Zavrieť

Porady

Usporiadat
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Katarína, prosím ťa alebo niekto kto účtuje v tomto programe, ako riešiš faktúru na prijatú platbu? a následne vyúčtovaciu faktúru po splnení dodávky, ak to nieje v jednom mesiaci.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Dúfam, že som správne pochopila tvoju otázku.

1.Ja napríklad vystavím ZAL FA pod číslom ZAL/2004001 na sumu 11.900,- Sk dňa 18.11.2004 a zaúčtujem 311/324.

2.Odberateľ mi ju uhradí na môj účet napr. 25.11.2004
vystavím daňový doklad na prijatú zálohu už pod číslom OF2004001 a zaúčtujem
10.000,-Sk 311/324 a 1.900,- Sk 311/343.
Túto DPH ja odvediem štátu a môj odberateľ si ju nárokuje na základe tohto dokladu.

Zdaniteľné plnenie tu je : 25.11.2004

3. Interným dokladom zruším ZAL FA a zaúčtujem 324/311 dňom, kedy som prijala platbu na účet

4. skutočnú platbu priradím k daňovému dokladu na prijatú zálohu a zaúčtujem 221/311

5. Dodanie tovaru sa uskutoční napríklad 5.12.2004 tak vystavím riadnú FA na tovar pod číslom OF2004002 na sumu napríklad na sumu 23.800,-Sk ktoré zaúčtujem
20.000,- Sk 311/604 a 3.800,- Sk 311/343
a v tejto FA dám odpočet zaplatenej zálohy s DPH a zaúčtuje sa to
-10.000,- Sk 311/324 a -1.900,- SK 311/343 a napíšem k odpočtu tejto zálohy číslo vystaveného daňového dokladu OF2004001 a dátumu prijatej platby t.j. 25.11.2004

Z takto vystaveného dokladu zaplatím štátu v decembri už len 1.900,- Sk
Zdaniteľné plnenie tu je : 5.12.2004


To nevadí, že to nie je v jednom mesiaci.
Naposledy upravil Katarína STR : 30.11.04 at 05:48
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Vďaka Katka. Problematike DPH rozumiem, len mi išlo vlastne o ten interný doklad, takže ty tam urobíš akoby úhradu zálohovej faktúry cez interný doklad, ak tomu dobre rozumiem. Pretože mne vlastne jedná faktúra vždy ostávala vysieť, urobila som to síce účtovne správne ale v účtovnom denníku mi to akosi nesedelo. Takže vo vyúčtovacej faktúre dáš vlastne do položky odpočet zálohy a priradíš túto zálohovú faktúru. Ešte raz dík.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Áno klasickú zálohovú faktúru pod číslom ZAL/2004001 uhrádzam interným dokladom.

Riadný daňový doklad pod číslom OF2004001 na prijatú zálohu uhrádzam skutočnou platbou.
/tam uvediem číslo zálohovej faktúry - odvolávka na základe ktorého dokladu to uhradili nar. ZAL/2004001 uhradené 25.11.2004/

Vyúčtovaciu faktúru pod číslom OF2004002 - riadný daňový doklad na tovar je uhradený odpočtom zaplatenej zálohy.
/tam uvediem číslo riadného daňového dokladu na prijatú zálohu nar. OF2004001/


Neni zač.
Naposledy upravil Katarína STR : 30.11.04 at 07:40
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Ja to robím netradične, ale takto:

1. zálohová faktúra OF 04/001 324020/324010
2. úhrada zálohovej faktúry 221010/324020
3. vystavený daň. doklad na zálohu 311010/324030
311010/343010
311010/324010 s mínusom
4. vystavená faktúra po dodávke 311010/602010
311010/343010
311010/324030 s mínusom (odpočet zálohy)
311010/343010 s mínusom (odpočet zálohy)
Možno je to veľmi zamotané ale robím to tak od začiatku, keď som nevedela, čo urobiť s vystavenou zálohovou faktúrou, ktorá nemá byť účtovným dokladom, tak som si jednoducho urobila zápis 324/324.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zálohové faktúry sa predsa neúčtujú. Účtuje sa až prijatá záloha.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Dada, a ako vystavíš v Money zálohovú faktúru bez zaúčtovania? Ja som na to neprišla.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No v tomto smere je Money hlúpy, lepšia je Pohoda. :-)))))) V Money nie je iné východisko, len tú zálohovú faktúru zaúčtovať na rovnaké strany buď 311/311 alebo 324/324.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Dada :

V účtovníctve sa nič nezmení keď ju zaúčtujem 311/324
a interným dokladom ju potom zruším/uhradím 324/311

Ono sa to hovorí, že je lepšia pohoda, lebo pohoda vznikla až po MONEY a je to vlastne jeho kópia.

Ono sa lepšie vychádza z niečoho čo je už hotové a len sa to vylepšuje, že ?
Pohoda má aj podobný štýl programu ako MONEY, žeby náhoda ?
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Skúšala som robiť čokoľvek. Keď som sa pýtala na školení, pani mi stále odpovedala, že programátori vedia urobiť všetko. Ale ja Money neprerobím. Keď som jej s tým nedala pokoj, povedala: tak si na to urobte smernicu! Tú som síce neurobila, ale keď ju niekto bude chcieť, tak mu to narýchlo urobím (keď budem vedieť). Ozaj ako to vyzerá, taká smernica? Začala som robiť ako prvá účto v novej firme a vôbec neviem ako to spraviť. Stačí napísať na hlavičkový papier, napr. vystavené zál. faktúry sa budú účtovať takto?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Katarína STR
Dada :

V účtovníctve sa nič nezmení keď ju zaúčtujem 311/324
a interným dokladom ju potom zruším/uhradím 324/311

Ono sa to hovorí, že je lepšia pohoda, lebo pohoda vznikla až po MONEY a je to vlastne jeho kópia.

Ono sa lepšie vychádza z niečoho čo je už hotové a len sa to vylepšuje, že ?
Pohoda má aj podobný štýl programu ako MONEY, žeby náhoda ?
Áno, v účtovníctve to môžeš mať takto zaúčtované. Ale čo v takom prípade, keď ti nepríde úhrada zálohovej faktúry? Zostane ti to vysieť na 311 a to predsa nie je dobré.
Pohoda má ďaleko ku "štýlu" Money. V Money sa uklikáš k smrti, kým sa niekam dopracuješ. :-)))))
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Mne nikdy neostane zálohová faktúra ku koncu roka.

Vždy ich zruším interným dokladov k 31.12.2004

Určite, že majú iný štýl, môj známy si ho kúpil a videla som ho a naozaj je vo veľa veciach podobný.

Vratím ti pravdu, viem to od svojho zdroja, vychádzali z programu MONEY.

A neviem prečo by som sa mala uklikať k smrti. Veď všetko čo potrebujem používať si dám na pracovnú plochu. Hocijakú zostavu.

Nemám ten pocit, že by som klikala niekoľkokrát.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ak by si robila zároveň aj v tom aj v hentom programe, tak by si šupom zistila rozdiely a veľké rozdiely. :-))))))))
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Určite, každý program má svoj systém. Každý má svoje výhody a nevýhody.
A všetko je tiež zvyk.

A taktiež prax. Ak však v MONEY nepracuješ dlho asi nemáš vychytané všetky možnosti aké tam sú. Hlavne ak tvrdíš, že sa v MONEY uklikáš. Z toho je to jasné.
Že nevieš, že každá zostava sa dá dať na plochu a nemusíš ísť cez veľa ikoniek.

Ale to je jedno.

Ak ti vyhovuje Pohoda. Ok možno je lepší. Ja som zvyknutá na MONEY , už v ňom pracujem 6 rokov.
Určite má chyby, ktoré mi lezú na nervy, ale určite aj POHODA má zase svoje.

Takže OK
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ale ja ti Money neberiem.... :-))))) Robím v ňom 3 roky rovnako ako aj v Pohode. :-))))) A keď sa na to v globále pozriem, tak je úžasné, čo ktorý program dokáže. :-)))))
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Určite každý nový program bude vždy už len lepší a lepší,
a je škoda starých prgramov, že neviedia tak rýchlo reagovať na zmeny a nový štýl, ktorý uľahšuje prácu.

Ja som len zvedavá, čo prinesie nový UPDATE v MONEY, dlho očakávaný. Ževraj má byť prehľadnejší a lepší. No ale.. uvidíme.
Už mal byť dávno, ale asi bude tento týždeň.

Ahoj
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Katarína,som rada,že tak dlho v Money pracujete, možno mi poradíte, keďže sa pár dní neviem spojiť s Cíglerom a môj problém horí.Podarilo sa mi z nepozornosti načítať omylom rok 2005 pred uzatvorením roku 2004. Samozrejme sa mi preniesol rok 2003 aj so zákazkami,typmi...ktoré už v r.2004 boli iné. Ako sa dá kompletne zrušiť takto pridaný rok a začať znava, keď riaditeľ už robil úhrady z banky a pár faktúr. Navrhla som tých pár dokladov nahodiť znova po oprave. Dá sa to? Čo a ako treba urobiť? Nenašla som riešenie v českom manuáli. Ak viete, pomôžte prosím.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ak som pochopila správne, tak ty si namiesto otvorenia /pridania/ roku 2004 pridala rok 2005 a do neho sa ti preniesli počiatočné stavy roku 2003 ?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Chcela by si rok 2005 vymazať ?

Ja si otvorím TOTAL COMMANDER a tam máš pravdepodobne
na disku C: Program Files-klikneš na tento súbor/MonS3-klikneš na tento súbor/DATA-klikneš na tento súbor/tu máš zoznam agend-napríklad AGENDA.001, AGENDA.002 a..../klikneš na danú agendu a vymazeš posledný rok

Musíš si ale zisť pod akým číslom je daná agenda, aby si nevymazala z inej agendy nejaký rok, ak ich máš viac.

Keď máš otvorené MONEY a dáš fukciu - VÝBER AGENDY máš možnosť sa pozrieť aká agenda je pod akým číslom.

Napríklad názov ABC AGENDA.001 rok 005 tam v hornej časti toho okienka máš aj presnú cestu ako sa k tej danej agende dostaneš a presne aj k tomu nežiadúcemu roku.

Prípadne mi daj číslo telefónu a bude to rýchlejšie.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Díky za radu Katarína. Ja by som sa radšej spoľahla na technikov, aby som zase niečo nevyviedla v tomto hektickom období. Rada by som poslala kontakt na neverejnú adresu, ale neviem ako. Skúšala som to, ale asi niekde robím chybu.Som z BA. Pošlite Váš kontakt.Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať