Zavrieť

Porady

PRENAJOM BYTU - energie

Prosim, neviem nikde najst odpoved na moju otazku, prosim poradte mi. Ked prenajimam byt - a najomca mi plati najomne spolu s energiami a vsetkymi poplatkami, teda elektrina je napisana na mna. Som zaregistrovana na DU a mam pridelene DIC. Mala by som elektrinu platit ako podnikatel? Zato ze prenajimam a mam z toho nejaky prijem???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    driver100 je offline (nepripojený) driver100

    muž driver100
    Možno ti napíše niekto skúsený,ako to je podľa zákonov.Ja ti napíšem,ako to robím ja.Myslím si,že aj keď je DIC a nie je ICO a prenájom nie je živnosťou,tak sa platí,ako súkromná osoba,pretože to ako súkromná osoba prenajímam.Ja dokonca platím elektrinu za svoj vlastný byt+elektrinu za 6 bytov nájomných v jednej sume cez SIPO.Má to tú výhodu,že podľa zástrčkového zákona,ktorý schválila elita národa/150 poslancov/platí poplatky RTVS každý,kto platí elektrinu.Ak by som platil elektrinu za každý byt zvlášť,platil by som RTVS 7x.Takto platím len raz.

    Caggie je offline (nepripojený) Caggie

    Caggie
    No presne takto som si to myslela aj ja. Ale pytala som sa na SSE a povedali mi ze ked prenajimam a mam z toho prijem mala by som platit vyssiu sazbu ako podnikatel. Ale zda sa mi to blbost. Vie niekto ako to ma byt spravne?

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Ale pytala som sa na SSE a povedali mi ze ked prenajimam a mam z toho prijem mala by som platit vyssiu sazbu ako podnikatel.
    No a čoby povedali SSE na to že prenajímam a nemám s toho príjem? Respektíve ešte doplácam, a som rád, že ma mnou nevyužívaný byt stojí menej?
    Alebo na to že v byte podnikám na elektrinou pre domácnosť je napájaný môj podnikateľský počítač, nabijaný firemný mobil...

    Caggie je offline (nepripojený) Caggie

    Caggie
    No to by som bola rada, ale hadam by mi to na zakaznickej linke len tak zo srandy nepovedali. Neda sa to niekde overit?

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Caggie Pozri príspevok
    No to by som bola rada, ale hadam by mi to na zakaznickej linke len tak zo srandy nepovedali. Neda sa to niekde overit?
    Asi nikde. Problém je, že na zákazníckej linke sú telefonistky zaškolené na odpovedanie jednoduchých a častých otázok a o energetike a fakturovaní nemajú ani šajn. Ja som reklamoval faktúru od ZSE-E a tam mi bolo povedané, že oni o tých čiastkach nevedia a oni dostávajú tie čiastky zo ZSE-D a za čo sú že sa mám spýtať na ZSE-D, Takže polopate: Vystavia mi faktúru a ani sami nevedia za čo.
    Ale k problému: Ty nemáš živnosť ani podnikanie takže nemáš ani dôvod platiť ako podnikateľ, ale len ako fyzická osoba. Btw. veď by si musela potom pýtať od nájomníka o ten poplatok viac, keďže máš v Zmluve asi oddelené čiastky za nájom a poplatky viažúce sa bytu.

    PRENAJOM BYTU - energie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.