Zavrieť

Porady

Chcem žiť na vidieku

Som chalan pochádzajúci z dediny a veľmi chcem vrátiť sa žiť na dedinu, vidiek, farmu...Problém je že som zaseknutý kvôli práci v BA už 7 rokov a život tu ma deprimuje, zhon, stres, workoholizmus,všade autá ktoré vás zrážajú už aj na chodníkoch, skoro žiadni normálni kamoši na inteligentnejšie trávenie voľného času o babách ani nehovoriac, všetci sa len flákať po nák. centrách a chľastať, proste nič pre mna. Môžem kašlat na dobre platený manažersky post ked ma takýto život nebaví.Chcem žiť v pokojnom dedinskom či vidieckom prostredí, starať sa o zvieratká, rastliny, byť obklopený prírodou, horami a prostými ľuďmi proste chem mat vidiecky život aj ked to mnohým príde ako blbosť...S hľadaním práce na strednom sk som zatial neuspel a asi sa mi to tak skoro ani nepodari a to som fakt ochotny robit skoro hocičo len nech mám na základné živobytie ...Viem že mi sotva niekto v tomto poradí ale ak by niekoho napadlo, ako sa môžem v tomto mojom sne posunúť dalej alebo ak viete aj o niečom konkrétnom tak napíšte kľudne..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

všetko závisí od financií, či niečo máš, koľko si do toho ochotný investovať. ja som z oravy, sú tu na predaj nejaké domy, chalupy, zadaj si reality,sk , potom tvrdošín, trstená, dolný kubín a uvidíš....... je to krásny sen, hlavne si za ním choď, lebo život uteká.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ty si moj človek,ani ja by som nedokázal žiť v meste (ani okresnom) v Ba už vonkoncom.Ak môžem odporučiť Moraváci sú fantastický ľudia tam hľadaj svoje šťastie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Citroon22 Pozri príspevok
...na inteligentnejšie trávenie voľného času
...žiť v pokojnom dedinskom či vidieckom prostredí, starať sa o rastliny , byť obklopený prírodou, horami a prostými ľuďmi proste chem mat vidiecky život aj ked to mnohým príde ako blbosť...
...v tomto mojom sne
...posunúť dalej alebo ak viete aj o niečom konkrétnom tak napíšte kľudne..
...mal som tri sny od určitého veku .....
Tie dva sa splnili postupom času ....

Ten tretí v roku 2010 ....kúpou chalúpky ako je opísané vyššie......

...nemenil by som za nič to ticho , žblkot potôčika pred domom , šum lesa v pozadí , ručanie jeleňov v ruji za jasných nocí , hukot vetra v komíne , húkanie sovy ....jasné hviezdy na oblohe ...podvečerné rozhovory v krčme - balady o ničom a všeličom ...ožitie na duchu , zničenie tela pri práci ...

...ach jo ...včera som došiel ( že výmena prádla a doplnenie zásob ) , zajtra odchádzam nazad ...

...ako gymka spomenula , zadaj nejaký portál s realitami a už len vyberaj ....ja občas pozriem na
http://www.topreality.sk/?gclid=CI7h...FYoJ3wodSTxmag
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Keď máš dosť nahrabané tak tie tvoje túžby sa dajú ľahko splniť, ja keby som sa nemusel na vidieku každý deň naháňať a mať obavy z prežitia tak by som tiež najradšej ráno vstal celý deň sa venoval svojim koníčkom z prírody trikrát denne sa kvalitne najedol večer potľapkal maminu, ale nie som Geissen.
0 0
SzabM SzabM

SzabM je offline (nepripojený) SzabM

My síce žijeme na južnom Slovensku, v meste - činžiaku, ale obaja pochádzame z dediny. Preto nám dedinský život chýba a preto každý týždeň chodíme na dedinu, kde máme chatu a veľa roboty - veľké záhrady (po rodičoch). Obaja pracujeme v meste, ale keď cez víkend vypadneme z neho, síce sa narobíme (a veľmi), ale je to fyzická práca, ktorá je protipólom našej každodennej psychickej - a preto si pri nej oddýchneme v príjemnom prostredí. V posledných týždňoch som čítala, že vláda sa snaží uľahčovať ľuďom predaj z domu, takže ak by si sa presťahoval na dedinu a baví ťa pestovanie, chovanie, mohol by si predávať priamo z domu dopestované ovocie a zeleninu, dochované zvieratá, resp. výrobky z nich. Ďalšia možnosť, že si zvolíš taký štýl života, že si necháš istú prácu v BA, kúpiš si v menšej vzdialenosti od nej chalupu a víkendy budeš tráviť tam.
0 0
niella niella

niella je offline (nepripojený) niella

Citroon22 Pozri príspevok
Som chalan pochádzajúci z dediny a veľmi chcem vrátiť sa žiť na dedinu, vidiek, farmu...Problém je že som zaseknutý kvôli práci v BA už 7 rokov a život tu ma deprimuje, zhon, stres, workoholizmus,všade autá ktoré vás zrážajú už aj na chodníkoch, skoro žiadni normálni kamoši na inteligentnejšie trávenie voľného času o babách ani nehovoriac, všetci sa len flákať po nák. centrách a chľastať, proste nič pre mna. Môžem kašlat na dobre platený manažersky post ked ma takýto život nebaví.Chcem žiť v pokojnom dedinskom či vidieckom prostredí, starať sa o zvieratká, rastliny, byť obklopený prírodou, horami a prostými ľuďmi proste chem mat vidiecky život aj ked to mnohým príde ako blbosť...S hľadaním práce na strednom sk som zatial neuspel a asi sa mi to tak skoro ani nepodari a to som fakt ochotny robit skoro hocičo len nech mám na základné živobytie ...Viem že mi sotva niekto v tomto poradí ale ak by niekoho napadlo, ako sa môžem v tomto mojom sne posunúť dalej alebo ak viete aj o niečom konkrétnom tak napíšte kľudne..
Tvoje názory sú mi sympatické a určite by s tebou súhlasil aj môj syn, ktorý kvôli prírode odišiel do Nórska...miluje hory, ticho, život v harmónii s prírodou a s ľuďmi, ktorí tomu rozumejú... páči sa mu aj stredné Slovensko, ale vraj na SK je na jeho vkus ešte príliš veľa ľudí... Tak držím palce pri plnení si snov.
1 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

asi tu budem jediný, ktorý si myslí, že si to príliš idealizujete všetko má svoje pre a proti. Na vidieku budete mať iné starosti ako v meste, ale stále to budú starosti.

Na Slovensku je stále ranný kapitalizmus/hyenizmus a chalanisko ako ty bude stále za exota. Ak by si chcel takto žiť, mal by si ísť do skupiny, kde majú ľudia rovnaké hodnoty a tu tých ľudí asi ťažko nájdeš. Ak by som mal takto žiť, išiel by som k Amišom do USA a vôbec by ma nezaujímal život okolo, žiadne správy, informácie o vojnových konfliktoch atď.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

mattto Pozri príspevok
asi tu budem jediný, ktorý si myslí, že si to príliš idealizujete všetko má svoje pre a proti. Na vidieku budete mať iné starosti ako v meste, ale stále to budú starosti.

Na Slovensku je stále ranný kapitalizmus/hyenizmus a chalanisko ako ty bude stále za exota. Ak by si chcel takto žiť, mal by si ísť do skupiny, kde majú ľudia rovnaké hodnoty a tu tých ľudí asi ťažko nájdeš. Ak by som mal takto žiť, išiel by som k Amišom do USA a vôbec by ma nezaujímal život okolo, žiadne správy, informácie o vojnových konfliktoch atď.
V Zaježovej? (Ak by si chcel takto žiť, mal by si ísť do skupiny, kde majú ľudia rovnaké hodnoty a tu tých ľudí asi ťažko nájdeš.)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Asi by som si overila na www.katasterportal.sk či nemám nejakú zabudnutú pôdu po starých rodičoch na dedine. Pozemok je najväčšia položka. Ak budem mať pozemok, zvážim svoje možnosti či dokážem si svojpomocne alebo len za pomoci priateľov postaviť nejaký nenáročný rodinný dom (chatu). Záhrada a chov zvierat ma len čiastočne uživí: potrebujem peniaze na elektriku, na dane, cukor, soľ, múku, atď. Si ženatý? Riešenie vidím v tom že jeden by musel zarobiť na tieto "svetské veci", druhý by sa však mohol plne venovať práci okolo domu. Postupom času sa pokúsiť predávať v meste na trhu zeleninu, ovocie, vajíčka....., pokúsiť sa nájsť si pravidelného odberateľa vo forme napr. mestskej alergickej rodiny. Zdokonaliť sa napr. v práci s drevom, železom, murárčine, a tak sa pokúsiť privyrobiť.....

Myslím že ak sa zoznámiš s ľuďmi a krajom zistíš či si schopný sa na dedine (samote) uživiť a a byť tam šťastný. Sám to istotne nedokážeš, časom si možno nájdeš aj manželku na dedine.
0 0
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

korela Pozri príspevok
V Zaježovej? (Ak by si chcel takto žiť, mal by si ísť do skupiny, kde majú ľudia rovnaké hodnoty a tu tých ľudí asi ťažko nájdeš.)
áno, o nich som počul, ale nie je ich viac ako 100 ľudí. Taká malá komunita nedokáže žiť iba vo svojom svete a keď chce utiecť pred stresom a mať kľud, potreboval by veľkú sebestačnú komunitu
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Páči sa mi myšlienka byť mimo stresov a venovať sa tomu čo ma naozaj baví.

K tomuto cieľu možno isť jednoduchou cestou a aj zložitou cestou.
Nechať z dňa na deň mestsky život a ocitnuť sa niekde na dedine by pre nepripraveného človeka prinieslo tiež stres, hoci by ten stres vznikal z inych dovodov ako predtým.

Život ma svoje nároky a tie treba z finančneho hľadiska plniť, aj na dedine potrebuješ auto
/traktor/ potrebuješ opravovať, či renovovať,alebo rozširovať dom a hospodárstvo.

Videl som aj takých ĺudí,čo odišli z veľkých miest aj z manažerskych pozícii na dedinu,
no nie oddychovať , vždy sa venovali nejakej zmysluplnej činnosti,ktorá ich dokázala uživiť, či
dokonca prosperovať.

Všetko sa začína v hlave, ak človek zvláda život a je zo svojho hĺadiska uspešny, tak bude uspešny a spokojny kam-koĺvek pojde, to je strategia, no niekedy je potrebne aj šťastie
aby sa veci podarili a aby človek získal to po čom túži.
0 0
akeber akeber

akeber je offline (nepripojený) akeber

žienka domáca , mám rada usmiate tváre aj keď nie vždy mi je do smiechu , nemám rada lož a faloš ,a nadutých snobov ...viac
Ja žijem na dedine 41 rokov , nie je nás tu ani do 200 obyv. vidíme si takmer na dno hrncov , ale nemenila by som za nič na svete. Keď mám ísť do Blavy ( čo musím pár krát do roka ) mám s toho traumu už týždeň pred tým ako tam mám ísť. Ticho , kľud sa nedá ničím nahradiť. Ale prácu tu asi ťažko nájdeš , ak len že by si začal sám podnikať.
Naposledy upravil akeber : 24.04.12 at 07:01
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Na severe Slovenska nie je takmer žiadna práca....myslím , že to je základ prežitia aj na dedine, mať prácu, mať z čoho postaviť /kúpiť/ ten dom a mať na neustále rekonštrukcie , všetko niečo stojí, či už samotný chod domácnosti a hospodárstva /je výhodou dopestovať vlastnú zeleninu, ovocie - ale tu na severe sa v posledných rokoch veľmi nedarí pre poveternostné a iné podmienky, vychovať si vlastné mäso, atď/, to tiež stojí nemalé peniaze, ktoré je nutné mať = mať prácu a sme na začiatku príspevku. Podnikať? Tu? A v čom? Je jedno či Kysuce alebo Orava .... nula bodov ....x podnikateľov krachuje, živnostníci sú bez práce, obchodíky sa zatvárajú, ľudia nemajú peniaze - za čo kupovať produkty a služby - lebo závody prepúšťajú ....kolotoč. Veľa ľudí odchádza práve do Bratislavy za prácou , lebo tu jej niet a je to z roka na rok horšie a horšie, darmo študujeme externe VŠ, vzdelávame sa .... . Ja si myslím, že ideálne pre teba bude zostať pracovať v Bratislave a niekde v okolí si postaviť dom , kde sa môžeš vo voľnom čase realizovať .... rozhodne svoju pracovnú pozíciu neopúšťaj! Buď rád a váž si, že máš možnosť si dobre zarobiť - ostatné si môžem splniť popritom. Tu sa mnohým nám , čo žijeme na dedine len sníva o dobre platenom mieste, ktoré by nám uľahčilo náš nie ľahký /a tomu ver/ aj keď v mnohom príjemný dedinský život. Ale je to na tebe, ako sa rozhodneš, tak sa budeš mať.
0 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Bývam na dedine, mám malé hospodárstvo pri dome, traktor stroje, ale bohužiaľ takých susedov akých neželám nikomu. Môj pozemok je situovaný kolmo na ich, takže ich mám štyroch... boli starousadlíci, ja som tam postavil dom pred 7 mimi rokmi a ja neviem či mi to všetko závidia alebo čo. Ja mám hospodárstvo, oni si dláždia dvory zámkovou dlažbou, robia anglické trávniky a podobné úpravy, ale to by bolo na založenie témy o susedoch... Takže len toľko, neidealizuj si život na dedine, lebo ostatní nemusia mať pochopenie pre to čo chceš robiť a budú ti osládzať život...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dnes včera aj predvčerom fúka poriadny víchor nepršalo už asi mesiac potrebujem zavlažovať zemiaky nedá sa, potrebujem vykonať aj iné práce v agrotechnickom termíne nedá sa, Citroon ako by si to riešil? Lebo to nie je len spoza okna sa pozrieť aké by to bolo krásne pracovať na poli. burina a háved rastie aj vtedy, keď je špatné počasie, nakoniec ti to všetko burina prerastie, háveď sa premnoží a máš po úrode.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
...môj starý známy /nevideli sme sa celú večnosť/ prevádzkuje hádam aj 15 rokov jednu chatu vysoko v horách na Malej fatre, to je jeho obživa-a je zdá sa spokojný, vždy to bol taký "horal" ....tak raz za mesiac stretávam jeho mamu, tak ma občas informuje čo a ako....lenže je aj druhá strana mince...jeho mama si povzychla, že už asi nebude babkou, lebo ktorá by už išla do hôr bývať...najbližia civilizácia tuším 10 kilometrov, a vôbec to nie je prostredie pre deti...ako chodiť do školy a škôlky???atď...lekárska starostlivosť... takže si človek musí rozmyslieť akou cestou sa dá....lebo niekedy už nie je cesta späť...tipujem, že ten známy už z tých kopcov "nezlezie" nikdy späť do civilného života....až keď bude hodne starý, chorý a nemohúci....
0 0
devil777 devil777

devil777 je offline (nepripojený) devil777

Veľa ľudí začína mať rovnaké zmýšlanie ako ty, samozrejme aj ja, lebo každodenný kolotoč v BA je o nervy. Podnikám už 10 rokov a splnenie svojho sna vidím v tom, že biznis si už nebude vyžadovať moju každodennú účasť a väčšinu týždňa prežijem na svojej chalúpke s rodinkou, piatimi sliepkami, zeleninovou záhradou a ovocným sadom. Do práce prídem 1-2 krát do týždňa a vybavím všetko potrebné. Ostatné bude na zamestnancoch. Myslím, že sa nedá zrazu od všetkého utiecť a nemať aspoň nejaký príjem. Ako už niekto vyššie napísal, vždy sa nájdu nejaké veci, ktoré treba kúpiť. Minimálne leukoplast na mozole a náboje do brokovnice. Ale každopádne držím palce každému, kto má takýto sen.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

super téma, konečne taká iná, oddychová. Inak o tých susedoch je to podľa mňa vždy kľúčové. Môže sa totiž stať, že miesto super, príroda krása, orly nad hlavami, ale ak za plotom bude niekto kto Ti vždy túto romantiku "zasviní" tak aj romantika z prírody už nebude taká pekná
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

AdaMtiM Pozri príspevok
Na severe Slovenska nie je takmer žiadna práca......... Podnikať? Tu? A v čom? Je jedno či Kysuce alebo Orava .... nula bodov ....x podnikateľov krachuje, živnostníci sú bez práce, obchodíky sa zatvárajú, ľudia nemajú peniaze - za čo kupovať produkty a služby - lebo závody prepúšťajú ....kolotoč. Veľa ľudí odchádza práve do Bratislavy za prácou ,
Vidim dobre, alebo mam ist reklamovat tu laserovu operaciu oci, co mi robili v zime???

Prace na severe Slovaneka je kolko len chces a aj penazi za nu mozes mat kolko len chces. Aky uz dnes problem, ked jestvuje internet?

Predavat mozes do celeho sveta, vyrabat mozes cokolvek, a predavat to mozes do Bratislavy ale aj do Tokia a New Yorku. Mozes robit weby, mozes robit grafiku, ak hovorime o sluzbach. Neviem ci vies, ale Indovia z Indie robia uctobnikov takmer vsetkym pravnikom a lekarom v USA.

A to stalei nehovorime o typickych oboroch, ako napriklad turisticky ruch, potraviny co vyroba z dreva.

Naposledy som sa zastavil v Ivachnovej na Shell pumpe a co nevidim, zaujimava restauracia http://kozivrsok.sk/web/sk/domov maju tam svoje kozia syry, pekne balene, tak, ze by boli predajne aj v Parizi a nikto by si nic nevsimol. Kedze som bol po obede, tak som si kupil iba syry, nabuduce ich rad otestujem aj v oblasti jedla. Aka vzacna lastovicka, preco nie je u nas viac vyrobcov, ktori su schopni spravit nieco, ze co sa nemusime hanbit.

Je to take zlozite? Vyrobit syr, ktory sa to vyrabal starocia aj v ovela horsich podmienkach by dnes nemal byt problem. Precitat aspon jednu knihu o brandbuildingu a spravit okolo toho pribeh so vsetkym, co k tomu patri, aby produkt neposobil odpodzujuco by tiez nemal byt problem.

Naozaj neviem, v com je u nas na Slovensku stale problem.
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

misomiso Pozri príspevok
Vidim dobre, alebo mam ist reklamovat tu laserovu operaciu oci, co mi robili v zime???

Prace na severe Slovaneka je kolko len chces a aj penazi za nu mozes mat kolko len chces. Aky uz dnes problem, ked jestvuje internet?

Predavat mozes do celeho sveta, vyrabat mozes cokolvek, a predavat to mozes do Bratislavy ale aj do Tokia a New Yorku. Mozes robit weby, mozes robit grafiku, ak hovorime o sluzbach. Neviem ci vies, ale Indovia z Indie robia uctobnikov takmer vsetkym pravnikom a lekarom v USA.

A to stalei nehovorime o typickych oboroch, ako napriklad turisticky ruch, potraviny co vyroba z dreva.

Naposledy som sa zastavil v Ivachnovej na Shell pumpe a co nevidim, zaujimava restauracia http://kozivrsok.sk/web/sk/domov maju tam svoje kozia syry, pekne balene, tak, ze by boli predajne aj v Parizi a nikto by si nic nevsimol. Kedze som bol po obede, tak som si kupil iba syry, nabuduce ich rad otestujem aj v oblasti jedla. Aka vzacna lastovicka, preco nie je u nas viac vyrobcov, ktori su schopni spravit nieco, ze co sa nemusime hanbit.

Je to take zlozite? Vyrobit syr, ktory sa to vyrabal starocia aj v ovela horsich podmienkach by dnes nemal byt problem. Precitat aspon jednu knihu o brandbuildingu a spravit okolo toho pribeh so vsetkym, co k tomu patri, aby produkt neposobil odpodzujuco by tiez nemal byt problem.

Naozaj neviem, v com je u nas na Slovensku stale problem.
problém je v totálnej rigidite, strachu, úzkosti a vzájomnej závisti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať