Zavrieť

Porady

účtovné výkazy

  1. kto mi vysvetlí vyplnenie účtovných výkazov pre SVB nouč 1-01 a nouč 2-01,
  2. aký účtovný program je najlepší pre SVB
  3. prečo niektoré SVB prechádzajú z JÚ na PÚ
Usporiadat
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Už som na to prišla, dík
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ahojte, chcem len doplniť
- novela zákona o účtovníctve č. 61/2009 Z.z. prikazuje účtovať účtovnej jednotke v PÚ v prípade, ak nepodnikajú a ich príkmy nedosiahli v predchádzajúcom účtovnom období 200 000 Eur (6 025 200 Sk. PlATNOSť NOVELY JE OD 01.02.2009
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Opravujem : platnosť od 01.03.2009
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Prosím o radu. V roku 2009 sme barali úver vo výške 75 000,00 Eur. Mám túto sumu započítať do príjmu FO vo výkaze o príjmoch a výdavkoch v riadku 14 ? Zároveň udavam vo výdavkoch čeroanie FO kde je vyčerpaný aj úver v riadku 23 ?Už som z toho magor, vychádza mi veľmi vysoký rozdiel príjmov a výdavkov.
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Ako ste otvorili tie výkazy pre neziskovky, podvojné účtovníctvo na internete? Skúšam to dookola a nedá sa mi. Ale ako pozerám, majú tie isté čísla ako minulý rok. Sú výkazy pre neziskovky rovnaké ako pre minulý rok? Vďaka
Naposledy upravil Saturejka : 20.03.10 at 21:29
0 0
uctulienka uctulienka

uctulienka je offline (nepripojený) uctulienka

Sú rovnaké, len na prvej strane miesto v "tisíc korunách" je napísané " v celých eurách". Dostať ich v Ševte.
0 0
bosorak bosorak

bosorak je offline (nepripojený) bosorak

kto pomôže s daňovým priznaním? sme SVB, ktoré nemá príjmy podliehajúce dani. vyplnila som riadok 100 - rozdiel medzi príjmami a výdavkami (suma 9777,79 €). Ďalej riadok 190 - príjmy za výkon správy (6531,90 €), riadok 230 - príjmy oslobodené od dane (príjmy za výkon správy vo výške 6531,90 €). Stále mi vychádza základ dane. Som zúfalá. Ako mám pokračovať? Prosím, pomôžte.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Mám prosbu.
Neviem nájsť na stiahnutie tlačivo " Oznámenie platiteľa dane o zrazení a odvedení dane vyberanej zrážkou................... podľa § 43 ods. 14".
Všade som našla len § 43 ods. 11.
Ak viete, poradte
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Vieme, poradíme :-). Tlačivo, ktoré hľadáš neexistuje. Aké oznámenie podáš, také je povinný správca dane prijať. Čiže je na Tvojej fantázii a zručnosti aké tlačivo im vypracuješ a pošleš.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dakujem, prefotím z minulého roka.
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Kto mi poradí:
do výkazu o majetku a záväzkov do riadku 12 - ostatný krátkodobý finančný majetok - mám dať z evidencie krátkodobého majetku PC v sume 790 EUR? Kúpila som ho 06/2010. Som SZCO , JU, ALFA.
Ďakujem pekne
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

marta bodonova Pozri príspevok
Kto mi poradí:
do výkazu o majetku a záväzkov do riadku 12 - ostatný krátkodobý finančný majetok - mám dať z evidencie krátkodobého majetku PC v sume 790 EUR? Kúpila som ho 06/2010. Som SZCO , JU, ALFA.
Ďakujem pekne
Počítač nie je krátkodobý finančný majetok.
Ak bol počítač vydaný do používania, vo výkaze o majetku a záväzkoch sa neuvádza.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Vzhľadom na chaos na stránkach daňového riaditeľstva, kde nie sú k dispozícii žiadne výkazy, prikladám pre účtujúcich v SVB a v jednoduchom účtovníctve tlačivá - Výkaz Uč NO 1-01 a Výkaz Uč NO 2-01. Len tieto možno použiť za rok 2011, nakoľko oproti výkazom platných pre rok 2010 boli zmeny.
2 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

V príspevku 94 nájdete účtovné výkazy pre SVB účtujúce v jednoduchom účtovníctve. Len tieto možno použiť za rok 2011.
Naposledy upravil peton : 17.03.12 at 19:52 Dôvod: upresnenie
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Výkazy pre podvojné účtovníctvo t.j. súvaha a výsledovka sú totožné s rokom 2010. Aby ste nemuseli hľadať prikladám (zdroj nižšie).
Prípadne viac info (vysvetlivky a pod.) na http://www.finance.gov.sk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať