Zavrieť

Porady

dodanie tovaru s montažou

Dobry den chcem sa opytat, dali sme si českou firmou platcom dph namontovať do našej predajne na slovensku v apríli sme museli uhradiť zalohu vo výške 50000 czk, prišla nam zalohova fatkura z čiech. O mesiac nato v máji nam domontovali kamerový systém a vystavili original faktúru na 100.000 czk, na tejto original fakture je napisané zaplatená zalohová faktura 50000, douhrádzať 50000 czk. Neviem čo s platbou ,ktorú sme uhradili v apríli vo výške 50000 czk, mala som ju samozdaniť v apríli, alebo urobiť samozdanenie až v 5.mesiaci kedy mam original fakturu z českej firmy. Účtujem v jednoduchom účtovníctve a nemôžem predsa odpisať aprilových 50000 czk zaplatených z faktury,kde mi dali česká firma den dodania 3.5.2012. rozpravala som s konateľom českej firmy,kde sme mu v aprili uhradili 50.000 czk aby mi na tuto sumu poslal original fakturu, ale on povedal,že podľa ich zákona mi pošle original fakturu až po vykonaní prác v máji. Môžem samozdaniť až v máji celú sumu alebo nie?ide podla mna o dodanie tovaru s montažou mam povinnosť zaplatiť dan a sme platcovia dane môžeme si ju aj vyžiadať? Urobiť tzv.samozdanenie?
Usporiadat
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prepáč, nechtiac som to odoslala skôr, takže krabičky do ktorých sa balia hamburgery. Ďakujem
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

megyzah Pozri príspevok
Prepáč, nechtiac som to odoslala skôr, takže krabičky do ktorých sa balia hamburgery. Ďakujem
a prečo účtujete krabičky bez dph?
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

No, tak to netuším, prečo to tak dali, ja som teraz prebrala doklady za január, je to nový podnikateľ a mesačný plátca DPH.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

megyzah Pozri príspevok
No, tak to netuším, prečo to tak dali, ja som teraz prebrala doklady za január, je to nový podnikateľ a mesačný plátca DPH.
asi bude treba zistiť, prečo to dávali bez DPH - jediné, čo ma napadá sú prechodné položky - ale ani to sa mi nezdá.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak predávajú hamburgery, občerstvenie a je platiteľ DPH, tak tržby majú byť evidované v ERP a odvedená DPH.
Krabičky samotné asi nepredáva - asi to mus blokovať osobitnou položkou - to neviem, závisí ako má nastavenú ERP.
Ak to boli tržby s 0%DPH, tak asi má zle nastavený tento kod tovaru.
Krabičky isto nakupuje a z nákupov si DPH odpočítava, nie?
Možno ich nakupuje od neplatiteľa - to robí chybu, ušetril by nákupom od platiteľa.
V každom prípade na cenu krabičky pri predaji musí pridať DPHčku a odviesť.
Poraď mu, nech si skontroluje nastavenie ERP.
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

Dobrý deň,chcem sa spýtať tiež na dodanie tovaru s montážou....(My sme dodali na začiatku pec do FI v ČR- tovar, tam som dala dodanie tovaru, oslobodené, lebo sme ho dodali do ČR). Neskôr prišli objednávky, že tento tovar namontujeme v SK firme 2, a budeme na to potrebovať ešte nejaký montážny materiál)
A teraz ide o nasledovné. FI z ČR -platiteľ dane v ČR si u nás objednala dodanie montážneho tovaru a montážnych prác pre firmu v SR (2 objednávky=ja musím urobiť 2 faktúry). My SK firma1 platiteľ dane v SR máme toto dodanie a montáž urobiť SK firme2. Takže my urobíme jednu faktúru ako dodanie tovaru ČR firme, kde uvediem, že § 13 dodanie tovaru a montáž, a keďže je to dodané v SR tak by som tam dala SK DPH, a to isté na druhú faktúru, kde by som mala tie montážne práce, tak by som tiež dala odvolavku na § 13 a SR DPH. Je to tak správne? lebo už mám v tom bordel...
Ak by sa dalo mohol by mi prosím niekto poradiť nejakou jednoducho schémičkou, aký je vlastne ten princíp na DPH??? lebo už mám v tom hrozný bordel....vôbec som si nie istá tým čo robím. na školení keď som bola tam mi bolo všetko jasné..všetko bolo OK, ale keď sa to už teraz zamotáva tak sa mocem aj ja.. prosím o pomoc... Ďakujem...
0 0
ivkň ivkň

ivkň je offline (nepripojený) ivkň

halóó prosím poradí niekto či je to oki...?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobrý deň,
prišla nám dnes takáto fa:
My sme platci DPH na SK a dodávateľ je platca DPH v CZ a faktúroval nám úpravu komunikačného systému (preinštalovali nám GPS vo firemnom aute u nás na SK). Fa nám vystavili bez DPH a je tam uvedená formulka: Místo plnění mimo tuzemsko dle §9 odst. 1 zákona o DPH.
Keď som si prečítala §9 odst. 1 - Místem plnění při poskytnutí služby osobě povinné k dani je místo, kde má tato osoba sídlo. Pokud je však tato služba poskytnuta provozovně osoby povinné k dani, nacházející se v jiném místě, než kde je její sídlo, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna. Za tuto provozovnu se považuje organizační složka této osoby povinné k dani, která může přijímat a využívat služby, které jsou poskytovány pro potřebu této provozovny, neboť je dostatečně stálá a má vhodné personální a technické zdroje.

Podľa toho,čo som si prečítala,tak by som to mala samozdaniť, že?
A v ktorých riadkoch tlačiva DPH sa mi to objaví (9 a 10, 21).

Ďakujem.
Naposledy upravil books : 22.04.13 at 09:53 Dôvod: oprava,vymazanie chyby
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Prosím Vás o odobrenie,či uvažujem správne.
Ďakujem.

books Pozri príspevok
Dobrý deň,
prišla nám dnes takáto fa:
My sme platci DPH na SK a dodávateľ je platca DPH v CZ a faktúroval nám úpravu komunikačného systému (preinštalovali nám GPS vo firemnom aute u nás na SK). Fa nám vystavili bez DPH a je tam uvedená formulka: Místo plnění mimo tuzemsko dle §9 odst. 1 zákona o DPH.
Keď som si prečítala §9 odst. 1 - Místem plnění při poskytnutí služby osobě povinné k dani je místo, kde má tato osoba sídlo. Pokud je však tato služba poskytnuta provozovně osoby povinné k dani, nacházející se v jiném místě, než kde je její sídlo, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna. Za tuto provozovnu se považuje organizační složka této osoby povinné k dani, která může přijímat a využívat služby, které jsou poskytovány pro potřebu této provozovny, neboť je dostatečně stálá a má vhodné personální a technické zdroje.

Podľa toho,čo som si prečítala,tak by som to mala samozdaniť, že?
A v ktorých riadkoch tlačiva DPH sa mi to objaví (9 a 10, 21).

Ďakujem.
Naposledy upravil books : 22.04.13 at 09:54 Dôvod: oprava,vymazanie chyby
0 0