Zavrieť

Porady

Susedia a hluk ale v opačnom garde ako obvykle, čo s tým?

Dobrý deň milí poraďáci.

Neviem kam sa obrátiť po radu, preto skúšam toto fórum a osobné skúsenosti poraďákov.

Bývame v dome panelákoveho typu, takže naokolo všade susedia. :-) Až doteraz sme s nikým nemali najmenší problém, ale posledné 2 mesiace je to neznesiteľné. Susedia, ktorí bývajú pod nami sa rozhodli, že nám zo života spravia peklo. Tie posledné dva mesiace od nich počúvame len napomínania a krik za to, ževraj sme HLUČNÍ. Teda konkrétne ževraj máme nahlas televízor, ževraj naschvál dupeme po byte, ževraj naschvál v noci chodíme po byte a ešte aj bosí, že sa naschvál sprchujeme po 22:00 a ďalších xy výhovoriek, ktoré majú na nás. Dokonca im vadí aj rozhovor. Sme z toho zúfalí, lebo my naozaj žiaden hluk nerobíme - žijeme v byte 4 dospelí ľudia - rodičia a dve deti, 3 VŠ vzdelaní, štvrtý člen čoskoro ukončí štúdiá, všetci zamestnaní a rozbehaní. Od 7:30 cca do 17:30 sa v byte nenachádza ani noha, lebo buď sú členovia rodiny v práci, v škole,praktizujú koníček a podobne. Stretávame sa vlastne večer a je u nás zvykom sa porozprávať čo a ako sa dialo cez deň. Proste klasická rodina. Napríklad ani len repráky už skoro 7 - 8 rokov nevlastníme, lebo každý počúva hudbu na svojom počítači/NB cez slúchadlá, aby nerušil ostatných členov domácnosti. V celom byte máme koberce, po 21:00 hodine neperieme, nevysávame, nevŕtame a nerobíme žiadne iné hlučné činnosti. Preto sme šokovaní z ich prístupu a neustáleho osočovania. Dokonca pri jednom rozhovore sa preriekli, že vedia, ktorý člen našej domácnosti chodí o koľkej domov a podobné srandy (teda ono to svojím spôsobom nie je sranda, keďže vlastne nás sledujú). Dokonca nám vytlki, že jeden člen domácnosti sa sprchoval po 22:00 hodine (povedali aj presný dátum) a niežeby to nestačilo, ale si aj pospevoval! Po ich viacerých slovných útokoch sme sa snažili ešte viac byť ticho, no nedávno to vyvrcholilo tým, že o 22:15 nám zazvonila mestská polícia, že susedia nás udali za rušenie nočného kľudu. Pritom sme sa doma len medzi sebou rozprávali, ani len zvýšený hlas, ani krik. Bohužiaľ, riešili sme jednu závažnú situáciu v rodine a do toho polícia. Sami policajti však boli prekvapení, lebo počúvali pár minút za vchodvými dverami a sami priznali, že žiaden zvuk nepočuli.

Ich správanie nás obťažuje, lebo naozaj nevytvárame žiaden hluk, v byte sa zdržiavame minimálne a snažíme sa byť maximálne ticho a ohľaduplne. Bohužiaľ, nemôžeme za to, že oni sú 4 členovia rodiny nonstop doma a nemajú čo robiť a vyvršujú si to na nás alebo ja neviem aký majú dôvod. (Pravdepodobne ide o starobných dôchodcov a invalidných dôchodcov).

Poraďákov by som sa chcela opýtať a poradiť s nimi, ak niečo podobné zažili, ako sa bránili a čo pomohlo.
Normálny rozhovor sa s nimi viesť nedá, už sa o to pokúšala hlava našej rodiny. Keď sme volali na mestskú políciu a informovali sa, ako dopadlo to rušenie nočného kľudu, tak policajt do telefónu povedal, že je to v poriadku. Bohužiaľ sa obávame, že podobné aktivity sa z ich strany budú len stupňovať a bohužiaľ nevieme ako tomu predísť. Určite nemáme chuť sa naťahovať po správnych konaniach kvôli priestupkom a preukazovať naše zamestnania, aktivity a podobné záležitosti a takisto rozoberať na úrade, prečo sa niektorý člen rodiny sprchuje po 22:00.

Ja viem, väčšina prípadov je v opačnom garde - keď je neprispôsobivý sused taký, ktorý robí hluk. Ale my sa hluku naozaj vyhýbame, už len tým, že väčšinu dňa nie sme doma a ten ostatok sa snažíme pohybovať a správať ako v bavlnke, ale bohužiaľ svoje povinnosti si nevieme zorganizovať tak, aby sme 4 dospelí zamestnaní ľudia sedeli o 20:00 v pyžamách pred televíziou a sledovali reality shows, bohužiaľ sa to nedá.

Za každú informáciu a skúsenosť ďakujem, ak by mal niekto osobnú skúsenosť s priebehom priestupkového konania, bola by som rada, ak by sa podelil o svoje dojmy.
Usporiadat
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

- to neviete na nich navrestat????
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

susedia Pozri príspevok
Dobrý deň milí poraďáci.

Neviem kam sa obrátiť po radu, preto skúšam toto fórum a osobné skúsenosti poraďákov.

Bývame v dome panelákoveho typu, takže naokolo všade susedia. :-) Až doteraz sme s nikým nemali najmenší problém, ale posledné 2 mesiace je to neznesiteľné. Susedia, ktorí bývajú pod nami sa rozhodli, že nám zo života spravia peklo. Tie posledné dva mesiace od nich počúvame len napomínania a krik za to, ževraj sme HLUČNÍ. Teda konkrétne ževraj máme nahlas televízor, ževraj naschvál dupeme po byte, ževraj naschvál v noci chodíme po byte a ešte aj bosí, že sa naschvál sprchujeme po 22:00 a ďalších xy výhovoriek, ktoré majú na nás. Dokonca im vadí aj rozhovor. Sme z toho zúfalí, lebo my naozaj žiaden hluk nerobíme - žijeme v byte 4 dospelí ľudia - rodičia a dve deti, 3 VŠ vzdelaní, štvrtý člen čoskoro ukončí štúdiá, všetci zamestnaní a rozbehaní. Od 7:30 cca do 17:30 sa v byte nenachádza ani noha, lebo buď sú členovia rodiny v práci, v škole,praktizujú koníček a podobne. Stretávame sa vlastne večer a je u nás zvykom sa porozprávať čo a ako sa dialo cez deň. Proste klasická rodina. Napríklad ani len repráky už skoro 7 - 8 rokov nevlastníme, lebo každý počúva hudbu na svojom počítači/NB cez slúchadlá, aby nerušil ostatných členov domácnosti. V celom byte máme koberce, po 21:00 hodine neperieme, nevysávame, nevŕtame a nerobíme žiadne iné hlučné činnosti. Preto sme šokovaní z ich prístupu a neustáleho osočovania. Dokonca pri jednom rozhovore sa preriekli, že vedia, ktorý člen našej domácnosti chodí o koľkej domov a podobné srandy (teda ono to svojím spôsobom nie je sranda, keďže vlastne nás sledujú). Dokonca nám vytlki, že jeden člen domácnosti sa sprchoval po 22:00 hodine (povedali aj presný dátum) a niežeby to nestačilo, ale si aj pospevoval! Po ich viacerých slovných útokoch sme sa snažili ešte viac byť ticho, no nedávno to vyvrcholilo tým, že o 22:15 nám zazvonila mestská polícia, že susedia nás udali za rušenie nočného kľudu. Pritom sme sa doma len medzi sebou rozprávali, ani len zvýšený hlas, ani krik. Bohužiaľ, riešili sme jednu závažnú situáciu v rodine a do toho polícia. Sami policajti však boli prekvapení, lebo počúvali pár minút za vchodvými dverami a sami priznali, že žiaden zvuk nepočuli.

Ich správanie nás obťažuje, lebo naozaj nevytvárame žiaden hluk, v byte sa zdržiavame minimálne a snažíme sa byť maximálne ticho a ohľaduplne. Bohužiaľ, nemôžeme za to, že oni sú 4 členovia rodiny nonstop doma a nemajú čo robiť a vyvršujú si to na nás alebo ja neviem aký majú dôvod. (Pravdepodobne ide o starobných dôchodcov a invalidných dôchodcov).

Poraďákov by som sa chcela opýtať a poradiť s nimi, ak niečo podobné zažili, ako sa bránili a čo pomohlo.
Normálny rozhovor sa s nimi viesť nedá, už sa o to pokúšala hlava našej rodiny. Keď sme volali na mestskú políciu a informovali sa, ako dopadlo to rušenie nočného kľudu, tak policajt do telefónu povedal, že je to v poriadku. Bohužiaľ sa obávame, že podobné aktivity sa z ich strany budú len stupňovať a bohužiaľ nevieme ako tomu predísť. Určite nemáme chuť sa naťahovať po správnych konaniach kvôli priestupkom a preukazovať naše zamestnania, aktivity a podobné záležitosti a takisto rozoberať na úrade, prečo sa niektorý člen rodiny sprchuje po 22:00.

Ja viem, väčšina prípadov je v opačnom garde - keď je neprispôsobivý sused taký, ktorý robí hluk. Ale my sa hluku naozaj vyhýbame, už len tým, že väčšinu dňa nie sme doma a ten ostatok sa snažíme pohybovať a správať ako v bavlnke, ale bohužiaľ svoje povinnosti si nevieme zorganizovať tak, aby sme 4 dospelí zamestnaní ľudia sedeli o 20:00 v pyžamách pred televíziou a sledovali reality shows, bohužiaľ sa to nedá.

Za každú informáciu a skúsenosť ďakujem, ak by mal niekto osobnú skúsenosť s priebehom priestupkového konania, bola by som rada, ak by sa podelil o svoje dojmy.
Napadla ma tá tetka z reklamy. Tým na vás asi vadí všetko. Chcelo by to asi ostrú sprchu. Skúste niečo vymyslieť, možno niečo urobia oni také, čo sa nepáči vám, a vytknite im to.
0 0
susedia susedia

susedia je offline (nepripojený) susedia

Bohužiaľ oni po nás vrieskajú, my sa to snažíme riešiť s kľudom a nechceme sa znížiť tak, aby sme po niekom vrieskali..Je pravda, že možno ráznejší výstup by pomohol no možno na druhej strane aj situáciu zhoršil, bohužiaľ neviem ako to nazvať, ale asi nejde o bežných ľudí, ktorí by riešili problémy všedného dňa, tak riešia všetko nepodstatné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

susedia Pozri príspevok
Bohužiaľ oni po nás vrieskajú, my sa to snažíme riešiť s kľudom a nechceme sa znížiť tak, aby sme po niekom vrieskali..Je pravda, že možno ráznejší výstup by pomohol no možno na druhej strane aj situáciu zhoršil, bohužiaľ neviem ako to nazvať, ale asi nejde o bežných ľudí, ktorí by riešili problémy všedného dňa, tak riešia všetko nepodstatné.
No je to ťažké, po svete chodia kadejakí. Ale skúste im vytknúť to ich vrieskanie, a pripomeňte im, že ak sa to bude opakovať, budete ich žalovať. Možno sa stiahnú.
0 0
MarcoM MarcoM

MarcoM je offline (nepripojený) MarcoM

Najprv na nich nakricat. A povedat, ze ak neprestanu, tak ze byt prenajmete studentom, popripade robotnikom, resp. niekomu hlucnemu a ze potom len zaziju co je to hluk.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Majte ich úplne fpitchy.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Možno majú zálusk na váš byt a snažia sa vás "presťahovať"
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

ak k vám nabudúce príde mestká polícia - vyžiadať si konfrontáciu so susedmi, aby vám objasnili čoho ste sa dopustili pred policajtami, samozrejme vyžiadať si aj nejaký protokol z návštevy, ak ste v práve treba im slušne povedať, že sa budete na súde domáhať ochrany osobnosti, nakoľko dochádza k zásahom do Vášho súkromia a máte aj právo na primerané zadosťučinenie, a to aj finančné. Samozrejme na všetko treba svedkov, takže sa treba spojiť s normálnymi susedmi.
3 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja poviem takto, tvrdiť o sebe, že sme bezproblémová rodina, je iba Váš subjektívny názor. Že je počuť rozhovor, to je možné vtedy, keď je už ticho, alebo s hrnčekom na stene. .
Sprcha po desiatej, viem, nedá sa vždy sprchovať skôr. Možno je problém v tom, že prerobené rozvody a pákové batérie vytvárajú akustický hluk, vám to nepríde hlučné, lebo vy ste súčasť a pôvodca toho, ale ten kto ma potichu TV a zrazu mu hučí vodovod a žblnká odtok to vníma inak. Možno by pomohlo predebatovať s nimi, čo by oni navrhovali, že im nechcete robiť prieky.
Ak to nepomôže, tak iba ignorácia.
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Ja by som milučkým susedom aspoň 2 - 3 krát (pochopiteľne v čase cca 21,30-21,55) ukázala, aká je to hlučná rodina. Pustila by som telku, začala troška cvičiť aerobik, do toho zopár rodinných talianskych rozhovorov, dáka muzika z detskej izby a pod. Do 22.00 si môžete takúto akciu dovoliť, pochopiteľne po konzultácii s normálnymi susedmi. Nebolo by vhodné, keby si aj ostatní začali o vás myslieť, že ste uletení. Možno to pomôže :-). Lebo veční sťažovatelia nechápu realitu, ignorácia zrejme nepomôže.
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

tom_i Pozri príspevok
ak k vám nabudúce príde mestká polícia - vyžiadať si konfrontáciu so susedmi, aby vám objasnili čoho ste sa dopustili pred policajtami, samozrejme vyžiadať si aj nejaký protokol z návštevy, ak ste v práve treba im slušne povedať, že sa budete na súde domáhať ochrany osobnosti, nakoľko dochádza k zásahom do Vášho súkromia a máte aj právo na primerané zadosťučinenie, a to aj finančné. Samozrejme na všetko treba svedkov, takže sa treba spojiť s normálnymi susedmi.

S týmto súhlasím. Riešila som niekoľko podobných prípadov a aj z vlastnej skúsenosti viem, že ignorácia alebo robenie napriek častokrát zhoršuje situáciu. Preto by som volila spôsob, ako uviedol tom_i, nakoľko vo väčšine prípadov sa susedia, ktorí sa zamerali na "niekoho" budú pokúšať donekonečna robiť im peklo zo života. Treba im ukázať, že nielen oni majú právo využiť zákonnú možnosť a to zavolať na políciu a ohlásiť priestupok, ale že existuje aj iná možnosť, ak sa domnievate, že sa žiadnych priestupkov nedopúšťate aby ste svoje práva na pokojné bývanie bez obmedzovania mohli tiež využiť. Po prípadných ďalších návštevách mestskou políciou trvajte na tom, aby bol spísaný protokol a následne "hlavne pred susedmi" zdôraznite, že takýto zásah do Vašich práv budete tiež riešiť a uvidíte (zatiaľ im to len takto oznámte). Ak sa situácia nezmení, tak budete to musieť riešiť, hoci sa priestupkovému konaniu bránite, ale inak nebudete mať kľud nikdy.
Naposledy upravil GabiZ : 26.07.12 at 08:39
2 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Osobná skúsenosť - nepomôžete si.
Ked bude nejaka prilezitost (vianoce, ..) skuste im zaniest medovniky, pozvat ich na panaka - ak su trochu normalni, pomoze to.
A ked to nepomoze, tak uz pomoze len ignorovanie, slusne, ale ignorovanie. Nehadajte sa s nimi, nic im nedokazujte. Ked na vas poslu policajtov, tak poslu. Casom to aj policajtov prestane bavit.
V panelaku uplne ticho nebude nikdy. Mal som takych susedov, ktori ma aj ucili ako mam v byte chodiť - nastupovat len na spicky, nikdy sa nedotykat zeme viac ako prednom 1/3 chodidla. Ignoroval som ich dalej.. Jedina pomoc, okrem tej - prestahovat sa.
1 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Andy Kralik Pozri príspevok
Osobná skúsenosť - nepomôžete si.
Ked bude nejaka prilezitost (vianoce, ..) skuste im zaniest medovniky, pozvat ich na panaka - ak su trochu normalni, pomoze to.
A ked to nepomoze, tak uz pomoze len ignorovanie, slusne, ale ignorovanie. Nehadajte sa s nimi, nic im nedokazujte. Ked na vas poslu policajtov, tak poslu. Casom to aj policajtov prestane bavit.
V panelaku uplne ticho nebude nikdy. Mal som takych susedov, ktori ma aj ucili ako mam v byte chodiť - nastupovat len na spicky, nikdy sa nedotykat zeme viac ako prednom 1/3 chodidla. Ignoroval som ich dalej.. Jedina pomoc, okrem tej - prestahovat sa.

Veľmi mi to pripomína našu bytovku Mladí, ktorí sa tam nasťahovali sú zdesení, ako sú ostatní hlavne tí starší schopní vliezť im aj "do hrncov", zvonia im ak majú termín na upratovanie schodiska a pod. Ale čo sa týka ignorácie, veľmi záleží aj od "tých susedov", pretože niekedy ani to nepomôže. Ako príklad: mladá vlastníčka bytu, o ktorej skoro nikto ani nevedel, že tam býva mala problém s jednou staršou susedou. Starej pani niečo na nej vadilo a preto ju stále z niečoho obviňovala, osočovala, poučovala ju a pod. Jej reakcia ignorácia, úsmev na tvári a odchod. Stupňovalo sa to tak, že takmer každý deň jej vybuchovala na dvere a vymýšľala si rôzne nezmysli, aby jej znepríjemňovala život (niečo podobné ako tu). Stará pani to však prešvihla tak, že mladá podala trestné oznámenie. Prečo rovno TO to teraz nie je podstatné. Prišla dcéra starej pani, že mama po poslednej návšteve u nej mala také problémy, že museli ju zaviesť do nemocnice a budú ju žalovať za ublíženie na zdraví. S kľudom mladá pani odpovedala, že nech sa páči a zavrela dvere. O chvíľku prišiel zať (veľmi vplyvná osoba, dnes dokonca vo vláde), ospravedlňoval sa mladej pani a snažili sa problém vyriešiť tak, aby starká nemusela chodiť po policajtoch a pod. Takže niekedy stačí ukázať, že niekde sú hranice a že ak som v práve, dokážem sa brániť zákonnou cestou, lebo v tomto prípade ignorácia nepomohla. Ale ako hovorím, veľmi záleží od dotyčných, čo na nich platí, niekedy možno naozaj stačí odignorovať ich správanie, čo ich časom omrzí. Takže treba asi vyskúšať všetko.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja len tak na okraj ,

v byte pod mojim bytom bývajú podnájomníci, a striedaju sa tak cca po jednom roku

jedni odídu a druhí sa nasťahujú

Všetci bez rozdielu púšťajú extremne veĺa vody /počujem to lebo lacné pakové baterie a rozvody vody vedené popri umakartovom jadre robia počuťelný hluk/
niektorí mali pasiu v extremnom odvetrávavaní bytu /priemyselné ventilatory na WC a nad šporákom/
zase iní sa pravidelne každý druhý deň hádali a nenormálne trieskali dverami v ktorúkoĺvek dennú,či nočnú dobu...

Ale vydržal som to, som tu a neviem kde su podnajomníci a ani ma to nezaujíma....
0 0
susedia susedia

susedia je offline (nepripojený) susedia

Ďakujem za rady a odpovede.

K tomu príspevku, že či sme hluční alebo nie je len subjektívny pocit, s tým s časti súhlasím, ale na druhú stranu prerobený byt máme už viac ako 14 rokov, so susedmi v tej bytovke žijeme už skoro 30 rokov a doteraz nebol najmenší problém s hlukom alebo nejakým upozorňovaním. A teda neviem si predstaviť aby sme sa 4 ľudia prispôsobovali tak, že po 22:00 sa nebudeme sprchovať alebo chodiť na WC či chodiť po byte. V panaláku sa predsa šíria rôzne zvuky a hluky.
K radám na vytváranie "povoleného" hluku do 22:00 - to veľmi nechceme praktizovať, keďže susedia nad nami majú malé dieťa - tak cca 6 mesiacov.

Ono naozaj je nám to veľmi zvláštne, doteraz ani slovka a posledné dva mesiace proti nám zbroja ako keby sme boli triedny nepriateľ. Bojíme sa, aby si nezačali vymýšľať aj iné veci - napr. si vymyslia nejaké obvinenie z TČ alebo niečo podobného charakteru.

Zatiaľ nebudeme dávať na políciu oznámenie, lebo by išlo z ich strany akurát o priestupok proti občianskemu spolunažívaniu a my by sme museli dokazovať, že sa tak stalo. Preto si myslím, že bude lepšie, keď nabudúce zavolajú políciu na rušenie nočného kľudu tak policajtov poprosíme, aby to nevyriešili dohovorom, ale aby to postúpili Obvodnému úradu a tým pádom oni ako oznamovatelia priestupku budú musieť dokázať, že my ten hluk vytvárame.

Začínam mať pocit, že im jediné čo vadí je to, že nám závidia náš život, to že zároveň sme každý člen samostatný, ale keď sa stretneme doma, tak sa vieme porozprávať, podiskutovať, pomôcť si.

Aby som nezabudla, aj od nich sa šíria zvuky - napríklad krik jedného ich člena, teiž to počujeme a nikdy sme z toho nerobili vedu. Ak raz niekto býva v paneláku, musí znášať istý hluk, ktorý tam bude vždy - prerábky, malé deti, dúchanie dverí, prievan, výťahy, stupačky...
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Začínam mať pocit, že im jediné čo vadí je to, že nám závidia náš život, to že zároveň sme každý člen samostatný, ale keď sa stretneme doma, tak sa vieme porozprávať, podiskutovať, pomôcť si.

Túto myšlienku si veľmi vystihla. Sú ľudia, ktorí závidia a tzv. nos medzi očami. A tu je radiť, čo a ako je veľmi ťažké.

0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

To: susedia: Presne tak. Každý, kto býva v bytovke musí si uvedomiť, že tam nikdy "úplne ticho" nebude. Každý normálny človek do určitej miery dokáže strpieť, ak sa u suseda niečo deje, ak sa aj stane, že sú hlučnejší (ak to nie je pravidelne každý deň) - je to len o tolerancii. Presne ako píšete, niekedy je to primitívna závisť alebo nedefinovateľný dôvod, prečo susedovi ubližovať, preto tak ako píšete, urobte. Obvinenia z TČ sa báť nemusíte, ak naozaj neurobíte nič, čím by ste ich poškodili. Práve naopak, ak ste si vedomí, že sa správate v rámci noriem a nikomu nerobíte zle, potom by mohli mať oni problém, lebo by som im v takomto prípade oznámila, že existuje aj niečo také ako krivé obvinenie....(ale myslím si, že v tomto štádiu je toto zbytočná obava). Držím palce aby to trápenie skončilo a hlavne aby ste to vyriešili bez nejakých ďalších ťažkostí a hlavne s rozumom (hlavne u druhej strany, snáď nejaký majú).
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Nuž ja keď idem v noci na letisko, nikto v dome nevie, že som sa pobalil a odpochodoval. Ale sú ľudia a aj podľa reakcií tu, usudzujem, že aj tu sa nájdu taký, čo v podobnom prípade narobia taký rámus, že o tom vie celé sídlisko, však čo, treba to pochopiť... či?
Ale to bude asi skôr o tom, že nebudem nikomu vnucovať svoj štýl života. Každý ho máme iný, niekto vstáva na šiestu a tak sa potrebuje vyspať a ten čo chodí do práce na deviatu či desiatu má posunutý režim. To ale neznamená, že sa jemu musia prispôsobiť všetci.
Naposledy upravil Gapo : 26.07.12 at 17:36 Dôvod: oprava
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Postreh z minulosti:
Musel som odísť do práce v noci okolo druhej, šiel som teda dole schodmi pešo (výťah predsa len robí hluk). Sused sa potom rozčuľoval, že počul, ako niekto ide po schodoch (debil - spálňu si dal do izby, ktorá má spoločnú stenu s chodbou). Mal som botasky s gumenou podrážkou.
No potom, keď som musel opäť takto ísť, tak som použil výťah (dvere pekne búchali, výťah fantasticky rachotil) a sused opäť pindal. Tak som sa ho spýtal, či mám lietať, aby milostivý pánko nič nepočul.
Našťastie - zanedlho opustil naše susedské rady (odsťahoval sa) a odrazu bol pokoj v celom baráku.
Teda - jeden blbec, ktorému vadí i vlastný prd, vie narobiť veľa zla.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
To misoft.
Čo spal ten exot s hlavou medzi dverami? Asi si sa mal spustiť z okna po špagáte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať