Zavrieť

Porady

Usporiadat
Ajulka Ajulka

Ajulka je offline (nepripojený) Ajulka

Ja mám veľmi dobré skúsenosti, je to detailne (niekedy až veľmi podrobne) vypracovaný program aj keď sa malým podnikateľom zdá, že je tam veľa zbytočností, podnikatelia s viacerými účtovnými položkami ho ocenia. V prípade nevedomosti zo strany účtovníka, ochotne poradia aj po telefóne. Je dokonalejší ako Kros. Ale to je už neplatená reklama.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ajri ajri

ajri je offline (nepripojený) ajri

Ja robím okrem iných programov s Money už 3 roky vo veľkej firme a veru dokáže poriadne potrápiť. Hlavne v halierových rozdieloch, napr. saldo ukazuje 0, ale rozdiel je 0,01 hal. a za svet sa to nedá odstrániť. Dosť komplikované sú aj kurzové rozdiely, niekedy sa správa veľmi nevyspytateľne.Nemá vyrovnané saldo a to dosť chýba. Poznám ľudí čo v ňom účtujú sklad a tí tvrdia že je to na zbláznenie. Mzdy sa dnes už účtujú dobre, ale ešte pred pol rokom to bolo strašné. Moja osobná skúsenosť : Ja som si ho napriek uvedeným nedostatkom kúpila pre vlastnú živnosť a s tým som spokojná.Money je naozaj dobrý pre malé a stredné firmy, ale pre veľké firmy so širokým záberom sa nehodí.
Ajri
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Money je dobrý pre malé a stredné firmy. Ja mám s týmto programom veľmi dobré skúsenosti (používam ho už tri roky v PÚ aj JÚ), výstupy sú výborné. Ochotne poradia aj po telefóne, hoci je niekedy ťažké sa tam dovolať.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja používam MONEY S3 už 6 rokov.

AJRI : Nemôžem povedať, žeby mi robil nejaké problémy alebo, žeby robil niečo zlé.
Podľa mňa to je len chyba užívateľa,ktorý tento program asi nevie dosť dobre používať, prípadne nemá všetko nastavené správne.

Neviem prečo by mali byť kurzové rodiely komplikované.
Ja s nimi nemám žiadne problémy.

Ako je možné, že nemá vyrovnané saldo? Veď program účtuje len podľa zadaní užívateľa, či nie?

A inak ja tiež účtujem sklad a som s ním spokojná.
Dá sa ísť aj do mínusu na sklade, a neskôr sa dá vykryť inou dodávkou.
Taktiež je tam funkcia prepočítavania obstarávacích cien.
A potom mi vždy sklad sadne na halier.
Tak neviem, kde je problém.

S tými mzdami musím súhlasiť. Mzdy sa mi v tomto programe nepáčia. Ani sú tam neni všetky potrebné výkazy, ktoré potrebujem. A spôsob vypočítavania mzdy sa mi tiež nepáči.
Na mzdy mám iný program. Lacný a veľmi dobrý.

A nemyslím si, že by sa pre veľké firmy nehodil.
Nepáči sa mi, že niekto haní program, a pritom ho možno len neviem používať.
Vravím to aj z svojej vlastnej skúsenosti, lebo keď sme tento program kúpili, nevedela som ho dobre používať a nemala som všetko nastavené ako by malo byť a vtedy mi často robil problémy a chyby, volali sme servisného a on mi ukázal a prečo sú tam tie chyby a potom som už nenadávala na program,ale najskôr som sa pozrela, či som ja nespravila niekde chybu.

Ja v ňom účtujem už 6 rokov a robím v ňom 3 veľké firmy, účtujem spôsobom A.
A som sním spokojná.

Ale je pravda, že sa tam občas vyskytne nejaká drobnosť, ale myslím, že žiadny program nie je dokonalý.
0 0
Mária Sinčáková Mária Sinčáková
Program používam 2 roky. Súhlasím s názorom, že výstupy na mzdy nie sú vôbec
prispôsobené našej legislatíve. Pripomienky mám aj k oneskoreným aktualizáciam
programu.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Nová aktualizácia by mala byť už tento týždeň prístupná aj na internete a mala by prísť aj poštou.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Katarína, prosím ťa, ako páruješ ostré a zálohové faktúry v Money? Ja to robím tak, že faktúru dám predkontáciu napr. 311/602, odpočet zálohy 324/311 s rovnakým párovacím symbolom. Zo salda mi to vypadne, ale tie ostré faktúry mi potom v knihe faktúr vysvieťuje na zeleno ako neuhradené v nulovej hodnote. A všade mi tieto faktúry potom figurujú ako neuhradené. Dík za pomoc.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Katarina STR, tak som zistila, ze robime v tom istom programe, kde si prosim ta nastavovala tie odpisy. Mam ich zadane po novom, ale stale to rata po starom. Velmi mi pomozes. Dik.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Marianna, staci ak spatne vojdes do hocijakeho bankoveho dokladu uz uhradeneho a vyberies tu nulovu platbu a uz by ti to nemalo svietit ako neuhradene.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja vystavím zálohovú faktúru napr. na 20.000,- a zaúčtujem ju 311/324.
Keď mi príde platba na účet úhradu priradím k tejto zálohovej faktúre a zaúčtujem 221/311.
Potom vystavím riadnú faktúru aj s dodaním tovaru takto 311/604 a 311/343.
Odpočet zaplatenej zálohy vo faktúre dám 311/324 mínusom.

Aj keď je k úhrade 0, faktúra vysí ako neuhradená a servisák mi poradil, aby som k nej priradila platbu na zálohovú faktúru.
Postavíš sa na riadnú faktúru a daj = úhrady /pridať /napr. bankou/nájdi si tú sumu 20.000,- SK/ napíše ti doklad už hradí 20.000,- SK = k úhrade O,- SK ale potvrdíš to aj takto.

Doklad bude vlastne uhradený nulou, ale do knihy vystavených faktúr ti zapíše dátum, kedy bola uhradená tá záloha.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

katika :

dala som si NÁSTROJE/KONFIGURÁCIA/NASTAVENIE ÚČTOVNÉHO ROKU/MAJETOK/ a napríklad v prvej odpisovej skupine som si dala percentá, teda 25% v prvom roku odpisovania, aj v ďalších rokoch odpisovania.

Potom som išla do MAJETKU, otvor si kartu a postav sa na daňové, alebo účtovné odisy a stlač na pravej strane VÝPOČET. On ti ich prepočíta.
Naposledy upravil Katarína STR : 29.11.04 at 09:34
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

katika :

nedávala by som ten dátum úhrady hociaký, lebo aj ten dátum musí byť zhodný s dátumom prijatia zálohy, prípadne skutočnej úhrady faktúry.
Takže je lepšie si nájsť skutočný doklad /úhrada zálohy/ na faktúru, ktorú chceš uhradiť.
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Mne sa tento datum nikde nepremietne, ide len o to aby mi nesvietil doklad ako neuhradeny. Inak zálohy účtujem ako ty.
Naposledy upravil katika : 29.11.04 at 10:10
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Akože sa ti nikde nepremietne. Veď keď si otvoríš knihu faktúr, tak tam máš stĺce ako číslo dokladu, fakturačná adresa,vystavené splatné,celkom s DPH k úhrade, preplatiť, odpočet DPH a aj UHRADENÉ, a ešte iné ďalšie stĺpce.

Takže na obrazovke to vidím, ale je pravda, že keď vytlačíš zoznam vystavených faktúra, tak tam to nie je vidno.
Ale aj tak radšej uhrádzam tieto nulové úhrady k tým čo patria.

Mne inak v tomto programe chýba SALDO uhradených faktúr.
Lebo vlastne máme len neuhradené. A to je chyba.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Inak som zvedavá aké zmeny v programe budú v tejto aktualizácii. Stále pozerám na internet,ale nová aktualizácia nikde. Mala by byť tento týždeň. Ale kto vie..
Mailom so ich žiadala o odpoveď a ospravedlňovali sa, že sa im to trošku natiahlo a že to určite bude tento týždeň.
Uvidíme
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Máš pravdu, ale myslela som to presne tak, že je to vidno iba pri faktúre /uhradené/. Odpisy som mala dobre nastavené, len som nedávala výpočet, ale pridať a vtedy to zle počítalo. Zabudla som sa ti poďakovať za pomoc.
Naposledy upravil katika : 29.11.04 at 10:32
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Takže už ti tie odpisy ráta dobre ?
0 0
katika katika

katika je offline (nepripojený) katika

Áno, vďaka. Som rada, že sa tu mám na koho obrátiť.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Dík Katka, funguje to, ale ak si dám vytlačiť knihu faktúr, mám tam sumu faktúry 0, zostáva uhradiť 0. Nevadí to?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

marianna :
ono to asi nevadí, ale vadí to mne. Už som na toto písala dotaz na money.sk, lebo potom sa šef pýta, prečo som tam vystavila nulovú faktúru. A taktiež som im písala, prečo tam nieje zostava SALDO uhradených faktúr s dátumom uhradenia.
Som zvedavá, čo mi odpovedia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať