Zavrieť

Porady

musím poslať list danej spoločnosti do 2 týždňov, že ju ruším alebo to môžeme ignor.?

dnes nám prišla objednávka od nemeckej agentúry - slovenský internetový register.
je adresovaná mojmu ocovi, píšu že si má prekontrolovať aktualizácie registroaných údajov Sl. inter. reg. a v prípade ich opravili.
píšu že základné údaje (meno, psc, odvetvie kde pracuje) sú bezplatné.

keby to podpísal a poslal platil by 958 E na rok v priebehu 3 rokov, môj oco nič take nechce podpisovať.

v obchodných podmienkach sa píše:
"zmluvná dohoda sa začína vykonávať už pri odoslaní podpísanej objednávky vydavateľstvu (odoslanie možno uskutočniť aj prostredníctvom faxu), pokiaľ nebude do dvoch týždňov po udelení zákazky písomne zrušená (určujúci je dátum uvedený na pečiatke)


pripomínam, že môj oco nič nepodpisoval
Naposledy upravil Dav : 19.07.12 at 11:12
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nemusíš ... Že vôbec uvažuješ nad tým poslať nejakej neznámej agentúre 1000 eur..
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

eeevelin Pozri príspevok
dnes nám prišla objednávka od nemeckej agentúry - slovenský internetový register.
je adresovaná mojmu ocovi, píšu že si má prekontrolovať aktualizácie registroaných údajov Sl. inter. reg. a v prípade ich opravili.
píšu že základné údaje (meno, psc, odvetvie kde pracuje) sú bezplatné.

keby to podpísal a poslal platil by 958 E na rok v priebehu 3 rokov, môj oco nič take nechce podpisovať.

v obchodných podmienkach sa píše:
"zmluvná dohoda sa začína vykonávať už pri odoslaní podpísanej objednávky vydavateľstvu (odoslanie možno uskutočniť aj prostredníctvom faxu), pokiaľ nebude do dvoch týždňov po udelení zákazky písomne zrušená (určujúci je dátum uvedený na pečiatke)


pripomínam, že môj oco nič nepodpisoval
Nič ste neobjednávali, nič neplať. Oni len skúšajú, kto sa chytí na lep a pošle tú opravenú objednávku. Vôbec na to nereaguj.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

My sme to dostali tiež, už to putovalo aj do koša. Nič sme si neobjednávali , takže ani nemám čo opravovať. A tá suma ? Nehorázne.
0 0
ivetim ivetim

ivetim je offline (nepripojený) ivetim

Všimnite si aj štátny znak SR!
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

DO KOŠA!!!! Odstrašujúce je aj to, že keby to podpísal a chcel by to zrušiť, je tam v zmluve, že sa to prejednáva podľa nemeckého práva!!! Tak ísť na nemecký súd s tlmočníkom aťď.......
0 0
eeevelin eeevelin

eeevelin je offline (nepripojený) eeevelin

ďakujem veľmi pekne za odpovede...
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

A ten štátny znak je fakt super.
0 0
miro_l miro_l

miro_l je offline (nepripojený) miro_l

IVEB Pozri príspevok
A ten štátny znak je fakt super.
To nie je super to je hanobenie.
Mám taký dojem, že bývalý "Slovenský telefónny zoznam s.r.o." nezmenil majiteľa iba zmenil pobočku a klientov si ponechal v databáze.

http://www.porada.sk/t124558-slovens...r-o-pozor.html
0 0
rraja rraja

rraja je offline (nepripojený) rraja

žena, vdova, mám rada ľudí,prispôsobím sa novým veciam napr.internet a pod. ...viac
Môj manžel je nebohý 6-ty rok a dostal tento nehorázny dopis, bola som šokovaná, samozrejme som,išla na internet a našla som vás.Mňa najviac mrzí na tom že z nás robia hlupákov a naletíme im. Aj keď som staršia mám hlavu nato aby som myslela a logika nepustí.
V žiadnom prípade nič nepodpisovať a neposielať, nebudeme podporovať podvodníkov.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
My sme dostali takúto ponuku už asi pred 8-9 rokmi.
Vteda to kolega iniciatívne vyplnil a poslal.
Samozrejme došla faktúra na vtedy cca 700 eur.
Tak sme tam písali, došla upomienka, znovu sme písali, znovu upomienka a vraj nás dajú na súd a bla bla bla.
Tak sme odpísali, že objednávka nie je podpísaná majiteľom firmy, že podpis tam mohol dať hocikto a že veľmi radi pôjdeme na súd, ktorý zaiste vyhráme...
Potom sa už neozvali.
1 0
uzibapumka uzibapumka

uzibapumka je offline (nepripojený) uzibapumka

aj mojej mame dnes dorazil presne taký istý list!!!je to možné takto klamat starších ludí,odkial vôbec majú adresy?ešte dobre ,že bývame spolu a zachytila som to ja!táto pošta sa šíri asi v rovno v týchto dnoch,nedajte sa oklamat!!!podvodníci!!!
0 0
kariszko kariszko

kariszko je offline (nepripojený) kariszko

Aj mi sme dostali list..Posta Kecerovce,..no zamozrejme vyuzijem tu obalku a poslem im pekny list..poslem ich tam skade vysli...ziadnom pripade nevyplnte a neposlite naspet,,okrem toho nasiel som na nete par veci ohladom toho..napriklad jeden nemecki pravnik tiez im poslal naspet obalku,ziadali zaplatit vyse 900eur..tak si dopisovali a nakonec ich dal na sud ,naraz sa zmenilo vsetko oni sa chceli snym mimo sudne dochodnut ale on to odmietol a vychral vyse 5000 eur od nich ..podvodnicka firma ktora chce od ludi vycictat peniaze. OKREM TOHO AKO MOZE EU DOVOLIT NIECO TAKE,PRECO TUTO FIRMU A LUDI NEZAVRELI DO BASI...?????????
0 0
thien thien

thien je offline (nepripojený) thien

Nevie niekto poradiť na akú inštitúciu by bolo najlepšie podať podnet nech to prekontrolujú? Lebo toto je len sprostá snaha okradnúť ľudí.
0 0
kariszko kariszko

kariszko je offline (nepripojený) kariszko

JA SI MISLYM ZE NA PLOICIU...JA SOM TO NAPISAL RICHARDOVI SULIKOVI Z SAS...JEHO ODPOVED BOL ...JA NETUSIM...NAPISEM AJ KALINAKOVI ATD DALEJ UVIDIME CO SPRAVIA
0 0
maval maval

maval je offline (nepripojený) maval

Takýto list som dostal aj ja, samozrejme je to podvod, ale som sklamaný so včerajšieho TV šotu v markíze. Pravdepodobne to dostalo niekoľko stovák ľudí a možno aj viac a zo včerajšej relácie som nedostal žiadnu konkrétnu radu ako postupovať, okrem toho, aby sme si dávali pozor čo podpisujeme. ale to môže byť málo.
Keď si podrobne prečítate "Obchodné a platové podmienky" uvedené na tomto liste v bode 3. okrem iného sa píše, citujem: "V prípade, že objednávateľ má k dispozícii skúšobný obťah (malo byť obsah) svojho inzerátu, no nevráti ho načas späť, považuje sa tým za potvrdený"
Takže, či to podpíšete alebo nie, pošlete späť alebo nie, je to podľa týchto obchodných podmienok aj tak potvrdené !?.
Vie niekto s kompetentných (právnici, súdy, polícia, ministerstvo, vláda ....) povedať, ako sme my občania SR legislatívne chránený proti takýmto "výpalníckym" praktikám ???!!!

Samozrejme, že nič nepodpíšem, ale teraz naozaj neviem, čo bude ďalej, najskôr môžem očakávať nejakú faktúru, lebo aj keď to nepodpíšem alebo nepošlem, oni to považujú za potvrdené !??
No, možno bude ešte veselo, človeče nikto Ti nepomôže, pomôž si sám.
Naposledy upravil maval : 25.07.12 at 08:26 Dôvod: doplnenie
0 0
kariszko kariszko

kariszko je offline (nepripojený) kariszko

aj len cakam.nech ma daju na sud uvidime kto vychraje
0 0
Levik929L Levik929L

Levik929L je offline (nepripojený) Levik929L

eeevelin Pozri príspevok
dnes nám prišla objednávka od nemeckej agentúry - slovenský internetový register.
je adresovaná mojmu ocovi, píšu že si má prekontrolovať aktualizácie registroaných údajov Sl. inter. reg. a v prípade ich opravili.
píšu že základné údaje (meno, psc, odvetvie kde pracuje) sú bezplatné.

keby to podpísal a poslal platil by 958 E na rok v priebehu 3 rokov, môj oco nič take nechce podpisovať.

v obchodných podmienkach sa píše:
"zmluvná dohoda sa začína vykonávať už pri odoslaní podpísanej objednávky vydavateľstvu (odoslanie možno uskutočniť aj prostredníctvom faxu), pokiaľ nebude do dvoch týždňov po udelení zákazky písomne zrušená (určujúci je dátum uvedený na pečiatke)


pripomínam, že môj oco nič nepodpisoval
No ja mam ten isty problem, že som to podpísala, tak a teraz neviem čo s tým, skoro som dostala kolaps!!!A pri tom v papieroch sa hrabem stále, čitam ich a nič len tak nepodpisujem, normálne nechápem....Ale teraz už je to jedno, nevie mi niekto poradiť čo s tým, ako a kde by som mohla od tejto zmluvy odstúpiť???Prosím o radu...Vopred ďakujem...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nedala by sa ta spolocnost napadnut na sude za nekale sposoby podnikania a sposoby velmi sa priblizujuce podvodu? Normalne dat presetrit toto podnikanie na prokuraturu.
0 0
Levik929L Levik929L

Levik929L je offline (nepripojený) Levik929L

Chcem sa spítať, nemá niekto to podvodne tlačivo so slovenského internetoveho registra, ktoré sa v júly dostalo do obehu???Ja som ho totiž vypísala a poslala a včera mi prišla faktura na skoro 1000 eur, skoro ma šľak trafil..Zaslali mi aj tu moju zmluvu čo som podpísala ale nie originál ale kópiu...Ja by som chcela vedieť či niekto nahodou nemá ešte to tlačivo, či ho nahodou nemá niekde založené, pretože niesom si ista či na tom tlačive bola dole aj suma, ale ju len potom dopísali a tak teraz žiadaju peniaze!!Prosím a nevie mi niekto poradiť ako od tej zmluvy odstupiť, alebo čo mám vlastne s tým robiť...ďakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pozri si do zmluvy, tam by malo byt napisane aj ako zmluvu ukoncit.

A pouzi vyhladavac,najdes desiatky odpovedi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať