Zavrieť

Porady

ako správne schudnúť?

taký normálny chalan
Čaute.

Za 3 roky sa mi podarilo dosiahnuť "krásnych svinkských" 121 kg (výška 186cm) a to z 85 kg . Spolu s manželkou sme úplne zmenili životný štýl z bežného jem 2x denne a jak zmyslov zbavený, na delím poctivo stravu, jem menšie dávky jedla, častejšie. Za relatívne krátku dobu sa nám podarilo zhodiť pekných pár kilogramov. Začali sme začiatkom apríla 2012 a k dnešnému dňu mám 112 kilogramov a manželka chudne rovnakým tempom. Cítime sa lepšie a chceme žiť zdravo, máme určené ciele hmotnostné aj čisto subjektívne osobné. Chcel by som sa tu poradiť, porozprávať či si len vymeniť skúsenosti s podobne "postihnutými" kamošmi ... Chcem povedať, že som šťastný s týmto novým životným štýlom a rád pokecám aj s inými.
Usporiadat
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Marcus, dáš sem tvoj recept na chlebík? Ďakujem
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
buchač Pozri príspevok
...spomínaš svokru....na jej nezdarené pokusy .................he , spomeň neskôr na ňu ...si len cca mesiac na ceste za tým cieľom ........po tom 1/2 - 1 roku sa ozvi ......pokecáme o váhe , o cieľoch a prioritách ....

...sorry .......no nedá mi ........

Vyše 120 kg ???????????..................vo veku do 25 - 30 rokov ......no smutné ....

Poviem pravdu , mal som aj ja nabratých pár kíl navyše , no u mňa to bolo z trochu iného dôvodu ...volá sa to vlčí hlad v dôsledku diabetesu ...
Za 3 mesiace , bez zázračných diét som dal solídne dole ....normálna úprava dávok a zloženie stravy , plus cvičenie a manuálna práca...
Mas pravdu. Ako inak, tvoj nazor ti neberiem. Kazdy moze spravit chybu. Ja som ju spravil a nie jednu. Lenze to podstatnejsie je, ze ich vzdy napravam, omnoho smutnejsie by bolo, keby som to nechal tak. Hovori Ti (alebo radsej Vam? nemam s tym problem) nieco vyrok "nerob inym to, co nechces aby tebe robili iny"? Ja som sem neprisiel plakat, ani sa nechat lutovat a sudis ma napriek tomu, ze nevies cim som presiel. Ani sa nevysmievsm svojej svokre, mam ju radsej ako svojich vlastnych rodicov, skvela zena avsak s nulovou volou a sebazaprenim. Takze prestan ma riesit, chytat sa kazdeho slova a skus prosim prispiet aj ty niecim pozitivnym do tejto znovuotvorenej temy. Dakujem velmi pekne. Marek
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Markus Quo Pozri príspevok
Mas pravdu. Ako inak, tvoj nazor ti neberiem. Kazdy moze spravit chybu. Ja som ju spravil a nie jednu. Lenze to podstatnejsie je, ze ich vzdy napravam, omnoho smutnejsie by bolo, keby som to nechal tak. Hovori Ti (alebo radsej Vam? nemam s tym problem) nieco vyrok "nerob inym to, co nechces aby tebe robili iny"? Ja som sem neprisiel plakat, ani sa nechat lutovat a sudis ma napriek tomu, ze nevies cim som presiel. Ani sa nevysmievsm svojej svokre, mam ju radsej ako svojich vlastnych rodicov, skvela zena avsak s nulovou volou a sebazaprenim. Takze prestan ma riesit, chytat sa kazdeho slova a skus prosim prispiet aj ty niecim pozitivnym do tejto znovuotvorenej temy. Dakujem velmi pekne. Marek
Marek ........ale ja Ťa predsa NERIEŠIM ....!!!
Máš ten dojem ????....predsa diskutujeme , alebo nie ???
Je to o akceptovaní názorov a nie o súdení ...netrúfam si , nedovolím si niekoho súdiť , ale na druhej strane , to súdenie mňa dovolím iba ľuďom , ktorí ma poznajú ( aj to iba osobne ) ...
Že padne nejaká tá poznámka ???....holt , v mojom prípade si buď zvykneš , alebo aj nie ......iný už nebudem ...
Ľútosť odo mňa nejak nečakaj , skôr to zdravé podpichnutie do ďaľšieho kola bojov s tou váhou ...v kľude si poddžubni aj do mňa ...

...a ozaj , keby malo dôjsť k vykaniu a to sa na diskusných fórach akosi nenosí ( no otcom by som Ti síce mohol byť ... ) , to by som sa asi možno aj urazil ...vtedy by už bolo o inom ...
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
saskia26 Pozri príspevok
Marcus, dáš sem tvoj recept na chlebík? Ďakujem
Ahoj. Nie je môj ... mám ho z manuálu k pekárničke.

Zloženie:
300 ml voda alebo mlieko
1 1/2 PL máslo
1 vajce
1 ČL soľ (morskú som dal)
2 ČL cukor (hroznový som dal)
180 g celozrnnej pšeničnej múky
360 g múky typ 550
1 ČL suchého droždia

mne sa však nepáčilo, že v tomto i iných receptoch je toľko svetlej múky /typ 550/ a tak som to momentálne vyriešil hotovými chlebovými zmesami, ktoré sa dajú kúpiť normálne v obchode a sú bežne na 750g chlebík.

Potom som našiel dačo aj tu, ale zatiaľ som spokojný s tou zmesou Domáca pekáreň na chlieb
1 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
buchač Pozri príspevok
Marek ........ale ja Ťa predsa NERIEŠIM ....!!!
Máš ten dojem ????....predsa diskutujeme , alebo nie ???
Je to o akceptovaní názorov a nie o súdení ...netrúfam si , nedovolím si niekoho súdiť , ale na druhej strane , to súdenie mňa dovolím iba ľuďom , ktorí ma poznajú ( aj to iba osobne ) ...
Že padne nejaká tá poznámka ???....holt , v mojom prípade si buď zvykneš , alebo aj nie ......iný už nebudem ...
Ľútosť odo mňa nejak nečakaj , skôr to zdravé podpichnutie do ďaľšieho kola bojov s tou váhou ...v kľude si poddžubni aj do mňa ...

...a ozaj , keby malo dôjsť k vykaniu a to sa na diskusných fórach akosi nenosí ( no otcom by som Ti síce mohol byť ... ) , to by som sa asi možno aj urazil ...vtedy by už bolo o inom ...
Dosť mi to tak vyznieva, ale asi som sa mýlil. No ešte sa nepoznáme. Nevadí, máš recht. Diskutujeme, síce najmä my troška mimo, ale nevadí, aspoň reč nestojí. Moc ma to neštengruje pozitívnym smerom, ale negatívne ma to zas ovplyvniť nemôže ... ok. Som rád, že sme si to vysvetlili.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...aj keď je "celozrnný" mám troška výhrady:
1. droždie
2. pol kila chleba pre dvoch ľudí na dva dni z domácej pekárničky - dobručký, mäkkučký.... zdravý chlieb je ten najotrasnejší, aký si vieš predstaviť. Skús si zohnať moskovský čierny chlieb - je tak hnusný, že Ti týždeň vydrží - viac ako krajec do seba nedáš....
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
kopretinka Pozri príspevok
ja som sa dala na dukanovu.....v II. fáze sa má byť dovtedy,kým človek nemá váhu,ktorú chce dosiahnuť....no ja neviem,mne sa nejako nedarí.....a chýba mi ovocie.....ryža....
počul som na ňu veľmi veľa dobrého ale ešte viacej zlého, proste kontroverzia (ako asi u všetkého). Ja som zásadne proti diétam, a táto je ku všetkému ešte aj neskutočne náročná na peniaze a psychiku.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A už si počul o bielkovinovom chlebe ? Pečú ho iba v Prievidzi, no ak si nájdeš dobrú kamošku , ako mám ja, možno Ti ho pošle.
Môžeš zjesť iba jeden kúsok a zapiť veľkým množstvom vody, no mne tak strašne chutil, že som ho zožjedla celý balíček na posedenie .



http://www.facebook.com/pages/Pek%C3...as=0&sk=photos
Naposledy upravil Melnick : 23.04.12 at 22:37
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
danushka Pozri príspevok
Snažím sa deliť a mať na tanieri najviac zeleniny, vyhýbam sa tukom.
Ale je to o tom, že každý metabolizmus je iný, každého zdravotný stav je iný a s vekom to ide ťažšie.
S váhou som vybehla v čase, keď mi prestala fungovať štítna žľaza a po začatí s jej liečbou som vybehla +15 kg a neviem ich dať dole. Darmo ma bude ktokoľvek presviedčať, že toto s tým nič nemá. Moje telo zareagovalo na Euthyrox takto a je mi jasné, že ak to chcem udržať aspoň pri tejto váhe, deliť musím celoživotne a každý koláč, či rezeň musím považovať za hriech.
Popritom liečim vysoký TK a arytmiu, takže nepôjdem dušu vypľúvať do žiadneho fitka, jedine prechádzky, bicykel. Ale aby som sa ja drala niekde vo fitku, to odmietam !

Kávu aspoň trošku medom osladenú musím mať. Ale slnečnicový olej som vylúčila, nahradila som ho olivovým, prípadne maslo. Nepotrebujem sa napchávať sladkosťami, dokonca viem žiťbez chleba a váha stojí.
Asi sa prestane staviať na váhu tak ako si písal, že raz do týždňa motivačne. Niekde v mojom tele je blok. Keď vidím môjho muža koľko do seba a s akou chuťou nakladá, tak na jednej strane mu prajem a na druhej závidím.
Navyše kde je tu Božia spravodlivosť, však chlapi nemajú celulitídu!
Videl už niekto v lete guľatého chlapa s pivným bruchom a pomarančovou kôrou na stehnách?!!! ... No šľak, aby to trafil!
Presne tak, a dobre robíš. U lekára som sa radil, čo odporúča a tiež mi poradil minimálne 30 minút aktívneho pohybu denne, alebo inakšie, pri znižovaní hmotnosti a znovaobnove zdravého životného štýlu sa majú vykonávať iba kondičné cvičenia (takže správna voľba), začínam s chôdzou, pretože neverím, že len zmena jedálnička spôsobí zázraky a viem to z minula, bo pohyb spôsoboval, že som mal stále dobrú formu a hmotnosť.

Ten olej je tiež perfektná vec. Slnečnicový je vraj v poriadku, ale zato olivový je úplne perfektný aj chuťovo. Olivový olej som "objavil" asi pred 2 rokmi, odvtedy naň nedám dopustiť .

"Viem žiť bez chleba", ani nevieš ako ti závidím, že toto vieš tak jednoducho zo seba dostať, jem zatiaľ ten celozrnný, ale veľmi málo, asi 4 krajce za týždeň. Takže dúfam, že raz sa k tebe pridám a poviem "viem žiť bez chleba"

Ja som tiež takého chlapa nevidel, ale asi to bude iba tým, že si nenosím so sebou na pláž zrkadlo ... nemám celulitídu, bo ani poriadne neviem ako to vyzerá, ale gulatý som veru bol riadne, ešte stále aj som , ale to sa už teraz pomaličky dáva do normálu, a je to lepšie.

Ja myslím, že keď zapojíš ten pohyb, tak sa ti podarí tých potvorských 15 kg zhodiť, aj keby len polovicu, tak je to lepšie, no nie? A ešte ma napadla jedna fajn rada od mojej manželky, ona vravela, že najviac sa jej podarilo zhodiť v minulosti práve plávaním, 2 až 3 krát do týždňa relaxacne na pol hodinky obyčajného plávania.
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
takže ak správne rozumiem, tak ho ani inde ako v Prievidzi nezoženiem? A ako to že je bielkovinový? Znamená to, že sa dá jesť ak mám mäsový/bielkovinový deň? To je bžunda, skutočne o chlieb som sa nikdy v živote moc nezaujímal, čo sa týka zloženia alebo tak, proste som vždy nabehol do obchodu a kúpil si klasiku "zemiakový" alebo "Tčko" v tescu a išiel som dom. Teraz keď sa o to zaujímam, zisťujem stále väčšie a väčšie prekvapenia a fakty o chlebe ...

škoda, nikoho z Prievidze nemám fňuk
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
Melnick Pozri príspevok
A už si počul o bielkovinovom chlebe ? Pečú ho iba v Prievidzi, no ak si nájdeš dobrú kamošku , ako mám ja, možno Ti ho pošle.
Môžeš zjesť iba jeden kúsok a zapiť veľkým množstvom vody, no mne tak strašne chutil, že som ho zožjedla celý balíček na posedenie .



http://www.facebook.com/pages/Pek%C3...as=0&sk=photos
hehe ... príde mi to vtipné, ale je pravda že som videl už aj divnejšie veci ... keď som bol malý chlapec, stará mama ma brávala so sebou do práce, robila doručovateľku na pošte, a raz sme jednej pani priniesli poštu dokonca do vlastných rúk to bolo , a pani sa už z dvora vytešovala, že jej prišli redkvičky , nemôžem z toho dodnes, keď otvorila balíček a tam trs krásnych reďkoviek.

A čo sa týka FB tak mám asi smolu, bo tam nie som a ani nebudem, ďalšia z vecí, ktoré som zatratil
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Keď som Ti chcela pricapiť link - hodilo ma to na FB - tiež ho nemilujem, ale chodím kontrolovať vnúčatá
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Melnick Pozri príspevok
Keď som Ti chcela pricapiť link - hodilo ma to na FB - tiež ho nemilujem, ale chodím kontrolovať vnúčatá
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Markus, nemam cas citat teraz celu temu, ale urcite k tomu pride, pretoze musim zo sebou tiez nieco robit...Ja som pred dvomi rokmi skusila zacat drzat tu dietu 90 dnovu, ale pretoze sa mi diety velmi nepacia, snazila som si skor upravit jedalnicek na baze toho delenia. Nasla som si aj mnoho receptov. Zial vydrzala som dodrziavat rezim len dva tyzdne, potom prisli rodinne problemy a postupne som sa vratila k svojmu nie velmi vhodnemu stravovaniu. Ale za dva tyzdne som mala dole 5 kg, ktore sa drzali naozaj dost dlho. U mna je najvacsi problem zavislost na sladkom (cokolady). Urcite by som vsak chcela opatovne nabehnut na ten takmer dietny rezim a snazit sa upravit si stravovanie a nie len na kratky cas, len nie a nie sa k tomu odhodlat....Drzim palce Tebe aj Tvojej zene, ste este mladi, verim, ze sa Vam to podari a navzdy....
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nika.sum Pozri príspevok
Markus, nemam cas citat teraz celu temu, ale urcite k tomu pride, pretoze musim zo sebou tiez nieco robit...Ja som pred dvomi rokmi skusila zacat drzat tu dietu 90 dnovu, ale pretoze sa mi diety velmi nepacia, snazila som si skor upravit jedalnicek na baze toho delenia. Nasla som si aj mnoho receptov. Zial vydrzala som dodrziavat rezim len dva tyzdne, potom prisli rodinne problemy a postupne som sa vratila k svojmu nie velmi vhodnemu stravovaniu. Ale za dva tyzdne som mala dole 5 kg, ktore sa drzali naozaj dost dlho. U mna je najvacsi problem zavislost na sladkom (cokolady). Urcite by som vsak chcela opatovne nabehnut na ten takmer dietny rezim a snazit sa upravit si stravovanie a nie len na kratky cas, len nie a nie sa k tomu odhodlat....Drzim palce Tebe aj Tvojej zene, ste este mladi, verim, ze sa Vam to podari a navzdy....
ved v tom nie je žiadny problém 70-80% je povolená a hned ťa závislosť prejde,lebo zješ max 2 kocočky
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lujza.j Pozri príspevok
ved v tom nie je žiadny problém 70-80% je povolená a hned ťa závislosť prejde,lebo zješ max 2 kocočky
no neviem, tusom sice neskusala, ale mne chuti aj horka a hlavne v tychto dnoch by som vdaka nervozite na ukludnenie zjedla vsetko, nastastie v kancli nemam nic.
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
lujza.j Pozri príspevok
ved v tom nie je žiadny problém 70-80% je povolená a hned ťa závislosť prejde,lebo zješ max 2 kocočky
vieš kde je problém. muži majú radi horké. ja milujem horké a keby som dostal takú čokoládu, tak ju zjem na posedenie ... takže pozor na radu ... neviem ako ženy, viem že sú skôr na sladké, a to už je skutočne prieser
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
nika.sum Pozri príspevok
Markus, nemam cas citat teraz celu temu, ale urcite k tomu pride, pretoze musim zo sebou tiez nieco robit...Ja som pred dvomi rokmi skusila zacat drzat tu dietu 90 dnovu, ale pretoze sa mi diety velmi nepacia, snazila som si skor upravit jedalnicek na baze toho delenia. Nasla som si aj mnoho receptov. Zial vydrzala som dodrziavat rezim len dva tyzdne, potom prisli rodinne problemy a postupne som sa vratila k svojmu nie velmi vhodnemu stravovaniu. Ale za dva tyzdne som mala dole 5 kg, ktore sa drzali naozaj dost dlho. U mna je najvacsi problem zavislost na sladkom (cokolady). Urcite by som vsak chcela opatovne nabehnut na ten takmer dietny rezim a snazit sa upravit si stravovanie a nie len na kratky cas, len nie a nie sa k tomu odhodlat....Drzim palce Tebe aj Tvojej zene, ste este mladi, verim, ze sa Vam to podari a navzdy....
Ďakujeme veľmi pekne. Poviem Ti pravdu, že dôvodom nezdravého životného štýlu bol u nás večný problém v rodine, všetky problémy sme sa rozhodli eliminovať, uzavrieť. Keď sme mali čisto v hlave, tak sme skoncovali so zavislosťami (vrátane sladkého, ono sa to inak dá celkom pekne nahradiť medom, mliekom alebo vhodnými, nie presladenými musli), zrevitalizovali finančnú situáciu a teraz, sme sa vydali zatiaľ na túto najčerstvejšiu cestu - napravenia životosprávy a svojej neuveriteľnej nepeknej hmotnosti.

Myslím si, a isto mi dajú mnohí za pravdu, že na nič nikdy nie je neskoro. Ja zasa Tebe želám silné presvedčenie a pevnú vôľu. Držíme Ti palčeky.
0 0
Markus Quo Markus Quo

Markus Quo je offline (nepripojený) Markus Quo

taký normálny chalan
Melnick. Ako sa Ti darí s kilečkami? už sa niečo podarilo zhodiť za tých pár dní? ešte je stále času dosť, ešte 10 dní. Podľa mňa to dáš, dokonca je pred nami krásny víkend (ja ho strávim v práci) a mohla by si aj vybehnúť na čerstvý vzduch na prechádzku. Držím palce
0 0
samra samra

samra je offline (nepripojený) samra

Nasla som zaujimavu stranku,http://www.posilnovanie.sk/viewtopic.php?f=2&t=9706,je to pre kulturistov,ale je tam dobry navod na chudnuti alebo priberanie.Napriklad,vazis 100 kg,musis mat na den ,od 2600 do 3300 cal,podla toho aky vykon v praci alebo cviceni podavas.To znamena,ze na 1 kg potrebujes od 26 do 33 cal.Ja,kedze som zena vo vysom veku v domacnosti,dala som si 26 cal.Dalej,potrebujes odpocitat 20-25%,ked chces schudnut a 20-25%,kto chce pribrat.To znamena,ze potrebujes 1950 cal. ked chces schudnut.Dalej potrebujes na kazdy kg 1gram fat,to znamena,ze 100g,dalej ti musi niekto vypocitat,kolko by si mal spravne vazit,mysli,ze robi nejaky dietolog.Napriklad ja by som mala vazit 56 kg,to znamena,ze potrebujem od 1 do 3 gramov proteinov,ked ste aktivni tak 2-3 gramy,ja ako malo sa pohybujuca 1g,ale vzdy to zvysujem.To znamena okolo 60 gramov proteinov.Proteiny maju 4 cal na 1 gram,fat maju 9 cal,mozno je to ine,ale na tejto stranke napisane.Znamena to,ze mate prijat 1950 cal na den,60x4 =240 cal z proteinov a 100x9=900 cal z fat.to je spolu 240+900=1140.Rozdiel medzi 1950-1140=810 cal,mozete prijat v com chcete,len davat pozor na calorie,aby ste sa zmestili do tych 810.Mozete si dat ryzu,zemiaky,chlieb , sladkost,zeleninu a ovocie.A budete chudnut,bez hladu a stresov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať