Zavrieť

Porady

účtovné výkazy

  1. kto mi vysvetlí vyplnenie účtovných výkazov pre SVB nouč 1-01 a nouč 2-01,
  2. aký účtovný program je najlepší pre SVB
  3. prečo niektoré SVB prechádzajú z JÚ na PÚ
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Toto je stále v platnosti a verím, že aj pomôže.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 25.02.08 at 07:34
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ale tých 300000,- oslobodených už neplatí.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
K opatreniu MF z 28. novembra 2007 č. MF/25682/2007-74, ktorým sa ustanovujú účtovné výkazy a rozsah údajov určených z účtovnej závierky na zverejnenie pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na účel podnikania vyšlo vo FS 2/2008 Oznámenie o oprave: V prílohe č. 1 riadku 074 sa vypúšťa číslo „+ r.101“
Riadok 074 správne znie: „B. CUDZIE ZDROJE SPOLU r. 075 + r. 079 + r. 087 + r. 097“
http://www.finance.gov.sk/Documents/...FS_02_2008.pdf
Naposledy upravil Rozalka : 01.03.08 at 08:59 Dôvod: zvýraznenie podľa predlohy
0 0
Batovka Batovka

Batovka je offline (nepripojený) Batovka

Rozalka Pozri príspevok
K opatreniu MF z 28. novembra 2007 č. MF/25682/2007-74, ktorým sa ustanovujú účtovné výkazy a rozsah údajov určených z účtovnej závierky na zverejnenie pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na účel podnikania vyšlo vo FS 2/2008 Oznámenie o oprave: V prílohe č. 1 riadku 074 sa vypúšťa číslo „+ r.101“
Riadok 074 správne znie: „B. CUDZIE ZDROJE SPOLU r. 075 + r. 079 + r. 087 + r. 097“
http://www.finance.gov.sk/Documents/...FS_02_2008.pdf

Nepatrí to do témy "Rozpočtové organizácie...?"
0 0
muphee muphee

muphee je offline (nepripojený) muphee

[QUOTE=svojar;187311]Vyplňovanie tlačív NO Úč 1-01 a 2-01
Myslím,že neporadím zle, pretože vlani k tomu nemal DÚ pripominky.
NO Úč 1-01 Výkaz o príjmoch a výdavkoch
Nezdaňovaná časť - Príjmy
01 - vkald na FÚaO, 02 - zdanené úroky z účtu, 13 - zálohy na služby, 14 - príspevky na správu
- Výdavky
4 - Fa za služby /teplo,voda atď/, 5 - odmeny -predseda,ekonom, rada, 6 - odvody do Soc.poist. - úrazové z odmien, 7 - správa domu /poštovné, Tf atď/ 8 - FÚaO, 9 - preddavky na daň z odmien a daň z úroku z BÚ
Zdaňovaná činnosť - pokiaľ prenajímate nejaký nebytový priestor
Príjmy - 02 - uviesť sumu za prenájom
Výdavky - 11- rovnaká suma, 12 - 19% daň zaplatená zrážkou do 15. 1.

NO Úč 2-01 Výkaz o majetku a záväzkoch
Majetok - 06 - peniaze v hotovosti v pokladni, 09 - na BÚ, stav. sporenie
Záväzky - 1 - nepreplatené faktury, 2 - úver - treba my máme úver zo stav spor.


Ahojte!

Neviete, ako sa to teraz rozdelí, do ktorého riadku čo treba písať? Nakoľko na rok 2008 už sú nové tlačivá (menej riadku).
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Zatiaľ som nové tlačivá nepozeral. Urobím kuk.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Na drsr.sk som nič nové nenašiel, kde by mohli byť?
0 0
muphee muphee

muphee je offline (nepripojený) muphee

Ospravedlňujem sa... Teraz pozerám, že už ani za rok 2007 na výkaze o príjmoch a výdavkoch neni napr. riadok 12 ani 13... Neviem, ako som to vyplnila, ale mohla by som Ťa poprosiť, aby si napísal, čo kam treba vpísať?

Príjmy nemáme, platíme iba zálohy, do FOaÚ a za správu. Platíme za služby, odmenu predsedovi, z toho daň, a výdavky máme bežné(menšie opravy, popl. za BÚ...). Ani úver nemáme. Veľmi veľmi ďakujem!!!

ináč, tu som našla vzory: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4079

je tam aj vzor za rok 2007 a 2008.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

muphee Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa... Teraz pozerám, že už ani za rok 2007 na výkaze o príjmoch a výdavkoch neni napr. riadok 12 ani 13... Neviem, ako som to vyplnila, ale mohla by som Ťa poprosiť, aby si napísal, čo kam treba vpísať?

Príjmy nemáme, platíme iba zálohy, do FOaÚ a za správu. Platíme za služby, odmenu predsedovi, z toho daň, a výdavky máme bežné(menšie opravy, popl. za BÚ...). Ani úver nemáme. Veľmi veľmi ďakujem!!!

ináč, tu som našla vzory: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4079

je tam aj vzor za rok 2007 a 2008.
to si dala link na účt. jednotky síce účtujúce v JU ale zriadené na podnikanie, a to SVB nie je...
už sú tu na porade prilepené výkazy NO Uč 1-01 a NO Uč 2-01, tie sa prikladajú k DP pre SVB...
0 0
muphee muphee

muphee je offline (nepripojený) muphee

aháá! tak preto som tam nenašla riadok 12 a 13... ďakujem Heni... aj Svojarovi vďaka za pomoc!
Ospravedlňujem sa, ak sa mi podarilo niekoho pomýliť...
0 0
lubi011 lubi011

lubi011 je offline (nepripojený) lubi011

Dobrý deň, prosím o radu.
Neviem,či do r.č. 09:Bankové účty sa spočítavajú všetky zostatky bank.účtov vrátane fondu prevádzky údržby a opráv (pokiaľ je to osobitný účet),alebo len zostatky bežných účtov a fond opráv sa píše len do r. 14??...
Dúfam,že ma pochopíte a pomôžete...ďakujeeem
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Ja tam píšem všetko aj stav, sporenie a zatiaľ to vždy bolo v poriadku, žiaden protest. Sú to všetko peniaze v banke.
Ale Výkaz NO Úč 2-01 nemá r. 14. Nesmieš to miešať dokopy s Výkazom o príjmoch a výdavkoch. Tam uvádzaš príjmy a výdavky za celý rok. Vo výkaze o majetku a záväzkoch momentálny stav k 31.12.2008.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prílohu k DP za SVB sa prikladajú NOúč. 01 a NOúč. 02 a nie výkazy príjmoch a výdavkoch. Chcela som priložiť link z www.drsr.sk ale je momentálne mimo prevádzky. Tak si to v pondelok pozri.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Prílohu k DP za SVB sa prikladajú NOúč. 01 a NOúč. 02 a nie výkazy príjmoch a výdavkoch. Chcela som priložiť link z www.drsr.sk ale je momentálne mimo prevádzky. Tak si to v pondelok pozri.
A Výkaz NO Úč 1 - 01 má aký názov? Je to presne Výkaz o príjmoch a výdavkoch. Výkaz NO Úč 2-01 je Výkaz o majetku a záväzkoch.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

http://www.drsr.sk/wps/portal
Už bol v prevádzke portál. Radšej to tu priložím priamo zo stránky DR ako mám niekoho zle alebo neodstatočne informovať úmyselne. Treba si vybrať čo kto hľadá a je to už na každom.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Elena Navrátilová Pozri príspevok
http://www.drsr.sk/wps/portal
Už bol v prevádzke portál. Radšej to tu priložím priamo zo stránky DR ako mám niekoho zle alebo neodstatočne informovať úmyselne. Treba si vybrať čo kto hľadá a je to už na každom.
Lenže mi tie výkazy dajko zle naskakujú. Aj u nového pre rok 2008 píše, že je to prílohou starého nariadenia MF. Keď ich máš stiahnuté, tak ich tu prosím prilep.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Čakám, ale nič nejde.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

svojar Pozri príspevok
Lenže mi tie výkazy dajko zle naskakujú. Aj u nového pre rok 2008 píše, že je to prílohou starého nariadenia MF. Keď ich máš stiahnuté, tak ich tu prosím prilep.
svojar Pozri príspevok
Čakám, ale nič nejde.
Jarko, som sa pobavila.. priložím samozrejme. Ale sú to klasické Noúč.01 02. Ale vydrž. Ja teraz len robím kuk na poradu a čo stihnem napíšem a čo nie nestihnem, tak prepáč.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Tak márna snaha... http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw! Treba si ich extrahovať na ploche. Chcela som to priložiť rozbalené ale neprešlo to. Takže stačí si zakliknúť výkazy pre PO založené za iným účelom ako podnikanie a rozzipovať. Je tam aj návod na vyplnenie.
Účtovné výkazy za rok 2008 pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania
Účtovné výkazy pre účtovné jednotky, ktoré používajú postupy účtovania a účtovnú osnovu pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené, alebo zriadené za účelom podnikania a vedú účtovníctvo v sústave jednoduchého účtovníctva (Opatrenie č. 24764/2007-74 v znení zmien a doplnkov)
- Výkaz o príjmoch a výdavkoch - (Výkaz NO Uč.1-01) - príloha č. 1 k opatreniu č. 24764/2007-74,
- Výkaz o majetku a záväzkoch - (Výkaz NO Uč 2-01) príloha č. 2 k opatreniu č. 24764/2007-74.
Aby sa niekto nepomýlil a nevyplnil klasické výkazy, ktoré bežne tvoria prílohu DP v JU.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Po veľkom trápení sa mi konečne tie Výkazy podarilo stiahnúť a potom mi to syn upravil tak, aby sa to dalo použiť, teda bez nadpisov Vzor, príloha k ... atď. Keď tam niečo dávajú ,tak by to malo byť hneď použiteľné, ako to bolo pri starších typoch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať