Zavrieť

Porady

Dovolenka bez problémov

Dovolenky sú tu, ale nie vždy je to len o príjemných zážitkoch. Uvítam, keď si tu napíšeme nečakané problémy na dovolenkách, pri cestovaní, ubytovaní, stravovaní a o všetkom, čo súvisí s dovolenkou.
Aby dovolenka bola a nie
Usporiadat
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

keď sme boli v Španielsku, v noci sme v izbách mali veľa komárov, v obchodoch dostať kúpiť repelenty a pomáha to

máte aj vy nejakú radu? bude vítaná!
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Keď máte All-inclusive, nedávajte si na tanier z každého hlavného jedla, vždy si dajte len jedno hlavné jedlo, aby ste mali do konca pobytu vždy niečo iné, ináč sa vám jedlo preje už za tri-štyri dni.
3 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

nezabudnite pri ceste lietadlom dat ostre kovove predmety do batoziny, nie do prirucnej tasky ako ja, ked sme sli domov, pipala som ostosest a v BA nam jedna pani hovorila, ze mala zapalky v batozine, mala tiez z toho riadnu hanbu, vyhlasovali ju cez rozhlas {ja som mala a nic sa nedialo}..no a kamoska zabudla v lietadle kabelku s dokladmi a peniazmi, to bolo srandy, smejem sa na tom stale, ako sa zarozpravala v lietadle o chorobach, ze schytila prirucnu tasku, sak len jedna bola..nastastie sme to este na letisku zbadali..no trosku sa straznik zabavil na kamoskinom vystrajani, az potom jej ju vydal..
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

presne toto sa mi tiež stalo, nikto nepípal a ja v kuse - najprv retiazka, potom opasok a ešte sandále, samozrejme zvedavcov sa pozeralo dosť, ešte že nemám v kolene klin
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Pri ceste lietadlom odporúčam do príručnej batožiny pribaliť si oblečenie-obutie na prežitie prvého dňa-dvoch, napríklad pri ceste za letným pobytom pri mori nejaké šortky, plavky, šľapky, šatku-klobúčik na hlavu .... Ak by sa Vám hlavná batožina "zatúlala" a museli ste nejaký čas čakať, kým sa k Vám "pridá", aby ste netrpeli v nevhodnom oblečení, aby nebolo prvou starosťou, čo na seba a na svoje deti, kde sú najbližšie obchody ...,
4 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ak cestujete lietadlom, noste so sebou fľašu na vodu, najlepšie pollitrovú (lepšie sa vmestí do umývadla). Cez osobnú kontrolu ju majte prázdnu a keď ňou prejdete, naberte si vodu na WC, ušetríte tým zopár drobných.
6 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja pridám radu pre tých čo začínajú s túrami napr. v Tatrách aby si vždy na túru pribalili 1 tričko na prezlečenie keď vystúpia na kopec ak sa náhodou spotia a hlavne pršiplášt, lebo keď sa aj zdá že je aj pekné počasie strašne rýchlo sa zmení.
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Letko Pozri príspevok
Ak cestujete lietadlom, noste so sebou fľašu na vodu, najlepšie pollitrovú (lepšie sa vmestí do umývadla). Cez osobnú kontrolu ju majte prázdnu a keď ňou prejdete, naberte si vodu na WC, ušetríte tým zopár drobných.
Ešte doplním, jediná "pákovo-batériová voda", ktorá nejde cez fotobunku a tým pádom je studená je až úplne pred posledným vstupom na letiskovú plochu...presne oproti poslednej kontrole. Všetky ostatné toalety majú automatické spúšťanie vody na fotobunku a tá voda je teplá.
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
mareko Pozri príspevok
Ešte doplním, jediná "pákovo-batériová voda", ktorá nejde cez fotobunku a tým pádom je studená je až úplne pred posledným vstupom na letiskovú plochu...presne oproti poslednej kontrole. Všetky ostatné toalety majú automatické spúšťanie vody na fotobunku a tá voda je teplá.
Na ktorom letisku?
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Letko Pozri príspevok
Na ktorom letisku?
....jáj... na M. R. Štefánika v Bratislave :-)
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

ak pôjdete aj do kostolov, chrámov napr. v Benátkach, v Meteorach a pod., musíte mať zahalené ramená a nemôžete byť v kraťasoch
1 0
VieraM VieraM

VieraM je offline (nepripojený) VieraM

Letko Pozri príspevok
Ak cestujete lietadlom, noste so sebou fľašu na vodu, najlepšie pollitrovú (lepšie sa vmestí do umývadla). Cez osobnú kontrolu ju majte prázdnu a keď ňou prejdete, naberte si vodu na WC, ušetríte tým zopár drobných.
Tak to je sila ! Ty a na čo sa trepeš na dovolenku keď namáš ani pár drobných aby si si kúpil aspoň niečo na pitie ?
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

tak to je fakt sila :-)
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
VieraM Pozri príspevok
Tak to je sila ! Ty a na čo sa trepeš na dovolenku keď namáš ani pár drobných aby si si kúpil aspoň niečo na pitie ?
1. Písal som: ak cestujete lietadlom, čo nemusí byť len na dovolenku.
2. Prečo platiť za niečo, čo je zadarmo?
3. Kupuj keď chceš, kto nechce, napije sa zadarmo, nemusíš si hneď robiť posmešky.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Letko Pozri príspevok
1. Písal som: ak cestujete lietadlom, čo nemusí byť len na dovolenku.
2. Prečo platiť za niečo, čo je zadarmo?
3. Kupuj keď chceš, kto nechce, napije sa zadarmo, nemusíš si hneď robiť posmešky.
To plnenie flias na letiskach v stredomori a Severnej Afrike by som neodporucala- mozno by sa nedobehlo ani do lietadla.
0 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
Nokerla Pozri príspevok
tak to je fakt sila :-)
VieraM Pozri príspevok
Tak to je sila ! Ty a na čo sa trepeš na dovolenku keď namáš ani pár drobných aby si si kúpil aspoň niečo na pitie ?

v južných krajinách flaškovú vodu kúpiš len veľmi ťažko, je na prídel od obsluhy za nejaký ten bakšiš. väčšinou jedna fľaša na deň do chladničky. jasné že sa dá dohodnúť, ale ozaj len s bakšišom... takže keď sa nechceš naťahovať alebo proste rýchlo potrebuješ súrne vodu (napr. na výlet) tak je dobré mať prázdnu fľašku, do ktorej si načapuješ napr. z "vodomatu" radšej ako z pákovej batérie...

a pre tých, ktorí dali užitočné (pretože je to najužitočnejšia odpoveď doteraz) to asi "sila" nieje !
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
letel som len dvakrat v živote do anglicka a naspat, prva cesta bola vskutku zaujímavá. letel som 11.septembra pred 6 rokmi a v priručnej batozine som mal 2x2litra domacej palenky, bolo mi zle z predošleho dna,a dlhej cesty do prahy, tak som k nej ani neprivonal a čuduj sa svete preletel som v pohode, nikto nič
ale neodporucam!
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Odporúčam naučiť sa aspoň základné slová ako dobrý deň, ďakujem, dovidenia v jazyku krajiny do ktorej cestujete. Rozšírite si obzor a zároveň potešíte domácich, ktorí vás odmenia úsmevom
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pokiaľ cestujete lietadlom a zvlášť na dlhší let,doporučujem veľmi pohodlné viacvrstvové oblečenie,teplé ponožky a niečo pohodlné na prezutie.Musíte rátať s tým,že von je síce teplo,ale hlavne v transkontinentálnych lietadlách je klima nastavená často na 18-20 st.a ak v tom máte spať,tak je to na chorobu.Dávajú síce deky ale tenké,nezahrejú.Pred cestou do teplých tropických krajín doporučujem pár dní pred cestou upraviť jedálniček a jesť len ľahké jedlá a dostatočne piť,lepšie sa aklimatizujete a nebudete tak cítiť 20 hodinové menšie prijímanie tekutín počas letu.
1 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Moja rada hlavne pre arabské krajiny (ale platí aj pre ostatné krajiny), vždy si s manželkou zoberieme litrovku domácej a ráno po zobudení dezinfikujeme povinne kalíškom. Môžem zaklopať zatiaľ sme nemali problémy ani v Turecku a ani iných krajinách a dosť sme toho pochodili.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať