Zavrieť

Porady

Poraďte aké auto kúpiť

Ahojte, chcela by som si kúpiť auto a nakoľko sa v tom sama nevyznám, potrebovala by som poradiť. Niečo ojazdené do 5000 eur, značku neviem, niečo dobré, aby to bolo kvalitné, nekazivé, nie moc drahé náhradné diely. Malo by to byť malé mestské ženské autíčko čo málo žere a najlepšie na diesel. Čo by ste poradili? Díki.
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Indeed Pozri príspevok
Označenie na boku pneumatiky M+S znamená mud+snow , teda blato a sneh.

Asi nejde o letnú pneumatiku.
asi ? nevies ? hlavne ze pises o com nemas sajnu ...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bubkoch Pozri príspevok
no vsak napis nieco k veci ...
k veci ??
ak si čítal príspevky, tak si si učite všimol, že som katke poradil fiat grande punto, radšej benzín, kedže bude jazdiť po meste...
a teraz nám napíš, ako bol tento tvoj príspevok k veci ???
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

milý bubkoch, ty nie si schopný pochopiť, o čom je založená téma ??
a dokedy sa tu chceš strapňovať s tým tvojím vysvetlovaním , že m + s - čiže blato + sneh je letná s hlbším dezénom ???))

indeed má samozrejme pravdu...aj ked teba asi oblblo, že označenie m + s môže mať aj celoročné univerzálne pneumatiky, ktoré splnajú normy pre jazdu v zimných mesiacoch....ale napíať, že m + s je letná s hlbším dezénom, to je sila ))
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bjuty smis Pozri príspevok
milý bubkoch, ty nie si schopný pochopiť, o čom je založená téma ??
a dokedy sa tu chceš strapňovať s tým tvojím vysvetlovaním , že m + s - čiže blato + sneh je letná s hlbším dezénom ???))

indeed má samozrejme pravdu...aj ked teba asi oblblo, že označenie m + s môže mať aj celoročné univerzálne pneumatiky, ktoré splnajú normy pre jazdu v zimných mesiacoch....ale napíať, že m + s je letná s hlbším dezénom, to je sila ))
stale ti nedochadza ze debata je o pneu pre KAMIONY ? nie pre osobne auta ? vies aky je v tom rozdiel ? fakt si o tom nechces naskor nieco nastudovat ?
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

nie, ale kedže z tvojho príspevku vidím, že si odborník, poprosím ťa o zdroj informácie, že m + s pneumatiky sú letné z hlbším dezénom )
dakujem
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Pneumatiky pre kamiony ktoré sú určené akože na zimu naozaj niesu to isté ako na osobné autá,mekká zmes pneumatiky by sa na kamione roztrhala takže na lade im naozaj nepomôžu onič viac ako hociaká iná guma.majú hlbší vzor z lepším tvarovaním,zmes je stejná ako letná.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

martin,
samozrejme, že zimná pneumatika na kamiony nie je to isté, ako na osobné autá, ale odkial maš to info, že je to rovnaká zmes ako letná ????
ak vieš čo i len trochu požívať google, alebo akýkolvek internetový prehliadač, tak by si to nenapísal......
alebo si ako bubkoch( bez urážky a myslíš si, že ked máš na svojom starom trambuse takú gumu, tak iné neexistujú ?)
0 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bjuty smis Pozri príspevok
nie, ale kedže z tvojho príspevku vidím, že si odborník, poprosím ťa o zdroj informácie, že m + s pneumatiky sú letné z hlbším dezénom )
dakujem
aby si v tom aj s dalsimi diletantami co maju potrebu sa vyjadrovat k veciam ktorym nerozumeju ti to vysvetlim este raz a jasnejsie, pre viac info si gooogli sam ...

zimná pneumatika sa líši od letnej pre osobné auto
1. použitím mäkšej zmesi
2. hrubším a hlbsim vzorom.
Pre kamióny sa u nás nemôže použiť mäkšia zmes (jej pouzitie je mozne len v severskych krajinach v podmienkach trvalej snehovej pokryvky), nakoľko by sa po ceste, kde nieje sneh, zničila po par kilometroch.
Preto sa ako M+S pre kamiony označujú pneumatiky LEN s hrubším a hlbsim vzorom, ale s rovnakou (letnou) zmesou.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Skoda že žiadny trambus nemám teraz by sa mi zišiel,No nič som negooglil ale mám asi kopec kámošov čo chodia na kamionoch aj majú svoje vlastné a takto mi to vysvetlili.Možno je tam nejaký rozdiel ale ked dáš na osobáka letné a zimné a povozíš sa tak rozdiel je hned zretelne cítit ale ked to spravýš na kamione tak rozdiel je cítit len pri jazde v hlbšom snehu pri normálnych podmienkach na ceste to vôbec nejde poznať že by trebárs rýchlejšie zabrzdil tak ako osobák a z tohoto sa dá usúdiť že v zmesi bude minimálni rozdiel ak vôbec nejaký.Toto je môj zdroj a nemám dôvod im neveriť určite im verím viac ako reklamním kecom výrobcov.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bubkoch Pozri príspevok
aby si v tom aj s dalsimi diletantami co maju potrebu sa vyjadrovat k veciam ktorym nerozumeju ti to vysvetlim este raz a jasnejsie, pre viac info si gooogli sam ...

zimná pneumatika sa líši od letnej pre osobné auto
1. použitím mäkšej zmesi
2. hrubším a hlbsim vzorom.
Pre kamióny sa u nás nemôže použiť mäkšia zmes (jej pouzitie je mozne len v severskych krajinach v podmienkach trvalej snehovej pokryvky), nakoľko by sa po ceste, kde nieje sneh, zničila po par kilometroch.
Preto sa ako M+S pre kamiony označujú pneumatiky LEN s hrubším a hlbsim vzorom, ale s rovnakou (letnou) zmesou.
ach, ty odborník a nediletant )
ja som reagoval na tvoj nezmysel, že m+s je letná guma s vačším dezénom, toto je už o dosť " soft" verzia tvojho nezmyslu....
aj ked s dosť velkými výhradami, ale s týmto už dá súhlasiť....
aj ked každý významnejší výrobca gúm ponúka zimné gumy s inou zmesou...
http://www.conti-online.com/generato...2Bs_pdf_sk.pdf

alebo
http://www.michelintransport.com/ple...20050512111937

ale ako zaujímavo to formuješ, že u nás sa nemôže....možné je len v severských krajinách.........m + s sú LEN s hrubším vzorom....daj to prosím vedieť aj do michelinu...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
Vidim, že vobec ste nečítali relevantné informacie v diskusiach na www.autobazar.eu sekcia Forum,

ked furt túžite po tých "dieselákoch".
To nemozes brat vazne. Jednoducho, na nejakom fore sa vytvori skupina ludi "proti niecomu". Ide o akesi nabozenstvo. Realny zaklad to nema, pretoze ked bude ignorovat tie temy o nicom, take tie vseobecne, ze "dieslaky su nanic", a zacnes si vsimat otazky ohladne skutocnych problemov, tak zistis, ze najvaic ludi ma probemy prave s benzinmi a tiez z automatickymi prevodovkami (bez oohladu na motorizaciu - samozrejme).

Ale zas, na druhej strane, ak tam pustis do eteru, ze automaty si nanic, tak ta tam ukamenuju, jednoducho preto, ze polovica adminov jazdi na automatoch. Ak chces ziskavat skutocne relevantne informacie z nejakeho fora, tak musis byt dost psychlog. Musis byt schopny odfiltreovat ni len SPAMy, ktore zvycajne trcia z diskusie na prvy pohlad, ale aj emocie a "nabozenstvo", hlavne u adminov a mienkotvornych ludi na fore.

Skratka, musis si uplne nezaujato robit statistiku o to, kto sa co a ako casto pyta.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

presne, psychológ a veľmi dobrý.

Celá značka "dve véčka" je iba náboženstvo.... a umelo udržiavané pri živote... však manažéri musia mať na prostitútky...
Keď napíšeš o renaulte, tak jedna z prvých piatich odpovedí bude p*ča v znaku.....
Prečo potom slávny mercedes ide tieto nepodarené p*čiacke motory inštalovať do svojich A-čok ?????
0 0
KnR_Luky KnR_Luky

KnR_Luky je offline (nepripojený) KnR_Luky

Katka01 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som si kúpiť auto a nakoľko sa v tom sama nevyznám, potrebovala by som poradiť. Niečo ojazdené do 5000 eur, značku neviem, niečo dobré, aby to bolo kvalitné, nekazivé, nie moc drahé náhradné diely. Malo by to byť malé mestské ženské autíčko čo málo žere a najlepšie na diesel. Čo by ste poradili? Díki.
Na Tvojom mieste by som rozmýšľal o BMW rad 1.... aj keď tie diely nie sú až také lacné, ale nekazia sa často a určite by som bral benzín do mesta.
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

KnR Luky,

ukaz mi jedno BMW 1 za 5000€....maximalne ak buračka.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nokerla Pozri príspevok
KnR Luky,

ukaz mi jedno BMW 1 za 5000€....maximalne ak buračka.
http://auto.bazar.sk/4763713-bmw-rad-1 iba taký malý ťukes aj airbagy sú vyflusnuté.....
0 0
KnR_Luky KnR_Luky

KnR_Luky je offline (nepripojený) KnR_Luky

Nokerla Pozri príspevok
KnR Luky,

ukaz mi jedno BMW 1 za 5000€....maximalne ak buračka.
no myslel som si, že keď je to v cestovaní, myslel som si, že auto si chceš kúpiť v zahraničí
0 0
original.x original.x

original.x je offline (nepripojený) original.x

poradil by som ti smart fortwo cdi teda diesel..do mesta to je najlepsie auticko..malo to zerie len 3.5 litra, je krasne pre zenu, da sa s nim vsade zaparkovat, mas to automat, takze ta nemusi trapit radenie, co vacsina zien nevie aj mimo mesta sa s nim da krasne vysantit..ak si ho vyskusas ver mi, ze ine nebudes chciet..myslim s tych malych co jej radite..
nekupuj benzinove..to sa do mesta nehodi..zezerie to aj dlazdice z chodnikov popri ceste..tie male napodobneniny aut nestoja za vela.
ak si viazana cenou 5000€ tak na vyber mas dost aut aj inej triedy..potom by som ti poradil bmw..sice starsie ale kvalitne..mam s tym skusenosti..nekazi sa to a ceny dielov su ako na ine auta..
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Na diesel v meste-pokiaľ nejazdíš na ňom celý deň-treba zabudnúť.A ak má ešte k tomu filter pevných častíc,tak to už vôbec nie.Pri krátkych trasách je to časovaná bomba!
0 0
mertinkova mertinkova

mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

Mame japonské autá a nekazia sa takže odporúčam suzuki, mazdu, toytu, hondu.... a ked aj niečo súčiastky nie su prehnane drahé. :-)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

že sa nekazia, s tým sa dá súhlasiť..
že nie sú súčiastky prehnane drahé ? no, komu ako, ale na japonské autá sú najdrahšie.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať