Zavrieť

Porady

Susedia a hluk ale v opačnom garde ako obvykle, čo s tým?

Dobrý deň milí poraďáci.

Neviem kam sa obrátiť po radu, preto skúšam toto fórum a osobné skúsenosti poraďákov.

Bývame v dome panelákoveho typu, takže naokolo všade susedia. :-) Až doteraz sme s nikým nemali najmenší problém, ale posledné 2 mesiace je to neznesiteľné. Susedia, ktorí bývajú pod nami sa rozhodli, že nám zo života spravia peklo. Tie posledné dva mesiace od nich počúvame len napomínania a krik za to, ževraj sme HLUČNÍ. Teda konkrétne ževraj máme nahlas televízor, ževraj naschvál dupeme po byte, ževraj naschvál v noci chodíme po byte a ešte aj bosí, že sa naschvál sprchujeme po 22:00 a ďalších xy výhovoriek, ktoré majú na nás. Dokonca im vadí aj rozhovor. Sme z toho zúfalí, lebo my naozaj žiaden hluk nerobíme - žijeme v byte 4 dospelí ľudia - rodičia a dve deti, 3 VŠ vzdelaní, štvrtý člen čoskoro ukončí štúdiá, všetci zamestnaní a rozbehaní. Od 7:30 cca do 17:30 sa v byte nenachádza ani noha, lebo buď sú členovia rodiny v práci, v škole,praktizujú koníček a podobne. Stretávame sa vlastne večer a je u nás zvykom sa porozprávať čo a ako sa dialo cez deň. Proste klasická rodina. Napríklad ani len repráky už skoro 7 - 8 rokov nevlastníme, lebo každý počúva hudbu na svojom počítači/NB cez slúchadlá, aby nerušil ostatných členov domácnosti. V celom byte máme koberce, po 21:00 hodine neperieme, nevysávame, nevŕtame a nerobíme žiadne iné hlučné činnosti. Preto sme šokovaní z ich prístupu a neustáleho osočovania. Dokonca pri jednom rozhovore sa preriekli, že vedia, ktorý člen našej domácnosti chodí o koľkej domov a podobné srandy (teda ono to svojím spôsobom nie je sranda, keďže vlastne nás sledujú). Dokonca nám vytlki, že jeden člen domácnosti sa sprchoval po 22:00 hodine (povedali aj presný dátum) a niežeby to nestačilo, ale si aj pospevoval! Po ich viacerých slovných útokoch sme sa snažili ešte viac byť ticho, no nedávno to vyvrcholilo tým, že o 22:15 nám zazvonila mestská polícia, že susedia nás udali za rušenie nočného kľudu. Pritom sme sa doma len medzi sebou rozprávali, ani len zvýšený hlas, ani krik. Bohužiaľ, riešili sme jednu závažnú situáciu v rodine a do toho polícia. Sami policajti však boli prekvapení, lebo počúvali pár minút za vchodvými dverami a sami priznali, že žiaden zvuk nepočuli.

Ich správanie nás obťažuje, lebo naozaj nevytvárame žiaden hluk, v byte sa zdržiavame minimálne a snažíme sa byť maximálne ticho a ohľaduplne. Bohužiaľ, nemôžeme za to, že oni sú 4 členovia rodiny nonstop doma a nemajú čo robiť a vyvršujú si to na nás alebo ja neviem aký majú dôvod. (Pravdepodobne ide o starobných dôchodcov a invalidných dôchodcov).

Poraďákov by som sa chcela opýtať a poradiť s nimi, ak niečo podobné zažili, ako sa bránili a čo pomohlo.
Normálny rozhovor sa s nimi viesť nedá, už sa o to pokúšala hlava našej rodiny. Keď sme volali na mestskú políciu a informovali sa, ako dopadlo to rušenie nočného kľudu, tak policajt do telefónu povedal, že je to v poriadku. Bohužiaľ sa obávame, že podobné aktivity sa z ich strany budú len stupňovať a bohužiaľ nevieme ako tomu predísť. Určite nemáme chuť sa naťahovať po správnych konaniach kvôli priestupkom a preukazovať naše zamestnania, aktivity a podobné záležitosti a takisto rozoberať na úrade, prečo sa niektorý člen rodiny sprchuje po 22:00.

Ja viem, väčšina prípadov je v opačnom garde - keď je neprispôsobivý sused taký, ktorý robí hluk. Ale my sa hluku naozaj vyhýbame, už len tým, že väčšinu dňa nie sme doma a ten ostatok sa snažíme pohybovať a správať ako v bavlnke, ale bohužiaľ svoje povinnosti si nevieme zorganizovať tak, aby sme 4 dospelí zamestnaní ľudia sedeli o 20:00 v pyžamách pred televíziou a sledovali reality shows, bohužiaľ sa to nedá.

Za každú informáciu a skúsenosť ďakujem, ak by mal niekto osobnú skúsenosť s priebehom priestupkového konania, bola by som rada, ak by sa podelil o svoje dojmy.
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Kto nechce trpieť problémi bytového domu, mal by sa vysťahovať z bytového domu. Spolužitie nie je na jednom človeku, minimálne na dvoch. Či nie? Ak, tak ako? Ako sa to dá? Že by diktátor? Ale potom ak, tak sa mu isto nejedná o ľudí. Ani v demokracii.
Naposledy upravil sito : 27.07.12 at 17:17
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
sito Pozri príspevok
Kto nechce trpieť problémi bytového domu, mal by sa vysťahovať z bytového domu. Spolužitie nie je na jednom človeku, minimálne na dvoch. Či nie? Ak, tak ako? Ako sa to dá? Že by diktátor? Ale potom ak, tak sa mu isto nejedná o ľudí. Ani v demokracii.
Sito, nemalo by to čo si napísal byť štylizované takto? " Kto sa nevie prispôsobiť životu v bytovke, aby neobťažoval iných, nemal by ani uvažovať s bývaním v takom dome." Nech si postaví dom. Prečo tí slušní sa majú stále uhýbať pred aroganciou hlupákov.
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

sito Pozri príspevok
Kto nechce trpieť problémi bytového domu, mal by sa vysťahovať z bytového domu. Spolužitie nie je na jednom človeku, minimálne na dvoch. Či nie? Ak, tak ako? Ako sa to dá? Že by diktátor? Ale potom ak, tak sa mu isto nejedná o ľudí. Ani v demokracii.

To je iba časť pravdy. Keď "vyfasuješ" suseda, ktorý si prestaví kúpeľňu oproti WC, a prívod vody si dá do podlahy, tak máš o radosť postarané. Ja bývam pod takým susedom a pravideľne večer perie. Nič proti tomu, ale ja mám vlastne v strope potrubie do jeho kúpeľky. Zapneš TV, a suseda práčku. Hotová radosť. Odpad má do strešného odpadu, a už niekoľkokrát ma vytopil. Takže mnohokrát to nie o tolerancii, ale o ohľaduplnosti voči ostatným susedom. Odkúpením bytov vznikla mylná predstava, že ako vlastník bytu si môže doma robiť čo chce. Prestavbou sa jeho kúpeľka dostala do susedstva mojej spálne, takže to je ďaľšia radosť. Keď sa prvykrát kúpali, tak som skočil z postele, lebo som mal pocit, že vaňu majú na mojej skrini. Ja som zatiaľ tolerantný, ale on nevie nič ohľaduplnosti. Nikde som to nieriešil, ale v budúcnosti? Ktove?
2 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Najprv k tým susedom: ak sú to dôchodcovia, hluk by im nemal vadiť, pokiaľ si ale nekúpili nové supervýkonné naslúchacie prístroje. Treba zistiť. Tiež pomôžu koberce, dajte si nejaké hrubé a je kľud.

O hluku viem svoje. Niektorý ľudia sú skrátka taký, ako kone. Pravidelne keď počujem strašné dupotanie na schodisku (nie bežanie), tak vidím vychádzať z domu tú istú osobu. Akoby tá osoba ani nevedela normálne chodiť, len dupať. A to ešte nehovorím o tom, keď sa nejaký idiot rúti dolu schodiskom na kolieskových korčuliach, to sa otriasa celý panelák......

Inak také malé žlté valčekové štuple do uší sú celkom fajn výmysel, to sa potom dá spať kedykoľvek. Kúpte im každému zodve sady.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Gapo Pozri príspevok
Sito, nemalo by to čo si napísal byť štylizované takto? " Kto sa nevie prispôsobiť životu v bytovke, aby neobťažoval iných, nemal by ani uvažovať s bývaním v takom dome." Nech si postaví dom. Prečo tí slušní sa majú stále uhýbať pred aroganciou hlupákov.
No, vieš ja som nepísal o ustupovaní, ale o vysťahovaní. V bytovom dome sú dohodnuté nejaké pravidlá splounažívania, ktoré vyplývajú zo zákonov, a sú zväčša zahrnuté v zmluve o správe domu, alebo domovom poriadku. A keď vysťahovať, tak takého ktorý má problém sa prispôsobiť.

Vieš, pokiaľ stojí vlastník pred bytovým domom, zväčša nechce vidieť, nevidí. Ale ak je už v tom svojom priestore, už sa nedíva, a keď tak dom nevidí. Potom už len tvrdí, že toto je moje, nie je! Nehnuteľnosť, bytový dom zvyčajne patrí spoluvlastníkom, ktorí zodpovedajú za poriadok v dome. Ak je náhodou jeden vlastník bytového domu, zodpovedá za poriadok v celom dome. Teda aj za to ako sa správajú a dodržujú jeho nájomníci domový poriadok.

Inak si pochopil správne to, čo som napísal, teda úmysel.

Príjemnú nedeľu prajem.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja som si donedávna myslel, že dupot počuť iba zhora. Aj som upozornil susedov nad nami či by nemohli byť v noci potichšie, teda chôdza. Oni sa dušovali, že to sa mýlim, že to oni nie sú, predsa že ležali v posteli. Neveril som až kým som sa nepresvedčil. Vedel, že nie sú doma a dupot ako keby kone behali po byte sa veselo ozýval. Vtedy som zistil že to pod nami podnájomíci robia, teda jedna dievčina. Tak som sa chtiac, nechtiac ospravedlnil susedom za podozrenie.
Jeden fakt je ten, že ticho v noci tak ako bolo voľakedy, už nie je.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
PotPalo Pozri príspevok
Najprv k tým susedom: ak sú to dôchodcovia, hluk by im nemal vadiť, pokiaľ si ale nekúpili nové supervýkonné naslúchacie prístroje.
Inak také malé žlté valčekové štuple do uší sú celkom fajn výmysel, to sa potom dá spať kedykoľvek. Kúpte im každému zodve sady.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Zvuk, hluk je na tom skoro ako teplo. Steny bytov nie sú pre ne prekážkou. Teplo priamo do susedných miestnosti. Hluk podľa intenzity, aj po celom dome.

Ten čo je po nočnej, tomu vadí hluk dopoludnia. Ten čo má nočnú, tomu nevadí hluk z nočného mejdanu. Takže vždy je to o ľudoch, a ich väčšine, čo a ako v dome.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

PotPalo
Najprv k tým susedom: ak sú to dôchodcovia, hluk by im nemal vadiť, pokiaľ si ale nekúpili nové supervýkonné naslúchacie prístroje. Treba zistiť. Tiež pomôžu koberce, dajte si nejaké hrubé a je kľud.
To akože sa domnievaš - čo dôchodca - to hluchý ako peň !?
Uvedom si, že nie je dôchodca, ako dôchodca. By si sa divil, ale nájdu sa aj takí, ktorí by ťa do vrecka strčili v myslení, športe, zdraví.
Takže neposudzuj "čo dôchodca - to hluchý a slepý kripeľ"
0 0
susedia susedia

susedia je offline (nepripojený) susedia

Ahojte, v celom byte okrem kuchyne a kúpelne sú koberce. Ale stále nevidím dôvod, prečo by sme sa mali my prispôsobovať, keď hluk nerobíme. (úvahy o nekvalitných vodovodných batériách a pod. vylučuje, keďže sa byt rekonštruoval vcelku skoro a boli použité kvalitné materiály - napr. kúpelňa celá dovezená aj s batériami z Talianska a podobne.

Proste fakt ide o buzeráciu, teraz sa snažíme byť čo najtichšie, ale bohužiaľ fakt sa nedá aby 4 ks dospelých ľudí sedelo doma o 20:00 na zadku pri telke, samozrejme osprchovaní s umytými zubami...to je choré.

P.S: Náš starý otec má o 15 rokov viac ako najstarší člen od susedov ale ten každý deň behá kade tade, po kamarátoch, kamarátkach, robí si 40 km výlety s bratom, v 83 rokoch sa naučil programovať a celkom slušne základy angličtiny. Takže každý človek je iný.
Mimochodom na sídlisku skoro nonstop prebieha nejaká rekonštrukcia panelákov, zateplovanie, výmena okien etc. z toho je hluku až-až, veď toho musia doslova šalieť.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
misoft Pozri príspevok
To akože sa domnievaš - čo dôchodca - to hluchý ako peň !?
..."
Ešte som zabudol na senilitu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
PotPalo Pozri príspevok
Najprv k tým susedom: ak sú to dôchodcovia, hluk by im nemal vadiť, pokiaľ si ale nekúpili nové supervýkonné naslúchacie prístroje. Treba zistiť.
...he....nechcel by si občas vedľa mňa bývať .....
...nie že by som potreboval naslúchačky , lež rád počúvam dobrú hudbu ( najmä rock ) ...
...celkom solídne stereo mám ....
Inak také malé žlté valčekové štuple do uší sú celkom fajn výmysel, to sa potom dá spať kedykoľvek. Kúpte im každému zodve sady.
...nepomôžu .......na liečení som mal spolubývajúceho.......jeho chrápenie sa vyrovnalo k decibelom štilky....
misoft Pozri príspevok
To akože sa domnievaš - čo dôchodca - to hluchý ako peň !?
Uvedom si, že nie je dôchodca, ako dôchodca. By si sa divil, ale nájdu sa aj takí, ktorí by ťa do vrecka strčili v myslení, športe, zdraví.
Takže neposudzuj "čo dôchodca - to hluchý a slepý kripeľ"
PotPalo Pozri príspevok
Ešte som zabudol na senilitu...
...jááááááááj .......ale to vrav za seba ....zábudlivosť je jej prvým príznakom ......
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Minule som písal - nasrať im na rohožku, na to hodiť zapálené noviny a zazvoniť, nech po tom poskáču v papučkách Nič to nevyrieši, ale človeku sa brutálne uľaví
0 0
Klarka klara Klarka klara

Klarka klara je offline (nepripojený) Klarka klara

Dobry den,
Zaujimalo by ma ako ste to vyriesili lebo my mame podobny problem.mame susedu dochodkynu s ktorou mame spolocne steny v obyvacke a v detskej vadi jej televizor ked umyvam porcelan v obyvacke bucha na steny ak mame nahodou navstevu buchanie na stenu uz ju nebavi trepe na radiator.p a pri tom nejde o hluk o bezne pitie kavy.. uz ma raz vytocila tak ze som jej pustila hudbu. Pricom ma v byte stale klud vetsinou nikto neje doma. Ide o navstevy v popoludnajsich hodinach.
Naposledy upravil ivka70 : 31.10.16 at 08:07
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Klarka klara
Dobry den,
Zaujimalo by ma ako ste to vyriesili lebo my mame podobny problem.mame susedu dochodkynu s ktorou mame spolocne steny v obyvacke a v detskej vadi jej televizor ked umyvam porcelan v obyvacke bucha na steny ak mame nahodou navstevu buchanie na stenu uz ju nebavi trepe na radiator.p a pri tom nejde o hluk o bezne pitie kavy.. uz ma raz vytocila tak ze som jej pustila hudbu. Pricom ma v byte stale klud vetsinou nikto neje doma. Ide o navstevy v popoludnajsich hodinach.
oznamte susede, ze si jej trieskanie na radiator a steny nahravate a ak s tym okamzite neprestane, nielen ze ju udate za neprimerane obtazovanie na miestny urad, ale budete trvat aj na psychiatrickom vysetreni, nakolko take spravanie nie je normalne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať