mne by to vobec neprekazalo, musim sa aj tak ovladat. Uvidim, dufam, ze sa mi podari dostat sa na ludsku vahu , nech sa mozem pozriet na seba v zrkadle. Mam to statie, ze takto normalne malokto by povedal ako hrozne vela vazim....ale nahlas to nevyslovim ani ked som sama. Prajem vsetkym pekny den a dakujem za povzbudenie.
neboj...pôjde to, len sa "neponáhľaj"....nešpehuj sa v zrkadle, stačí ked bude oblečko, volnejšie a volnejšie.....mám za sebou pekných "pár" kíl dolu, už je to zopár rokov....tiež bojujem celý život....treba si to upratať v hlave keby sa ti podarilo to sladké držať pod kontrolou bolo by to fajn. cukor v ovocí, ale tiež treba vyberať ako v ktorom
2 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Ja som schudla za 14 dní 4 kg, a po 3 cm v páse, bokoch, na nohe. Necvičila som, ale som zmenu urobila v jedle. Poviem Vám cítim sa super. ... budem ďalej pokračovať... Kúpila som si knihu fresh diet, naštudujem a idem chudnúť podľa nej..
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie že to preženieš, až tak, že zmizneš ... z porady ...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

sito Pozri príspevok
Nie že to preženieš, až tak, že zmizneš ... z porady ...
To nehrozí,,
0 0
MagdalénaP MagdalénaP

MagdalénaP je offline (nepripojený) MagdalénaP

My chudneme podľa knihy Chudnutie v spánku. Manžel zhodil 7 kg a ja 5 kg zhruba za dva mesiace. Najlepšie na diéte je, že nemusím riešiť raňajky ani obedy, akurát večer treba pripraviť nejaké to mäsko so šalátikom, alebo syrový tanier so zeleninkou. Dokonca aj koláčik na obed si občas doprajem. Nie sme až takí "nadrozemrní", takže pomaličky, bez veľkého trápenia a hladovania ideme s váhou dole.
1 0
kuky969 kuky969

kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

Ahojte ja som necital celu diskusiu ale moj nazor .....samozrejme nie ja som na to prisiel ale je to rada od vyzivoveho poradcu. Ja jej verim a krasnych 8 kg dole za 2,5 mesiaca (pozor 8 kg ale najmä tuku)a som strasne stastny lebo pred tym som veril vsetkym "odbornikom" na zdrave, BIO a podobne cerealne hluposti. Schudol som nie podla tej rady ale podla jeho dalsich konkretnych rad pre jedalnicek vyplyvajucich z tejto zasady ,ziadne stresy ze som hladny ...

Podotykam je to moj nazor a nemienim ani nahodou s niekym polemizovat ,diskutovat alebo ho nedajboze presvedciat ze len tento jediny je spravny .... (aj ked podla mna ANO)

Neriaďte sa "odbornými" radami pre chudnutie

Ako znejú tieto odporúčania? Konzumujte celozrnné cereálie, zvýšte príjem vlákniny, znížte príjem tukov, realizujte kardiovaskulárne cvičenia vytrvalostného charakteru, dávajte si pozor na príjem energie a dúfajte, že máte genetiku v poriadku a vaša postava bude vyzerať raz dobre.
ZLE - prečo? Pretože to ani zďaleka nie je správne, inak by nemalo toľko ľudí problém s hmotnosťou. Nezdá sa vám to podozrivé? Všetka vaša kontrola hmotnosti sa točí okolo hormónov. Im musíte porozumieť a robiť také kroky, aby vám pomohli dosiahnuť váš cieľ.
Čo by mohlo byť správne? Správne je: cvičiť intervalovým spôsobom aspoň 15 minút každý druhý deň, konzumovať minimum cereálií a múčnych výrobkov, naopak mnoho správnych tukov (omega-3) a zeleniny, dostatok bielkovín a prijímať veľké množstvo čistých tekutín. Taktiež vaša konzumácia jedál a ich načasovanie by malo byť viac intuitívne. Počúvate svoje telo, ono vám niečo vždy hovorí.
Ak sa vám toto podarí, o žiadne kalórie, počty energie ani načasovanie jedál sa nemusíte obávať, pretože sa vám v krvi budú pohybovať tie správne hormóny. Napokon aj vaša genetika bude musieť ustúpiť stranou, pretože už za 7 mesiacov by mohlo byť vaše telo úplne nové - vymenené.
Naposledy upravil kuky969 : 16.08.12 at 09:30
0 0
kuky969 kuky969

kuky969 je offline (nepripojený) kuky969

TO SAMRA
To nemozem,same maso uz nezjem a niekolko dni za sebou ani uz neskusam.Uz som ju drzala,ale nabrala som vsetko spat.





Ahoj ..no neviem asi si ju nedrzala spravne ...moja manzelka mala nezdravo chudu postavu ...t.j. opticky chuda ale strasne vysoke percento tuku na tele a isla dole podla dukanovky 7 kg a krasne uz rok jej to drzi ....
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
kuky969 Pozri príspevok
Ahojte ja som necital celu diskusiu ale moj nazor .....samozrejme nie ja som na to prisiel ale je to rada od vyzivoveho poradcu. Ja jej verim a krasnych 8 kg dole za 2,5 mesiaca (pozor 8 kg ale najmä tuku)a som strasne stastny lebo pred tym som veril vsetkym "odbornikom" na zdrave, BIO a podobne cerealne hluposti. Schudol som nie podla tej rady ale podla jeho dalsich konkretnych rad pre jedalnicek vyplyvajucich z tejto zasady ,ziadne stresy ze som hladny ...

Podotykam je to moj nazor a nemienim ani nahodou s niekym polemizovat ,diskutovat alebo ho nedajboze presvedciat ze len tento jediny je spravny .... (aj ked podla mna ANO)

Neriaďte sa "odbornými" radami pre chudnutie

Ako znejú tieto odporúčania? Konzumujte celozrnné cereálie, zvýšte príjem vlákniny, znížte príjem tukov, realizujte kardiovaskulárne cvičenia vytrvalostného charakteru, dávajte si pozor na príjem energie a dúfajte, že máte genetiku v poriadku a vaša postava bude vyzerať raz dobre.
ZLE - prečo? Pretože to ani zďaleka nie je správne, inak by nemalo toľko ľudí problém s hmotnosťou. Nezdá sa vám to podozrivé? Všetka vaša kontrola hmotnosti sa točí okolo hormónov. Im musíte porozumieť a robiť také kroky, aby vám pomohli dosiahnuť váš cieľ.
Čo by mohlo byť správne? Správne je: cvičiť intervalovým spôsobom aspoň 15 minút každý druhý deň, konzumovať minimum cereálií a múčnych výrobkov, naopak mnoho správnych tukov (omega-3) a zeleniny, dostatok bielkovín a prijímať veľké množstvo čistých tekutín. Taktiež vaša konzumácia jedál a ich načasovanie by malo byť viac intuitívne. Počúvate svoje telo, ono vám niečo vždy hovorí.
Ak sa vám toto podarí, o žiadne kalórie, počty energie ani načasovanie jedál sa nemusíte obávať, pretože sa vám v krvi budú pohybovať tie správne hormóny. Napokon aj vaša genetika bude musieť ustúpiť stranou, pretože už za 7 mesiacov by mohlo byť vaše telo úplne nové - vymenené.
Nejdem diskutovať, o tom žiadna. V podstate zdieľam Tvoj názor "rozumej svojmu telu". Ja sa tým riadim, moje hodinky na jedlo (teda čas kedy jesť, množstvo a druh jedla) sú v poriadku. Ale nezabúdaj na jedno, každému niečo hovorí a niekto nedokáže odolať a potom "sa divíš?" ... niektorí ľudia tomu nedokážu pochopiť hneď a ak pri sebe niekoho kto ich podrží nemajú, tak to nikdy nepochopia a vrátia sa do starých kolají a ostanú ako keby stratený, bezradný, zúfajúci nad svojou neschopnosťou. Ako keby ste nechali prváčika vyriešiť samého od seba príklad 1+1 ... nikdy by bez pomoci na to neprišiel. Takže napísal si veľkú pravdu, s ktorou môžem len súhlasiť, ale mysli aj na takých, ktorí potrebujú možno aj skrz nejakú stravu, či diétu prísť na to, čo a ako, a taktiež si treba zozbierať odborné aj "odborné" rady, aby si z toho človek mohol urobiť pravdivý a hlavne funkčný model, pre seba samého.
Príklad: Ja a žena držíme stále delenú stravu, ale nie je pre oboch rovnaká, nepasuje nám ten istý model, a keďže sme našim telám porozumeli (a ešte stále je čo objavovať) tak nám to ide, pomaly ale ide.

Zdar.
0 0
co? co?

co? je offline (nepripojený) co?

stale same uvidime,neskor potom,vrhnem sa na to,mal by som a celozrnny chleba...psenica ryza a zemiakovy skrob..."kvalitne" vykrmne zmesi...takto by som to...cvicit kazdy den aerobne minimalne! 40 minut,spotit sa,zadychat sa a ked mam pocit ze uz nevladzem tak vtedy prve zaberiem.jest pravidelne,kazde dve hodiny male mnozstva,aby bol metabolizmus stale v chode...dufat a citat knizky nestaci...treba nieco skutocne robit...to chce zmenu v mysleni a nielen si priat...a ked idem do obchodu nakupit si tie "uzasne nizkotucne a zdrave" potraviny tak sa prejdem...z malickosti sa sklada svet...vyjdem si do schodov,drbem MHD a nevozim sa autom a vecer nesedim pri telke ale sa idem prejst,to je o prekonavani,unava a lenivost vas doviedla tam kde teraz ste a na bokoch sa vam usadili vyhovorky...v kazdom pripade,prajem kazdemu aby schudol je to uzasny pocit,ale v prvom rade clovek musi poznat sameho seba,vediet zdravo rozmyslat,hodnotit a uvazovat,byt pozitivny a zmenit to,na co je roky navyknuty, chciet a ROBIT!...je to dlha cesta ...a kaslite na to pecivo, nech je sebmenej "celozrnne"...best of luck
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

co? Pozri príspevok
stale same uvidime,neskor potom,vrhnem sa na to,mal by som a celozrnny chleba...psenica ryza a zemiakovy skrob..."kvalitne" vykrmne zmesi...takto by som to...cvicit kazdy den aerobne minimalne! 40 minut,spotit sa,zadychat sa a ked mam pocit ze uz nevladzem tak vtedy prve zaberiem.jest pravidelne,kazde dve hodiny male mnozstva,aby bol metabolizmus stale v chode...dufat a citat knizky nestaci...treba nieco skutocne robit...to chce zmenu v mysleni a nielen si priat...a ked idem do obchodu nakupit si tie "uzasne nizkotucne a zdrave" potraviny tak sa prejdem...z malickosti sa sklada svet...vyjdem si do schodov,drbem MHD a nevozim sa autom a vecer nesedim pri telke ale sa idem prejst,to je o prekonavani,unava a lenivost vas doviedla tam kde teraz ste a na bokoch sa vam usadili vyhovorky...v kazdom pripade,prajem kazdemu aby schudol je to uzasny pocit,ale v prvom rade clovek musi poznat sameho seba,vediet zdravo rozmyslat,hodnotit a uvazovat,byt pozitivny a zmenit to,na co je roky navyknuty, chciet a ROBIT!...je to dlha cesta ...a kaslite na to pecivo, nech je sebmenej "celozrnne"...best of luck
fúha ....tak na toto sme všetci čakali ako na spasenie......
0 0
BarracudaBlur BarracudaBlur

BarracudaBlur je offline (nepripojený) BarracudaBlur

Skus zazrak menom Dukanova dieta
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

V453k Pozri príspevok
Je to pravda, jest 5 az 7 jedal denne je peknym startom k tomu aby si zacal chudnut. Aby sa ti neukladali tuky a necitil si ani pocit hladu, treba jest potraviny s nizsim glykemickym indexom, kedysi som o tom pisal aj vystizny a strucny clanok http://www.nehnevajsa.sk/glykemicky-index
keby si si témy o chudnutí aj prečítal tak by si vedel, že to tu bolo x krát rozoberané minimálne mojou osobou....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

lujza.j Pozri príspevok
keby si si témy o chudnutí aj prečítal tak by si vedel, že to tu bolo x krát rozoberané minimálne mojou osobou....
....on si robí reklamu....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tictac7 Pozri príspevok
....on si robí reklamu....
to mi je jasné...akože trošku že nenápadne, ale ako keby sme bývali v krajine Borata a prvý krát počuli o glykemic.ind.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som sa začala stravovať podľa Mačingovej a našla som konečne stravu..z ktorej som zdravá..sýta..a zároveň chudnem. Zbavila som sa závislosti od sladkého a nejako mi došlo ....že zdravá strava = dobrý pocit a žiadne potiaže...nijaké nafukovanie a nijaké pálenia záhy. Bola som v špitáli a hneď po prvom dni bol aj zažívací problém. Takže jednoznačne..ostávam pri zdravej strave. Aj muž sa pridal..aj keď on sem tam si dopraje...slaninku, chlieb...veď je už štíhly sťa mladík....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať