Zavrieť

Porady

Pomoc zvieratám

študentka
Za 60 minút končí možnosť zakúpenia kupónu a ešte je potrebných 437 kupónov
http://www.bratizlava.sk/zlava/1-ton...mbolicke-1/527

Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

hanelie
skutočne, ale naozaj skutočne ľudkovia , majme srdce ( Terezia13 obdivujem ťa ) , pomôžme útulkom teraz v zimnom počasí aspoň staré deky, krmivo a tí bohatší aj zateplené búdy sa zídu - pomôže aj dočasná starostlivosť, venčenie, a hlavne nepozerať inde ak ide o život našich najvernejších priateľov - buďme zodpovední voči zvieratám a prírode ,
ja som našla mačiatka v kríkoch v našom humne, najprv som si myslela, že sa hrajú, až neskôr mi došlo, že sú vyhladnuté a chytajú, čo sa im podarí - motýle, kobylky. Zistila som to neskôr, keď som ich náhodou uvidela z bližšia - chudé, špinavé - jedli aj to, čo som ja vy&niesla na pahrebu - preto boli ako kominárikovia. Jedno po čase niekde odišlo a druhého tygriša sa mi podarilo po dlhých týždňoch chytiť a už si kraľuje na našom dvore. Za domenu mi priviedol aj maminu a asi staršieho bračeka, s ktorým behali po humne. Takže už máme nášho hluchého bieleho kocúra, tygriša prindiša, maminu prindišku a čierneho bračeka.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prešovskí havkáči

0948 015 944
presovskihavkaci@gmail.com

Občianske združenie zatiaľ fungovalo bez vlastného zázemia a stále bojujeme nedostatkom priestoru, preto sme sa rozhodli kúpiť výhodný pozemok na sídlisku 3 kde by sme mohli pomáhať psíkom bez domova.
Karanténna stanica v Prešove ma veľmi malú kapacitu 6 klietok a bez výbehu.
Mesto nemá záujem riešiť túto problematiku
Zlepšiť podmienky sa nám podarí len s vlastným priestorom kde nebudeme mať žiadne obmedzenia.

Číslo účtu: 2921861218/1100

IBAN KOD : SK1411000000002921861218

SWIFT :TATR SK BX

Pozemok ma 900 m2 a suma je 12 500 eur.


Pozemok bude fungovať ako Azyl pre zvieratá Prešovských havkáčov napr.ako funguje Súkromný azyl Daj labku.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

3 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Terezia13,
napíš kedy môžem priniesť do útulku nejaké krmivo a tiež adresu, kde sa nachádzate
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Terezia13
hanelie
skutočne, ale naozaj skutočne ľudkovia , majme srdce ( Terezia13 obdivujem ťa ) , pomôžme útulkom teraz v zimnom počasí aspoň staré deky, krmivo a tí bohatší aj zateplené búdy sa zídu - pomôže aj dočasná starostlivosť, venčenie, a hlavne nepozerať inde ak ide o život našich najvernejších priateľov - buďme zodpovední voči zvieratám a prírode ,
ja som našla mačiatka v kríkoch v našom humne, najprv som si myslela, že sa hrajú, až neskôr mi došlo, že sú vyhladnuté a chytajú, čo sa im podarí - motýle, kobylky. Zistila som to neskôr, keď som ich náhodou uvidela z bližšia - chudé, špinavé - jedli aj to, čo som ja vy&niesla na pahrebu - preto boli ako kominárikovia. Jedno po čase niekde odišlo a druhého tygriša sa mi podarilo po dlhých týždňoch chytiť a už si kraľuje na našom dvore. Za domenu mi priviedol aj maminu a asi staršieho bračeka, s ktorým behali po humne. Takže už máme nášho hluchého bieleho kocúra, tygriša prindiša, maminu prindišku a čierneho bračeka.
dnes našiel náš najdúšik kocinko nový super domov
1 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
ak ste akokoľvek pomohli útulkom, napíšte sem, nech sa aj iní inšpirujú - každá pomoc pre útulok je vítaná - granule, konzervy, ryža, cestoviny, piškóty, čistiace potreby, vôdzky, obojky, deky, uteráky - to všetko sú základné potreby pre každý útulok a vítaná je aj pomoc pri venčení, čistení kotercov, dočasnej starostlivosti, odvoz a dovoz pri veterinárnych návštevách, niekedy aj pohladkanie pomôže - významná terapia pre tých, ktorí sa cítia sami a opustení -
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

.........
12391954_943175735775137_4698460981404063580_n.jpg  
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pozor na tento upokojujúci prostriedok


Mali ste už niekedy sen, že sa niečoho strašne bojíte, ale neviete sa pohnúť a nie ste schopní ujsť? Presne tie isté pocity majú bojazliví psi po podaní prípravku Sedalin gel. Tento prípravok obsahuje acepromazín,ktorý spôsobí,že pes sa nevie normálne pohybovať. Nepôsobí však primerane proti strachu,takže pes sa naďalej veľmi bojí,ale nevie ujsť,čo v konečnom dôsledku ešte zhoršuje jeho strach a paniku. Začína sa obdobie delobuchov,na riešenie strachu zo zvukov je k dispozícii celý rad prípravkov a pomôcok, Sedalin gel však na tento účel nepoužívajte!!!
12278738_950774754989207_4641629987773816626_n.jpg  
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Chvostik sa zotavuje po nasadenej liecbe aj nadalej. Jeho rany na tele aj dusi sa pomalicky liecia a to nas velmi tesi. Posledne výsledky sú omnoho lepšie a teraz potrebujeme už len trpezlivo čakať na jeho úplne vyliečenie. ďakujeme zo srdca všetkým, ktorí nám pomohli zachrániť nášho Chvostíka

15.12.2015 Chvostíkov zdravotný stav sa pomaličky zlepšuje po nasadení intenzívnej liečby. Prvé výsledky naznačujú, že má poruchu štítnej žľazy (veľmi nízke hodnoty), čakáme však ešte na ďalšie výsledky. Ďakujeme Vám všetkým čo ste mu pomohli a prispeli na liečbu.

19.7.2014 sa adoptoval Chvostik do svojej novej rodiny ako uplne zdrave, krasne steniatko kompletne veterinárne osetrene. Dnes nam vsak bolo do placu ked nam ho doniesli vratit z nevydarenej adopcie. Jeho stav je velmi vazny, pravdepodobne zanedbana alebo vobec neliecena kozna choroba prepukla do konecneho stadia, kedy mu hrozi uz odumieranie koze. Veterinar mu hned nasadil intenzivnu liecbu, ktora bude velmi zdlhava ale my verime ze sa z toho dostane. Prosime vsetkych, myslite na nasho chvostika...drzte mu labky. ĎAKUJEME
Vyhlasujeme finančnú zbierku na jeho záchranu, každé jedno euro nám veľmi pomôže. (do poznámky CHVOSTIK) ĎAKUJEME Vám za pomoc.

BANKOVÉ ÚČTY:

PRE SR:
TATRA BANKA
číslo účtu: 2621054967/1100
IBAN: SK16 1100 0000 0026 2105 4967

CEZHRANIČNÝ PLATOBNÝ STYK:
Názov účtu: OZ Tuláčik
Názov a adresa banky:
Tatra banka, a. s., Hodžovo nám. 3
811 06 Bratislava 1
Slovenská republika
IBAN: SK16 1100 0000 0026 2105 4967
BIC (SWIFT) TATRSKBX

PayPal:

info@utuloktulacik.sk
3682_10153914835638274_2529665865314559192_n.jpg  
487450_10153914835633274_7777221492218830159_n.jpg  
11046475_10153864906893274_3454298331372653729_n.jpg  
12037951_10153914835718274_5441870769132013980_n.jpg  
12346574_10153864906638274_5796037367633578941_n.jpg  

12321546_10153864906728274_7549213051494773063_n.jpg  
12360266_10153864906843274_7649846584881812564_n.jpg  
12360329_10153864906803274_7286370718946867304_n.jpg  
1/1
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Malinká Rita stále čaká na nový domov



Rita je cca 5 mesačné šteniatko, pravdepodobne kríženec jazvečíka, v dospelosti bude malého vzrastu takže je vhodná do bytu alebo rodinného domu s celoročným prístupom dovnútra. Momentálne má 4,5 kg, už veľmi neporastie. Má úžasnú povahu, je milá, priateľská, prítulná, poslušná, vďačná za každé pohladenie. Je nekonfliktná, má rada spoločnosť iných psíkov. Keď ostane sama je ticho, nič neničí, hygienické návyky má už takmer zvládnuté. Bude z nej ideálny rodinný psík, je vhodná k deťom aj k starším ľuďom.

Meno: Rita
Vek: 5 mesiacov
Rasa: kríženec jazvečíka
Očkovanie: áno
Odčervenie: áno
Odblšenie: áno
Kastrácia: nie
Vzrast: malý
Miesto kde sa nachádza: v Brezne
Tel.kontakt: 0918 888 411
Email: utuloktulacik@gmail.com
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ema hľadá domov




Ema je mladá fenka, ktorú nám nahlásili ležať zrazenú na ceste. Mala roztrieštenú panvu, vykĺbenú a zlomenú zadnú labku. Absolvovala operáciu a momentálne sa zotavuje. Je veľmi priateľskej a prítulnej povahy, vďačná za každé pohladenie. So psíkmi sa znáša bez problémov, rada sa s nimi pohrá, fenky si však vyberá. Má 100% hygienické návyky, je tichá, pokojná, samotu zvláda bez problémov vo svojom peliešku.

Meno: Ema
Vek: 2 roky
Rasa: kríženec
Očkovanie: áno
Odčervenie: áno
Odblšenie: áno
Kastrácia: áno
Vzrast: stredný
Miesto kde sa nachádza: v Brezne
Tel.kontakt: 0918 888 411
Email: utuloktulacik@gmail.com

1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

hanelie
ak ste akokoľvek pomohli útulkom, napíšte sem, nech sa aj iní inšpirujú - každá pomoc pre útulok je vítaná - granule, konzervy, ryža, cestoviny, piškóty, čistiace potreby, vôdzky, obojky, deky, uteráky - to všetko sú základné potreby pre každý útulok a vítaná je aj pomoc pri venčení, čistení kotercov, dočasnej starostlivosti, odvoz a dovoz pri veterinárnych návštevách, niekedy aj pohladkanie pomôže - významná terapia pre tých, ktorí sa cítia sami a opustení -
úplne súhlasím!!! pomáhame s manželom, nosievame nejaké maškrtky do útulku, niečo sme zaniesli do viacerých útulkov, tým, ktoré práve potrebovali ponúkanú pomoc
2 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

ďakujem za tuláčikov

2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

hlásia veľké mrazy, nezabudnime, prosím na naše psíky, nenechajme ich v mrazoch uviazané na reťazi, uteplime búdy

ZVIERATÁ NIE SÚ STROJE!!!

Opäť sa blížia mrazy a každý z nás je vtedy rád, keď sa môže schovať niekde do tepla. S domácimi zvieratami to nie je inak. Zvieratá nie sú stroje a to, že nevedia povedať, ako sa cítia a že aj im je zima nepríjemná, neznamená, ze chlad necítia!
Či už ste zarytý psíčkar, alebo len človek, ktorí psa chová, prosíme Vás, buďte ku svojmu zvieratku ohľaduplní aspoň v tejto dobe. Nie je nič horšie, ako keď máte psa na reťazi alebo v koterci, kde má obmedzenú možnosť pohybu, aby sa aspoň ako tak ohrial. Poskytnite svojim zvieratám kúsok miesta, kde je o niečo teplejšie. Kŕmte svoje zvieratko teplou stravou, aj to prispeje k tomu, aby sa cítilo lepšie. Či už je to ovčiak alebo malý ratlík, všetci vám budú za túto malú službu vďační!
12552882_1194854350542921_7040491337596228754_n.jpg  
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

SÚRNE!!! Prosím, kto by mohol pomôcť
URGENT !!! 2 STENIATKA V HROZNYCH PODMIENKACH !!!
Aktualizované pred 13 hodinami
Priatelia, velmi prosime za tieto dve uboziatka, nachadzaju sa v LM v otrasnych podmienkach !!! jedia obcas pomyje, nemaju dennu stravu, su na tom velmi zle ! Ani netusime ci uz nezamrzli, lebo sa nemaju kde schovat. Velmi vas prosime o kusok miesta pre ne, staci, humno, garaz, kotolna, potrebuju okamzite do teplejsieho prostredia a musia dostat kvalitnu stravu, ktoru samozrejme dodame, vcetne veterinarneho osetrenia. U nas v utulku by boli do tyzdna mrtve, nemaju sancu proti virusu !
Najde sa niekto ??? 0948 894 700
12565549_880813188700067_6759774571872745557_n.jpg  
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Terezia13
.........
Ak nechceš petardy, treba lobovať u poslancov tvojo mesta alebo obce, aby prijali všeobecne záväzné nariadenie, ktoré používanie zábavnej pyrotechniky upraví. Od konca minulého roka je táto možnosť opäť v zákone.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

OZ Trenčianske Labky

Bohužiaľ po 4 mesiacoch sa opäť opakuje situácia, kedy sme bez peňazí. Už počas Vianoc sme sa síce snažili uverejňovať len krásne pozdravy z nových domovov a „veselé“ správy, ale sediac nad účtami sme tušili katastrofu. Postupne sa uhradili 2 faktúry z veterín, kde bol otvorený účet počas niekoľkých mesiacov, no chceli sme mať do konca roka 2015 vyplatené dlhy... S dlhmi fungovať ozaj nechceme, nebolo by to fér ani voči ľudom, ktorí pomáhajú nám. Pomaly nám z účtu odišla tisícka za tisíckou a teraz, keď máme pod nami 46 zvierat (5 na skúške v novom domove, 2 pomáhame hľadať domov), sme bez akejkoľvek finančnej rezervy. Len za 3 dni prišli ďalšie 3 faktúry/ účty z veteriny, spolu na 650 EUR...

Opäť to bez vás nepôjde, opäť nás môžete podržať len vy. Ešte stále nefungujeme tak dlho a nie sme tak známe združenie, aby sme z našich „príjmov“ a darov dokázali ťahať celý rok alebo teda z obdobia 2% z daní do ďalších 2%. Aj keď zastavíme príjem nových zvierat, čo je pre nás nepredstaviteľné, i tak máme zodpovednosť za desiatky ďalších. Mnohé z nich ešte nemajú ošetrenia, niektoré potrebujú lieky, špeciálne krmivo, operácie... Už sa aj bojíme zdvíhať telefóny, pretože na druhom konci môže byť človek, ktorý nám nahlási zranené alebo týrané zviera a my nebudeme vedieť čo robiť/ povedať. No žiaľ, stav účtu nepustí!

Možno ste si všimli, že sa snažíme pomáhať nielen psom a mačkám, ale za ten čas sa u nás našli holuby, zajace, morčatá, andulky, sliepočky, škrečky, nie tak dávno sme riešili poľného zajaca a líšku... Ak máte pocit, že naša činnosť má význam, prosíme o finančnú podporu práve teraz. Nie každý môže zachraňovať zvieratá, nie každý má na to čas, odhodlanie, žalúdok... no my sme sa už raz na to dali, tak to chceme robiť čo najlepšie. Začali sme od úplnej nuly a teraz máme stovky adoptovaných zvierat za nami a cez 40 nemých tvárí u nás... ešte 2 roky dozadu pre nás samých nepredstaviteľné, no to všetko sme dokázali len vďaka vašej podpore.

Prosíme, nenechajte nás v tom samých ani teraz! Momentálne je stále chuť pomáhať, no žiaľ nie je za čo. Ďalej ísť nevieme...

ÚDAJE PRE FINANČNÚ PODPORU:

Číslo účtu: 4019093022
Kód banky: 7500 (ČSOB)
IBAN: SK4275000000004019093022
Swift kód: CEKOSKBX

ĎAKUJEME
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


Ivana Gräczer
HĽADÁ sa už 2 týždne !!! ODMENA 300,-€
perzský chrt saluki "Bebe"
stratená v Tomášove 7.1.2016.
PROSÍM ZDIEĽAŤ.

Bebe je bledohnedej farby, krátkosrstá, s dlhými ušami a chvostom, veľmi chudá. Mala farebný obojok. Má tetovanie v uchu 128 a je čipovaná. V registri je už evidovaná ako stratená.
Doterajšie informácie: Bebe ušla priamo z dvora popod plot (zistené podľa stôp v snehu). Bola videná ešte v ten deň v blízkosti na mieste, kde sa zvykla venčiť. Hľadali sme ju ešte v prvý deň do noci, prešli sme všetko okolie so psami. Ani rozvešanie plagátikov a rozhlas, rozšírené hľadanie v ďalšie dni - žiadny úspech. Keďže ste všetci úžasne zdieľali oznámenie o jej hľadaní, keď ušiel podobný chrt, veľmi veľa ľudí sa mi ozvalo. Preto Vám všetkým veľmi ďakujem, iba takáto informovanosť nám môže ešte pomôcť. Nie je totiž vylúčené ani jej ukradnutie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Марика Kosciuszko


"Dlho som chcela napísať niečo o šteňatách z bazošu, a včerajšia skúsenosť ma definitívne presvedčila o nutnosti rozširovať povedomie ľudí o tomto probléme.
Včera k nám do ambulancie prišiel mladý pár so šteniatkom čivavy. Už na prvý pohľad bolo zjavné, že pochádza od množiteľa. Obrovský podkus, neuzavretá fontanela na lebke, podozrenie na hydrocefalus, zahnisané očká, matná, zablšená srsť,nafúknuté bruško.... V očk. preukaze jedna vakcinácia z decembra bez pečiatky vet. lekára. Predávajúci, majiteľom spomenul len podkus a aj to ako zanedbateľnú chybičku krásy. Zámerne zamlčal ostatné zdr. problémy. Zato nezabudol dodať, že táto mini čivavka je po výborných rodičoch s PP a má absolvované všetky očkovania. Samozrejme majitelia nevideli rodičov psíka, súrodencov ani priestor v ktorom bol psík doteraz chovaný. Na otázku od koho vlastne šteniatko majú padla odpoveď: z bazošu.
Je náročné ľuďom všetky tieto mýty postupne vyvracať a vysvetliť im, čo ich vlastne s takýmto psíkom v budúcnosti čaká.
Zhrniem to takto: majitelia boli podvedený na viacerých úrovniach. Totiž nič ako mini, mikro, nano-čivava neexistuje. Čistokrvný pes je len ten s PP /preukaz pôvdu-rodokmeň/, všetko ostatné je kríženec. Jedna pochybne skladovaná a podaná vakcinácia nepredstavuje kompletný vakc. program.Rozprávky o výborných rodičoch sú síce pekné ale ničím nepodložené báchorky.
Krížiť a predávať psíky s takýmito gen. vadami je vysoko neetické.
Ľudia prosím Vás NEKUPUJTE ZVIERATÁ CEZ BAZOŠ a podobné inzertné stránky. Finančne tak podporujete ľudí, ktorí produkujú choré čivavky ako je táto, ako na bežiacom páse, často v nehumánnych podmienkach bez základnej vet. starostlivosti. Nemáte žiadnu istotu, čo zo údajne čistokrvného psíka vyrastie, či netrpí genetickými vadami, ochoreniami, ako bol chovaný, či bol správne zavakcinovaný atď.
To, že psíka Vám predajú na čerp. stanici resp. pred domom na ulici, bez kúpno-predajnej zmluvy, len tak- z ruky do ruky- ako tovar, svedčí o ich neserióznosti a o tom, že pred Vami majú čo skrývať. Ak si myslíte, že kúpou lacného šteniatka ste ušetrili, môžem Vás ubezpečiť, že náklady na vet. ošetrenie takýchto psíkov v budúcnosti v mnohých prípadoch výrazne prevyšujú cenu šteniatka od seriózneho chovateľa s PP.
Prosím Vás, ak túžite po konkrétnom plemene, nájdite si serióznu chovateľskú stanicu, ktorá predáva šteniatka s Preukazom pôvodu a po osobnom stretnutí na mieste kde psíky chovajú, starostlivo zvážte kúpu.
Ak si z fin. dôvodov nemôžete zaobstarať takéhoto psíka, adoptujte si nejakého z útulku. Nechcených šteniatok je tam kopec. Len keď budú ľudia dostatočne informovaný nebude dopyt po takýchto "lacných" šteniatkach a tým pádom nebude ani ponuka."
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať