Zavrieť

Porady

potrebujem RP, ak prevezmem zalohu za tovar v hotovosti ?

dobry den, ak prevezmem zalohu v hotovosti a po uhradeni faktury za tovar (plna cena tovaru) zalohu vratim, potrebujem RP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    EriHa Pozri príspevok
    Kejka, vdaka za odpoved.. tato tema nadvazuje na temu, ze otvaram salon so svadobnymi a spolocen.satami, v tom pripade, ak zakanik pojde vlozit zalohu na ucet, uz moze rovno vlozit aj celu sumu, skor islo o "poistku", ze uhradi fakturu a kedze som nechcela kupovat RP, chela som hotovost na "dobu urcitu" prevziat, s tym, ze ak uhradi fakturu- plnu cenu za saty, zalohu mu v plnej vyske vratim. otazka je, ci mozem prevziat zalohu (napr. na 24hod) bez RP. Tiez vsak vyvstava otazka, co v pripade, ak fakturu neuhradi... dam si zalohu do vrecka?
    Ja si myslím, že na Vašu otázku Vám boli podané snáď dostatočné odpovede. Ešte Vám chýba už len preštudovanie si zákona a výklad pojmov .... napr. aj k zálohe ...


    § 2
    Vymedzenie základných pojmov

    Na účely tohto zákona sa rozumie
    h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
    tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok,
    ----------------------------------------
    V tomto uvedenom linku máte pripnutý platný zákon o ERP a aj otázky a odpovede z DRSR a iné z oblasti ERP. Treba si to preštudovať , aby ste videli vlastne , že ako odpovede súvisia so zákonom .
    http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html

    Treba si uvedomiť a ozrejmiť najskôr čo idem predávať , ak tovar , tak treba si plniť aj zákonné povinnosti. Viem, že ERP nie sú zadarmo, dá sa však vybrať aj niečo lacnejšie a nikdy do budúcna neviete o aký sortimert(tovar) svoj predmet činnosti rozšírite a nakoniec si poviete , že ako dobre, že mám ERP.Neviem či by ma bavilo pri každom obchode uvažovať ako to zariadiť , aby som neporušila zákon a ďalšou vecou je , že nedalo by mi aby som preháňala zákazníkov do banky .Treba si ich strážiť a poskytnúť im aj komfort ako je poskytnutie možnosti riadnej platby hotovosti na predajni .Treba šetriť niekde inde.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    EriHa Pozri príspevok
    dobry den, ak prevezmem zalohu v hotovosti a po uhradeni faktury za tovar (plna cena tovaru) zalohu vratim, potrebujem RP?
    Prečo nepokračuješ v téme, ktorú si už zadala? Len tak naokraj, odpovede už máš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    EriHa Pozri príspevok
    nooo, chcela som pokracovat v zacatej teme, ale neotvorilo sa mi tam okno na "odpoved", som tu dnes 1. den mozno mi nieco uslo.. Ano,odpoved som dostala, ze "ak prijmem zalohu v hotovosti, tak RP musim mat". Chcela by som vsak vediet, ci je nejaky rozdiel, ak zalohu vratim zakaznikovi, teda nebude zaratna do ceny tovaru, tovar by zakaznik uhradil fakturou.
    A kde budeš držať tú zálohu dovtedy, kým tovar vrátiš? Tá musí byť v pokladni, a preto ju potrebuješ. PS, ak chceš pokračovať príspevkom stačí, ak klikneš na citovať, alebo rýchla odpoveď.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    EriHa Pozri príspevok
    uz mi to funguje, vdaka za info a radu
    povedzme, ze zaloha za tovar by bola zmluvne upravena a v pripade kupy siat, by bola vratena v plnej vyske ..
    napr 100e.. je mozne len tak otvorit pokladnu a vybrat z nej 100e?
    A prečo by mala byť záloha na kúpu tovaru vrátená , však sa odpočíta z kúpnej ceny (z ceny k úhrade celkom)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    EriHa Pozri príspevok
    uz mi to funguje, vdaka za info a radu
    povedzme, ze zaloha za tovar by bola zmluvne upravena a v pripade kupy siat, by bola vratena v plnej vyske ..
    napr 100e.. je mozne len tak otvorit pokladnu a vybrat z nej 100e?
    Nie, takto to možné nie je. Pokladňa slúži na príjem tržieb, a záloha na tovar je tržbou.

    EriHa je offline (nepripojený) EriHa

    EriHa
    nooo, chcela som pokracovat v zacatej teme, ale neotvorilo sa mi tam okno na "odpoved", som tu dnes 1. den mozno mi nieco uslo.. Ano,odpoved som dostala, ze "ak prijmem zalohu v hotovosti, tak RP musim mat". Chcela by som vsak vediet, ci je nejaky rozdiel, ak zalohu vratim zakaznikovi, teda nebude zaratna do ceny tovaru, tovar by zakaznik uhradil fakturou.

    EriHa je offline (nepripojený) EriHa

    EriHa
    uz mi to funguje, vdaka za info a radu
    povedzme, ze zaloha za tovar by bola zmluvne upravena a v pripade kupy siat, by bola vratena v plnej vyske ..
    napr 100e.. je mozne len tak otvorit pokladnu a vybrat z nej 100e?

    EriHa je offline (nepripojený) EriHa

    EriHa
    ano, ale, ak bol tovar uhradeny fakturou, cize nepotrebovala by som RP, avsak, aby som mala istotu, ze faktura bude uhradena, musela by som prevziat zalohu- v hotovosti, tu by som vsak potrebovala RP, teda ani tovar by uz nemusel byt uhradeny fakturou. Avsak, kedze som RP nechcela, potrebovala som vediet, ci je moznost nejakym sposobom previzat zalohu a nemat RP a po uhrade faktury by tato zaloha bola vratena.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    EriHa Pozri príspevok
    ano, ale, ak bol tovar uhradeny fakturou, cize nepotrebovala by som RP, avsak, aby som mala istotu, ze faktura bude uhradena, musela by som prevziat zalohu- v hotovosti, tu by som vsak potrebovala RP, teda ani tovar by uz nemusel byt uhradeny fakturou. Avsak, kedze som RP nechcela, potrebovala som vediet, ci je moznost nejakym sposobom previzat zalohu a nemat RP a po uhrade faktury by tato zaloha bola vratena.
    zálohu si môžeš nechať poslať na účet, alebo nech ti ju osobne na účet vloží zákazník.

    EriHa je offline (nepripojený) EriHa

    EriHa
    Kejka, vdaka za odpoved.. tato tema nadvazuje na temu, ze otvaram salon so svadobnymi a spolocen.satami, v tom pripade, ak zakanik pojde vlozit zalohu na ucet, uz moze rovno vlozit aj celu sumu, skor islo o "poistku", ze uhradi fakturu a kedze som nechcela kupovat RP, chela som hotovost na "dobu urcitu" prevziat, s tym, ze ak uhradi fakturu- plnu cenu za saty, zalohu mu v plnej vyske vratim. otazka je, ci mozem prevziat zalohu (napr. na 24hod) bez RP. Tiez vsak vyvstava otazka, co v pripade, ak fakturu neuhradi... dam si zalohu do vrecka?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tu sa píše o tovare, takže odpoved si dostala, nemusíš sa opakovať. Súhlasím s príspevkami. Len som podotkla tú možnosť cez účet.
    nechcem navádzať, ale isto sa nájde možnosť, ako z toho vykľučkovať, ale vždy tu bude riziko kontroly a vysokej pokuty. Stojí za to špekulovať?

    EriHa je offline (nepripojený) EriHa

    EriHa
    nemam v plane spekulovat... ale, cestni ludia na to vzdy najviac doplatia.. pytam si radu, pretoze, uz som obvolala danove urady v 3 roznych mestach a odpoved som nedostala.. avsak, ked pride kontrola, vtedy bude uz vsetkym jasne, ako to malo byt.. to sa mi nepaci a preto si vazim vase rady a skusenosti! vdaka za nich...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prikladám aj súvisiacu tému, v ktorej sa podali odpovede z tej istej oblasti ERP
    http://www.porada.sk/t194572-potrebu...nych-siat.html . Aby to bolo jednotné a jasné o čo ide a prečo niektoré príspevky píšu o tom, že zadávateľka témy už dostala odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.